Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Julka...

Duża wada wzroku

Polecane posty

Gość gość
Też mam sporą wadę wzroku i na jedno oko prawie wcale nie widzę. Dobre okulary, najlepiej z filtrem to podstawa. No i wiadomo, że aby dobrać okulary czy soczewki liczy się fachowa diagnostyka. Ja jestem z Wrocławia i najlepszego okulistę znalazłam w tej poradni http://www.okulisci.wroclaw.pl. Zapewniają też konsultacje z optykiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba byc pod stała opieka okulistyczna, trafiłam do dr Ewy Anielskiej w Spektrum. Świetna specjalistka, zna sie na rzeczy. Bardzo mi pomogła, wysłała mnie na rożne badania w celu stwierdzenia wady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asanka87
Przy takiej wadzie wzroku pomyślałabym o laserowej korekcji wzroku. Wiele osób nie wie, że można coś takiego zrobić lub się tego obawia. Według mnie jest to bardzo dobra opcja- u mnie w rodzinie jedna osoba zdecydowała się na taki zabieg i jest zadowolona. Jeśli nie wiesz gdzie można taką korekcję przeprowadzić to ja polecałabym Ci zajrzeć do centrum okulistyki koło Mazowieckiej w Krakowie bo mają tam nowoczesny sprzęt i bardzo dobrych lekarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość greckowa
a jak długo czekałaś na zabieg w klinice Spektrum chcę iść na laser ale kolejki w szpitalach państwowych skutecznie mnie odstraszają więc chcę zdecydować się na prywatną klinikę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie czekałam dlugo, miesiac moze. Ale to tylko dlatego, ze bylam przeziębiona i musialam sie podleczyc. Obecnie nie wiem jakie mają terminy w Spektrum, ale slyszalam ze coraz więcej osób zapisuje się na laserowa korekcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może wystarczą soczewki, laserowe korekcje wzroku na wiosnę napierają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MonikaHaldzi
U nas wszyscy mają dużą wadę wzroku - to chyba rodzinne:( Moja mama, kiedyś siostra dopóki nie zdecydowała się na korekcję w Centre de la Vision i ja. Niestety moja wada się pogłębia od jakiegoś roku. Na pewno ma na to wpływ rodzaj mojej pracy, bo spędzam dużo czasu przed komputerem i zdarza mi się czytać książki przy złym oświetleniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olinka923
Soczewki to chyba najlepszy nieinwazyjny sposób, doby wybór mają na tej stronie http://mim.media.pl/jak-dbac-o-wzrok-poradnik/ Z kolei na laserową korektę wzroku to sama by się wybrała, myślę, że warto się nad tym zastanowić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam Ci wizyte u okulisty Pan Hilary z łodzi i tam tez w salonie zakup nowych okularow. Mysle ze warto:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może ta wada wzroku wynika z czegos? Robiłaś wszystkie badania? Warto wybrać się do dobrej kliniki, np. http://www.drmichnowski.pl/ i przebadać wzrok kompleksowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julia12345
Kiniania a jaki zabieg miałaś robiony? Długo czekałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czarująca77
No raczej okulista od tego jest:):) Znam generalnie temat z autopsji - co gorsza, co jakiś czas wada mi się (nieznacznie ale jednak) pogłębia. Od miesiąca chodzę do Centre de la Vision , moja kuzynka miała tam robioną laserową korekcję wzroku. Liczę, że ja też się zakwalifikuję. To moje ogromne marzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudnikBe
ogólnie do laserowej korekcji wzroku powinno być tak ,ze powinno się mieć wade ustabilizowaną . Miałam przeprowadzany zabieg lentivu . I z tgo co tak pamiętam to tutaj np był przedział od - 0,5 do -10,0 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mejka55
no to możęsz sobie np takie Lentivu zrobić - przeszkód nie będzie,ale wiadomo że musi to lekarz stwierdzić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renata952
Ja również uważam, że warto byłoby się zdecydować na laserową korekcję wzroku. Zabieg Lentivum umożliwia skorygowanie wady o -10 i +6 dioptrii. Mnie wykonano go w szczecińskiej klinice okulistycznej, Optegra i na chwilę obecną widzę bardzo, bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jedyna skuteczna metoda to laserowa korekcja wzorku. Ale niestety nie wiem, czy na tak dużą wadę. Czytałem wiele o zabiegu Lentivu, szybki, bezbolesny i skuteczny przy dużych wadach. Wykonują go w klinikach Optegra. Udaj się na konsultacje, może lekarz Cię zakwalifikuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam -15 i -8. I czuję że zwrok mi się pogarsza stopniowo ..taki czasem zamazany mgła obraz w małym stopniu i od tego wiem że mam wyższa wadę. 17 lat mualsm i -8 i -3 a teraz tak dużo.niby mam czekać do 40 lat żeby zabieg zrobić coś z soczewka wcześniej nie mogę bo mogę stracić całkiem wzrok.czy ktoś miał podobnie wiadomości od lekarza okulisty??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam -15 i -8. I czuję że zwrok mi się pogarsza stopniowo ..taki czasem zamazany mgła obraz w małym stopniu i od tego wiem że mam wyższa wadę. 17 lat mualsm i -8 i -3 a teraz tak dużo.niby mam czekać do 40 lat żeby zabieg zrobić coś z soczewka wcześniej nie mogę bo mogę stracić całkiem wzrok.czy ktoś miał podobnie wiadomości od lekarza okulisty??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nieinaczej
Łoo mamo - 15 ? Poważnie ? Ja miałam -5 i -6 i myslałam że jestem ślepa jak kret . Też zdecydowałam sę na laserową korekcje wzroku Lentivu . Jeszcze teraz trafiłam na promocje , gdzie zaoszczędziłam 2600 zł . Więc warto było . Z wadą zeszłam do zera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jola Posmyk
Na zabieg lentivu to ja sie dopiero wybieram. Jestem po badaniach kwalifikacyjnych w Optegrze w Lublinie . I czekam z niecierpliwością ;) zabieg mam 4 lipca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja poszukując okularów zwracałam duża wagę na to jakie mam dobrac szkła i na szczescie udalo mi sie znalezc te najlepsze soczewki Szajna. A znalazłam je na http://www.szajna.pl Powiedziałam o nich w moim salonie optycznym i je dla mnie zamówili ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eliberka
Przy sporej wadzie warto wziąć pod uwagę laserową korekcję wzroku, mamy w Polsce wielu dobrych specjalistów gdzie takie zabiegi są wykonywane, szkoda się męczyć z okularami, kiedy można wrócić do normalnego widzenia bez koniecnzości noszenia okularów czy szkieł. Sporo na temat samych zabiegów móżna znaleźć na yt, żeby się zorientować jak zabieg wygląda np tutaj https://www.youtube.com/watch?v=F0bL_3CE8D0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja przede wszystkim udałabym się do dobrego okulisty. Może jest jakieś rozwiązanie które jest Ci w stanie pomóc. Ja leczyłam swoją wadę wzroku w centrum okulistycznym www.okulistyka-targowa2.pl, chociaż miałam o wiele mniejszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jurajska22
Wadę wzroku można zawsze skorygować. Grunt to mieć najpierw dobrze zbadany wzrok, przejść badania kwalifikacyjne czy się wgl nadajemy na taki zabieg. Ja np w Optegrze w Rzeszowie płaciłam 149 zł za wizytę kwalifikacyjną. Była promocja. Nie wiem czy jeszcze trwa. jestem po zabiegu lentivu i widzę bardzo dobrze ;) Krótki okres rekonwalscencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość semmus
jurajska22 ja jestem już po zabiegu :) Miałam w Optegrze w Rzeszowie właśnie zabieg metodą Lentivu i efekt jest super. Nie żałuję, że się zdecydowałam. Nigdy nie lubiłam okularów, denerowało mnie, że nawet na siłownię musiałam chodzić na siłownię. A teraz po zabiegu czuję taki komfort. Zabieg nie bolał, nie było komplikacji. Poelcam każdemu, kto ma dużą wadę wzroku, nie ma co się męczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aduś

Udziela się tu dużo osób, które od dawna borykają się z wadami wzroku, w związku z tym chciałam zapytać czy orientuje się ktoś kiedy należy udać się z dzieckiem na pierwszą wizytę do okulisty. W środowisku lekarski i wśród znajomych zdania są podzielone. Podobno noworodki mają prawo zezować i nie ma w tym nic niepokojącego, jaka jest wasza opinia ? Może polecacie dobrego okulistę dziecięcego, ale takiego z podejściem do dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×