Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Patrix

Kto buduje domek jednorodzinny i ma problem ?

Polecane posty

Gość wjjujysxx n
Grzyb jest w rogach domu, i zaczyna się od dołu, idzie po prostu chyba od fundamentów, jedną częśc domu mamy ocieplona i jest ok, reszta niestety nie bardzo :o ale jest jeszcze dziwna rzecz bo miałam duze okno balkonowe z drzwiami i zostało zamienione na mełe okno bez dzrwi i ta duza część która została po starym oknie i drzwiach jest zamurowana i tam cała ściana jest zagrzybiona, normalnie wyrasta mi tam taki piękny grzyb :o nie wiem czemu bo ściana nowa i wysoko. a wolgoć była zawsze odkąd pamiętam :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stan surowy zamkniety.. sciany porotherm 25 dachówka ceramiczna eska dwuspadowy niepodpiwniczony ok 120 150-200 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zamierzamy wybudować domek jednorodzinny ok. 100 m2 powierzchni użytkowej, coś w tym stylu: http://www.projekty.ign.com.pl/?id=170&p=detail. Czyli bez piwnicy, parterowy, z poddaszem użytkowym, z garażem w bryle domu. Zamierzamy zrezygnować z trójwarstwowych ścian w projekcie i zastosować pustak plus styropian i na to tynk oraz zamiast dachówki ceramicznej blachodachówkę lub gont taki z papy. Czy jesteśmy w stanie wyrobić się w budowie takiego domu, mając własną działkę w 220 tys.? Mamy znajomego, który robi dachy i drugiego od wykończeń - obaj na pewno nie wywindują cen do astronomicznych wartości. Budować będziemy na Lubelszczyźnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przykro mi powiedziec ale grzyb moze byc winikiem przemarzania i złej cyrkulacji powietrza pomieszczenia... sciana powinna być oczyszczona,zmyta... zagruntowana.. wysuszona.. :) docieplona wtedy ..pomieszczenie powinno miec poprawiona wentylację..i po grzybie.. do usunieca na pierwsza warstwe polecam czysta wode.. na 2 warstwe czysta letnia woda z szarym mydlem.. a na koniec CAPRAOL CAPATOX.. i dobra farba.. niejakas sniezka albo inny szajs.. najlepiej CAPAROL SAMTEX 7 albo cos z tikkurili :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wjjujysxx n
czyli dobrze myślałam :o ale mnie kurde nikt nie słucha :o a jak to jest z tym przemarzaniem? Mozesz troszkę mi przybliżyć temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wentylacja to dobry temat
mieszkam w nowym bloku i mam problem z rosą na oknach. otwieram w dzień okna ale mimo wszystko po nocy rosa znowu się pojawia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z roisą na oknach moge poradzić tylko tyle.. wietrzyć.. już popełniłaś błąd przywyborze okien (bo zakładam że sa plastikowe) trzeba bylo wybrac okna z nawietrznikami w ramiaku... niestety juz po wszystkim.. :) wiec wietrzyć.. przemarzanie.. prosta sprawa.. cąła ściana ma pewną izolacyjność termiczną.. jest to jakas stala wielkosc (ile cipela zatrzymuje) w miesjcu gdzie nie ma diocieplenia izloacyjnosc jest mniejsza i sa wieksze ucieczki ciepla.. wlasciwie to niegrozne zjawisko ale jest maly mankament tego. PRzy wyzszej temeperaturze wewnatrz budynku i nizszej na zewnatrz.. powstaje mijesce gdzie cieple powietrze styka sie z imnym.. w tym miejscu powstaje tzw \"punkt rosy\" jest to typowe fizczyne zjawisko nie ma sie co nasd nir rozwodzic.. efektem tego zjawisko jest wilgoc w przegrodzie.. i tutaj mamy malego zonka.. ilosc wilgoci naplywajacej w sezonie jest za duza.. i sciana nie moze jej oddac.. więc.. powstaje piekny soczysty grzyb.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
problemu wilgoci w mieszkaniach nie da sie rozwiazac i wytlumaczyc jednym zdanie.. jest bardzo duzo procesow ktore na to wplywaja.. kazdy przypdaek wlascie to jest cos innego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belletyn.. zycze ci tej budowy za 220 tys... ale biorac po uwage dzisiejsze ceny materialow.. to bedzie ci ciezko wykonczyc chlaupe i pobudowac za jedyne 220 tysiecy.. 100 tysiecy to samo wykonczenie i to jeszcze malo ciekawe... a reszta ??? zycze ci by ci sie udalo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kirek
dostałem zawiadomienie o kontroli z nadzoru budowlanego na moim domku, jakie dokumenty musze mieć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- projekt w adaptacja - protokółprzekazania placu budowy kierownikowi - oświadczenie o przejęciu obowiązku kierownika budowy - plan BIOZ - plan organizacji budowy --> niekoniecznie Budowa powinna być - wykonana zgodnie z dokumentacją - ogrodzona - mieć tablicę informacyjna - informację dotyczącą BIOZ - jeśli jest rusztowanie to tabliczka z datą oddania do eksploatacji i dopuszczalnym obciazeniem pomostów roboczych mam nadzieje ze o czyms nie zapomnialem.. ale jak bedziesz mial spelnione te wszystkie wymagania to nie powinienes otrzymac mandatu tylko uzupelnienie braków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrix - 220 to suma kredytu, który możemy dostać. Awaryjnie mam działkę, którą mogę sprzedać, niestety to działka rolna w małym mieście. Chcę ją przekwalifikować i sprzedać już jako budowlaną i mam nadzieję wziąć za nią ok. 50 tys. 270 tys. powinno starczyć, czy tez niebardzawo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, i planowaliśmy najpierw wykończyć dół a górę zostawić w stanie maks. niewykończonym. Na ile jest to możliwe w przypadku tego domku i jak to jest z kredytem - czy muszę cały dom za niego wykończyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem tak moja sąsiadka tak próbuje zrobic.. ma do wydania 250 tys i domek chce postawic niedaleko torunia.. z niewykonczona gora. Ja buduje dosc tanio i jestem na etapie posadzek i juz wydalem 180 tys.. a gdzie jeszcze plytki podlogi kociol grzejniki armatura kominek ..schody ... 270 tys juz lepiej... powinno starczyc.. sam dach mnie ksoztowal 62 tysiace jak krylem dachówka.. robocizna to kolo 40-60 tys w malym miescie... ja placilem murarzom 27 tys... tynki to ok 25 zl/kw poadzka od 25-28 zł/kw plytki ceramiczne 30-60 zl/kw + tyle samo robocizna.. transport materialu na budowe 60-120 zł/szt strop 130 zł/kw z betonem to jest kilka cen ktore daja do myslenia..sam adpatacja projektu to 4-5 tys przylacza mediow 2500 zl/szt a masz ich 3 (gaz, prad, woda) a i pewnie kanaliza by sie przydala.. okna to ok 1000-1500 zł/szt zalezy jakie duze i jak wymyslne.. balustrady to 2000-3000zł/szt za robocizne a ok 2000 zł za material jesli sa jakies proste.. kominy to ok 2500/3400 zł/szt obojetnie czy z cegly czy systemowe.. obróbki blacharskie to 60 zł/m2 z blachy powlekanej wrota garazowe 1500-3500 zł/szt drzwi zew gerdy 3200 zł/szt do tego izolacja posadzek.. beton na wylewki i fundalemnty.. kurde jak w morde strzelil wychodzi prawie 300 tys. u siebie duzo rzeczy robilem sam.. jesli masz taka mozliwosc to powinno sie udac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiedziałem tylko , że płace za seks.. a nie że korzystam.. :) och..sprośne masz myśli.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×