Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość K25...

Czy są kobietki które planują zajść w ciąże w najbliższym czasie

Polecane posty

Gość K25...

Ja planuje zacząć starać się o dzidziusia za jakieś dwa miesiące kończę robić podstawowe badania i oswajać się z myślą że moje życie się zmieni i to bardzo. Może sa tu jakieś kobietki które planują podobnie?

Witam Cie! ja planuje tez za 2-3 miesiace zaczac starania.a jakie badania robisz? ja na razie zaczelam brac kwas foliowy.

Gość natalka2384
hej K!! ja tez planuje dzidziusia w najblizszym czasie, moze nawet juz w przyszlym miesiacu :)... jakie robilas sobie badania??

Gość K25...
jak narazie zrobiłam sobie ogólne badania krwi i moczu test na toksoplazmozę WZW(czy mam przeciwciała bo kiedyś się szczepiłam ale 5 lat minęło) i chlamydie. Jestem umówiona też z ginekologiem ale dopiero za miesiąc na badanie ogólne usg i cytologię, myślę że to bardzo ważne. Podobnie jak ty łykam kwas foliowy i zmieniłam trochę dietę.

Gość natalka2384
czy takie badania sa bardzo kosztowne?? tez lykam kwas foliowy, akurat dzisiaj zapomnialam, ale jak wroce z pracy to wezme.. :)

No to ja chyba dzis umowie sie do ginekologa i do dentysty.tez staram sie zdrowo odzywiac wiecej sie ruszac i ograniczam palenie...z tym idzie mi najgorzej niestety.

Gość K25...
badania moczy i krwi około 5-10 zł zależy jak dokładne. Na pozostałe od 20 do 30 zł ale nie musisz za wszystko płacić możesz iść po skierowanie do ogólnego albo swojego ginekologa jeśli chodzisz normalnie na kasę

Gość K25...
no tak z paleniem pewnie nie jest łatwo. ja za to staram się dostawić słodycze bo to dla mnie jeszcze gorszy nałóg ;)

A czy macie tak dziewczyny, ze kupujecie jakies gazety na temat ciazy, dzieci juz teraz?bo ja tak mam...boje sie ze za bardzo sie nakrecam na dziecko.

Gość natalka2384
koniecznie musze zrobic te badania, zwlaszcza ze 2 miesiace temu poronilam pierwsza ciaze :( lekasz mowil ze nie koniecznie musze robic badania, skoro nie mam zwierzat w domu... chyba zmienie lekarza... ehh :(

Witam tez dołączam sie do waszego grona planujacych ciąże,tak myslimy z mezem zacząć za 2-3 miesiace.Za tydzien mam wizyte u ginekologa, bo mam nie regularnie okres,wiec bedzie nam cięzko utrafić w dni płodne:)

witam dziewczyny:) jaki fajny temat... :) tez dla mnie :) ja wlasnie jestem na jutro umowiona do ginekologa i mysle, ze w przyszlym miesiacu rozpoczniemy starania. Musze sobie zrobic dokladne badania, zaczelam lykac kwas foliowy, pije bardzo duzo wody (to ponoc zdrowo:P) i mam zamiar zaczac wiecej sie ruszac.. ale to moze od przyszlego miesiaca, bo z powodu wesela, ktore mialam tyle schudlam, ze poczkam az wroce do swojej wagi, a potem znow zaczne sportowy tryb zycia :) jutro bede wiedziec wiecej, na pewno moj g. da mi pare wskazowek. Napiszcie cos wiecej o sobie. Ja mam 26 lat, od poltora miesiaca jestem mezatka. Moje nastawienie do macierzynstwa: super bedzie jak sie uda, ale nic na sile. Na dzien dzisiejszy jestem na takim etapie, ze wydaje mi sie, ze nie bede plakac, jak przyjdzie miesiaczka ani wyliczac dokladnie dni plodnych... Niech sie dzieje wola nieba, po prostu... Pozdrawiam

Gość K25...
ja mam to samo ale to chyba dla nas kobietek normalne ja zatrzymuje wzrok na każdej reklamie z dzieckiem w ogóle wszędzie zaczęłam dostrzegać małe słodkie noworodki he he :) a w domu mam już dwie gazetki o dzieciach :) no cóż ... te hormony;)

Gość natalka2384
hej Kajuska!! ja mam 24 latka i 6 wrzesnia wyszlam za mąż, dzisiaj mija miesiac odkad powiedzielismy sobie tak :) mam pytanko do Ciebie, jak robisz na dole takie serduszka i pomniejszona czcionke?? -jestem tutaj od niadwna i jeszcze nie bardzo wiem co i jak :D bede wdzieczna za pomoc :)

O to mi ulzylo:) myslalam ze to tylko ja tak szaleje:) ale widze ze to normalne! Ja mam 24 lata i za 1,5 miesiaca wychodze za maz!!!

Gość K25...
Kajuśka - to się zgadza trzeba mieć takie podejście po inaczej można zwariować po za tym jak to mówią jak się bardzo czegoś chce to często nic na złość z tego nie wychodzi natalka2384- toksoplazmozą można się zarazić w różny sposób nie koniecznie przez bezpośredni kontakt ze zwierzątkami także niech ten lekarz się douczy, Moja koleżanka nigdy nie miała kota ani pas ani nikt w jej otoczeniu zrobiła badania i wynik był zły musiałam brać przez kilka miesięcy leki także lepiej dmuchać na zimne

Gość natalka2384
to chyba dobralismy sie wiekowo :) no tez mi sie tak wydaje ze ten lekarz cos pierdzieli glupoty, wiec chyba zmienie lakarza :)

ciekawe czy będę czarna tzn mój nick he he A tak w ogóle to mam 25 lat ale jeszcze nie jestem mężatką :)

natalka, musisz sobie najpierw zarezerwowac swoj nick (u gory jak wchodzisz na forum) potem mozesz sobie takie rozne rzeczy dodawac... np. daty, emotki itp. fajnie, ze juz wiecej wiemy o sobie :) my chcielismy sie zaczac starac juz w tym miesiacu, w zasadzie to nawet kilka razy probowalismy :P ale potem dostalam antybiotyki od lekarza, teraz zaczne je brac, a wiadomo... jak to z antybiotykami, nie wolno ich przyjmowac w czasie ciazy, a ja nie chce ryzykowac, wiec jeden cykl nam odpadnie.. A okresy tez mam bardzo nieregularne, niestety :(

ja miałam przez lata regularny okres można by rzec że nawet co do godziny he he a teraz jak na złość tzn od jakiś 4-5 miesięcy co miesiąc to inaczej tzn co raz szybciej dostaję go...... po prostu jak na złość

Gość e_jaminka
Cześć dziewczyny! Ja również palnuję zacząć starać się o dzisiusia :) Może się do Was dołączę?

alla23 ja tez mam nieregularne cykle, ale czuje kiedy mam owulacje - taki bol az mnie paralizuje!! :( wiec napewno poznam kiedy juz mozna :)

Gość e_jaminka
sprawdzam nick ;)

ja tez czuje kiedy mam owulacje...taki bol, ze momentami nie da sie tego zniesc. Trwa 1-2 dni i koniec, wiec mysle, ze to wtedy moje jajeczko tak szaleje :) no wlasnie, tez mysle, ze lepiej nie planowac. jak sie do tego podchodzi bezstresowo, to jakos lepiej... wychodzi. Takze, jestem dobrej mysli. Oboje z mezem podchodzimy do tego raczej na luzie, bez pospiechu, w koncu taka stara jeszcze nie jestem :P zawsze chcialam miec dziecko po 25 roku zycia, choc wiem, ze z biologicznego punktu widzenia byloby lepiej zaczac nad tym pracowac wczesniej, to jednak... nie czulam sie jeszcze psychicznie gotowa. Teraz mysle, ze bylabym bardzo szczesliwa, aczkowiek nie powiem, ze dziecko jest glownym celem w moim zyciu. Przynajmniej na tym etapie :) :) :) a jak u was dziewczyny? macie juz tak silnie rozwiniety instynkt macierzysnki, ze jak zamkniecie oczy to widzicie sibie pchajacych wozek czy mzoe... teraz tak bardziej na luzie do tego podchodzicie. Natalka, strasznie mi przykro z powodu twojego malenstwa ( :( 🌼 dla Natalki ❤️ dla reszty kobitek - przyszlych mamus:)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować