Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

annnnnnna

Ile kosztuje wizyta u stomatologa w UK???

Polecane posty

Opłaty: Osoby zwolnione z opłat za usługi dentystyczne W UK nie musisz płacić za leczenie dentystyczne w ramach Narodowej Służby Zdrowia (NHS), jeśli w momencie rozpoczęcia leczenia spełniasz jeden z następujących warunków: * masz poniżej 18 lat; * masz 18 lat i uczysz się w pełnym wymiarze godzin; * jesteś w ciąży, lub urodziłaś dziecko w ciągu ostatnich 12 miesięcy (i posiadasz Maternity Exemption Card); * przebywasz w szpitalu NHS, a leczenie prowadzone jest przez dentystę zatrudnionego przez szpital; * jesteś pacjentem ambulatoryjnym szpitalnej służby dentystycznej (NHS Hospital Dental Service) – chociaż w tym wypadku możesz być obciążony kosztami za protezy czy mosty; * Ty lub Twój partner/ka otrzymuje zasiłek dochodowy (Income Support), oparty na dochodach zasiłek dla poszukujących pracy (incomebased Jobseeker’s Allowance), lub gwarantujący kredyt emerytalny (Pension Credit guarantee credit); * jesteś zwolniony z opłat NHS i posiadasz odpowiednie zaświadczenie (NHS tax credit exemption certificate); * masz prawo do maksymalnej pomocy w ramach programu NHS niskich dochodów (NHS Low Income Scheme) – tzn. jeśli Twoje imię i nazwisko figuruje na zaświadczeniu HC2. Opłaty dla pozostałych pacjentów Pozostali pacjenci, nawet jeżeli są zarejestrowani jako osoby objęte państwową opieką medyczną, będą musieli ponieść pewne koszty za leczenie dentystyczne. W Anglii i Walii istnieją trzy podstawowe rodzaje opłat, które zależą od rodzaju leczenia, jakiego potrzebujemy: Grupa 1 Obejmuje badanie diagnostyczne (np. prześwietlenie), porady dotyczące zapobiegania problemom w przyszłości, oraz, w razie potrzeby, zdejmowanie nalotu i polerowanie. Anglia-£16,20 Walia-£12,00 Grupa 2 Obejmuje wszystkie zabiegi wyliczone powyżej w Grupie 1, plus dodatkowe zabiegi jak wypełnienia, leczenie kanałowe oraz jeśli dentysta musi usunąć jeden lub więcej zębów. Anglia-£44,60 Walia-£39,00 Grupa 3 Obejmuje wszystkie zabiegi wyliczone powyżej w Grupach 1 i 2, plus koronki, protezy i mosty. Anglia-£198,00 Walia-£177,00 Nagłe przypadki Kiedy musisz skorzystać z usług natychmiast, na przykład w przypadku intensywnego bólu lub krwawienia. Anglia-£16,20 Walia-£12,00 Wszystkie opłaty (obowiązują od kwietnia 2008 r. do kwietnia 2009 r.) dotyczą całego kursu leczenia, a nie indywidualnych zabiegów w ramach danego kursu leczenia. Wnosisz tylko jedną opłatę za każdy kurs leczenia – nawet jeśli musisz odbyć więcej niż jedną wizytę w celu zakończenia go. Jeśli potrzebujesz dodatkowego leczenia w ramach tej samej grupy zabiegów (na przykład dodatkową plombę) w ciągu dwóch miesięcy od ukończenia kursu leczenia, nie musisz dodatkowo nic płacić. Są to jedyne opłaty, jakich Twój dentysta może żądać, jeśli świadczy usługi w ramach NHS. Powinien poinformować Cię o kosztach przed rozpoczęciem leczenia. Na wizytę zapisz się bezpośrednio w gabinecie. Nie ma potrzeby posiadania skierowania od lekarza GP. Pacjent ma swobodę w wyborze gabinetu. Upewnij się tylko, czy specjalista, do którego się udajesz, przyjmuje w ramach NHS i jakie są w związku z tym opłaty. Nagłe przypadki W razie nagłej potrzeby, możesz otrzymać doraźną opiekę dentystyczną NHS, czy, jeśli jest taka konieczność, zabieg poza normalnymi godzinami przyjęć, nawet jeśli nie masz stałego dentysty. Więcej szczegółów najszybciej uzyskasz kontaktując się czynną całą dobę infolinią NHS Direct: 0845 4647. Możesz skorzystać z usług tłumacza. Jak znaleźć dentystę NHS Najbliższy gabinet dentystyczny można znaleźć, telefonując do NHS Direct, lub wpisując swój kod pocztowy na stronie NHS Direct w Anglii (w dolnej części witryny) lub NHS Direct w Walii. Dzięki tym serwisom dowiesz się więcej nie tylko o świadczeniach dentystycznych NHS, ale również o tym, jak samemu skutecznie dbać o higienę jamy ustnej. Prywatne leczenie Niektóre zabiegi, np. wybielanie zębów, zwykle nie są dostępne w ramach NHS. Po rozmowie ze swoim dentystą, możesz się im poddać w ramach prywatnej praktyki. Poproś swojego dentystę o wytłumaczenie zarówno możliwego ryzyka, jak i kosztów prywatnego leczenia. Przewodnik po prywatnych gabinetach stomatologicznych znajdziesz na stronie Private Healthcare UK w zakładce \"Private dentistry\": www.privatehealth.co.uk Więcej informacji Wyczerpujące informacje na temat usług stomatologicznych w Anglii znajdziesz w broszurze informacyjnej NHS „Opieka dentystyczna w ramach NHS w Anglii”, którą można pobrać w polskiej wersji językowej ze strony Departamentu Zdrowia (Department of Health): www.dh.gov.uk. Mieszkańcy całej Wielkiej Brytanii mogą korzystać z infolinii dentystycznej - Dental Helpline: 0845 063 1188, prowadzonej przez British Dental Health Foundation. I moje pytanie dlaczego ludzie płaca po 150Ł za leczenia kanałowe i jedną plombę, mimo że leczą sie na NHS? Ile kosztuje takie leczenie i czemu pisza na oficjalnej stronie że niecałe 50Ł ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyle ze znalezienie dentysty z NHS to jak szukanie zlotego pylu na pustyni.... zreszta wytlumaczyli mi to koledzy w pracy, ktorzy sami biedni nie lecza zebow tylko usuwaja bo placza ze ich nie stac :P ja bylam u 2 stomatologow i wiem ze zaden za chiny ludowe nigdy mnie nie zapisze na liste NHS bo jak zobaczyli ile mam bialych wypelnien to im sie tylko funty w oczach zaswiecily :P z tego co wiem duzo lepiej jest w Szkocji, tam szanse na dentyste z NHS sa duzo wieksze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha moze jeszcze malutkie wyjasnienie. gabinet gdzie chodze aktualnie jest generalnie gabinetem NHS, aczkolwiek istnieje okreslony limit pacjentow, tzw lista NHS. kiedy jakis pacjent rezygnuje z tej listy, wpisywana jest nastepna oczekujaca osoba. ostatnio termin oczekiwania wynosil ok 4 miesiecy, ale oczywiscie bywa roznie. reszta pacjentow jest przyjmowana prywatnie za ceny oczywiscie prywatne. najciekawsze jest jednak to ze pacjent NHS jest ZAWSZE traktowany gorzej niz ten prywatny, nawet jesli przyjdzie z bolem zeba, to czeka az przyjma prywatnych. sama mialam taki przypadek. uprzejma pani powiedziala zeby przyjsc za 2 dni (z bolem zeba) bo nie ma miejsc. jak dowiedziala sie ze jestem pacjentka prywatna, wizyta znalazla sie w ciagu godziny. zreszta moj kolega mial sytuacje gdzie czekal na usuniecie bolacego zeba 3 dni!! bo szkoda mu bylo wydac 30 funtow wiecej na prywatna wizyte. jak widac sa 2 strony medalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie wlasnie zapisalam prywatnie bo nhs zapewnia tylko amalgamaty (biale na przednie zeby) a ja takowych nie mam w zebach od 12 lat i nie bede miala. u mojego dentysty pierwsza wizyta £78, nastepne £27 (przeglad) kompozytowe wypelnienia od £125 ja mam ubezpieczenie tesco (z axa pp) ktore zwraca 100% za przeglady, higienistke (czyszczenie kamienia) i 80% za reszte (plomby, korony). mam premium cover http://www.tescofinance.com/personal/finance/insurance/dentalins/index.jsp to jedyna sensowna opcja zeby nie zbankrutowac jak juz musi sie tutaj leczyc zeby:))) jak jestem w Pl to chodze do swojego dawnego dentysty ktory bierze jakies 4 razy mniej niz tutaj:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do nhs to tez sie placi a jak sie jest zwolnionym to nie chca robic bo 'nic nie ma' hahah ja mialam karte przez okres ciazy i rok po porodzie dziecka (do sierpnia tego roku) upowazniajaca do darmowego leczenia na nhs :) w praktyce bylam raz i stwierdzil ze nic nie mam:) a mialam! w tym czasie latalam do Pl robic sobie zeby i moj prywatny zalozyl mi dwie male plomby. dlatego teraz machnelam reka na tego z nhs i zapisalam sie prywatnie wykupujac ubezpieczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
annnna ludzie placa na nhs bo leczenie na nhs tez nie jest za darmo dla wszystkich co zreszta sama wkleilas:) a prywatnie kanalowe leczenie tylnych zebow to okolo £400 funtow wiec znacznie wiecej niz nhs:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jako pracownik AXA
mam znizke na PPP healthcare ale szczerze to skladka roczna wynosi wiecej niz wydalabym na leczenie. to zapewne zalezy od stanu zebow ale ja potrzebuje gora jednej plomby rocznie i takie ubezpieczenie ani troche mi sie nie oplaca. zreszta chodze na przeglady zawsze jak jestem w Polsce, bo mam dobrego prywatnego dentyste i wiem ze nic nie skopsa bo angielski nawet prywatny, nie jest w 100% pewny. przyklad z zycia - mialam pekniecie 3 mm od plomby a moj angielski dentysta zaproponowal wymiane plomby za 90 funtow i poczekanie na cud :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jako pracownik Axa masz racje, ja tez tak do tej pory robilam jednak teraz potrzebuje zrobic korone a moj dentysta w polsce mowi ze musialabym conajmniej 2 tygodnie w PL siedziec. na to niestety nie mam czasu. dlatego tez mam to ubezpieczenie i bede to robic tutaj. co do zaufania tez za bardzo do tutejszych nie mam, zgadzam sie z toba, ze nie sa oni najlepsi nawet prywatnie ale jak wyjscie jest miec korone a nie miec to nie mam wyboru:) i w takiej sytuacji ubezpieczenie mi sie oplaca, nie jest az takie duze a jak cos pilnie wypadnie i nie bede mogla do Pl jechac to sobie na miejscu zrobie. potem moj polski dentysta (tez b dobry) najwyzej poprawi, trudno:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa .
Ludzie, co Wy piszecie??? Albo macie takiego pecha, albo ja takie szczeście. Od razu po przyjeździe do Anglii poszłam do najbliższego GP zarejestrować siebie i rodzinę, oni mi powiedzieli gdzie jest NHS dentysta - okazało się, że w tym samym budynku na piętrze. POszłam więc zapisać tatę - termin dostałam na następny dzień rano. Opłaty takie jak podano w pierwszym wpisie tutaj - czyli porada 16 f, jakaś plomba czy rwanie - 44f itd. Żadnych problemów, żadnych oczekiwań ( a co dopiero 4 miesiące!!!! ), zero kolejek, miła obsługa, wszystko czyste i zadbane. Przystosowane do osób niepełnosprawnych oczywiście. Jednym słowem - dentysta dostępny zawsze i dla każdego. Acha, gdyby mój tata pobierał jakiekolwiek benefity - byłby zwolniony ze wszelkich opłat. No, ale może nie wszędzie tak jest :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marianna43
Mialas duzo szczescia Ewa. Przewaznie nie chca rejestrowac jako pacjetow NHS. Jest to zenujace, ze zwyczajnie odmawiaja i proponuja stawki prywatne. Owszem sa takie praktyki-kolchozy, gdzie przyjmuje naraz ok 10-ciu stomatologow, ale przekonalam sie, ze jest to tylko przechowalnia dla niedoswiadczonych dentystow rodem z 3-go swiata (dobrze wiecie o kim mowa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k90
w większości z nhs dentist nie ma problemów. Ci co tu piszą to marudzą ze wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bedac w ciazy i rok po ciazy mialam wszystko za darmo - nie mialam zadnej karty, pierwszy raz o czyms takim slysze. nawet plombe mialam zakladana biala i przeswietlenie. jezeli zgadzasz sie na srebrna plombe to placisz wtedy tylko za wizyte (czy tam grupe pierwsza) czyli te kilkanascie funtow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiarygodna:...
Oczywiscie, ze jest ta karta w ciazy. nazywa sie maternity expemption. uprawnia do darmowego stomatologa na okres ciazy i 12 miesiecy po, jak i na darmowe leki w tym samym okresie. to sie tyczy osob bez benefitow, dla osob z benefitami jest jakas inna karta i oni chyba ogolnie maja leki za darmo. ja jestem 9 miesiecy po porodzie i korzystam z lekow i stomatologa teraz. natomiast z tym oczekiwaniem na stomatologa z nhsu- kolo mnie jest kilka praktyk z plakatami na zew, ze zapisuja do nhs-u. jednak ten darmowy calkiem stomatolog to wlasnie dla ludzi na zasilkach, w innym razie mozna sie zapisac na liste nhsu i cos tam sie placi, ale nie duzo. 16 za przeglad chyba, 44 za plombe. natomiast mi praca placi za ubezpieczenie stomatologiczne, wiec nie musze sie kosztami tez jakos przejmowac jesli cos robie prywatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jak to jest wyjasnijcie mi ze ja zadnych benefitow oprocz na dziecko ,to co kazdy dostaje, nie pobieram i nie potrzebowalam zadnej karty do stomatologa zeby miec za darmo w trakcie i po ciazy i leki tez zawsze od lat mialam za darmo????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiarygodna:...
nie zawsze o te karte pytaja, bo na podstawie imienia i nazwiska widza w systemie. ja jej nie musze pokazywac w aptece jak dostaje leki dla mnie, zeby byly bezplatne, bo oni to widza w komputerze. ale czytalam, ze warto ja miec, wiec wyrobilam, nic to nie kosztuje, a raz mnie zapytali tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiarygodna:...
a leki na kogo masz za darmo od lat? na Ciebie czy na dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krolik jak najbardziej po 6 m
Zdesperowana - nie wiem dlaczego nie musialas pokazywac zadnej karty,ale z pewnoscia do roku od urodzenia dziecka przysluguje Ci bezplatna opieka dentystyczna. A co do bezplatnych lekow - kobieto, ile Ty mieszkasz juz w Walii i nie wiesz podstawowych rzeczy! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiarygodna:...
na Ciebie za leki placic powinnas. jesli bierzesz cos wiecej niz Child Benefit to wtedy nie placisz. poza tym dajac receptce musisz podpisac i zaznaczyc dlaczego Ci sie naleza leki za darmo (z tylu jest kilka opcji), wiec jaka zakreslasz? jesli nic nie zakreslasz, to albo w Walii jest jakos inaczej albo jakies dziwne apteki Cie obsluguja albo bierzesz jakis benefit oprocz Child Benefit i dlatego masz za darmo. Zobacz jakie sa opcje na racepcje na leki za darmo. Normalne, ze dziecku do 16roku zycia leki za darmo sie daje, ale zdrowej pracujacej, nie pobierajacej benefitow osobie - nie (tylk w czasie ciazy i rok po ciazy). Leki nie sa darmo za wszystkich, to Cie nigdy nie zastanowilo? Ile w UK jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja za 1 wizytę i plan leczenia dałam 16 Ł, potem dałam 30(objęło to 2 czy 3 wizyty 2x plombowanie i 1 raz wyrwanie mleczaka) aktualnie leczę się za darmo bo jestem w ciąży.ale wizyta dopiero naszczęście w maju bo ząbki zdrowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a terminy też nie takie odległe, bo tydzień, góra 1.5 pomiędzy wizytami :) może nie trafiłam tak źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krolik jak najbardziej po 6 m
Zdesperowana, czytalas moj post powyzej??? WALIA i jeszcze podkresle raz: WALIA - tutaj mieszkasz :D Mieszkasz na tyle dlugo, ze powinnas sie orientowac w ich systemie opieki zdrowotnej i polityce WAG dotyczacej finansowania NHS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krolik jak najbardziej po 6 m
i nie pisze tego zlosliwie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sluchajcie moi drodzy, zawsze dostawalam leki za darmo, wiec co ja sie niby jeszcze powinnam interesowac? interesowac to sie bede dopiero jak bede musiala cos zalatwiac. na recepcie niczego nie zakreslam, z tylu wiem ze jest ramka ale nigdy tego nie wypowlnialam. bralam lekarstwa z roznych aptek, nalezalam do roznych klinik i nigdy mi nic nie kazali wypelniac tam z tylu i widzialam ze inni ludzie tez oddaja bez wypeniania. nie pobieram zadnych benefitow, pracuje i jestem zdrowa, mam 29 lat, studiowalam ale juz nie studiuje od prawie 3 lat. mieszkam w walii od ponad 6 lat. i jeszcze NIGDY nie placilam za leki a bralam rozne: od zwyklych lekarstw, masci po antybiotyki. w takim razie ile sie za leki placi niby skoro mowicie ze placicie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prosze bardzo zainteresowalam sie w koncu i to co znalazlam widocznie w walii mamy lepiej :) Since 1 April 2007 your prescription medicine has been provided free, as part of your treatment. Who is entitled to free prescriptions? All patients registered with a Welsh GP, who get their prescriptions from a pharmacist in Wales, are entitled to free prescriptions. Welsh patients who have an English GP and who get their prescriptions from a pharmacist in Wales are entitled to free prescriptions. They need to present their prescription with an accompanying entitlement card. Since October 2009 Welsh patients who are treated at hospitals or out of hours services in England and are charged for prescriptions at the English rate are able to get a refund. Free prescriptions particularly benefit those people on modest incomes or who have chronic illnesses, such as heart disease, high blood pressure and cancer. Research showed that many people were deterred from taking regular medication that would help them live healthier lives, because of the cost of paying for regular prescriptions. Free prescriptions benefit everyone in Wales. The policy promotes the benefits of good health, supports self care and underlines the commitment to provide the best possible access to healthcare for the people of Wales. The Welsh Assembly Government is committed to maintaining them.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krolik jak najbardziej po 6 m
Gratuluje Zdesperowana! :D Wczesniej byl ryczalt 3 funty,pozniej 1.50 funta a na koniec wprowadzili calkowita refundacje lekow na recepte. Nawet ryczalt za uslugi dentystyczne jest nieco tanszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krolik jak najbardziej po 6 m
ja rowniez tutaj mieszkam od ponad 5 lat i sobie chwale powyzszy system :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) wiec jednak dobry wybor ta walia, nie dosc ze minimalna stawka taka sama jak w calym kraju, to pozostale zarobki sa podobne na podobnych stanowiskach, to jeszcze ceny o wiele nizsze domow badz wynajmu i do tego lekarstwa sa za darmo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×