Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość dom czy nie dom

Mieszkanie, czy dom?

Polecane posty

Gość Anico
Mi się wydaje że dom to jednak lepsza opcja, zawsze można sobie w ogrodzie coś posadzić, hamak rozwiesić. Ja dopiero jestem po pierwszym roku urządzania ogrodu i tak w połowie dopiero jest obsadzony głównie drzewkami owocowymi z Podkarpackich Sadów. Mają tam takie stare odmiany jabłoni bardzo smaczne,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dom zdecydowanie, masz większą swobodę i dużo więcej miejsca moim zdaniem takie rozwiązane jest dużo bardziej komfortowe i wcale nie musi oznaczać dużo większych kosztów niż mieszkanie zobacz sobie ofertę http://gamebodom.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Według mnie dom to za dużo problemów i kosztów, lepiej jednak mieszkanie. My kupiliśmy mieszkanie. Przy okazji mogę dać kontakt do dobrej pani notariusz z Krakowa http://www.notariuszkarczewska.pl/ Kilkukrotnie korzystaliśmy z tej właśnie kancelarii i zawsze wszystko było porządnie dopilnowane, profesjonalnie załatwione a do tego taksa zupełnie ok. Ogółem z naszej strony 100% zadowolenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Mieszkania są w mieście a domy zazwyczaj pod miastem. I od tego czy wolicie miasto czy przedmieścia powinna zależeć wasza decyzja. Jeżeli poszukujecie czegoś w Szczecinie to polecam wam dewelopera https://www.grazdeweloper.pl/ Budują mieszkania w mieście oraz domy pod miastem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Kupienie działki to bardzo duży koszt jest, wolałam kupić mieszkanie od Fabryki domów na Białołęce. Można powiedzieć, że to takie obrzeża Warszawy i jest trochę spokojniej. Mieszkanie wybrałam też z tego względu, że nie trzeba palić, ciepła woda cały czas jest i nie trzeba rozpalać w piecu. Jedyny minus to, że ogródka nie ma ale kwiatki na balkonie jakoś to rekompensują 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, gdybym miała odpowiednio dużo środków finansowych, to zdecydowałabym się zdecydowanie na dom. Takie mieszkanie w bloku już kiedyś naprawdę mocno dawało mi się we znaki. W końcu nigdy nie wiadomo, kto będzie twoim sąsiadem z dołu, boku albo góry. Jeszcze miałam pecha, ponieważ mieszkałam w takim mieszkaniu, że hałasy rozchodziły się naprawdę potężnie. No ale z drugiej strony mieszkanie w bloku i ogólnie kupno takiego mieszkania są zdecydowanie tańsze niż kupno działki, wybudowanie domu. Jak to zwykle bywa wszystko zależy od pieniędzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Barbara

.

Mi akurat bardziej pasuje mieszkanie bo to mniejsza cena i mniej z tym zachodu bo nie trzeba odśnieżać ani sprzątać posesji  a na takim osiedlu jak nowa Grochowska mieszka się bardzo wygodnie  o wszystko masz blisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egon

Dobra firma od budowy i wykończenia wnętrz a także terenu wokół posesji to TS-koncept www.ts-koncept.pl/ z lubelskiego. Wspaniale się u nas sprawdzili, dom wyszedł świetnie, jesteśmy z wyboru firmy bardzo zadowoleni. Duży plus za dobre ceny i terminowość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julitta

Zdecydowanie wole mieszkanie od domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anja

My mieszkamy w domu i powiem wam, że najgorsze są te rachunki za prąd. Ale znajomi polecili nam zmienic dostawce energii. Oni mają Pulsar Energia i sa naprawdę zadowoleni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłam z chłopakiem mieszkanie w Kielcach na osiedlu na górnej w Kielcach! moim zdaniem to jedno z lepszych miejsc, fajna lokalizacja, spokojnie ale blisko centrum! w sam raz dla mnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od budżetu, potrzeb, trybu życia rodziny. Dla jednych priorytet to możliwość korzystania z dużego ogrodu i brak sąsiadów na dole i górze, a dla innych konieczność dbania o dom i ogród jawią się jako obciążenie i wolą postawić na wygodne mieszkanie z dobrze zarządzaną wspólnotą w centrum dużego miasta. Ile ludzi, tyle wizji. Niezależnie od dokonanego wyboru, warto zaplanować bezpieczne, zdrowe, ładne i trwałe zaaranżowanie lokalu dobrymi jakościowo materiałami wykończeniowymi. Przykładowo, podłogę znaleźć można wpisując w google "podłogi winylowe arbiton".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moi rodzice mają duzy dom, ogród, sad... wiec ja zdecydowanie wolę mieszkanie 😄 jak dla mnie dom pochłania zbyt wiele pieniędzy, czasu, energii na utrzymanie, sprzątanie i ogarnięcie,a mnie to nie jara. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby mnie było stać, to bym kupiła mały dom z małym ogrodem. 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W domu niestety dochodzi dużo więcej obowiązków, choćby na około domu. Trzeba zadbać o ogródek, kosić trawę.. Jednak mieszkanie w domu daje też dużą swobodę. Zależy czego oczekujesz, czy będziesz lubiła w swoim wolnym czasie zająć się ogródkiem 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w obu tych wypadkach będzie potrzebny kredyt hipoteczny my uzyskaliśmy go na zakup mieszkania  dzięki pomocy specjalistów z placówki SANTANDER PARTNER z Mińska Mazowieckiego ul Warszawska 111 lok.20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dom jest drozszy w utrzymaniu, ale ma swoje zalety jak np. brak przeszkadzających sąsiadów.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się mylę, ale chyba dom będzie bardziej spełniał oczekiwania, na dzisiejsze czasy?
Na stronie wspomnianej już wyżej pracowni Mg Projekt znajdziecie projekt domu nazwany "Sensowny"
Można wyszukać w katalogu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2021 o 09:41, Kaya napisał:

Dom jest drozszy w utrzymaniu, ale ma swoje zalety jak np. brak przeszkadzających sąsiadów.

Droższy? Powiem tak, mieszkałem w mieszkaniu, pełna własność. Utrzymanie miesięcznie mnie wynosiło 700 zł. Z ogrzewaniem już, bo było z sieci. Obecnie mieszkam w domu. To jest nieporównywalne. Ogrzewanie rocznie około 300 zł, maksymalnie 400 zł w obecnej chwili, bo akurat za 2020 rok miałem zysk na ogrzewaniu, zarobek znaczy. Gdybym grzał pompą ciepła, bo musiałem założyć, żeby spełnić wymogi - koszty na poziomie 3 tysięcy. Rocznie!!!!. Podatek od nieruchomości nie jest jakiś tragiczny. Na przyszłe remonty odkładam sobie rocznie około 7 tysięcy co roku, w razie potrzeb będzie na to, żeby odremontować. Około, bo w praktyce - uncję złota.

To nijak nie jest droższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dom wymaga 2,5 kW mocy cieplnej do utrzymania stałej temperatury 20 stopni jak na dworze jest -10. Ogrzewanie normalne - 2x Antminer S9 2600W mocy nominalnie, utopione w akwarium z olejem mineralnym, który chodzi cyrkulacyjnie do nagrzewnicy kanałowej, z niej nadmuch na dom. Dodatkowo w razie potrzeby powietrzna pompa ciepła. Obecnie norma WT2021 zakłada jeszcze lepsze ocieplenie budynku, więc budując dziś wyjdzie jeszcze mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile osób tyle opinii, a każdemu będzie lepiej gdzie indziej. Trzeba samemu wybrać, a nie liczyć na opinie innych. Ja całe życie mieszkałam w bloku, a teraz z mężem budujemy dom. Trochę się boję jak to będzie, ale jednak fajnie będzie całkowicie swój kawałek na świecie 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że każdy będzie widział swoje plusy i minusy. W naszym przypadku wybór był prosty - mieszkanie, które zaczynamy urządzać i zaczynamy od sypialni. Planujemy włąśnie zakup łóżka i najprawdopodobniej weźmiemy któreś w slf24.pl. Super wygląd, jakość no i co tu gadać cena jest bardzo przystępna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie budowa domu zwłaszcza że teraz można znaleźć ciekawe rozwiązania takie jak prezentuje firma Gamebodom  sprawdźcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Malina112 napisał:

dom, ale to się wiąże z większymi kosztami

Już nie i to pomimo obecnych cen materiałów budowlanych. Budowałem parę lat temu, ale już w standardzie na 2021 (WT2021) - 50kWh/m2/rok. Po pewnym okresie mogę powiedzieć tak - za mieszkanie własnościowe płaciłem 700 zł/mies (ze wszystkim - ciepła woda, ogrzewanie w tym już). 52 metry. To daje rocznie 8400. Natomiast utrzymanie domu 80 metrów (ze skosami licząc) kosztuje mnie 800 zł/rok jak rok jest dobry (ciepły) lub 1200 zł/rok jak jest zimny. Ówcześnie cena mieszkania była w porównaniu do domu podobna jak teraz - dom wyszedł około tego mieszkania + 30 tysi. Owe 30 tysięcy różnicy zwróci się w 4 lata. A planuję żyć trochę dłużej. Dom wychodzi więc zdecydowanie taniej.

Ma swoje minusy, jasne, ale nie jest to cena. Bo różnica wyszła mi 30 tysięcy, a i dzisiaj jak patrzę, to mieszkanie w tej okolicy 52 metry takie jak moje kosztuje około 350 tysięcy, budowa domu tych 80 metrów wyszłaby dziś nie tyle co ja zapłaciłem, tylko około 380 tysi. Może 400 ale to na wypasie.

Główna różnica wynika z tego, że ludzie porównują mieszkanie w centrum 50 metrów do domu na przedmieściach 150 metrów. Tak, wtedy dom wyjdzie dużo drożej. Tylko, że to nie jest wybór w ramach tego samego standardu życia - to jest wybór pomiędzy standardem o klasę wyższym niż to, co się posiada. Ale nawet i wtedy - mamy 600 tysięcy za dom vs. jakieś 350 za mieszkanie. Przy tej różnicy w kosztach utrzymania rocznego różnica zwraca się w jakieś 30 lat. Zależy ile kto ma wiosen na karku, ale 30-latkowi mimo wszystko polecałbym dom, nawet 150m2 vs 50m2. Taniej.

No chyba, że ktoś ma dwie lewe ręce i nie umie nic zrobić. Wtedy mieszkanie jest lepsze, bo jak za wszystko płacić i zatrudniać robotników, to utrzymanie domu nie wyjdzie taniej.

Edytowano przez Vagabunda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też bym się zdecydowała na dom. Można wydzielić sobie miejsce na mały lub większy ogródek i w ogóle urządzić ogród. Jest więcej swobody, bo nie masz sąsiadów za ścianą. Dla dzieci można urządzić mini plac zabaw koło domu. Mając mieszkanie masz więcej ograniczeń. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dom - zalety: przestrzeń, większa intymność, spokój (brak sąsiadów za ścianą), możliwość odpoczynku w ogrodzie bez ciekawskich spojrzeń, miejsce do rekreacji, miejsce na pasje, samemu decyduje się, co gdzie i jak zrobić - nie musisz pytać współwłaścicieli. No i ogród - przy obecnych cenach warzyw możesz jedzenie częściowo wyprodukować u siebie - taniej.

Dom - wady: obowiązki (koszenie, grabienie itp)

Mieszkanie - zalety: nic Cię nie interesuje, nie musisz wkładać dużo pracy w obowiązki, komfort.

Mieszkanie - wady: brak poczucia intymności (sąsiedzi za ścianą), nigdy nie wiesz kto będzie mieszkać obok.

 

Sama mieszkam w domu i nie wyobrażam sobie inaczej. Wady to w zasadzie zalety, bo nic mnie nie odpręża tak bardzo jak porządki w ogrodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdecydowanym zwolennikiem domu zwłaszcza że można znaleźć bardzo ciekawe rozwiązania, mnie bardzo dobrze układa się współpraca z firma Gamebodom i nasz dom jest przez nich budowany bardzo szybko, nowoczesną technologią, co najważniejsze będzie ekologiczny i ekonomiczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×