Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

smutna niedziela

Kto jest w związku na odległość??

Polecane posty

he he no to Ci podrażnię zmysły. Będzie gulaszyk z łopatki (wieprzowa) w sosie naturalnym z dodatkiem czerwonej papryki (świeża) z dodatkiem ryżu, nad suróweczką jeszcze pracuję. Z drugą rzeczą nie zdążę na obiad ale będzie na następne dni, to jest rosołek z prawdziwej wołowinki (szponder). A na deserek, a raczej podwieczorek będą gruszki duszone w czerwonym winie:) Lubię różne kuchnie, akurat na tę porę roku świetnie wchodzi kuchnia staropolska:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z ciastami u mnie gorzej, ale pracuję nad nimi:). Spróbuj gruszeczek choć dzieciom to lepiej za dużo nie dawać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gruszeczki to dość prosto zrobić. Najważniejsze żeby gruszeczki były dość twarde. Obierasz, przekrawasz w połówki i wydrążasz. Winko najlepiej czerwone półwytrawne, można lekko posłodzić z przypraw wedle uznania cynamon, goździk, ale dobre jest i w samym winie. Jak się zagotuje to wkładasz gruszeczki na parę minutek na bardzo mały ogień (tak żeby się zabarwiły ale nie rozpadły). Potem przekładasz do jakiś miseczek i zalewasz sosem. Kiedyś to kombinowałem z syropem klonowym, musem truskawkowym, ale stwierdziłem że i tak najlepszy jest chyba zwykły budyń waniliowy (robię sam z wanili w laskach i mąki ziemniaczanej, ale z torebki też może być). No i moja Małżowinka to jeszcze oblewa obowiązkowo konfiturą z wiśni.:) Tak nawiasem polecam, panom po powrocie na pewno zasmakuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzeba spróbować:) Wina się nie wlewa, tylko gruszeczka jest taka naparowana winkiem. Ja kilku młodym osobom serwowałem (troszkę mocniej posłodzone) w rozsądnych ilościach i było dobrze przyjmowane. Alkohol i tak w większości wyparowuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak po chwili zastanowienia. Bo soczek dobrze jak jest troszkę cierpki (komponuje się ze słodkimi gruszkami) może faktycznie czarna porzeczka, albo grapefrute:). Choć myślę że czarny bez, albo taki soczek z cierpkich śliweczek też mógłby się sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie:) philozoph wiem,ze to nie Twoja senstencja, domyslilam sie:D Widze,ze dyskusja zmienila kierunek w strone kuchni:) philozoph no prosze,nie wiedzialam,ze lubisz pichcic:D Przewaznie faceci tego nie lubia....przynajmniej Ci,ktorych ja znam:):):) Ja dzis nic a nic nie gotowalam a objadalm sie dzis jak nigdy:/ No i dieta poszla na marne ale nadrobie to:] Od jutra koniec z pustymi kaloriami hehe:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co..........tak w ogole to w jakim woj. mieszkacie? Nic w sumie nie wiem o Was:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj tam od razu zmieniła. ;) Podpowiadam dziewczynie jak sobie umilić czas podczas oczekiwania;) A poza tym takie małe rozkosze dla ciała są wskazane, zwłaszcza jak możesz się podzielić z kimś bliskie. A tak po cichutku to uwielbiam gotować, ale pssstt....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mieszkam w woj.podkarpackim.....pewnie dlatego tak bardzo kocham góry :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kapcie
a my jestesmy z mazowieckiego i jest tu nam dobrze. co powiecie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eeee juz mialam cicha nadz.ze moze ktos jest z mojego woj...ale to nic:) Pozdrawiam i do pozniej badz do jutra:D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziendoberek:):):) Jak sie spalo?:) Juz srodek tygodnia...podobno \"sroda minie,tydzien zginie\":D Ps.cos reszte ludzi \"wywialo\"...... pewnie z nadejsciem weekendu oni tez nadejda :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
he he to ja za to melancholijnie. Mgła, mgła i jutro też raczej tak będzie. Skutkiem czego namalowałem sobie kilka kolorowych listków. Ku mojemu zadowoleniu zostało to przychylnie ocenione przez moją kierowniczkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My dopiero pracujemy nad takimi osobnikami co będą nam znosić do domu zbieracze kurzu:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hi.....hey....hello:D No prosze....temat POGODA....w sumie uniwersalny temat......Moze pogadamy o bardziej na zcasie temacie i rowniez bardzo uniwerslany...POLITYKA:) W sumie nie interesuje sie zbytnio polityka ale wyborami na prezydenta USA to ...nawet zaciekawila mnie ta kampania:) Przynajmniej Obama wygral , moj faworyt:D He he he u mnie tez nie ma kto znosic jesiennych lisci dlatego sama wzielam sie za to:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ło. to ja już wolę o pogodzie:) ona przynajmniej ma jakieś znaczenie:) A to że Barac:) to nawet dobrze, pierwszy niebiałas:), kolejna granica pokonana, teraz czas na kobiety:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ryjku startuj, masz moje poparcie:) jak coś to mogę być Twoim premierem;)(zupełnie bezinteresownie):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryjekkk no a jak....tylko do jakich wyborow startujesz?:P Misss pieknosci?;):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×