Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
crazy_bogie

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - CZ 2- KONTYNUACJA

Polecane posty

Gość fffdgrtttt
Gość dcfewfrew
Gość hassowa
ODNOŚNIE HASSA słuchajcie ja niecałe 2 tyg go noszę i już cement na tyle stracił przyczepnośc ze aparat już mogę zdejmowac kiedy chcę ogolnie rzecz mowiąc obluzował się następną wizytę mam dopiero za 4 (!) tyg... czy myslicie ze powinnam jaknajszybciej jednak zadzwonic do ortodontki zarejestrowac sie najszybciej zeby na nowo zacementowała ? chociaz uprzedzała mnie ze gips bedzie sie kruszyc jednak nie sądzilam ze na tyle ze juz go mogę wyciągac juz po tak szybkim czasie! bez tego gipsu no niby trzyma się ale mam wrazenie ze moze mi on wyleciec ... a moze to tylko jakies złudzenie dziwne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywka_
idź jak najszybciej do swojej orto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hassowa Musisz szybko i dobrze zacementowac pierscienie hassa, bo leczenie moze praktycznie zaczynac sie od poczatku... Mialam podobnie w przypadku hyraxa i 2 tygodnie niestety poszly na marne - przez blad asystentki... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwarantowana wygrana
Witajcie, założyłam aparat na górne zęby w maju. Działa super, mało go u mnie widać, a mam metalowy i zawsze mam białe gumki. Mój problem polegał na tym że miałam usunięte po 2 ostatnie zęby wiele lat temu i porozsuwały mi się wszystkie zęby. Między jedynkami miałam szparę na 1,5 zapałki! teraz już nie mam wcale :) W czwartek założyłam łuk dolny. I teraz dopiero czuję dyskomfort. Bolą mnie wszystkie zęby (górny łuk znów podkręcano). Co bierzecie na ten ból? Ciągle chodzę skrzywiona :( Wiem że za parę dni to przejdzie ale nie mogę sobie pozwolić na kilka dni wyjętych z życiorysu co miesiąc :( Pozdrawiam i zachęcam do zakładania aparatu. Żałuję że tak późno się zdecydowałam (mam 33 lata)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tulipanek1
do justka-pl.... jak tam twoje ósemki???? jestem ciekawa, bo ja właśnie przechodzę chyba przez to samo... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wzięłam 2 tabletki Apapu i mi przeszło. Przede wszystkim nie jedz nic, co trzeba gryźć, żeby nie podrażniać zębów. Ale o tym pewnie wiesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hassowa
no a powiedzcie jeżeli idziecie na taką ponadplanową wizytę w ramach jakiejs po prawki to płaci sie czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hassowa
aquaaparatka napisałas mi zebym jaknajszybciej poszła na wizytę, wczoraj zadzwoniłam , już pominąwszy to ze akurat mają urlop ale dodzwoniłam sie do orto na kom i powiedziała mi ze nic się nie stało skoro wypłukał mi się ten cement, ostatecznie zakończyła rozmowę tym ze bedzie w czw po 19 i zebym ewentualnie zadzwoniła ale teraz to ja się zastanawiam czy warto tracic czas skoro ponoc to normalne ze cement z czasem sie wykrusza, a tak na marginesie to mam 21 lat a hassa noszę ponieważ jest możliwośc,podkreślam, a nie gwarancja co mi powiedziala ortodontka ze nie będe musiała wyrywac zadnego zęba, jesli sie nie uda w najgorszym wypadku 4 czwórki mi pojdą a co najgorsze kasa na marne 6 stów i katorga związana z niejedzeniem i tym ze nie mogę iśc do pracy:( postanowilam sprobowac skoro jest taka alternatywa, poprzedna orto nie dała mi żadnej kazała od razu isc do stomatologa na wyrwanie(ponoc lepszą jest od mojej obecnej , przyjezdza do mojej miejscowosci z Wrocławia i fakt ze cieszy sie z tej racji dobrą opinią) dlatego wynioslam sie od niej gdy usłyszalam od innej opcję załozenia hassa i tak mnie to zastanawia czy nie powinnam od razu dac sobie wyrwac tych 4 zebów, bym miala w tym momencie juz dawno aparat zamaist samych problemów ale presja najbliższych sprawiła ze zastanowiłam się czym jest wyrywanie zdrowych zębów...ale raz się żyje stwierdzilam i mam nadzieję mimo wszystko ze uda sie z tym hassem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hassowa Ja mam 22 lata, ale od razu moja orto powiedziala, ze hyraxem spokojnie troche poszerzymy szczeke, no a jakbym byla mlodsza, to wtedy pewnie bysmy wyrwali 4 zeby... To, ze cement sie wykrusza - to rzeczywiscie jest normalne. Ale to, ze hyrax/hass jest zluzowany - to juz nie! nie moze byc tak, ze Ci sie on nie trzyma... Dlatego wlasnie orto powinien Ci go przymocować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy miał ktoś leczonego zęba w aparacie? Właśnie zauważyłam, że mam dziurę w zębie, wcześniej to miejsce było schowane pod krzywą jedynką, a teraz jak już się trochę wyprostowały to widać tą dziurę :-/ Niestety jest ona na stycznej i ciężko się tam dostać, już umówiłam się na wizytę, ale boję się, że ciężko bedzie się do tego dobrać... Czy ktoś miał podobny przypadek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megan18
Jestem aparatką!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywka_
Megan, gratuluję :):):) i witam w naszym gronie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hogata84: Gdy orto zakładała mi aparat to zauważyła, że psuje mi się ząb - jedynka, i powiedziałaa, że wyleczy się go, gdy zęby się trochę wyprostują i będzie można lepiej się dostać do dziurki :) Podczas noszenia aparatu miałam leczoną 6 - tkę kanałowo i nie mam na niej jeszcze pierścieni. Czyli leczenie w aparacie jest możliwe :) Megan18: Jak się czujesz będąc już aparatką? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megan18
Narazie dobrze i odpukać nie czuje bólu.Jak ortodontka mi powiedziała,że już założyła myślałam,że mam w ustach jeszcze waciki dość dziwne uczucie narazie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megan, za tydzień to zapomnisz w ogóle, że go masz. :D Przypomni Ci się ewentualnie przy jedzeniu, jak potem trzeba będzie umyć zęby. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Mam 30 lat i chcę załozyć aparat, czy to nie za późno? To ja załozyłam pierwszą część tematu o aparatach :-) Miałam załozyć 2,5 r. temu ale zrezygnowałam i teraz badzo tego żałuję :-( Za pół roku pewnei bym ściągnęła :-( Chcę go załozyć ponownie! Czy są tu jakieś trzydziestolatki? Może coś się zmnieniło w aparatach? Są jakeiś nowe, które działaja szybciej? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aparatka123
*Dora* Temat dla osób w twoim wieku: http://www.stalyparat.fora.pl/historie,43/aparat-po-30-stce,899.html Jest sporo osób zakładających aparat w tym wieku. Zapraszam na forum dyskusyjne o stałych aparatach http://www.stalyparat.fora.pl/ Poruszane są między innymi tematy: - Higiena - problem czy błahostka? - Jaka jest reakcja ludzi na aparat ? - Dykcja - Ligatury, gumki - Koszt jednej wizyty - Dłuższy wyjazd a aparat - Implanty i mikroimplanty w leczeniu!!!??? - Metalowy a estetyczny - Zdjęcie aparatu na kilka dni (ślub) - Jak to jest z tym wyrywaniem przy Damonie ? - Aparat a ciąża - Aparat ortodontyczny a kolczyk w języku - Prawdy i mity o aparatach - Pierwsze wrażenia i pierwsze godziny z aparatem - Zabiegi stomatologiczne w trakcie leczenia ortodontycznego - Aparat mieszany / łączony / kosmetyczno-metalowy - Aparat stały a usta (wielkość, wysychanie, pękanie, zajady) - Antenki przy zamkach / Wyciągi zew. i wew. / Maska twarzowa Dodatkowo: - Przebieg leczenia ortodontycznego - Aktualności / Ciekawostki / Nowości w ortodoncji - Aparatkowa kuchnia - Symulator ligaturowy - Filmiki * Zakładanie aparatu stałego * Zdejmowanie aparatu stałego * Rozkręcania hyraxa * Wyciągi zewnętrzne * Łańcuszki elastyczne i metalowe * Postępy leczenia - filmowa galeria "nieznanych" :) Zapraszam do dyskusji! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnapomaranczowa
Witam,witam. podczytuje ten watek dlugo bo juz dawno mialam mieć aparat.Dlugo się wszystko ciąglo.O mało nie zrezygnowałam.Ale w koncu mam separatory a w poniedzialek zakładam aparat szafirowy:) tylko te separatory.... Spodziewałam się bólu ale chyba nie takiego. 4 dni juz jem papki.Ból jeszcze zniose ale czuje potworne swędzenie dziąseł.Ktoś tez tak mial?to normalne jak sie zeby troche przesuwają czy to tylko mój jakis nerwobó? l:):) przyznam ze boje sie poniedzialku,czy zaakceptuje swój wygląd w lustrze.A juz najbardziej czy bede mogła mówić bo oprócz górnego łuku bede miała też zakładany na podniebienie quadhelix. Miał ktoś takie cudenko?da sie z tym mowic????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megan18
Ja separatory nosiłam 9 dni.Bolało mnie z 4 dni potem przestało,będzie dobrze.A do aparatu sie przyzwyczaisz.Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hassowa
a ja znowu mam utrapienie z hasem, musisalm dwa dni pod rzad chodzic podklejac bo mi wciaz wypada, poniewaz zmieniaja mi sie warunki w uzebieniu ! 3 tyg i zakaldam aparat , ale najgorsze jest to ze ortodontka robi teraz sobie znow tydzien wolnego! wpadlam na pomysl zeby podklejac to soebie klejem do protez;) choc nie wiem czy to dobry pomysl... bo to naprawde mi przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patka_aparatka
help! Mam kryzys ;/ aparat noszę już 20 miesięcy. Mam go już dość.. przez aparatem stałym miałam hasa. nosiłam go pół roku, szczęka ładnie sie rozszerzyła.. efekty jednak długo nie potrwały.. na ostatniej wizycie (20.08) orto powiedziała ze bedzie musiala zalozyc mi rotator na podniebienie bo znowu! mam wąską szczęke na górze..mało tego bede miala zakladane jeszcze 'kolce' bo źle połykam śline? czy cos w tym stylu.. mam dosyć!!! ;(((( ~~~~~~~~~~~~~~~~ aparat metalowy: Góra 21.06.08 Dół 06.02.08 kolor gumek obecne: jasnoniebieskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patka_aparatka, spokojnie:) Twoja droga faktycznie, jest już dość długa, ale na efekty zawsze warto czekać:) Przy mnie jesteś kobita z głazu, ja najpierw zostałam oblachowana na pół roku (również mam to piekielne, pseudo-arystokratyczne wysokie i wąskie podniebienie, niech je szlag, za przeproszeniem), potem stały na górę i dół, ale u mnie w sumie prostowanie trwało z 13 miesięcy... Ty widocznie masz trochę bardziej pokomplikowaną sytuację, ale chyba lepiej przecierpieć dłużej i poustawiać zębiska porządnie do pionu, niż robić kilka podejść... Dasz radę:) Większość drogi masz za sobą:) Pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tulipanek1
minęły trzy miesiące odkąd załozyłam aparat na górę. w ciagu ostatnich dwóch tygodni wyrwałam dwie ósemki, jedna, górna poszła gładko, ładnie się zagoiła, ale druga... dolna.... lepeij nie mówić, Rosła poziomo, była niewyrznęita, siedziała w dziąśle, myślałam , że umrę na tym fotelu, mimo znieczulenia czuła straszne "rwanie" i trwało to godzinę, zanim ją chirurg usunął, bardzo bolało i myslałam ,ze nie wytrzymam. mija już 5 doba od zabiegu, a ja dalej odczuwam ból, w szczęce, długo to jeszczce potrwa, tabletki nie pomagają, jestem na anybiotyku.... bolało kogoś tak długo?:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tulipanek1... ja tez miałam usuwaną ósemkę u chirurga, też rosła poziomo. A jakie bierzesz leki przeciwbólowe, nie chodzi mi o antybiotyk. Mi pomagał tylko ketonal (na receptę) po 5 minutach od wzięcia ból mijał, tabletka działała do 8 godzin :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patka_Aparatka
szczerze przetrzymam to ale najgorsze jest to ze ide do nowej szkoly.. i na dodatek zadrutowana. A tak naprawde zeby sa juz proste tylko mam tylozgryz ;/ i waska szczeke ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tulipanek1
do agatka-aparatka biore ibuprom, chirurg nie przepisał ketanolu.... zastanawiam się tylko ile jeszczce to potrwa, nawet jakbym miała silniejszy lek, ile tak się trzeba faszerować, już mi ból promieniuje na głowę....nie chcę się zamartwiać, ale jutro minie tydzień tego satnu, a jeszczce dwie ósemki przede mną....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×