Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mamuska bez pomyslu na pomysl

Co jedza wasze 1,5 - 2 letnie dzieci???Podajcie przyklady calodniowe!!!

Polecane posty

Gość mamuska bez pomyslu na pomysl

Juz nie wiem co wymyslac mojej corce-podsuncie jakies pomysly albo podajcie przykladowe calodziennie posilki aha i co dajecie do picia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska bez pomyslu na pomysl
hmmm nikt nie karmi swoich dzieci? :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Śniadanie-kilka przykładów np jajecznica,kanapki,kaszka itp Obiad-zupa,ziemniaki z mięskiem,kopytka.pierogi itp Deser-budyń,danio..itp kolacja-kanapka,ale zazwyczaj mleko. Mała je juz prawie to samo co my,wiadomo,że mniej przyprawione.Ma 19 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska bez pomyslu na pomysl
hmmm a w jakis ilosciach jedza bo ja caly czas mam wrazenie ze moje dziecko je za malo przykladowy dzien:\ sniadanie kaszka kolo 7 kolo 10 jajecznica z 3 jajek :D powaznie do tego wkruszona kromka chleba potem obiad kolo 14-zupka -standardowa dzieceica miseczka i za jakies pol gdoz 2 danie potem kolo 17 jakies danio ,albo kanapka z serem zoltym albo z wedlinka albo z czym tam akurat sie zrobi na noc kaszka nestle. miedzy posilkami rowniez-np: jablko,biszkopty,chrupki,ogolnie jakies owoce ,paluszki itd mleka nie pije od jakis 3 mies-bo miala odrzut na widok bialej butelki :O ma 16 miesiecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja je z dwóch jajek .....:) Rośnie,biega,potrzebuje więcej energii.Dlatego wcina. Co do picia,woda nie gazowana,syrop malinowy z wodą,bobofruty,kubuś(jeszcze jej rozcieńczam)......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska bez pomyslu na pomysl
no ja tez daje wode ,sok malinowy z woda lub kubusie bobo fruty a kubusie rowniez rozcienczam :) ale napisz co jeszcze dajesz bo caly czas mam kurde wrazenie ze jedzenie mojego dziecka jest za malo urozmaicone chociaz w sumie mozna powiedziec ze je wszystko to co ja poza grzybami-to jedyna rzecz jakiej jeszcze niem jadla-nie wliczajac pieczaerk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolo 6 rano mleko z kaszką ryżową ( w butelce) kolo 9-10 sniadanie: kromka z maslem plus parówka dla dzieci plus keczup kanapka z szynką lub dzemem kromka z maslem plus jedno jajko na miekko kromka plus jajecznica z jednego jajka kaszka ryzowa na gesto z wkrojonym bananem płatki z mlekiem do picia herbata na rózne sposoby: z cukrem, z cytryną i miodem, z sokiem malinowym lub z czarnej porzeczki- w zaleznosci od tego co mam akurat otwarte w lodówce później obiad: zupa jarzynowa z miesem albo jakas inna zupa z miksowanym miesem bo mała miesa nie tyka wiec jej musze przemycać 2 danie je tylko czasem- najczesciej to ziemniaczki z sosem, makaron z sosem, kawalek pizzy, naleśniki (niespecjalnie za nimi przepada) kolo 17- 18 zjada owoce albo jogurt. albo jej daje kawalek banana do reki i je alborobie mus- miksuje pół banana pól gruszki i cale jablko i je łyżeczką (innych owoców niż banan nie zje jeśli nie sa \"przemycone\". Cytrusów jej nie daje ( tylko ta cytryne do herbaty) jakoś sie jeszcze boje. Byla kiedys uczulona i nie wiem czy jej przeszlo. koło 20- 21 butelka mleka z kaszką ryżową i do spania :) w miedzy czasie pije herbate, ewentualnie od czasu do czasu jupika, albo kompocik jak ugotuje. raz na czas dostaje coś slodkiego- najczesciej to batonik kinder mleczna kanapka czy jakiś inny z tej serii. jak prosi w ciągu dnia o \"ciasio\" to dostaje biszkopta, herbatnik albo chrubki kukurydziane... daje jej jeszcze te paluszki bez soli- juniorki. no i tak to wygląda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i czasem dostaje budyń, kisielek (najbardziej lubi ten Fisiel marchewkowy) albo galaretke owocową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska bez pomyslu na pomysl
co do cytrusow to moja uwielbia mandarynki i kiwi .jablko i banan je w sumie codziennie ze slodyczy kinderki,mleczna kanapka,w lecie jadla lody wloskie :D miala wtedy rok ... w sumie tak jak pislalam je wszystko to co ja poza grzybami takimi z lasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja tak nie moze. są produkty które u niej powodują wymioty, biegunkę np: pomidory- ktore mala uwielbia (oczywiscie daje bez skóry ale to nic nie pomaga i tak jest biegunka) śliwki brzoskwinie wszelkie kremy i masy np w ciastach, rurkach z kremem wogóle ma tak że jak ją karmie i ona mowi ze juz nie chce to nie moge podać ani pół łyzeczki wiecej bo mi zwymiotuje wszystko to co zjadla. musze uważać na to co je. oczywiscie staram sie dawac wszystko bo to juz duze dziecko, ale są produkty ktore musze wyeliminowac bo ich spożywanie źle się kończy. pozatym doszlam do wniosku ze po jakiego mam jej podawać żurek z kielbasa po ktorym ona ma cierpieć jak moge jej zmiksować marchewke i ziemniaka z mieskiem jak dla niemowlaczka i ona to zje ze smakiem (uwielbia warzywa) i nic jej po tym nie ejst. Nie bede jej uszczesliwiac na siłe tylko po to zeby jadla jak dorośli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy tak dużym dziecku można wymieniać i wymieniać.Je wszystko(z małymi wyjątkami).Nie daje jej grzybów,orzechów,czekolady.Uwielbia banany ,ale jest uczulona wiec je sporadycznie.Nie daje jej cytrusów.Nie pije jeszcze krowiego mleka,ale je na nim naleśniki,zabielam nim zupę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak czytam co piszecie
i dochodze do wniosku, ze dzieci to tylko kasa i robota. zabawa w zupki, miksowanie, deserki. jak wam sie chce!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska bez pomyslu na pomysl
moja krowie mleko je od lipca czyli odkad skonczyla rok dodaje do budyniu,robie na nim kakao,kaszke manne-ale jest to mleko od gospodarza swierze od krowy -nie ze sklepu.daje jej tez bialy ser i malso od gospodarza ze wsi jak rowniez od czasu do czasu czyli 1-2 razy na okolo 10 dostaje mleko kozie-tez swojskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
śniadanie kasza manna lub owsianka z bobobity czasami na śniadanie je setek bieluch +ciemne pieczywo albo jakecznice +kanapka z wedlina na drugie śniadanie świeże owoce z jogurtem. przed drzemka koło 12 zupka a o 15 drugie danie czyli mieso ziemniaki i świeży pomidor bo uwielbia lub ryba albo makaron z sosem ma podwieczorek zjada kiełbasę drobiowa albo kanapkę z serem lub twarozkiem lub z szynką no i kolacja kasza w między czasie jr herbatniki pije sok z malin domowej roboty albo kompot z jabłek lub samą wodę z cytryna i dużo owoców jabłka brzoskwinia nektarynki winogrono. nie lubi pierogow i bananów a najbardziej lubi" chipsy" czyli płatki corn flakes :) ma 20 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja córka ma 22 miesiące. Je to co my, niektórych produktów jej nie dajemy np. grzybów. Pije wodę i mleko modyfikowane. sniadania: kanapki, jajecznica, jogurt naturalny, musli II sniadanie: kasza obiad: zupa (rózne), drugie danie: mięso (w róznej postaci), kasza (rózne rodzaje), warzywa, naleśniki, pierogi, makaron podwieczorek: owoce, jogurt naturalny kolacja: mleko, kanapki, pomidor, ogorek, zalezy co jest ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie rozumiem, po co dziecko w tym wieku dostaje gotowe kaszki? Poza tym strasznie biedne to menu, napis jakiś owoc czy warzywo to nie jest wyszczególnienie. Czarna herbata po jakiego groma a później mówią, że dziecko ma bunt dwulatka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miramarmarina
Mój w tym okresie jadł: 6.00 kubek 200ml mleka (nutramigen) 7.00 płatki owsiane/kasza jaglana/kasza jęczmienna/płatki ryżowe/płatki gryczane z gotowanymi owocami (jabłko/gruszka/mango+marchewka/banan) lub z musem owocowym (brzoskwinia/jagoda/truskawki/kiwi/maliny). 10.00 koktajl owocowo warzywny z odrobiną nutramigenu-np jabłko,banan, sałata, nutramigen. 14. obiad I lub II danie. Zupy-warzywne, barszcz ukraiński, szczawiowa, brokułowa, krem z pomidorów, krem z cukinii. Drugie dania-ryż/ziemniaki/kasze różne rodzaje z rybą pieczoną lub na parze/mięsem w postaci pieczeni/gotowanym/na parze do tego surówka np z czerwonej/białej kapusty lub mieszanka sałat z pomidorami,ogórkiem i oliwkami/gotowane warzywa np brokuły/marchew/marchewka z groszkiem/zrobione na parze warzywa na patelnię 18.00 podwieczorek-kisiel lub galaretka z owocami. 20-21 kolacja maca z sałatą, pomidorem i wieprzową wędliną-sama piekłam lub maca i jajecznica z przepiórczych jaj/tortilla kukurydziana z czerwoną fasolą i pomidorami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miramarmarina
Do picia dostawał wodę, kompoty i wodę smakową mojej produkcji :) w domu wlewałam wodę do dzbanka i wrzucałam kilka plasterków cytryny, pomarańczy i listek mięty. Na wyjścia kupowałam wodę w butelkach 0.5 i za pomocą praski do czosnku :D wyciskałam sok np z 1truskawki i dodawałam do wody w butelce. Soków owocowych praktycznie nie pił,bo nie chciało mi się robić-czasem w weekend,ale to max 2razy w miesiącu. A tak to wolałam dać mu w rękę marchewkę. Do 3lat był bezmleczny, więc niestety wszystko musiałam robić sama w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj synek ok 7.00-8.00pije mm z kaszka najczesciej ryzowa, om 180ml teraz ale czasamk ok 240ml, po tem przed drzemka ok 10.00-11.00 ksza na gesto z owocoami, manna z sokiem własnej roboty, malinowym, jagodowym zalezy co mamy pod reka, lub platki kukurydziane na mm, ok 13.00-14.00, obiadek , codziennie jakies miesko dodane do zupy, lub w formie sosu, do tego albo ryz, kasza jaglana, albo 2-3ziemniaczki, zawsze 2-3 todzaje wazyw jesli jest to drugie danie, kalafior, brokół, burak, groszek, dynia, kabaczek, brukselka, marchew, jeśli zupa to duuozo wazyw, czasami pierogi ze szpinakiem, gołabki mielone, uwielbia rosól, i zawsze do niego zjada 2 skrzydełka drobiowe, obiady raczej miksujemy, po tem ok 17.00 mus owocowy, jogurt naturalny z owocami, kisiel wlasnej roboty z kawalkami owocow, danonki, w miedzy czasie dostaj***atonika czekoladowego, i wieczorem zawsze kaszka sinlac 180ml bo uwielbi. Do picia dostaje wode przegotowana, lub mineralna dla dzieci, a po obiedzie soki najczesciej kompoty od babci zporzeczek jagód, malin itd, czasem soki bobofrut, hipp itd, Młody ma 22msc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×