Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawa09

ile wasze roczne maluchy ogladaja tv?

Polecane posty

Gość ciekawa09

jestem po prostu ciekawa... u mnie jest tak ze tv jest ciagle wlaczone i Mala zerka od czasu do czasu albo sobie stanie przy stoliczku i oglada... czy to zle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak zerka od czasu do czasu
to nie jest zle. Zaciekawiaja ja pewnie reklamy itd gorzej byloby gdybys z premedytacja sadzala jaw krzeselku i kierowala wzrok na tv .Moj maly zaczal interesowac sie tv w wieku 3 lat. Dopiero wtedy spokojnie usiadl i skupial uwage na bajce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj 15miesieczny synek zwraca uwage tylko na reklame z dziecmi-nestle o ile pamietam oraz jak widzi pralke-jest maniakiem pralek:)zadne bajki,teletubisie go nie interesuja,a i rozpoznaje tez piosenke poczatkowa mojego ulubionego serialu-mruczy w takt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawa09
hmm...no jak leca bajki to potrafi siedziec 40 minut i patrzec...ale ja jej absolutnie to tego nie zmuszam ani nie sadzam jej specjalnie przed tv...jak siedzi w czesci pokoju gdzie nie widac obrazu i slyszy ze bajka sie zaczyna to leci specjalnie do tv siada przy stoliku i patrzy....te bajki rano jej pozwalam potem jak leci po prostu tv to staram sie robic tak zeby odwracaj jej uwage...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie tez caly czas gra i czasem zerka albo nie zwraca uwagi dlatego nie ma przebojow jak bym wlaczyla i bylby szok ze jednak gra heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak zerka od czasu do czasu
no to sory ale moim zdaniem jesli roczne dziecko skupia az 40 min uwage na tv to raczej nie jest dobrze. Dzieci nie powinny przywiazywac uwagi do takich rzeczy a juz napewno nie w tym wieku. Ja bym wylączala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
40 min??? o to sporo moja 2 min nie usiedzi zresztą tyle to ja nie pozawalam nawet starszemu oglądać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawa09
pestka-4 hehe dobre :) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawa09
no dobrze, to prosze powiedzcie mi jak spedzacie dzien w domu jak caly czas pada deszcz na dworze... nie macie wlaczonego TV?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdy mam włączone mini mini to patrzy ale ma swoje bajki ulubione już np strazak sam , pat i kot, tomek i przyjaciele i sezamki oczywiscie,, ale wtedy siedzi na nocniczku, a tak to specjalnie przełączam bo niekiedy nie oderwe:D:D:D , tv pomaga mi by spokojnie przewinąc i ubrac, gdy muszę pomyc podłogi:P:P i takie tam, a tak to w sumie bawimy sie po całym mieszkaniu:) albo u małego w pokoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kubek w kubek
Mój siostrzeniec potrafi na 10 minut skupić uwagę zwłaszcza na reklamach, albo kiedy leci muzyczna zajawka jakiegoś programu. Lubi, jak słychać melodię, a po kilku minutach zasłuchania wraca do zabawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak zerka od czasu do czasu
dziewczyno roczne dziecko ma tyle zainteresowan ze tv zupelnie zbedne. To ja sie wkurzam bo moj 4 latek nalega czasami by wlaczac tv i najchetniej godz by przy nim siedzial . Jak mozna miec problem z robieniem czegos z rocznym dzieckiem? wez farbki wypackaj jej rece i odbijajcie dlonie na kartkach. Z ziemniakow zrob pieczątki niech odbija sobie. Mozesz dac pisaczki kredki niech sobie bazgra po kartkach itd juz jakies zajecie jest. Jak sprzatasz zaangazuj malą w to. Moj synek mial swoją scierke i ja wycieralam kurze z jdnej strony a on z drugiej, itd. Zawsze jakies pomysly sie znjdą. Mozesz tez napuscic wody z pianą do wanny , kupic taką wedke z rybkami i lowic z malą po tej wannie rybki itd. Zamiast tv czytaj jej bajki pokazuj rysunki niech kojarzy. Jest w cholere pomyslow by spedzic z dzieckiem czas. O mozesz tez wlaczyc muuzyke i cwiczyc jakies przysiady albo machac rekami itd i mala bedzie powtarzac, zmeczy sie bardziej zglodnieje i szybciej usnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojej wszytsko :), ogladamy ksiazeczki, młody gotuje u mnie w kuchni ma swoja szafke z miskami moimi:D i miesza w nich i przelewa i pije na niby zawsze sobie znajdujemy jakies zajecie, budujemy klocki jemy:P, dzwonimy do babci i mówimy ako:D czyt jabłko, itd:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamijjaa
moja córka ma tyme samo co oliwwierek kolezanki piszącej wyżej i wogóle mamy chyba te same dzieci:) też ogląda mini mini i tez tylko ulubione bajki typu pat i kot, sezamki, mała ksieżniczka. Potrafi całą bajke od początku do końca oglądnąć. Ja też w tym czasie moge posprzątać:) i nic złego w tym nie widze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamijjaa
a tak poza tym to sobie układamy klocki, lepi z ciastolinki, uwielbia, poprosyu uwielbia rysować(po ścianach też:)) niedawno kota jej załatwiłam, to teraz z kotkiem gania sie po domu, lulamy lale w małym wózeczku. A pomysły z cyklu farbi itp..... chyba jeszcze za mała jest, bo w tym wieku rączki najchętniej lądują w buzi. Zresztą rady o stempelkach i farbkach to jak żywcem z gazety wzięte, nie przesadzajcie "super mamy", nie wierze ze tak cały dzien skaczecie z dziećmi a w domu chaos stulecia panuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak zerka od czasu do czasu
mamammija - jaki chaos w domu panuje o czym ty piszesz? rano sniadanie potem wspolne zmywanie naczyn, maluch w kuchni ze swoimi sprzetami do gotowania czyli stare miski itd a ja spokojne naczynia zmywalam. Jak robilam pranie maluch wywalal sterte ciuchow z kosza i sie po nich przewalal mial ubaw jak cholera a ja w tym czasie spokojnie moglam lazienke sprzatnąc - pozniejiej tylko zbieralam z dzieckiem ciuchy ktore nie trafily do prania i do kosza znow. jak odkurzalam maly siadal na odkurzacz i swietnie sie przy tym bawil. Co do farbek to nie widze problemu, przeciez dziecko nie pakuje rak do buzi jak ma je zajete odbijaniem na kartkach. Super mamą nie jestem ale tez napewno nie naleze do mam ktore dla swietego spokoju sadzają dziecko przed tv :o Poza tym roczne dziecko spi w dzien czyli smialo jak spi mozesz ogarnac mieszkanie zmyc podlogi itd. Nie mialam z tym problemu a skoro wy macie to chyba cos z wami nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawa09
no to ja naleze chyba do tych mam nieidealnych :) ale nigdzie nie napisalam ze sadzam Mala na sile przed Tv to by sie nawet nie dalo... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamijjaa
nie każde dziecko roczne spi w dzien i nie kazde ma ubaw ze zmywania garków. Ogląda troche bajek i nic złego w tym nie widze. nazywamy razem w bajkach zwierzątka albo uczymy sie spiewac. a z tym odbijaniem rączek to już wogóle niezły tekst:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak zerka od czasu do czasu
wystarczy odpowiednio zainteresowac dziecko i zajmie sie wszystkim trzeba tylko do niego odpowiednio podejsc . A raczki bez problemu mozna odbijac np na podlodze w kuchni rozkladając ogromny karton ktory znajdziesz w pierwszym lepszym sklepie. Lepsze to niz 40 min przed tv :D:D:D:D To ja ciekawa jestem co wy bedziecie z 5 latkami robic gdzie te szybko wszystkim sie nudzą itd co bedą od rana do wieczora na kompie siedzialy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamijjaa
oj dziewczyna sie chce wylansowac troszke może:) każda mama chyba chce w ciągu dnia miec chwile spokoju i taka bajka to nic złego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamijjaa
no cóż wychowamy armie patologicznych dzieci. Dobrze że mamy ciebie idealna mamo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak zerka od czasu do czasu
lansowac sie skarbie to ja nie potrzebuje. I nie uwazam ze tv to zlo i bajki sa beeee uwazam jedynie ze roczne dziecko wcale tych bajek po 40 min nie musi oglądac. A czas dla siebie mozna znalezc wystarczy tylko odpowiednio nim operowac. U mnie w domu dzieci o 20 sa juz w lozkach i mam w cholere czasu dla siebie na kapiel w pianie, ogladanie tv, malowanie paznokci a ok 22 jeszcze seksik z mezem :D:D:D Nie twierdze tez ze chowacie patologie czy jak tam napisalas mam jedynie odmienne zdanie dotyczace tv w tym wieku. Skoro autorka zadala pytanie co robicie z dziecmi to jej odpowiedzialam - a zgadzac sie z tym nie musi :D:D:D czy ja wam kaze robic tak samo ? Ja podalam propozycje a to czy skorzystacie mnie juz nie interesuje :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamijjaa
ojej jak w wojsku :) 20 dzieci spać, 21 paznkokcie a 22 seks:) nie ma to jak rozplanowanie czasu:) ale już sie nie czepiam, masz racje, każdy robi jak mu pasi:) hehehe pozdro !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak zerka od czasu do czasu
22 seks nie dlatego ze tak mam zaplanowane a dlatego ze o tej porze dopiero maz wraca z pracy :P dzieci spia o 20 poniewaz potrafie je niezle zmeczyc w ciagu dnia wiec same padają jak muszki :D a paznokcie to byl tylko przyklad i godz ich nie maluje szkoda mi czasu :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do jak zerka od czasu do czasu
oo o 22 nawet sexik!! niesamowite!! a ile dokladnie trwa ten sexik?? i co jesli bedzie poslizg bo np kolezanka posiedzi dluzej?? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak zerka od czasu do czasu
nie przyjmuje gosci o takiej porze, to chyba normalne:D:D:D wiec poslizgow nie ma :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamijjaa
dziewczyno no niestety nikt nie lubi ideałów:) ps a co teraz robią twoje dzieci ze ty tak na kafe bezkarnie:) a jak byś im bajeczke włączyła to byśmy mogły sobie pogadać spokojnie hehehe clifford leci akurat:) ale moja córa włąśnie w wannie bąbelki robi i nie ogląda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×