Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jkkg

TERMIN SIERPIEŃ 2009!!!

Polecane posty

Witam! 23 listopada na teście pojawiły się II kreseczki. Dzisiaj, w dniu spodziewanej @ zrobiłam kolejny test i II krechy. Mam nadzieję, że juz się nie pojawi @. Także będę pewnie sierpnióweczką, a przewidywany termin porodu mam na 06.08. Sierpnoweczki można się przyłączyć? Pozdrawiam wszytkie przyszle mamusie 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sierpnióweczki odezwijcie się !!! Napiszcie jak się czujecie na początku ciąży i czy miałyście jakieś przeczucia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gaga okres na pewno się nie pojawi:) gratuluję:) ja nie mam prawie żadnych objawów poza mdłościami które zaczynają mi dokuczać, przed terminem @ czułam kucie jajników ale już przeszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witamy kolejną sierpnióweczkę:)!! ja miałam przeczucia, ponieważ znacznie więcej jadłam i czułam kłucie w jajnikach jak przy owulacji. uLekarza już byłam, pęcherzyk jest w macicy i z wielkim niepokojem oczekuję kolejnej wizyty za 2 tyg. dziewczyny powiedziałyście już najbliższym? jeśli tak to jak zareagowali? u mnie wielka radość, no i teraz traktują mnie jak księżniczkę, co trochę jest krępujące;) a jak z Waszą pracą? ja ze względu na szkodliwe warunki, raczej po następnej wizycie będę już na L4. pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiki-mnie pobolewa odczasu do czasu podbrzusze i mdli niekiedy. A tak to wszystko wporządku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jogi narazie wie mąż. A reszta rodzinki dowie się 24 grudnia. U nas nie będzie problemu z dochowaniem tajemnicy bo mieszkamy w UK. Dopiero wtedy bo troche więcej pewności, choć jeszcze nie będziemy wiedzieć na 100% czy wszystko ok. USG tu robią koło 12 tyg. ciąży dopiero. A co do pracy, to z dzieckiem w domu siedzę, więc nie ma problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! ja mam tylko przeczucie - ale za to bardzo silne ;) u mnie za wcześnie jeszcze na testowanie... Jogi11 czy mogę wiedzieć gdzie pracujesz, bo ja jakby co to też od razu pójdę na l4, bo również man szkodliwe warunki pracy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! ja mam tylko przeczucie - ale za to bardzo silne ;) u mnie za wcześnie jeszcze na testowanie... Jogi11 czy mogę wiedzieć gdzie pracujesz, bo ja jakby co to też od razu pójdę na l4, bo również man szkodliwe warunki pracy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na razie nie mówię nikomu, bo już raz poroniłam i dopóki nie nabiorę pewności że będzie dobrze nikt się nie dowie, wie tylko mąż i przyjaciółka, no i cała kafeteria:D a w pracy to na razie pracuję ale jutro mam koniec umowy na okres próbny i nie wiem czy dostanę drugą, jeśli tak to idę do gina po zaświadczenie że jestem w ciąży żeby mnie kierownik nie wysyłał już w delegację bo tam muszę przenosić towar i się po prostu boję, poza tym długa jazda samochodem powoduje mdłości i nie mam zamiaru w służbowym aucie puścić pawika:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć:) więc ja pracuję w dymie papierosowym, gdyż jestem kelnerką. co prawa dżwigać nic nie muszę ale po 14 godz, co drugi dzień siedzę w tym dymie. Lubię ta pracę, ale ryzykować nie będę. No właśnie jeśli chodzi o L4. to wiem, że nie można mieć dłużej niż 182 dni, czyli pół roku. co trzeba zrobić, żeby mieć dłużej niż pół roku i czy ma to wpływ na skrócenie urlopu macierzyńskiego? Kompletnie się na tym nie znam:( Dziewczyny napiszcie coś o sobie. ile macie lat? macie już dzieciaczki w domach?To moja pierwsza ciąża, niedługo kończę 24 lata. Jestem na 5 roku studiów, więc jeśli wszystko będzie dobrze to z brzuszkiem będę się bronić. Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc dziewczyny! Ja, jak w stopce widać, mam już córcie ponad dwuletnią. Będzie pomiędzy dzieciaczkami prawie 3 latka różnicy :) Zaniedługo kończe 29 lat o-:. I dodam, że mieszkam w UK. Mam propozycje :) Może zróbmy tabeleczke z przewidywaną datą porodu, miejsce zamieszkania i wiek. Tak żebyśmy wiedziały co i jak. Dziewczyn będzie przybywać, to i łatwiej będzie się w tym wszystkim odnaleźć. To taka moja mała sugestia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Ja mam w domku 1,5 roczką córcię, która bardzo chce mieć rodzeństwo ;) miszkam w Bydgoszczy i pracuję w służbie zdrowia ( najogólniej rzecz biorąc.... jak będę miała pewność że jestem w ciąży, to troszkę więcej w tym temacie opowiem ;) ) Po 182 dniach l4 przechodzi się na zasiłek rehabilitacyjny , trzeba wypełnić trochę papierów, trochę wypełnia lekarz, wysyła się to do ZUSu i zbiera się jakaś komisja , ale ciężarnych raczej nie wzywają na takie komisje tylko na podstawie dokumentów przyznają ten zasiłek. jeśli chodzi o kasę to z tego co pamiętam nie ma jakieś wielkiej różnicy z kasą na l4. jeśli chodzi o tabelkę to ja jestem za( co prawda nie mam jesze pewności, ale pozwolę sobie na wpisanie zgodnie z tym kalkulatorem ciążowym) : Nick ...........................Imię ............Miejscowość....Wiek.....Data porodu pod zmienionym nickiem....X...............Bydgoszcz........26.........18.08 dopisujcie się dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pod zmienionym... pozwole sobie trochę zmodyfikować tą tabelkę ;) A i może wpisujmy się za kolejnością, tzn. za terminem porodu Nick ..............................Data porodu............Miejscowość....Wiek...Il.dzieci GaGa_..................................06.08………………UK………..29……….1 pod zmienionym nickiem....18.08...................Bydgoszcz........26……….1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick ..............................Data porodu............Miejscowość....Wiek...Il.dzieci GaGa_..................................06.08...........UK..............29......1 pod zmienionym nickiem.................18.08........Bydgoszcz.......26......1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale mi czary mary wychodzą Nick ....................Data porodu......Miejscowość....Wiek...Il.dzieci GaGa_.......................06.08................U K............29......1 pod zmienionym nickiem..18.08..........Bydgoszcz.........26..... 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość addddaaaaa
to ja moge sie dopisac do was jeszcze dokladnie niewiem czzy to bedzie koniec lipca czy poczatek sierpnia no ale nic nie ryzkuje zapisując sie do Waas. Dodam ze jestem w 5 tc. I jestem bardzo młoda tzn mam 19 lat pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adaaa witaj i dopisuj się :) I co z tego, że młoda ;) Jesteś w ciąży tak samo jak my- wspólny temat- wiek nie ważny! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość addddaaaaa
jak w ogole radzicie sobie z dolegliwosciami ? ja wytrzymuje jakos najgorsze sa zapachy perfumow i ta sennosc (spie i spie ) wymiotów i zgagi jeszcze nie mam. Chcialam jeszcze zapytac czy wsytepują u Was skurcze ? w podbrzuszu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adddaaa- mnie odrzuca tylko od niektórych zapachów, mam uczucie, że żolądek mam w gardle. Zgage miałam przez 2 dni narazie i przeszło. A co do skurczy to miałam koło terminu spodziewanej @. Dzis planowo byłby 2 dzień i przeszły jak ręką odjoł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To dopiszę się i ja:) Nick ....................Data porodu......Miejscowość....Wiek...Il.dzieci GaGa_..............................06.08...........U K............29......1 pod zmienionym nickiem........8.08........Bydgoszcz.......26..... .1 Jogi11............................. 31.07............Śląsk.........23......0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pod zmienionym nickiem, a czy zdarza się, że komisja nie przyznaje L4 po okresie dłuższym niż pół roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak jogi
ja pracowalam w zusie jako podinspektor i widzialam wiele takich wypadkow, lepiej isc na L4 na i np posiedziec dwa tygodnie i na 14 dni wrocic do pracy dym papierosowy nie jest dla komisji usprawiedliwieniem bo pracodawca moze cie przeniesc na inne stanowisko, jedynie zagrozona ciaza jest pod opieka i wtedy komiskja sie nie czepia jak sa problemy z ciaza oczywiscie na zwolnieniu lekarz moze rozne rzeczy napisac...a i na kilka dni do szpitala wyslac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak jogi
ale jak sie dobrze czujeszi ciaza przebiega prawidlowo to sie moga czepiac, i wzywaja kobiety na komisje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za fachową odpowiedż. Mam jeszcze jedno pytanie, czy pół roku można być bez obaw na l4, no bo nie za bardzo pasuje, żeby z brzuchem lać piwo, albo robić drinki...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie dostałam umowy:( gydbym wiedziała wcześniej kombinowałabym zwolnienie a jutro co ja załatwię, w sobote gdzie ja znajde lekarza?? jestem wściekła niesamowicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wprawdzie mi wypada koniec lipca ale się dopiszę:) Nick ....................Data porodu......Miejscowość....Wiek...Il.dzieci GaGa_..............................06.08...........U K............29......1 pod zmienionym nickiem........8.08........Bydgoszcz.......26..... .1 Jogi11............................. 31.07............Śląsk.........23......0 Kiki2342..........................30.07........Podkarpacie.....25......0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj zrobiłam test i zobaczyłam 2 kreseczki :) zresztą całkiem niespodziewanie, ale domyślałam się, bo obserwuję cykle już prawie rok :) Planowany termin to sierpień 2009. Jak narazie czuję się świetnie, trochę kłuje w podbrzuszu i to tyle. A tak a propos... kiedy planujecie zawiadomić rodzinkę? Bo dzisiaj powiedziałam tylko mężulkowi :D Dopisuję się do listy: Nick ....................Data porodu......Miejscowość....Wiek...Il.dzieci GaGa_..............................06.08...........U K............29......1 pod zmienionym nickiem........8.08........Bydgoszcz.......26..... .1 Jogi11............................. 31.07............Śląsk.........23......0 Kiki2342..........................30.07........Podkarpac ie.....25......0 NiLLi ...........................06.08.2009... Wielkopolska....21.......0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak będzie lepiej :) Nick ....................Data porodu......Miejscowość....Wiek...Il.dzieci GaGa_..............................06.08...........U K............29......1 pod zmienionym nickiem........8.08........Bydgoszcz.......26..... .1 Jogi11............................. 31.07............Śląsk.........23......0 Kiki2342..........................30.07........Podkarpac ie.....25......0 NiLLi .............................06.08........ Wielkopolska.....21......0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×