Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jkkg

TERMIN SIERPIEŃ 2009!!!

Polecane posty

Gość a ja zgadzam się z koteczkiem
pomimo, tego że uleczki dziecku nic nie jest, ja nie ryzykowałabym i nie wprowadzałabym tego rodzaju nowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaki sklad zawieraja wasze sloiczki dla dzieci,bo u nas na przyklad jest bebevita kupowalam na poczatku od 4 miesiaca i w skladzie jest ziemiak marchew seler i miesko sa brokuly szpinak ,i z czym ja ryzykuje chyba z tym ze gotuje sama ,no chyba ze sklad polskich sloiczkow jest inny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i jeszcze jedno przepraszam ale jak zgadzasz sie z koteczkiem to czemu jako pomarancza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uleczka spoko ja to jestem zachwycona tym jak karmisz małego. Jakbym miała tyle samozaparcia i czasu to też bym sama próbowała gotowac- zawsze to taniej :) i wiem co daje, ale przy moim małym wiskunie sama mało co jem bo nie mam czasu gotowac- Zuzka z rak nie schodzi- ostatnio próbuje ją oduczyc ale kiepsko mi idzie.Mała wrzeszczy jak opętana i dla świętego spokoju biorę ją na rece ajjjjjj szok. Może macie sposoby jak inaczej oduczyc dziecko od noszenia na rękach prócz drastycznego- nie brać!!!!!!! Pozdrawiam :) i nie kłóćcie się dziewczyny-trzeba sobie pomagać a nie się dołować nawzajem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem spokojna i z nikim sie nie kuce napisalam jak chowam malego to wszystko a co do twojej malej i rak to trudna sprawa czeba cierpliwosci moze kocyk i w kolo duzo zabawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Wam bożesz ty mój.... ;) widzę ze nas podgladasz a nic sie do mnie nie odzywasz, ładnie to tak? Mam nadzieję, że wszystko u Was w porządku. Zuzanna 77 mam ten sam problem czy pionować dziecko po jedzeniu w nocy czy nie. I ja jak już synek zasnie podczas jedzenia to trzymam go na ramieniu w pozycji że tak napiszę "półpionowej" odczekam tak z 5 minut i odkładam go do łóżeczka, nie zawsze mu się odbije. Jak brałam go na pionowo i przytulałam do siebie to się wybudzał i potem długo musiałam go usypiać. Jak do tej pory nic mu nie było, napisze jeszcze że mój synuś śpi zawsze na boczku, od urodzenia zawsze tak lubił spać. Mam nadzieję, że nic mu nie będzie jak mu sie za każdym razem nie dbije. Myśle, że nie ma sie co denerwować, każda matka chce dla swojego dziecka jak njlepiej. A to miejsce jest po to, aby podzielić sie swoimi doświadczeniami a czy inne osoby z tego skorzystają to już ich sprawa. I naprawde nie moge uwierzyć, ze Koteczek posądziła Uleczke o to że pisze z pomarańczowego nicka, jak to zawsze Uleczka własnie stawała za nia murem kiedy inne pomarańcze pisały do Koteczka... Pozdrawiam Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki i dla przypomnienia ja robie straszne byki a pomaranczowa pisala jak nauczycielka bezbledow i w temacie jak poetka mozna powiedziec trudno koteczek mie wyzucil z nk nie przepraszam bo nie mam za co pisze co mysle to tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja1według mnie na boczku nie powinnno nic sie stać bo uleje na bok. Ja raz niedokładnie odbeknełam małego i widzialam jak mleko odbija mu sie nosem tak sie wystraszyłam że szok. od tej pory odbijam na ramieniu i jeszcze po karmieniu 1 20 min siedzę przy łóżeczku- Przewrażliwiona jestem moze ale to jedynak:) dobrze że to forum trochę sie ruszyło dobrze czasami podpytać innych jak i co robią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi nie chodziło ze jak ktos daje domowe jedzenie to jest zły. bo sama niektore rzeczy daje domowe, tylko mi chodzi o sól, cukier, ogolenie przyprawy i ogorki, czekolady... dzieci nie powinny jesc soli bo to obciaza nerki, po drugie po co dawac im odrazu przyprawione jak one nie maja takiej potrzeby... majka ciekawe co ty bys sobie pomyslala ja co rozmowa z uleczka to jakas pomarancza sie wtraca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koteczek normalnie
noz sie w kieszeni otwiera jak cie czytam. Wymadrzasz sie tutaj ale guzik wiesz. To ze masz 2 dzieci to nie znaczy ze masz wiedze jak pediatra! Podziwiam Ule ze jest dla ciebie taka mila. Zajmij sie domem i dziecmi bo siedzisz tylko na kompie i ciupiesz tysiace postow na kilku forach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale ja nie daje dziecku ogurka do jedzenia dalam tylko polizac nie wierze ze wy gotujac cos w kuchni nie dajecie tego posmakowac tym bardziej ze nasze dzieci sa na etapie noszenia siadania my jak jemy to maly nieraz siedzi mi na kolanach i dam mu polizac paroweczke czy ogurka tym bardziej ze tak patrzy ze my jemy a on nie przyznajcie sie ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze glupio napisze Aale same widzicie sa dziwne czasy tornada mrozy ulewy koteczek sama wiesz co bylo w legnicy ,i co by bylo gdyby nagle zamkli sklepy i nie byloby w domu sloika dla dziecka ,a ty w lodowce masz tylko mleko kurczaka kasze marchew to co nie dalabys dziecku jesc dalybysmy to co bysmy mialy prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze o czym innym napiszemy jak z wasza atykoncepcja ja dzis dostalam dopiero 2 okres zastanawialam sie nad spirala a jak jest u was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też uleczka myślę o spirali. ale przeraża mnie tylko fakt że ginekolog zakłada ją podczas miesiączki. Mój gin na kontroli powiedział bym sie zastanowiła i jak pojawi sie okres mam dać znac to sie umówimy i założy. ale tez mam dylemat czy spirala. Tabletki dla mnie sa tak antykoncepcyjne że nawet ochota na sex przechodzi:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak tam u was z cenami za spiralki, bo mi tez Gin zaproponowała ale o cenie nie wspomniala... hmmmm wiem ze 5 lat temu kosztowala 500 zl, ciekawe jak teraz? Zuzana cos z tymi tabsami jest bo mam tak samo-nic mnie wtedy nie bierze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) Mały zasnął za 10 min wstanie bo ma chyba zegarek gdzieś 30 min snu i pobutka potem 3 godziny aktywności i sen:) na komunie dostanie sanki:P gin mówił że spirala zwykła ok 400zł a hormonalna chyba 700zł. mi zwykła by pasiła i tak oszczędność bo tabletki ok 40 zł miesięcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie tak sobie uświadomiłam,że dziś byłby mój pierwszy dzien w pracy gdyby nie wydłużyli urlopu macierzyńskiego a to jeszcze takie maleństwo. No ale jeszcze mam tez zaległy urlop wypoczynkowy więć oby do wiosny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, Zuzana powiedz mi jak załatwiałaś ten dodatkowy urlop macierzyński. Mi 22 stycznia kończy sie ten podstawowy urlop i dzwoniłam do mojej księgowej ale ona jeszcze nic dokładnie nie wiedziała. Miała do mnie oddzwonić ale na razie cisza. Nie chciałabym aby mi przepadło te 14 dni. Muszę złożyć jakiś wniosek o przedłużenie? I czy pracodawca może nie wyrazić zgody na taki przedłuzony urlop? Odpowiedz proszę, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Składałam wniosek o przedłużenie urlopu. Moja kadrowa jest zdania że obligatoryjność polega na tym, iż mogę wybrać 1/2 etatu lub inna proporcję etatu. ale urlop sie należy nie wiem czy pracodawca może ci kazać wrócić na przykład na 1/2 etatu. Ja wybrałam opcję wolne 14 dni:) bo wiem że jak pójde do pracy to po 4 godzinach nie ma bata nie wyjdę:) Byłam na spacerze ale pięknie jest na dworze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka! Pisałyście o przedłużeniu macierzyńskiego. Ja dostaję kasę z ZUS i kobitka z ZUSu kazała mi odręcznie napisać prośbę o przedłużenie i im wysłać, ale sądzę, ze pracodawcy też trzeba na piśmie złożyć prośbę i nie może odmówić. Ale nie wiem na pewno. Mam nadzieję, ze znajdę jakąś pracę do lutego:o Uleczka muszę też spróbować sama coś Małej ugotować. Zainspirowałaś mnie;) Dzięki:) Moja Emilka od początku śpi na brzuszku. Tak woli. Na początku troszkę się bałam i co chwila sprawdzałam czy wszystko z nią ok, ale teraz wiem, że to jej ulubiona pozycja w nocy:) I nawet jak się jej nie odbije po jedzeniu w nocy to mam pewność, ze się nie zadławi. Co do antykoncepcji to brałam tabletki, ale też czułam się jakaś "bez polotu":) I jakoś nie bardzo miałam ochotę na te rzeczy. Jak skończyłam karmić piersią to przestałam je brać. Teraz używamy tylko gumek i szczerze mówiąc nie myślałam o niczym innym, no chyba, że wrócę do "swoich" tabletek, które brałam przed tym jak zaczęliśmy się starać o dzidzię. Ale może ta spirala to dobry pomysł? Buziaki dla Was i Maluszków!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, Bardzo długo mnie nie było. Od jakiegoś czasu łączę macierzyński z pracą i ostatnio nie mam na nic czasu. U nas wszystko w porządku. Mały waży 7,5 kg i ma 66 cm. Ostatnio mnie zaskoczył bo zostawiłam go na chwilę na łóżku położonego na plecch a jak wróciłam to leżał sobie na bruszku :) od tej chwili to najfajniejsza zabawa, ale tylko dla niego bo przewrócić spowrotem jeszcze nie potrafi i trzeba mu w tym pomagać a za chwilę znowu na brzuszek i tak wkółko :) Z tym dodatkowym macierzyńskim jest tak (bo właśnie w zeszłym tygodniu go załatwiałam): trzeba złożyć wniosek do pracodawcy że się chce z niego skorzystać. Pracodawca nie może odmówić wykorzystania dodatkowego urlopy jeżeli wniosek jest złożóny w terminie czyli najpóźniej na 7 dni przed zakończeniem właściwego macierzyńskiego. Gdyby wniosek został złożony po tym terminie to o jego przyznaniu decyduje pracodawca. Można się tajże porozumieć i poracować w tym okresie na część etatu. Ja też się zastanawiałam nad założeniem spirali, ale gin mi odradził. Jeżeli chce mieć jeszcze jednego bobasa to powiedział żebym wstrzymała się z tą decyzją. Wprawdzie niby jest bezpieczna ale każdy inaczej na nią reaguje i nigdy nic nie wiadomo. Dostała za to tabsy. Postaram się nadrobić zaległości i pisać częściej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×