Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 38tc

jak rozpoznać że to już zaczyna się poród?

Polecane posty

Gość 38tc
bo właśnie jak mam ból podbrzusza i w krzyzu ale taki ciagly. Nie tak że raz jest raz nie i nie wiem czy coś się dzieje czy po prostu już maleństwo spore i brzuch ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja myślę, że to już zwiastun porodu, ale to może jeszcze potrwać, poczekaj raczej aż coś więcej się będzie działo. Tak mi się wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czop mi nie odchodzil, wody nie odeszly, skurcze nie robily sie silniejsze i regularne. caly dzien mialam nieregularne, srednio bolesne bo tylko z brzucha i bylam pewna ze falszywy alarm. a jak pojechalam do szpitala sprawdzic co tam sie dzieje to mialam rozwarcie na 5 cm :) ja jakos nie rozpoznalam ze to juz porod sie zaczal :) chyba jednak nie zawsze te objawy sa tak oczywiste, ale najczesciej to sie po prostu wie, podobno :) mysle ze spokojnie mozesz czekac na rozwoj sytuacji. moze to juz przed porodem ale nawet jesli to jeszcze masz sporo czasu. poczekaj az sie bedzie cos jeszcze dzialo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 38tc
wiecie ja mam takie bóle od 3 dni. Dzisiaj się uspokoiło i jest ok. jedynie w nocy ciezko mi sięprzewracać z boku na bok bo boli wtedy brzuch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie również 38 tc, jestem po fałszywym alarmie... Dziś pojawiły sięskurcze, opasujące, mocne ale niereguralne. Nasilają się przy chodzeniu... i wsio... No i nie pozostaje mi czekać, jak coś siebedzie działo to w godzinach nocnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 37 tc
jestem w 37 tc, i od paru dni raz po raz boli mnie w dole brzucha, tak jakby jajniki.Nic mi sie nie saczy ani nie mam zadnych skurczów. Ale ten bol to czasem potrafi obudzić w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 37 tc
aha no i to jest taki ból jakby podczas okresu, czy myslicie ze za niedlugo urodze? meczy mnie to troche... :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 37tc
mam nadzieje ze tego nie przegapie jakos...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie straszne było właśnie to, że co chwilę słyszałam, że nie przegapię jak się zacznie... a ja chciałam czegoś konkretniejszego :) Położna mi powiedziała, że jak będę miała bolesne skurcze regularnie co 4-5 minuty, to mam wziąć coś rozkurczowego - jak skurcze nie przejdą to znaczy, że rodzę :) I faktycznie, jak miałam skurcze, wzięłam dwie tabletki buscopanu i nadal bolało - pojechałam do szpitala, a rano była już z nami nasza córcia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IngaInga
Czasami trudno rozpoznać czy to już właśnie dziecko przychodzi na świat czy nie :). Skurcze zazwyczaj regularne co ok 4 minuty, dość intensywne. Jednak jeśli to nie poród to można wziąć coś rozkurczowego np: Buscopan. Nie powinien zaszkodzić dziecku. A co do skurczy to nie zazdroszczę. Sama pamiętam jakie to nieprzyjemne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość violcia27
ja tez w 38tc ;) nie moge sie juz doczekac az urodze bo juz strasznie mnie ten brzuchol meczy;) i wogole chcialabym juz przytulic synusia:) nie ukrywam ze sie boje ale to mnie nie ominie...tez mam jakies bole jak na okres ale przechodzą,czesto twardnieje mi brzuch,mam jakies geste mleczne uplawy,dom juz wysprzatany na blysk,dzis od rana mam biegunke takze mysle ze juz bardzo niedlugo urodze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie w 37 tyg
U mnie w 37 tyg i 2 dniu zaczelo sie dokladnie - piatek wieczor, zaczela sie biegunka, czyscilo mnie i to mocno. Juz przerazona spakowana czekalam. Po kilku wizytach w toalecie przeszlo, przespalam noc i rano w sobote ok 9.00 znow obudzil mnie bol brzucha i biegunka. Meczylam sie na toalecie z godzine i przeszlo o 13 zaczely sie lekkie skurcze takie co 30 min co 40 min pozniej juz coraz mocniej i coraz szybciej. Do szpitala pojechalam tego samego dnia o 20, gdzie skurcze juz mialam co 7-10 min. Tak przelezalam w meczarniach ( :P ) cala noc. O 6 rano przyszedl lekarz zapytac jak sie czuje i sprawdzil rozwarcie - 8cm. Kazal zadzwonic po meza i mnie od razu na porodowke wiezli. O 10.25 juz mialam coreczke na klatce piersiowej. Nie pamietam odchodzacego czopu, czy wod plodowych. Oprocz tej biegunki juz w piatek nie przypuszczala bym ze w niedziele rano juz bedzie po wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie w 37 tyg
aha, a od mojego ginekologa dowiedzialam sie ze jak zaczynaja sie bole jak na okres, lub biegunka to moge byc pewna ze lada dzien bedzie po wszystkim i tak bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość violcia27
no to ja czekam;) mysle ze na dniach bedzie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość endlessly
A ja nie miałam żadnych objawów. Tylko tyle, że odszedł mi czop. Ale to może nastąpić dużo wcześniej. Jedynym objawem było to, że 17 stycznia zaczęły odchodzić mi wody o godz 17 a urodziłam 18 stycznia o 9. Każdy przechodzi to inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 34tc
Witam to moja pierwsza ciaza jestem w 34 tc czesto odczowam bol krzyrza i podbrzusza trzyma przez chcwile i puszcza czasem to nawet isc nie umie i musze sie zatrzymac . Nie wiem jak rozpoznac kiedy zacznie sie to juz i jak to rozpoznac . Jakies rady co robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czasem się nie da rozpoznać że to już czas :) Ja miałam już parte i myślałam że tylko do wc mi się chce, na szczęście byłam w szpitalu bo po terminie byłam, a że lekarza brak to dopiero następnego dnia miałam mieć wywoływany poród. Ale wywołał się sam :) W mojej nie wiedzy że to już, bo spodziewałam się gorszego bólu a nie takiego jaki zawsze miałam podczas miesiączki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Dzięki za źródła dziewczyny. Nie jestem autorką ale  dokładnie te same obawy chociaż dopiero 34t. Z tym że ja będę miała cesarke i zalezy mi żeby ja zrobić już w akcji ale jeszcze przed jakimś wielkim rozwarciem i mega skurczami i się boję że nie wycyrkluje 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×