Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
lonely7

rozszczep

Polecane posty

Gość Andzia-Staś
do paulal22. Mam pytanie o jakie świadczenie chodzi? Nie jestem w ogóle zorientowana, że są jakieś zasiłki. W jakich przypadkach taka pomoc przysługuję?? z góry dziękuję za odpowiedź. Andzia-Staś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edyta noo leeeeci ten czas :) kurcze u Was juz zaraz operacja :D trzymam kciuki żeby Julka na badaniach w miare grzeczna byla :D Andzia-Staś ---jasne że dacie radę :D ja też :D :D Paula--ja niestety nie pomogę bo wszystko dopiero przede mną al;e chyba cos dziewczyny pisały o przedłuzaniu tylko niepamietam na której stronie :( musiałabyś wsio przeleciec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulal22
O swiadczenia pielegnacyjne i rehabilitacyjne 153zl+60zl na dziecko z rozszczepem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulal22
asik2102-No wlasnie,tyle ston do przeczytania:)Rzucilam tak okiem na nie ktore...cos tam bylo pisane ale nieznalazam odpowiedzi na moje pytanie.Lekarz kazal przyslac,ale niemam pewnosci czy wypelnia i odesla...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula ja bym zadzwoniła do Wawy i się zapytala jak to wyglada :D bo może faktycznie wystarczy im wysląć papiery a oni odeslą :D tak przeglądam gdzie by to mogło byc napisane :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzia-Staś
Dziewczyny jak znajdziecię te informacje podeślijcie nr strony.chętnie się dowiem o szczegóły zwłaszcza że nie miałam pojęcia,że taki zasiłek istnieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzia o zasiłkach pisze na stronie 35 :) reszty kurcze nie umiem znależć. może póżniej jeszcze poszperam :D a teraz mykam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzia-Staś
Asik wielkie dzięki, miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nala1987
Andzia-Staś od razu ci mówię, że taki zasiłek pielęgnacyjny (153zł) bedziesz dostawała od momentu zjawienia się na komisji. Ja tu przeczytałam błędne informacje, ze dziecko jest niepełnosprawne od urodzenia i że się dostaje wyrównanie, dlatego się nie spieszyłam. Tymczasem przeszło mi koło nosa 600 zł. Skoro twoje dziecko będzie miało też rozszczep wargi to będzie ci także bodajże przysługiwało świadczenie pielęgnacyjne w wysokości 520zl. Mi to nie przysługuje bo ma rozszczep podniebienia.Nie mieliśmy spełnionych punktów 7i 8 w orzeczeniu o niepełnosprawności. Nie wiem o co chodzi z "świadczeniem rehabilitacyjnym" szukam właśnie w necie i nie bardzo rozumiem. Chyba będę musiała znowu wybrać się do urzędu miasta spytać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzia-Staś
Nala dzięki wielkie za informacje. Muszę sie w tej sprawie zorientowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Nala 1987 - To nie są błędne informacje. Mojemu synkowi przyznali zasiłek pielęgnacyjny i miał wyrównanie od urodzenia. Przyznali mu na rok. I tak zazwyczaj jest na pierwszej komisji. Choć są dzieci, którym przyznają na 2lata. To już zależy od orzeczników i oczywiście od miejscowości orzekania. We wrześniu nam się kończy i będę starać się ponownie. Tym razem będzie ciężej, bo na 2 komisji zazwyczaj odmawiają. Zawsze można się odwołać. Trzeba walczyć!!! Nie jedna mama z tego forum się odwoływała i dała radę.Na komisji myślą, że skoro dziecko jest po operacji, to już jest ok. A tak naprawdę to dopiero początek walki z jedzeniem, o mowę, ząbki itp. Mój synek też ma rozszczep podniebienia. Jest nie cały miesiąc po operacji. Niby ten zasiłek to "tylko" 153zł miesięcznie, ale dla mnie to dużo. Synek ostatnio łapie się za uszko. Boję się, że płyn w uszach mu się zbiera. Jutro wybieramy się do laryngologa-prywatnie, koszt 60zł. Wizytę na NFZ ma dopiero na początku lipca! Paranoja! Jeżeli chodzi o świadczenie pielęgnacyjne w wysokości 520zł. W orzeczeniu o niepełnosprawności dziecka muszą być zaznaczone punkty 7 i 8 - wymaga. Do tego rodzic musi zrezygnować z pracy, by móc zajmować się dzieckiem. Tak jak Asik2102 pisała, wcześniej inne mamy pisały o tym na forum i to nawet szczegółowo. Trzeba poczytać :) W świadczeniach rodzinnych jest "dodatek z tytułu kształcenia i rehabilitacji dziecka niepełnosprawnego", który do 5roku życia wynosi 60zł miesięcznie. Jednakże to jest już zależne od dochodu w rodzinie. Należałoby się o to popytać w Mops-ie. Na początku czerwca mamy kontrolę w IMID. Mąż pociesza, że będzie ok. Nie wiem czy mam zwidy, ale coś mu noskiem raz poleciało:( Nie widzę żadnej dziurki, choć z opinii wiem, że czasami jest ona niewidoczna dla oczu. Pozostaje czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilia85
Wtrace sie na chwilke- wyrownanie moga dac do 3 miesiecy wstecz, chodzi tu o swiadczenie pielegnacyjne i jeszcze jakis zasilek. U nas mala zmiana planow- operujemy sie w IMiD 26 maja mamy przyjecie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nala1987
Ilcia-28 Dziwi mnie bardzo, że zależy to od orzeczników i miejscowości orzekania. Myślałam, ze prawo w Polsce jest jedno:| jestem świerzo po złożeniu orzeczenia o niepełnosprawnośći" właśnie im powiedziałm, że przecież w orzeczeniu jest napisane, "niepełnosprawność orzeka się od urodzenia" no ale ona mi na to tak ale wyrównanie będzie od dnia zjawienia się na komisji!!wciekłam się bo uwierz, ze dla mnie też 153 nie jest obojętne. Co ciekawego mpogę napisać, to dostałam zaświdczenie na 2lata i 1miesiąc! Ilcia a wiesz coś o tym świadczeniu rehabilitacyjnym? Masz przyznawane? O świadczeniu pielęgnacyjnym wiem raczej wszystko. Nie będę sie o nie nawet starała bo chcę pracować, ale jestem ciekawa czy w ogóle ktoś dostał na sam "całkowity rozszczep podniebienia"? dla uściślenia zasiłek pieleg. mam przyznany od 01.03.2011 do 30.04.2013. Syna urodziłam 14.12.2010.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do nali
czy juz bylas na komisji czy dopero złozylas wniosek? swiadzceie peilegnacyjne-520zl,jesli zancza ci w orzeczeniu pkt 7 i 8,ze dziecko wymaga twojej stalej opieki,wtedy nie mozesz pracowac i nie mozesz byc zarejestrowana w u.pracy jako bezrobotna,bedziesz miała oplacane skladki z mops i liczy ci sie to do lat pracy.swiadczenie jest przyznawane niezaleznie od dochodów 153zl zasiłek pielegnacyjny-jest najprostszy,bo nie wymaga sie tak naparwde nic,wystarczy sama wada zasiłek rehabiliatcyjny 60zl jest tylko wtedy,gdy nalezy ci sie rodzinne,w przypadku rodzin,gzdie choc jedno dziecko ma orzeczenie o niepełnosprawnosci dochod nie moze przekroczyc 583zl netto na osobe.jesli dostsniesz rodzinne,dostaniesz te 60zl jesli np w ozrzeczeniu zanacza ci 1 pkt wymaga ,a drugi nie to lipa z tymi 520zl,masz prawo złozyc odwołanie w ciagu chyba 14 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nala1987
Ilcia właśnie przeczytałam o tym śiadczeniu rehab. napisałaś wyżej,wiec juz rozumiem. Będę musiała zajsć i się dowiedziec:) Przstraszyłaś mnie tym łapaniem za uszko!!! mój synek od dawna mocno łapie się za uszko szczególnie przy jedzeniu. Często też przy zasypianiu.Myślałam, że to go poprostu uspokaja.. myślisz, że to może coś niedobrego oznaczać, wodę??!! jak ja poprosiłam o skierowanie nasza pediatre do larygologa bo u dzieci z rozszczepem trzeba bardziej kontrolowac słuch to powiedziała, że badanie przesiewowe w szpitalu było prawidłowe i nie ma potrzeby:(( moze tez powinnam pójść prywatnie.. czym karmisz synka po operacji? było tak naprawde ciężko z małym?Ile czasu byłaś w szpitalu? jaki rozszczep miał syn?Kto operował małego i kto go przyjmował na pierwszej wizycie w poradni w IMID. wiem- nawał pytań:( no ale skad mam sie to wszstko dowiedzieć jak nei stąd. Sama z chęcią bym pomogła komuś z tym typem rozszczepu co moje dziecko...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nala1987
tak myślałam że to rehabilitacyjne będzie mi sie należało bo u nas dochód nie pzekracza tej sumy i mam także przyznane rodzinne. Najgorsze jest to, że jakbym sie stąd nie dowiedziała o zasiłku a teraz o śwadczeniu rehabilitacyjnym to nic kompletnie bym nie miała! bo przecież nigdy, nikt, nigdzie ci nic nie powie jak sama się nie dowiesz!! jutro lub moze jeszcze dzisiaj będę szła do MOPSu wypełnić dokumenty z tym rehabilitacyjnym jeśli ktoś będzie ciekawy to napisze ze szczególami co mi powiedzieli i o co chodzi:)dziękuje wam kobitki, że jesteście;))!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do nali
ale jesli nie masz jeszcze orzeczenia to nic nie zdzialasz,musisz miec orzeczenie+dwa pkty-7,8 -tak,wymaga,dopiero wtedy Ci nalicza swiadczenie pielegnacyjne+zasilek do rodzinnego+153zl,bez orzeczenia nikt Ci nie uwierzy na ładne oczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzia-Staś
Witam serdecznie, zmieniając temat mam do Was dziewczyny pytanie: czy któraś rodziła w IMiD poprzez cc? Moźecie mi polecic jakiegoś dobrego lekarza stamtąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja Kalina ostatnio ciagle wkłada palce do ucha, chyba tez sie przejde do laryngologa, bo do poradni audiologicznej ide dopiero w czerwcu jak dokonczą jej podniebienie. 13 czerwca bedzie miała tą operację, ciesze sie ze moze w koncu uda sie zszyc to podniebienie. Co do tych zasiłków to dostaje wszystkiego 801zł, oczywiscie nie pracuje, z chęcią bym poszła do pracy ale nikt mi nie bedzie dawał tyle wolnego na rehabilitacje logopedów i inne wizyty w tych wszystkich poradniach. Mam 27lat i w sumie nigdy nie pracowałam, koncząc studia urodziłam mojego rozszczepka i wyszło jak wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem kim jesteś powyżej,osoba która pisze "do nali"-mogłabyś(mógłbyś) się zalogować po jakmś nickiem. Nala napisała, że nie chce się starać o świadczenie pielęgnacyjne, bo chce pracować. Proszę czytać ze zrozumieniem. Nala, mojemu synkowi przysługuje dodatek rehabilitacyjny. Wam też, skoro korzystasz z rodzinnego. Tak już to niestety jest, że jeżeli sama się nie będziesz dowiadywać to nic ci nie powiedzą. Na tym forum jedna z mam ma świadczenie pielęgnacyjne-dziecko z częściowym rozszczepem podniebienia,ale do tego wada serduszka. Niestety długo jej już nie było na forum :( Pediatra nie ma racji, wizyty u laryngologa po operacji są jak najbardziej wskazane. Tym bardziej, że 6m-cy po operacji należy ponownie powtórzyć badanie słuchu. My się dziś wybieramy do laryngologa, zobaczymy co powie. Synek miał częściowy rozszczep podniebienia. Przyjmowała nas na konsultacji i operowała dr Budner z dr Piwowarem. Wypuścili nas dobę po operacji, bo dobrze przyjmował pokarmy:) Mleko, herbatki- pije sam z butelki.Resztę podaję mu łyżeczką. Andzia- Staś , nie pomogę bo dowiedziałam się o wadzie po porodzie. Emilko jak miło, że się odezwałaś:) Super, że operacja zbliża się wielkimi krokami. Ty i tak kochaniutka tyle już przeszłaś. Mam nadzieję, że serduszko Blani dobrze się sprawuje i bardzo mocno bije:) Pozdrawiam was wszystkie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc mamuski! My dzis walczylismy z przeznaczeniem, tj pobieraniem krwi przed operacją:) Julas mój był fantastyczny, oczywiscie plakala, łzy jak grochy spadały mi na kolana, ale byla bardzo dzielna!!! Za to nadrabia teraz- pieszczochać sie chce caly czas! ;P Teraz zostalo tylko czekanie na wyniki. Najbardziej sie boje o posiew moczu, bo ma wade ukladu moczowego i na Furaginie jest od urodzenia. Ale wiem, czuje, ze bedzie dobrze! Moja łobuzica tez ma orzeczenie o niepelnosprawnosci. Od grudnia pobieram na nia zasilek 153 zl, a na dniach bede skladala wniosek o swiadczenie, dodatek i rodzinne. Dopiero zwolnilam sie z pracy, oczywiscie wykorzystujac wszystko, co bylo mozliwe;D Sprawdzilam - w orzeczeniu mam w pkt 7 i 8 "wymaga". To jestem spokojna. Nam juz zostalo 8 dni.... Ale sie ciesze:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nala1987
Ilcia dobrze napsiałaś tej"do Nali". Ja to juz sobie nawet nie zawracałam gitary odpisywaniem na jej pytania. Przecież bardzo wyraźnie napisałam wyzej co i od kiedy dostaje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do nali
kiedys tu pisaalm..czesto zaglądam Nala napisalas,ze bylas złozyc orzeczenie,ale nie napisałas czy złozyc wniosek na komisje czy juz orzeczenie do mops-a to jest duza róznica.Usiadłam, napisałam-chcąc pomoc,tak,jak kiedys nie jednej kolezance,ale widze,ze nie warto bylo.Moze czegos nie doczytalam,ale starałam sie napisac wszystko co i jak choc 1479razy było o tym pisane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do nali
jest roznica miedzy chce pracowac,a moge-ja tez pracowałam i myslałam,ze dalej bede-niestety jest po zabiegu tyle zajec z dzieckiem(same wiecie),ze czasem nie sposob wrócic do pracy:((wiec te 520zl naprawde sie przydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nala 1987
Monika jest to wada wieloczynnikowa. Do dziś nie ma pewnych przyczyn dla których mogłoby się urodzić dziecko z rozszczepem. Ja z narzeczonym jesteśmy okazami zdrowia. W rodzinie nigdy nic podobnego nie miało miejsca. Badania w ciąży miałam 3d wszystko zawsze pięknie, miało być bez wad, zdrowe. Sama radość była. Jak urodziłam syna przeżyłam prawdziwy koszmar.Nie potrafiłam się cieszyć dzieckiem. Boshe jak sobie przypomne to coś strasznego przeżyłam(dziecko traciło na wadze gwałtownie, zmuszanie mnie do niemożliwego karmienia piersią) Długo nie mogłam się pogodzić z faktem. Czułam sie skrzywdzona przez los, zamknełam się w sobie i w ogóle miałam prawie depresje. Teraz zupełnie inaczej to widzę! Wszystko synkowi wynagradzam! jest największym moim szczęściem! Jestem pełna optymizmu:) choć strachu o mowe troszke jest.. ale zrobie wszystko, wszystko dla niego!! Z resztą jest tak piękny, ze nie da sie tego opisać;)) nawet podzielę sie z kimś, kto chce zdjęciami;)) ps. syn ma całkowity rozszczep podniebienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nala wysyłaj fotki: ilon5@vp.pl Jutro ponowna wizyta u laryngologa. Okazało się, że w lewym uszku zalega woskowina :( Próba wypłukania uszka nie pomogła. Przy kolejnej próbie synek mocno płakał. Więc odłożyliśmy to na jutro. Póki co daję mu 3kropelki wody utlenionej do ucha. Mam nadzieję, że to coś pomoże. Nie było nawet możliwości by dostrzec błonę bębenkową i w jakim jest stanie. Dobrej nocy!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzia-Staś
Dzien dobry wszystkim, czytam forum i właśnie sobie uświadomiłam jak ja mało wiedziałam na temat tego co mnie i Stasiulka czeka, troszke się znów podłamałam :( Nawet pogoda nie pomaga :( pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nala87
ilcia wysłałam emaila. Ze chrzcin (24.04) syn miał 4 miesiące,10 dni i pozostałe jak miał 3 miesiące:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka kochane :D mój M wrócił z trasy i nie mam zbyt dużo czasu na Forum . Nala jakbys mogła wyslij mi tez fotki :* a-s-ka@hotmail.com mykam do mojego misiaka sie nim nacieszyc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julanda
Witam, mam pytanie do mam z rozszczepem podniebienia, jak radziły sobie Wasze pociechy z jedzeniem posiłków innych niz mleko, czyli wszelki zupki i inne papki? Moja Jula jest miesiąc przed operacja, pediatra zaleca podawac jej juz cos innego niz mleko a ona nie bardzo sobie radzi wszytko wykichuje nosem, rozrzedzam te zupki jak najbardziej sie da zeby mogla polknąc bez wiekszych problemow, ale oczywiscie posiłek rozwodniony nie zawiera juz odpowiedniej tresci kalorycznej. Moze ktoras z mam podopowie co robic. Dodam ze moja Jula jest strasznym niejadkiem, prawie kazdy posiłek konczy na 100 ml, a ma juz 5 miesiecy. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×