Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość O w morde jeża P

Wzrost - czy ten wzór jest prawdą...?

Polecane posty

Gość O w morde jeża P

Chciałabym sie dowiedzieć czy to prawda, że jest taki wzór żeby sprawdzić, ile sie najwięcej urośnie, to jest tak: dodaje sie wzrost taty i mamy, do tego jeszcze 10 cm i dzieli wszystko na 2. Czy to prawda...? No wiem, ze każdy inaczej rośnie, ale chodzi o tak mniej więcej... żeby można było mniej więcej przewidzieć. Mam prawie 16 lat, 174 cm wzrostu i jeszcze powinnam rosnąć. SKoro wyszło mi 178 z tego wzoru to może być w tym jakieś ziarno prawdy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ollinka135
Według tego przelicznika powinnam mieć 173cm, a mam niecałe 160cm... A rosnąć już dawno przestałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja urosłam o jakies 4 cm
za dużo. :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem, że istnieje taki wzór, że ze wzrostu mamy i taty można obliczyc jaki wzrost będzie miało pierwsze dziecko, ciocia obliczyła mój i się idealnie zgadzało, ale nie wiem czy to akurat ten wzór :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdsdsd
nie prawdziwy wzór, bo w takim wypadku całe rodzeństwo miałoby dokladnie ten sam wzrost, a tak nie jest. Poza tym mężczyzni są wyżsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nietanieta
nie prawda :P bo wg niego powinnam miec 180cm! o maj gad ! a mam 173 naszczescie :) bardziej sie sprawdza wzrost mamy plus taty podzielony na 2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ollinka135
kiedyś w jakiejś starej Claudii była wzmianka na ten temat, ale tam był inny wzór dla dziewczynki, a inny dla chłopca... ale nie pmietam juz jaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mi sie nie zgadza
wedlug tego kalkulatora - obydwie z siostrą mamy o jakieś 8 cm wiecej niż wskazuje wynik.:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość O w morde jeża
no fakt nie pomyslalam o tym, ze wtedy rodzeństwo byłoby takie samo... :D jaby ktos z Was znalazł taki wzór na obliczenie, ze inny dla chlopca a inny dla dziewczynki, to byłabym bardzo wdzięczna... ollinko135, szkoda, że nie pamiętasz :( może poszukam jakoś w necie... mój brat ma np. 183... :p ciekawe kiedy przestał rosnąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość O w morde jeża
Angelek, obliczyłam wg tego kalkulatora co podałaś, wyszło, że dziewczynka będzie miała 174 czyli teraz tyle co mam :p a chłopiec... 187 :o hmm :) mój brat to już dawno nie rośnie... ma ok. 183 cm a ma 25 lat... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W antropologii istnieje coś takiego jak prognozowanie dorosłej wysokości ciała. Najprostsza metoda polega na siatkach centylowych ;) Ale takiego wzoru jak podany w pierwszym poście nie miałam na zajęciach. Były za to inne metody do jednej z nich potrzebny był średni wzrost rodziców, masa ciala i wzrost badanego a także wiek szkieletowy. Dla kazdej z wartości brało się z tabelki odpowiedni współczynnik i się liczyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość O w morde jeża
hmm wiek szkieletowy? a jak to sie mierzy? z chęcią bym obliczyła w ten sposób :D :P masz gdzie tę tabelkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiek szkieletowy mówi o postępie procesu kostnienia. Charakteryzuje się stałą kolejnością pojawiania się punktów kostnienia w poszczególnych kościach.Najczęsciej ocenia sie kosci nadgarstka, śródręcza. Są dwie metody oceny: atlasowa- zdjęcie rentgenowskie badanego porównuje się ze zdjęciami znajdującymi się w specjalnym atlasie radiologicznym, które są jak gdyby wzorcami. Na podstawie tego porównania odczytuje się odpowiadający badanemu wiek szkieletowy. Druga metoda, punktowa polega na przyznawaniu punktów za pojawianie się jąder kostnienia w poszczególnych kościach oraz za ich wielkość i kształt. Więc ta metoda jest raczej skomplikowana. Jescze jedna z metod (Milicerowej) wymaga: -wieku metrykalnego badanego; -aktualnej wysokości ciała; -stopnia dojrzałości płciowej (umożliwia ocenę tempa rozwoju); -a takze tabela z którejodczyta sie dorosłą wysokości ciała. Do oceny stopnia dojrzałości trzeba znać cechy, które charakteryzują poszczególne stopnie i mogą one dotyczyć albo rozwoju piersi albo rozwoju owłosienia łonowego. Może i wydaje się to skomplikowane ale gdy się ma te tabele itp. to już jest łatwiej. A tabele mam tylko nie w wersji komputerowej :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość O w morde jeża
O jejku... dość skomplikowane... i jeszcze jakieś badania, prześwietlenia; to wszystko musieliby mieć moi rodzice i ja? :P Hmm... no nic, może w takim razie powiecie mi do którego roku życia się rośnie, bo każdy mówi inaczej, ja już nie wiem... ;/ i jak jest z tą miesiączką, bo podobno po miesiączce już nie wiele sie rośnie, bardzo wolno itp. Ja od dłuższego czasu mam taki sam wzrost. To znaczy, że już mogę nie rosnąć...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prześwietlenie tylko Ty byś miała ;) A do kiedy się rośnie? Kości długie, czyli np. k. udowa,, piszczelowa itp. rosną do pierwszej miesiączki. Potem jeszcze przez jakieś 2 lata rosną tylko kości krótkie jak np. kręgi. Stąd czasem po osiągnięciu dojrzałości można urosnąć kilka cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o w morde jeża
hmm to skoro mam miesiączke od 13 roku życia... to znaczy ze przestałam rosnąć...? słyszałam ze podobno rosnie sie do ok. 18, czy tam 21 roku życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuytan
Ten wzór nie jest prawdziwy, w niektórych przypadkach może sie sprawdzić. Poszukaj informacji o metodzie Żarowa, ona jest dobra i sie często sprawdza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie można stworzyć takiego wzoru. skoro każdy człowiek jest w jakiś sposób inny, to nie da się do wszystkich dopasować takiego algorytmu, który pokaże, kot ile będzie mierzył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×