Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

marek13

Dlaczego ludzie niewierzący nienawidzą wierzących

Polecane posty

czy to ta sama wiara, której żarliwi wyznawcy mają wszystkich za żydów i masonów? to tej wiary duszpasterze są uwikłani w afery pedofilski i malwersacje majątkowe? faktycznie twoja córka idzie na msze z uśmiechem na twarzy ahahahaaaaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cieszy sie jak idzie do
kociola, nie watpie - tez sie kiedys cieszylam ;) Ale przestanie sie cieszyc, jak jej bedziesz serwowal to Twoje fanatyczne podejscie do wiary :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osztywzyciu
a nie przyszło Ci do głowy ekstremisto religijny, że chodzenie do kościoła na 12 to OBRAŻANIE boga ? To znaczy, że wolisz leżeć d... do góry zamiast iść się pomodlić. Msza jest też przecież o 7 za to o 15 już jest noc i pewnie o to poszło z tym wyjazdem. I nie słuchaj plotek bo pewnie z tą nienawiścią niewierzących to też z plotek usłyszałeś... w Radiu Maryja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To co mowi osoba podajaca sie za mnie (jakis komplex czy jak?) to czysta manipulacja. WSZEDZIE ZDARZAJA sie patologie, rowniez w kosciele, nie mam zamiaru temu zaprzeczac!!!!!!!!!!! Dlaczego jednak widzi sie tylko jedna strone medalu? Dlaczego kazde przewinienie w Kosciele spotyka sie z wielka reakcja, a np cicho o malwersacjach, pedofilii, przestepstwach innych grup, np artystow, politykow, adwokatow, graczy w pilke nozna? WSZEDZIE mozna napotkac zlo i zlych ludzi, ale tylko srodowisko katolickie jest tak mocno pietnowane. DLACZEGO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhgjhg
ale wy jestescie dziwni, mnie tez kazali chodzic do kościoła i chodziłam i dobrze mi z tym było, nie mam zalu do rodziców ani do babci ze kazali mi chodzic, byłam spokojniejsza, miałam sens zycia, a teraz nie chodze bo mi sie nie chce, bo tak naprawde to nie chodzimy z lenistwa :o, gdyby nie to ile ja sie ksiazek naczytałam i jak sie wspaniale czułam po modlitwie, jaka byłam wtedy spokojna, czuła, , to bym pewnie reagowała na takich ludzi jak marek z podobną nienawiścią, taka jak WASZA, jego dzieci mają szczęscie ze mają takiego ojca, niestety ja nie mam takiego szczęscia, trudno mi wrócić do Boga ten świat jak narazie skutecznie mnie od niego odciąga a ja sie czuje coraz gorzej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a dlaczego ksiaza nigdy
nie odpowiadaja za swoje zbronie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlaczego wierzacy tak nienawidza niewierzacych i narzucaja im swoja wole- chociazby tre Anioły panskie w telewizji!! masakra jakas!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic wam nie narzucamy. Anioł Pański w TV jest dla wierzacych - nie chcesz, to nie ogladaj. Dlaczego mamy byc tego pozbawieni? Dlaczego nie chcesz podzielic sie z nami (wierzacymi) tą odrobiną czasu TV?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwss
Dlaczego kazde przewinienie w Kosciele spotyka sie z wielka reakcja, rzeczywiscie. kosciol nic tylko sie bije w piersi i kaja. az zal sie robi nie mozna w nieskonczonosc wyrazac skruchy!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiedys na stos to
wlasnie kosciol wysylal w imie milosci do Boga :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tv publiczna jest dla wszystkich aja wierzę w allacha i nie mam swoich obrzędów w tv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhgjhg
jak TVP zostanie sprzedane to juz nie bedzie katolickich programów, lepiej? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bella26
Dlaczego ludzie niewierzący nienawidzą wierzących? To zależy jacy są ci wierzący i jak oceniają niewierzących. Jeśli Ty odnosisz sie z pogardą do nich, nie szanjesz ich, to niewierzący odpłacają Ci tym samym. Z Twojego topiku wynika, ze troche przesadzasz z tym katolickim wychowywaniem dzieci. Nikogo! nie można zmusić do wiary! Ja jestem katoliczką, chodze do kościoła, nie tylko w niedzielę.Sama musiałam dojrzeć do wiary w Boga. I nikt wczesniej nie był w stanie mnie zmusić do chodzenia do kościoła-żadne prośby i groźby rodziców, dziadków. A jeśli chodzi o nienawiść niewierzących- ja sam jej nigdy nie doświadczyłam, pomimo tego ze wiekszosć moich znajomych to niewierzacy lub tzw. wierzacy niepraktykujacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikt nikomu nie narzuca wiary katolickiej!!! A te krzyże w urzedach i religia w szkole to tak przez przypadek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek, to Ty masz problem, a nie świat... sama jestem katoliczką i ja się jakoś z tą nienawiścią, itd. nie spotykam; wśród swoich znajomych jestem jedyną wierzącą i praktykującą osobą i nikt mi z tego powodu problemów czy głupich uwag nie robi (jak idę do kościoła, to mi jeszcze jakąś intencję podrzucą;) ) ile w tym, co mówisz, jest bólu biednego, prześladowanego katolika - a ile Twojej pychy, że inni mają czelność żyć inaczej niż Ty, co? to co napisałeś: \"nie chcę mieć w domu narkomana ani kurewki\" - jest po prostu obrzydliwe... czyli, jeśli Twojemu dziecku zdarzy się popełniać błędy, złamać jakieś Twoje zasady --- to wywalasz na zbity ryj, tak? do jakiegoś innego Kościoła chyba należysz, niż ja; bo taki prawdziwy katolicyzm, to ja znam od mojej mamy, która na widok tirówki, stojącej w Wielki Piątek nie za daleko kościoła, stwierdziła: \"Wszyscy się szykują na święta, idą do domu... a to dziecko, gdzie pójdzie? jaki ona ma dom? no bo to dziecko jeszcze...\" poczytaj sobie; o drzazdze w czyimś oku a belce w swoim, itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhgjhg
każdy ma inny charakter i inaczej reaguje na pewne sprawy, przestańcie na niego najezdzac, kafeteria mma zły wpływ na ludzi :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze podejrzewam, że temat jest prowokacją, właśnie antyklerykalną, prowokacją mającą na celu wzbudzenie niechęci do fanatycznego, zaślepionego katolika uosobionego przez \"marka\". Jeśli to prawda, to gratuluje prowadzenia prowokacji z wyczuciem, bez przesady i wiarygodnie. Ale jeśli to nie prowokacja, to mam jakieś takie paskudne przeczucie, o czymś już ktoś wspomniał, że może nawet w tej rodzinie dochodzić do molestowania. Zdarzają się takie przypadki, ludzi owładniętych obsesją, tworzących w domu chorą atmosferę. Tatuś zmusza dzieci do chodzenia do kościoła codziennie, tatuś zabrania dziecku czytania niedobrych ksiażek i oglądania telewizji w której są różne bezeceństwa, tatuś ma władze, tatuś daje lanie na gołą pupę swojej córeczce gdy zachowa się nie po katolicku, tatuś przytula córeczkę i tłumaczy, że to dlatego by ją chronić przed niedobrymi mężczyznami, brudnymi, myślącymi o...s.e.k.s...i.e. fuj fu tatuś cię obroni....oni cię nie dostaną tatuś będzie przy tobie...... Może tak jest, może nie... ale jest to przerażająca możliwość.. Codzienne chodzenie do kościoła jest oznaką silnego natręctwa... musi być w tobie wiele strachu...wiele strachu skoro potrzebujesz tak czasochłonnego rytuału by nad nim zapanować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek13: Dlaczego kazde przewinienie w Kosciele spotyka sie z wielka reakcja, a np cicho o malwersacjach, pedofilii, przestepstwach innych grup, np artystow, politykow, adwokatow, graczy w pilke nozna? WSZEDZIE mozna napotkac zlo i zlych ludzi, ale tylko srodowisko katolickie jest tak mocno pietnowane. DLACZEGO? Drogi Marku, dlatego, że środowisko katolickie ma jasno określone cele i zasady (choćby 10 przykazań) i powinno stać na straży ich przestrzegania. Dlatego, że to właśnie TO środowisko powinno być przykładem, to ludzie, którzy mają nas prowadzić, wspierać, wskazywać właściwą drogę. Mam nadzieję, że kiedyś odpowiedzą za swe czyny. Przed tym Jedynym Najwyższym, kimkolwiek on jest. Artyści, politycy, adwokaci... to tylko "owieczki".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ronove, też sie zastanawiałam od początku, czy to przypadkiem nie prowokacja, ale nawet jeśli, to mam nadzieję, że ta dyskusja nie idzie na marne. Myślę, że wielu jest takich "marków" w naszym kraju, może choć jeden wpadnie na ten wątek. Ku przestrodze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MOHERRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR
jak widac podobono państwo katolickie (80%0 wierzacych wg statystyk bogate ma plony.Jestem wierzaca i śmieszy mnie to na Kafie ze zawsze padaja okreslenia typu moher,idz posłuchaj Radia maryja,och i wogole biedni uciemiezeni niewierzacy jak to imksieża Geje i pedofile pod kołdrę rzekomo zagladają,czego sie tak niewierzacy wstydzicie he> pezeciez wyzwoleni jesteście ,to co ma Ksiądz do tego ze jakas panienka perzeleciała 7?A najlepsze sa teksty o nietolerancji wierzacych w stosunku do was,lol MArek WIelkie gratsy za postawę, ale daj sobie spokój debile zawsze bedą debilami nie przetłumaczysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a nie mogłes isc z dziecmi
na poranna mszę??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kassandra . .
znamienne slowa ,,I moje dzieci beda chodzily do kosciola czy tego chca czy nie.'' Zgaduje ze same dzieci juz nie bardzo ,,chca,, Nawet jak ma sie te 8 lat to nie jest milo byc ubezwlasnowolnionym. A tak wlasnie sie czulam idac do komunii- bo wszyscy, bo ped owczy, bo lepiej sie nie wychylac.. Dzieci zachec jesli umiesz a nie zmuszaj ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaalllle konkurs
Nagrody za Darmo, weż udział w losowaniu! Raz w miesiącu: TV Plazma 42" Raz w tygodniu: Laptop Raz dzienie: masa nagrod do wygrania o wartosci do 1000zł!!!!!! http://tnij.org/wygraj_laptopa_co_tydzien Sprawdz sam, zajmie Ci to pare sekund, a jak Ci sie nie spodoba to zamkniesz stronke!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi sie w tym całym problemie Marka nie podoba to: - "moje dzieci to moja rodzina i dopoki nie beda dorosle, decyzja nalezy do mnie. Po prostu dziecko potrzebuje osoby, ktora podejmie za nie wlasciwe decyzje." Marku powinienes obejrzec piekny film "Chłopiec z Marsa". Ja odbieram wrażenie, ze traktujesz dzieci jak swoja własność. Wsześniej czy później się to na Tobie zemsci. Nawet maleńkie dzieci mają swoja niezależność, są osobliwymi jednostkami na które trzeba owszem wpływać, aby pokazac im, nauczyc ich życia, przekazać im najlepszą wiedze i doświadczenie jakie się samemu zdobyło, ale nie w taki despotyczny sposób. Z drugiej strony, Bóg jest w nas i tam nalezy go szukać. Bardziej moim zdaniem grzeszysz tym, ze ich w jakis sposob zniewalasz i to napewno Bogu sie nie podoba. Wydaje Ci sie w koncu, ze zostaniecie zbawieni, bo tak wiele razy uczestniczyliscie w mszach świetych? Bóg nie zbawia nas przeciez za nasze uczynki, ale z powodu swojego miłosierdzia, ale to juz na inny temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za kulturalne uwagi ale pozwolcie, ze bede wychowywal swoje dzieci tak, jak uznam za stosowne. Kazdy ojciec ma do tego prawo. Wracajac do tematy fanatyzmu, to wielu niewierzących to własciwie tzw. FANATYCZNIE NIEWIERZACY. Tak jakby to mialo byc jakas demonstracja czy co. Moze potrzebuja uwagi? Wielokrotnie slyszałem jakieś osmieszajace uwagi o katolickim obrzadku, o chodzeniu do koscioła itd., takie nabijanie się. Jest mi to obojetne, zadaje sobie tylko pytanie: PO CO? Jest taki wiersz Lesmiana \"Dziewczyna\" i jest w nim wers: \"A ty z tej próżni czemu drwisz, skoro ta próżnia nie drwi z ciebie\"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×