Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wozko

Taki wywód o naszej klasie znalazłam na jednym z forów..

Polecane posty

Gość wozko

Wklejam: Z nk ludzie się wypisują bo nie mogą zniesc tej calej presji.. tego jak innym jest dobrze, jak innym sie w zyciu dobrze poukladalo. Robilem badania na ten temat i wyszlo ze ludzie lapia duze doly po wizycie na nk i ogladaniu profilow swoich znajomych. Chcac sie od tego uwolnic po prostu decyduja sie na usuniecie konta. Nk BYŁ dobrym portalem do czasu az zaczeto wprowadzac tandetne i prymitywne funkcje typu: -wyslij znajomemu prezent: reniferek, pan gąbka, super żona itd -oplaty za dostep do pewnych funkcji Mysle że owy prymitywizm i swego rodzaju pustota zawazyly na tym iz portal zaczal byc kojarzony z czyms malo inteligentnym, z czyms z czym nie warto sie utożsamiac. Dlatego tez wiekszosc ludzi zaczelo "milczec" na portalu udajac kompletna biernosc ktora objawia sie brakiem dodawania zdjec, ukrytym profilem oraz tzw "podgladaniem innych majac ukryta funcje niepokazuj innym ze ogladalem ich profil". Portal ma swoje plusy i minusy. Jest korzystny przede wszystkim dla ludzi starszych. Minus programu: brak zabezpieczenia przed kopiowaniem zdjęć (kazde zdjecie mopzna skopiowac do swoich dokumnetow, przerobic a potem wykorzystac bez wiedzy posiadacza). Nie raz slyszalem o filmikach nakreconych przez mlodziez z udzialem nauczyciela ktorego twarz zostala wycieta ze zdjecia na naszej klasie. Drugi minus, ktory stal sie tak powszechny iz wlasciciele nie moga nad nim zapanowac: umieszczanie zdjec klasowych bez zapytania wszytskich osob na nim sie znajdujacych. Istnieje ochrona danych osobowych! Ludzie tego nie rozumieja ze ktos moze sobie nie zyczy aby wystawiac przed internetowa publicznosc zdjecia klasowe. Mnie to osobiscie bardzo drazni. Inny problem ktory warto poruszyc to byc moze owe NIEDOWARTOSCIOWANIE ludzi o ktorych wszyscy trabia i ktore objawia sie dodawaniem zdjec dosc prywatnych. Hm.. Mnie osobiscie to nie dziwi ze ktos dodaje zdjecie z wakacji- bo w sumie gdzie sie robi zdjecia? Przeciez nie jak jest sie na kacu ani chorym. Tylko wlasnie jak sie ladnie wyglada i jak jest jakas impreza badz wyjazd. Nie moge sie zgodzic z innymi w tym przypadku ze dodawanie zdjec prywatnych to cos dziwnego. Natomiast zle kojarza mi sie profile mlodych panienek ktorych zdjecia przedstawiaja ich twarz i cialo w roznych pozach. Najwidoczniej takie osoby są spragnione uwagi, uwazaja sie za pieknosciowe ewenementy.. Nie wspomne juz o zdjeciach rozneglizowanych.. Zle mi sie rowniez kojarza osoby dodajace profile "Najpiekniejsze dziewczyny z Walbrzycha-ostra selekcja, "najmadrzejsze i najpiekniejsze". To tak jakby.. hm.. czuly sie lepsze od innych? Nie akceptowaly mniej urodziwych? A gdzie w tym wszytskim jakis humanitaryzm? Jak ma sie czuc osoba niepelnosprawna, osoba ktora na skutek wypadku ma zmasakrowana twarz? Zauwazylem rowniez ze portal stal sie koplania wiedzy o ludziach. Czesto jest tak ze niby znasz osobe, wydaje ci sie w porzadku, wchodzisz na jej profil i.. poznajesz cala prawde- jakze pierwsza wydana opinia o kims moze byc mylaca! I wtedy mowisz" o szajs.. a wydawala mi sie taka skromna, fajna osoba. A tu co widzisz w profilu? 20 zdjec samej twarzy, 30 zdjec ze swoim partnerem zyciowym z podpisami "moj kochany misiaczek", 20 zdjec z ujeciem swojego samochodu, domu..oczywiscie wszytskie zaopatrzone w odpowiedni opis dajacy duzo do zrozumienia. Jeszcze inna sprawa warta poruszenia: zapisywanie sie do szkol. Mam wrazenie ze ludzie zapisuja sie do nich aby sie pochwalic niz rzeczywiscie szczerze do niej nalezec. Bo.. po co dodawac sie do szkoly typu uniwersytet jakis tam, skoro tam nie ma klas? Badania ktore wykonalem niestety potwierdzily to. 80% Ludzi bioracych udzial w badaniu przyznali iz dodaja sie do szkol wyzszych gdyz jest to pewnego rodzaju prestiz, niezla reklama przed znajomymi, moc zablyszczenia. Jednym slowem mowiac=niezla pokazowka. A wiec wszytsko to sprowadza do jednego wniosku: jestesmy super chwalipietami. _ I co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie sie wydaje ze
nie skonczyles studiow!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idealnie to określiłeś, to prawde. Portal miał służyć temu by odnaleźć swoich starych kolegów i koleżanki ze szkół do których się chodziło hoho a może jeszcze dawniej.....:( ale mi jest żal tych ludzi, bo co z tego że na nk tworzą fałszywy wyidealizowany obraz swojej osoby i swojego życia, skoro w życiu realnych najczęściej są nieudacznikami społecznymi i zawodowymi :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hejje.
fajnie ujete - bez jadu, bez kompleksow, obiektywnie i konkretnie zgadzam sie z kazdym punktem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie tez sie to przytrafiło
podnosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nossywo
Niestety.. taka prawda. Nasze spoleczenstwo jest chore, wynika to z tego chyba ze jestesmt krajem biednym i malo kogo stac na wyjazdy zagranice. W innych krajach jest to normalne ze ludzie jezdza na wycieczki poza kraj, u nas wciaz jest to cos niezwyklego, niecodziennego, ludzie zazdroszcza, a ci co jezdza chca sie pochwalic. To normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie racja ;) ale nie koniecznie zgadzam się ze stwierdzeniem że na wyższych uczelnaich nie ma klas. No i co z tego że nie ma? My z moim rokiem zrobiliśmy sobie swój wlasny profl roku na naszej uczelni. Jestesmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roczkini
Zgadzam sie z tym wywodem. Ale po co robic klase na studiach wyzszych? Nie widze potrzeby. Poza tym jak na codzien widzisz sie z tymi ludzmi to masz z nimi kontakt. Mi sie zdaje ze powinno sie zapisywac tylko do szkol podstawowych, gimnazjow i liceow. Te studia to rzeczywiscie cos na forme lansu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w zdecydowanej większości się zgadza, fotomontaże zdjęć z egzotycznych wycieczek , zdjęcia nie przy swoim aucie, przy czyimś domu, wypindrzone niunie - żenada a i tak najlepsze sa zdjęcia klasowych kujonów -jacy to teraz imprezowicze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roczkini
nk to dla ludzi niedowartiscoowanych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majjjjjjak
ja też się zgadzam. nk spowodowała, że ja spotkałam się z ludźmi z podstawówki a moja mama odnowiła kontakty z dawną przyjaciółką. czyli super ;-) ale... opłaty za niektóre funkcje, czy profile ze 100zdjęć to dla mnie przesada. nie lubię też łowców na nk, czyli ludzi których nie znam, a piszą mi wiadomości "śliczna jesteś" czy "może się poznamy". jest to irytujące.... ale nie zgadzam się co do ostatniego punktu wypowiedzi. ja mam wpisany swój uniwersytet, bo jestem studencką, jest tam nawet utworzona moja grupa. skoro jestem zapisana do podstawówki to czemu nie do grupy studenckiej??? aha... no racja- te zapychacze znajomych jak profile :"wszystkie kasie", "najpiękniejsze" to aż boli....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale z drugiej strony, dlaczego mam nie dodawać Uniwersytetu, skoro na nim studiuje. Jak ktoś ma problem z tym to już jego sprawa. W NK jest szereg zabezpieczeń, ja mam praktycznie wszystko zablokowane dla nieznajomych, nie dodaje również kont fikcyjnych, bo po co. Podoba mi się ostatnio wprowadzona funkcja, że zdjęcia zbyt rozebrane będą kasowane. I dobrze, bo już 2 fotka.pl zaczynała powstawać. BTW jesli ktoś chce się dowartościować, i wstawi fotkę super fury, chaty, laski, faceta, itp to już jego problem. jego bliscy i tak wiedzą jaka jest prawda, więc tylko sam się ośmiesza, i okłamuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się bo ciekawie napisane, jednak nie ze wszystkim. Ja jestem absolwentem 2 kierunków studiów i chciałbym zauważyć, że najbardziej zależy mi na kontaktach z ludźmi ze studiów, z którymi najbardziej się związalem i zaprzyjaźniłem-podstawówka i klasa to ciekawość jak się ludziom powiodło i jak im się żyje. A po studiach ludzi nosi po kraju i świecie a NK pozwala mi z nimi utrzymać kontakt. Druga sprawa-nie mogę pojąć jak ludzi mogą się dolować, że komuś się powiodło?? Przecież to cieszy, że nasi znajomi i koledzy z ławki dają radę i są szczęśliwi. Nic dołującego w tym nie zauważylem. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość churacz
A ja tez nie pojmuje po co dodawac sie do uniwerystetow -preciez to popisow nic innego. Poza tym jak do jendego kierunku jest zapisane 500 osob jak nie lepiej to szybciej kogos znalezc przez wpisanie imienia i nazwiska! Glopota dla mnie i tyle. Co do pozostakych punktow to.. nie zgadzam sie ze zdjecia z wakacji sa normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niach niach
racja...dlatego mnie tam nie ma! i nie bedzie! :) wyscig szczorow;p żałosna strona że aż szypie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niach niach
sorry że aż szczypie* ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wopwp
zgadza sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
wypisałam się bo nie chciałam robić z siebie pajaca - a nie dlatego że zazdroszczę innym :D no i te zaproszenia od dzieci z rodziny, sąsiadów - głupio nie przyjąć a obciach mieć w znajomych... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wopwp
obciach dzieci z rodziny miec w profilu? Nie zgadzam sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
do klasy z nimi nie chodziłam, niektórych na oczy nie widziałam :D daj spokój, 7-latek pisać dobrze nie potrafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wopwp
Ja bym sie cieszyla jakby bratanek dodal mnie do listy znajomych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szujop
Zgadzam sie z kazdym punktem tego wywodu. Dlatego nie mam tam konta i nie bede miec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×