Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dzanaaaa

nie znam żadnego języka obcego. Czy to według Was duży wstyd?

Polecane posty

Gość Lekka_jak_princessa
powinno się znać języki obce :) ile masz lat? Jak jestes młoda to kiepściunio z zatrudnieniem moze byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pyza Zyza
Raczej nie wstyd a pewne ograniczenie... Jeżeli ci zależy to zabieraj się doroboty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to już chociaż wiesz
hmm, to nawet do podstawówki nie chodziłaś? Przecież w każddej szkole uczą jakiegoś języka obcego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a w calej europie
no ucza tylko nie kazdy sie nauczy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzanaaaa
no wyobraź sobie ze nawet studia skończyłam,... ale języka żadnego perfekcyjnie nie umiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to nie takie proste
Jak chodzilam do podstawówki to nie miałam żadnego języka, niestety. Pod koniec podstawówki tylko 2 lata prywatnie. W Lo miałam niemiecki z facetka która sama nic nie umiała, a na studiach angielski. I jak się nauczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzanaaaa
a jak jest u Was ze znajomością języka? czy np. w pracy musicie się wykazywać znajomością chociażby angielskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość susanhh
to bierz się do pracy. Zapisz się na jakiś kurs ,albo na korepetycje i ucz się języka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajko i kokosz
Pracodawcy wymagaja znajomosci przynajmniej 1 jezyka obcego, choc nie wiadomo po co, bo w wiekszosci prac mowi sie i robi wszystko po polsku. Wiec wszyscy wpisuja w cv, ze znaja jezyki obce, choc w wiekszosc przypadkow ledwie cos tam z nich lizneli. Jezyk dobrze znac i na szczescie nigdy nie jest za pozno zeby sie zaczac uczyc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość susanhh
wyobraź sobie ,że moja ciotka z karkowa jest szanowany sędzią i też nie zna perfekcyjnie języka. Ma ponad 40 lat i dopiero teraz zaczyna go szlifować. Chociaż inna sprawa ,że jak ona była młoda to języki obce nie były aż tak ważne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzanaaaa
no to widzę że nie pozostaje mi nic innego jak wziąć się do roboty. A jeszcze jedno pytanie mam: czy Wy uczyliście się sami, na kursie czy może w szkole udało wam się opanować język?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie koniecznie trzeba chodzić
na kursy, żeby nauczyc sie płynnie języka obcego, ja mówię płynnie po angielsku (co prawda chodziłam na lekscje prywatne mniej więcej od 6 roku życia), poza tym sama nauczyłam się hiszpańskiego i francuskiego, w szkole średniej uczyłam się jeszcze rosyjskiego, mieliśmy strasznie wymagającą nauczycielkę, więc byłabym teraz w stanie się porozumieć, więc samemu również można nauczyć się języka, po prostu trzeba zarwać wiele nocy nad gramatyką i słownikiem, dużo samodyscypliny i wytrwałości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajko i kokosz
Ja sie uczylam na kursach za granica i przy okazji szlifowalam tam jezyk w zyciu codziennym. W Polsce g... sie niestety nauczylam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość susanhh
w szkole ,a na kursie bez własnego wkładu pracy nie nauczysz się perfekcyjnie języka. Oglądaj dużo angielskich filmów z polskimi napisami, potem możesz oglądać bez napisów i zobaczysz ile z ich rozumiesz to bardzo pomaga jak się skupisz co kto mówi. Polecam też tvn lingua. Możesz tłumaczyć sobie teksty piosenek , ktore lubisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzanaaaa
thank you :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie koniecznie trzeba chodzić
zgadzam się kajko i kokosz, pracodawcy wymagają znajomości przynajmniej jednego języka, nie zgodzę się tylko z tym, że wszyscy wpisują w cv "znajomość biegła", a znają tylko podstawy języka (wiecie podstawowe konstrukcje gramatyczne i okrojone słownictwo), teraz właśnie poszukują ludzi z biegłą znajomością języka i bardzo często do pracy przyjmują kogoś, kto ma gorsze referencje, ukończył gorszą uczelnię, ale zna języki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak sopbie pomyślałam
wstyd, wstyd , przecież juz w podstawówce sa zajęcia z języków obcych patafianko!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gsdgdsgds
ja uczyłam sie w szkole 12 lat, a gdyby nie dodatkowe kursy i obozy jezykowe za granica to NIC bym nie umiała...:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie w pracy
wstyd straszny. Pol dnia musze pisac i mowic po angielsku. Z pisaniem jeszcze ok, ale mowienie to ciagle lekki stres...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiesz no troche wstyd
bo skoro uczyli cie w szkole i na sudiach, to swiadczy, ze albo jestes niezdolna, albo leniwa. Ale piszesz, ze nie umiesz perfekcyjnier, wiec moze nie jest tak zle, bo perfekcja to albo po studiach jezykowych, albo po pobycie za granica. Nadrobisz, jesli masz motywacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mężatka ze stażem
nie znam językow, uważam ze do dbania o rodzinę nie sa mi potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lambada24
no chyba troche wstyd:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andrzej1980rok
wstyd, ja oprócz języka angielskiego umiem język migowy i minetowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzanaaaa
dzanaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mezatko ze stazem
wygodnie, jak matka uczy dziecko jezyka obcego, przynajmniej na poczatku. A jak wyjedziesz gdzies z rodziną, nawet na wakacje? jak co zalatwisz i jaki bedziesz miala autorytet u dzieci , jesli sie nie dogadasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×