Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość fffg

Lepszy malutki brylant czy większa cyrkonia?

Polecane posty

Gość diamenty sa oklepane
mi sie podobaja szafiry lub tanzanit diamenty sa naprawde oklepane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rafiik
szafir tez jest ok na zaręczyny, albo tanzanit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ddswcewxeqw
dla mnie nie miałoby to większego znaczenia. liczy się gest :) i tak za rok zamieniłabym na obrączkę więc co za różnica jaki pierścionek zaręczynowy. najważniejsze żeby obrączki byly porządne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ddswcewxeqw
a z kamieni mi się podoba ametyst

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość świeza żona
Furgonetko,niestety jestem na nie ten pierścionek nie ma w sobie nic szczególnego,żadnego polotu,nic.i nie chodzi o cene,mój zaręczynowy kosztował ok. 16 tys złoto 750 + brylanty najlepszej jakości. ale muszę powiedzieć,że mam kolczyki z cyrkoniami,które się tak błyszczą,iskrzą,że ludzie po prostu są przekonani,że to diamenty. Tak więc nie ma reguły co lepsze,byle nie przesadzić :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczywiście, że lepszy brylant
no jak można mówić, ze cyrkonia? cyrkonie to sobie mogę na stoisku na bazarze kupić. Jak facet się oświadcza to niech robi to z klasą. Chociaż wiem, że mam cenny pierścionek, a nie byle co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NOWY W TEMACIE
Pierwsze o czym pomyślałem to cyrkonia, ale im dalej wszedłem w temat tym bardziej przekonałem się do diamentu, chociaż szafir też mi się podoba, ale teraz niech dostanie jakieś gówno i się chwali przed koleżankami... Głupie komentarze czy coś w tym stylu. Tak jak tutaj pizda się chwali, że jej pierścionek kosztował 16 750 + coś tam. Co to w ogóle ma być ? Facet przy tobie kupował żebyś widziała co masz? Fakturke ci wystawili? Chcę się z nią ochajtać, żeby mieć ją w końcu przy sobie, a puste rozkminki na temat pierścionka są popierdolone... Czy to takie ważne ile kosztował ten jebany pierścionek? Wyścig zbrojeń kto ma lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poiuy34
widzę u znajomych to obnoszenie się wielkimi brylntami :D jak już widze to małe oczko, maluteńkie na środku i nic wiecej to od razu wiadomo, że to brylant, bo brylant musi być, tylko ze nikogo nie stać na wiekszy niż kropka nad i :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biniaaaa
Mój znajomy kupił żonie pierścionek z małymi diamencikami czyli z chyba takimi ścinkami diamentów bardzo sie tym chwalił. Nam mina zrzedła ,bo zaprezentował nam to podczas kolacji która składała się z krojonego sera,świeżego ogórka,oliwek. W domu w łazience brak kafelków,stare rozpadające się okna,on łazi w 10- letnich koszulach w dodatku kiedyś chlapnał,że rozwodzi się z ta menda. Śmiać się czy płakać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laj laj laj pa ta taj
zazdrościsz? ;-) Jest pewnie biedny (ewentualnie skąpy), ale o żonę dba. więc są jakieś plusy tej przykrej sytuacji ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość i jeszcze raz gość
Duża cyrkonia raczej nie... mały brylant vs cyrkonia... można jeszcze dyskutować. Wystarczy minimum wiedzy. Wszystko też zależy na jaką okazję kupuje się biżuterię. Moim zdaniem wydawanie 100 - 200 zł na kawałek szkiełka - cyrkonia, nie ma sensu. https://www.facebook.com/notes/impressimo/cyrkonia-czy-brylant/534617229917796

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gowno prawda golym okiem nawet wieloletni fachowiec nie rozrozni diamentu od cyrkoni do tego jest potrzebna lupa badz mikroskop i wiedza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo łatwo rozróżnić diament od cyrkonii, diament się nie nagrzewa cyrkonia tak, wystarczy położyć na słońcu. Druga sprawa cyrkonia błyszczy się jak wiejska blachara, błysk od diamentu jest bardziej stonowany i elegancki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WitekK

Zdecydowanie diament! Każda kobieta uwielbia diament, z cyrkonii będzie się cieszyć ale będzie czuła niedostatek.
Łatwo jest się też natknąć przy zakupie na podróbkę diamentu lub sprzedający może oferować cyrkonię. Na 1 rzut oka jest nie do odróżnienia. Aby mieć pewność przy zakupie lub sprawdzić zakupioną biżuterię z diamentem można wysłać do Laboratorium Pollabo.pl w celu zbadania.

Nie jest to zbyt kosztowne, a raport = certyfikat pomoże w ewentualnej odsprzedaży. Wykrywają również diamenty syntetyczne, stworzone w laboratoriach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miraa

Widziałam pierścionek z 19 diamentami za 600zł w Aparcie więc zdecydowanie lepszy taki wybór. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Moim zdaniem "klasyczne" pierścionki zaręczynowe są przereklamowane, wszystkie wyglądają tak samo, często jakby były wyjęte z automatu z kulkami, a koleżanki i tak się zachwycają "jaki śliczny". Ja lubię białe złoto i kolorowe kamienie szlachetne. Diamenty jakoś mnie nie przekonują, nie wiem czemu. Lubię oryginalność. Złoty delikatny pierścionek i mini diamentem wcześniej oznaczał klasę, dziś mi się wydaje, że na taki decydują się osoby pozbawione gustu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×