Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mkk

jak robicie 2 latkom inhalacje?z czego robici?

Polecane posty

Gość cudowna352
olbas oil lub amol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W życiu nie zrobiłabym z amolu.Jezeli chodzi Ci o leki bez recepty to nic.Chyba ze kropelka olbasu z solą fizjologiczna (która i tak jest na recepte). A dlaczego chcesz robić?Mozesz z samej soli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cudowna352
Ze jak sol fizjologiczne jest na recepte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sól tak,od stycznia zeszłego roku.Śmieszne,ale prawdziwe.Słyszałam ,że apteki sprzedają,ale niestety żadne w moim mieście.Jeżeli tak robią to łamią prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na co ta inhalacja ma być
Na katar? Pani doktor kazała mi robić synkowi na katar inhalację z ziemniaków gotowanych... Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na kszel i katar robię z soli i atroventu ( na receptę) nie raz uratował córcię przed zapaleniem osrzeli i antybiotykiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania005
Moja dwulatka wdycha Zabłocką mgiełkę solankową http://cislog.istore.pl/pl/zablocka-mgielka-solankowa-sila-serca-2x-950-ml-zestaw-2-butelki-po-950-ml.html stosuję ją do inhalatora i do nawilżaczy. Zdecydowałam się na nia przede wszystkim ze względu na jej alergię, a wysoka zawartość jodu w solance powoduje usunięcie pyłow i roztoczy w powietrza, jednocześnie udrożniając drogi oddechowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
sol fizjologiczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iris33
Mogę powiedzieć że dobrym wyborem był inhalator polskiego producenta Pro Sanity. W zestawie mam komplet, wszystkie potrzebne maseczki, jest schowek na akcesoria, nie trzeba było osobno czegokolwiek tutaj dokupować. Łatwa i przyjazna obsługa zwłaszcza jak dziecko ma z inhalacji korzystać. Lek nie ulatuje tylko trafia do dróg oddechowych, mają dobrze zrobione tutaj zawory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sanity ma bardzo dobre ceny za zestawy urządzeń od jakiegoś czasu, tu się przyłączę do pochwał na temat Silent Mesh + BabyTemp. Świetne produkty w korzystnej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zestaw inhalator Baby i rozgrzewający Jednorożec jest bardzo fajny przydatny ten inhalator to już stosować można u niemowlaka...co też czynimy z żonkom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest w sprzedaży solidny włoski inhalator na dożywotniej gwarancji Novama Familino Pro. Jeśli miałabym jakiś doradzać to właśnie ten. Łatwy i szybki w obsłudze, nie zatyka mi przewodów, po uzyciu można go szybko doprowadzić do czystości i podłączyć ponownie (akurat w przypadku inhalatorów higiena jest bardzo istotna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afaer

czym się kierować przy zakupie nebulizatora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sara

Swoje pierwsze kroki w świecie inhalacji stawiałam właśnie dzięki Akcja Inhalacja i marce Sanity. Robią dobrą robotę jeśli chodzi o uświadamianie ludzie – czym jest inhalacja, jakie ma plusy, czym różni się od klasycznych terapii i tak dalej. Dużo też można się dowiedzieć dzięki tej kampanii jeśli chodzi o wybór urządzenia, konkretnego modelu pod konkretne leczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, 
zanim zdecydują się Państwo na konkretny rodzaj nebulizatora, warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Najważniejsze z nich to z pewnością to dla kogo sprzęt ma być przeznaczony, jaki jest wiek oraz stan zdrowia pacjenta. Jednak równie ważne są odpowiedzi na pytania: jakich leków zamierzamy używać do nebulizacji, a nawet to, w jakich warunkach zabieg nebulizacji będzie wykonywany. Przy terapii wziewnej nie ma jednego uniwersalnego postępowania, a każde z dostępnych na rynku urządzeń posiada swoje zalety oraz wady. Spośród wielu dostępnych na rynku urządzeń, najważniejsze, szczególnie z perspektywy rodziców dzieci potrzebujących przewlekłego leczenia inhalacyjnego, będą następujące cechy nebulizatorów: możliwość nebulizacji większości popularnych leków, cicha praca, bezpieczeństwo - zwróćmy uwagę, że nie wszystkie urządzenia pozwalają na nebulizację leków bez zmian ich właściwości (popularne nebulizatory pneumatyczno-tłokowe na przykład oziębiają substancję, zaś nebulizatory ultradźwiękowe podgrzewają ją), mobilność oraz stosunek prędkości nebulizacji do wielkość depozycji substancji aktywnej w płucach - pozwoli nam to określić realną efektywność urządzenia. Ze swojej strony polecam nebulizator Air Pro, który jest jednym z szybszych nebulizatorów na rynku. 
Jeżeli mają Państwo dodatkowe pytania nt. nebulizacji, chorób układu oddechowego czy rodzajów nebulizatorów, zachęcam do dodawania we wpisach hashtagu #pytaniedohealthin Chętnie wyjaśnię wszelkie wątpliwości. 
Pozdrawiam 
Ekspert Air Pro
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ada

Sprawdza nam się w domu ten Pro. Poza tym że inhaluje bez bolu i dyskomfortu to też gwarancja na 5 lat mnie mocno zachęciła :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tikik

Jak prawidłowo korzystać z inhalacji od jakiegoś czasu edukuje marka Sanity poprzez Akcja Inhalacja. Warto sobie sprawdzić ich artykuły, dużo praktycznych porad odnośnie samej techniki wdechu, czy lekarstw jakie można stosować przy konkretnych schorzeniach metodą wziewną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eraa

Na stronie inhalacja.pl faktycznie można znaleźć wszystko co ma związek z wziewnymi terapiami. Mnie najbardziej do aerozoli przekonuje bezpieczeństwo. Kiedy lek sobie leci bezpośrednio do gardła, zatok czy oskrzeli to odpada ryzyko jakiś powikłań jak wtedy gdy lekarstwo najpierw jest transportowane krwią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tamara
Dnia 28.01.2019 o 14:56, Gość ada napisał:

Sprawdza nam się w domu ten Pro. Poza tym że inhaluje bez bolu i dyskomfortu to też gwarancja na 5 lat mnie mocno zachęciła :))

Myślę że Pro to rzeczywiście dobry wybór. W przeciwieństwie do innych inhalatorów można regulować prędkość, jest w zestawie irygator, chwalę sobie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska

Ja to jestem bardzo happy z modelu Baby. Podaje mgiełke w dobrym tempie, szybko ale nie na tyle szybko zeby czlowiek nie nadazal z wdechem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska

Ja to jestem bardzo happy z modelu Baby. Podaje mgiełke w dobrym tempie, szybko ale nie na tyle szybko zeby czlowiek nie nadazal z wdechem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sara
Dnia 16.04.2019 o 15:19, Gość tamara napisał:

Myślę że Pro to rzeczywiście dobry wybór. W przeciwieństwie do innych inhalatorów można regulować prędkość, jest w zestawie irygator, chwalę sobie.

 

też polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miki

Zobacz sobie Sanity i inhalator dla dziecka, super sprzęt, z którego na pewno będziecie zadowolenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anek

Wejdz na stronę firmy sanity, mają kilka różnych inh, między innymi specjalny inhalator dla dziecka. A jakościowo co do sprzętów tej firmy nie trzeba mieć obaw, sam mam od nich inhalator 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×