Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Shamanka08

dziecko ulewa mleko

Polecane posty

półroczne ulewa mleko. Kupiłam Nutriton aby zagęszczać mleko i ulewanie jak ręką odjął, ale równie błyskawicznie pojawiła się biegunka ze śluzem i bardzo obniżony apetyt. Przestałam więc podawanie, no i wróciło ulewanie :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a może może
a może jakiś farmaceuta mógłby się wypowiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama mama mama
podobno zmienili opakowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmienili opakowanie bo wznowili produkcję. nie liczyłabym więc na inny kład. Porozmawiaj z Pediatrą na temat kaszki Sinlac, być może nią będziesz mogła zagęścić mleko (dla alergików).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a może jakiś silniejszy hydrolizat jest potrzebny... wejdź na forum alergie na wyborczej - tam dziewczyny mają duuze doświadczenie - może coś podpowiedzą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdzikcc
shamanka - ja kupuje co prawda to mleko w anglii, ale w PL sa takie same - więc żółte jest dla dzieci z problemami trawiennymi i brzuszkowymi - mój miał kolki i ulewał. U nas było tak - niebieskie mleko 1, potem filoletowe - dla głodnych dzieci i później zmieniłam na źółte - kolki ustąpiły jak ręka odjąć, pierwsza kupka była rzeczywiście wodnista, ale następne sa tylko lekko zesluzem - ale z dwie dziennie i nie ma zatwardzeń ani nie czekam nawet dnia na kupkę. z ulewaniem dłużej nam szło, ale teraz troszke tylko mu poleci - wcześniej to potrafił dac mi fontannę. Ja jestem bardzo zadowolona z żółtego mleczka. nie wiem czy pomogłam widze że w PL sa inne kolory. Ja małemu teraz daję to: http://www.bebilon.com.pl/Produkty/Mleka-poc zatkowe/Mleka-poczatkowe-Lista-produktow#/Bebilon_Comfort_1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shamanka, odpisałam ci na stronie mam z października 2007, ze producent po prostu opakowanie zmienił. Skłąd ten sam. Za około tydzień powinno poprawić sie zaopatrzenie aptek. Info dostałam na infolinii producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spróbowałam ten Nutriton jeszcze raz... w mniejszej ilości. Powtórka z rozrywki - brak ulewania, ale biegunka ze śluzem jest :o no i brak apetytu na produkty z zagęszczaczem. Odstawiam definitywnie! Kupię kleik kukurydziany i spróbuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zagęszczam mleko kleikiem kukurydzianym i pomaga!!!!! :D na 150ml mleka dosypuję 1,5-2 płaskie łyżki stołowe kleiku, smoczek oczywiście o większym przepływie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martaxxxxx
mój syn tez dlugo ulewal... chociaz bardziej to mozna nazwac wymiotami niz ulewaniem gdyz bylo to tak obfite... ja mu musialam dawac BebilonAR i to bardzo dlugo.... chyba mu przeszlo dopiero wtedy jak zaczol chodzic. Po nutritonie tez mial biegunki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shamanka mój synek też ulewał, ale był na piersi, więc ja mu zagęszczałam Nutriton wodą i podawałam przed karmieniem piersią. Nie zauważyłam, żeby miał śluzowate kupki po tym. Może to być alergia, bo zwykle takie kupki o tym świadczą. Najlepiej poradzić się lekarza. A tak na marginesie mam do sprzedania 1 opakowanie Nutritonu (jeszcze w tym żółtym op.), termin ważności do 09.07.2009 r., nowe, nie otwierane. Jeśli ktoś potrzebuje, kontakt na maila ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałam dodać, że sprzedam ten Nutriton za 15 zł (w tym koszt wysyłki) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niespokojna mama
Cholerka moja 3 miesięczna córeczka też dostała po nutritonie biegunki. Ma do tego alergię i dodawałam go do nutramigenu. Ulewanie minęło ale za to 10 kup dziennie. Apetytu dalej nie ma mino że odstawiłam już nutriton 4 dni temu :( no i biegunka jeszcze trwa. W wieku 3 miesięcy za specjalnie żadnym kleikiem nie mogę chyba zagęszczac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, my jesteśmy na nutritonie pierwszy miesiąc. Oprócz luźnej kupy mój synek ma również wyspkę. Niestety nie zagęszczam mu niczym innym, bo na kukurydziany ma alergię a kaszki z dodatkiem owoców powodują refluks. W ogóle w szpitalu gdzie stwierdzono refluks kazali mi unikać soków i herbatek bo podobno one są przyczyną. Po nutritonie ulewa mniej ale dostaje również lekarstwo o nazwie bioprazol. Ja daję małemu mało a częściej w odstępach min 2 godz, trzymam w pionie po jedzeniu i raz w środku dnia zagęszczam kleikiem ryżowym, bo scala luźną kupkę. Innego pomysłu już nie mam, wybieram gorsze zło, bo wolę luźne kupy i wysypkę niż ciągły katar i zapalenia płuc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas ulewanie skończyło się na dobre po 8 m-cu życia. Dziecko także alergiczne - skaza białkowa. Karmione Nutramigenem. Dodawałam kleiki, kaszki do każdego mleka. Po zupkach nie ulewało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałam napisać, że także podawałam Sinlac zamiast mleka, czasem mieszałam z mlekiem... różnie to bywało. Po prostu robiłam to, co akurat się sprawdzało. możesz dosypywać kleiku po 1 łyżeczce - jest szansa, że żołądek to zaakceptuje; poradzi sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam ten sam problem, ale moja córcia kończy dzisiaj dopiero 4 tygodnie więc boję się na niej eksperymentować. Od 1 dnia pije mleko modyfikowane NAN 1 HA. Ulewa non stop, a raczej chlusta, cały czas. Dwa dni temu pediatra zalecił Nutriton, nie chlusta po nim tylko czasem ulewa, jest zadowolona, więcej śpi, ale za to ma biegunkę - piana z wodą. Właściwie po każdym jedzeniu jak ją biorę do odbicia to od razu robi tą pianę. Mam wrażenie, że to co zje to z niej wylatuje. I co ja ma robić z takim maluszkiem? Co jeszcze mogę jej podać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola29
a ja uważam że ulewanie trzeba przeczekać mój syenk ulewał do ok roku i nikt nie robił z tego afery wiem że jest to uciążliwe ale niektóre dzieci tak mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola29
do bafka - spróbuj zmienić mleko, nan podobno sprzyja ulewaniu,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po Bebilon HA też ulewała, a Enfamil Premium wypluwała, nie chciała jeść :( Chyba muszę zadzwonić do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola29
Mój synek tak ulewał że raz mu tak chlusnęło że pękło mu naczynko w gardle chyba i kropelka krwi była w mleko. Myślałam że zejdę na zawał, położna przyjechała, zrobili wszystkie badania ale wszystko było ok. Moja bratanica też ulewa bardzo, jest z listopada 2009 a jest na mleku z piersi więc nie ma reguły chyba co do mleka, zresztą mój synek był i na cycu i na modyfikowanym. Nie martw się bafka ulewanie minie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam u lekarza. Przepisał bebilon pepti, przed chwilą zjadła tylko 60ml i błyskawicznie wyrzygała jakieś 15ml :( Spróbuję jeszcze raz z tym bebilonem. Przynajmniej go nie wypluwa jak enamil premium. Najładniej jadła NAN HA + Nutriton, była spokojna i ładnie spała, ale kupy wodno pieniste wsiąkające w pieluszkę po każdym karmieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga-mc
czy ktoś zagęszczał mleko mąką ryżową lub skrobią ryżową, albo ziemniaczaną? takie właśnie stosuje się w mlekach AR; więc jak przygotować tak zagęszczony nutramigen? kukurydza nie pomaga na ulewania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nutriton
do bafka Witaj, a dalas nutriton do bebilonu? U nas problemy z kupkami i ulewaniem zniknal po nutramigenie z nutritonem, podawanym od 3 tyg zycia. A mialm wrazenie ze co zjadala to z niej wylatywalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja nie miała problemu z kupkami tylko z ulewaniem, a aczej chlustaniem na odległość nawet przez sen o le sem to można było nazwać. Chlustała po NAN HA, Bebilon HA, Enfamil Pemium, Bebilon Pepti (pierwsza próba dzisiaj). Jak dodałam Nutriton do NAN HA to przestała chlustać, była najedzona, smacznie spała, ale zaczęła chlustać z pupci niestety :( W sumie jadła ten Nutriton z NAN 3 doby i kupy robiły się coraz rzadsze i występowały po każdym karmieniu. Nie dodawałam dzisiaj Nutritonu do Bebilonu Pepti, ale wysłałam męża po Bebilon AR i dałam jej po kąpaniu. Zjadła ładnie, odbiła, nie chlustała ani nie ulewała, zasnęła po godzinie od jedzenia i narazie śpi. Tylko zobaczymy co z kupą będzie bo przeczytałam na opakowaniu, że zawiera mączkę z chlebowca świętojańskiego, która zmiękcza stolce, czyli ten sam składnik co nutriton więc podejrzewam, że biegunki będą nadal. Pokarmię ją tym Bebilonem AR jeszcze jutro i zobaczymy co będzie. Nie wiem czy mogę dodać Nutriton do Bebilonu Pepti. Pewnie tak, ale trochę się bałam tak na wlasną rękę bo on jest na receptę. W sumie na opakowaniu Bebilon Pepti jest napisane, że jest wskazaniem przy przewlekłych biegunkach, a Nutriton te biegunki powoduje, może jakby to połączyć to znajdzie się coś po środku co zadziała. Bo już nie wiem co gorsze, biegunki, które mogą ją odwodnić czy chlustanie i ulewanie przy którym się męczy, jest niespokojna, mało śpi. Szczerze mówiąc fajnie gdyby mała akceptowała Bebilon Pepti + Nutriton bo wyjdzie dużo taniej niż Bebilon AR. Ale przcież nie kasa najważniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×