Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tomro

Refluk o co w tym chodzi ?

Polecane posty

Gość tomro

Witam Jestem 25 latkiem i od roku cierpie na refluks. Zaczelo sie to niewielka zgaga najczesniej po piwie.Teraz jest zgaga przez caly dzien, odbijanie i bole za mostkiem. Leczenie rozpoczolem od razu.. najpierw byl ranigast max potem lanbax, controloc 40/20, nolpaza. Obecnie biore lanzul. Mialem robiona gastroskopie na ktorej wyszla przepuklina przelyku i helikopakter pylorii. To ostatnie wyleczylem antybiotykami. I moze jest ciut lepiej z refluksem ale tylko ciut. Problem jest taki ze to ciagle wraca troche sie podleczy i wraca. Gazaowanego nie pije wcale. Jesli chodzi o alkohol to nie jestem pustelnikiem i wyjscie do baru i wypicie paru drinkow jest dla mnie czyms normalnym. Przed takim wyjsciem biore druga kapsulke lansulu a po powrocie famogast 40. Jesli refluks byl mniejszy to po takim wyjsciu wraca spowrotem.... Lekaz ktory mi robil gasgtroskopie powiedzial ze mam "ruchomy zaladek" cokolwiek to znaczy.... dodal tez ze w moim przypadku nie musi to wywolywac objawow i ze to moze byc od stresu... Fakt rok temu maialem sporo stresu wyprowadzilem sie do innego miasta, nowa praca itp. Czy da sie to wyleczyc i po tem normalnie fukcjonowac? Czy zostaje tylko operacja ? Nie rozumiem jeszcze tego dlaczego miesien ktory przez 24 lata byl na tyle silny ze zgagi nigdy nie mialem a tu nagle boom i jest! czegos tu nie pojmuje.... W ktorym szpitalu w warszawie robia takie operacje ? Slyszalem ze im wiecej tych operacji robi szpital tym efekty sa lepsze. Czy ktos moglby mi cos polecic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Tomro! Więc tak zacznę od tego że to samo przechodziłem co Ty! i powiem Ci jedno nie myśl o żadnym zabiegu czy operacji bo ponoć rezultat jest ale nie na długo i bardzo ryzykowna jest ta operacja z punktu widzenia chirurga i pacjęta.Dam Ci na prawdę porady wzięte od samego siebie i pewnego dobrego lekarza.Więc tak na początek powiedz jaki jest twój układ nerwowy, czy często się denerwujesz i w tym czy zaraz wyładowujesz te emocje w jakikolwiek sposób czy też dusisz w sobie te nerwy, bo to u ciebie w 90% jest przyczyną tej choroby(dolegliwości).Drugą sprawą to fakt że złe odżywianie takie jak opychanie się na maxa, picie gazowanych napojów, przyjmowanie leków, picie kawy, papierosy, mało ruchu (zasiedziały tryb życia) to nie wykluczone.Powinieneś posilać się częściej ale w mniejszych ilościach i nie popijając zbyt dużą ilością płynów gdyż one rozcieńczają kwasy żołądkowe co prowadzi do wolniejszego trawienia i dłuższego zalegania pokarmów w żołądku, zrezygnować z picia kawy, alkoholu, gazowanych napojów kolorowych a zwłaszcza coca-coli i energetycznych np.(redbul), po posiłku nie wolno ci od razu brać się za wysiłkową pracę fizyczną, ostatni posiłek spożywaj nie później jak 2 a nawet 3 godziny przed snem a dla tego że kładąc się z pełnym żołądkiem treść żołądkowa będzie się cofała do przełyku! Jest jeszcze wiele innych przyczyn ale bez przesady. Też miałem helicobacter pylori i dostałem antybiotyk i bakteria poszła w zapomnienie ale objawy u mnie były bez zmian więc tułałem się po lekarzach miałem gastroskopie, rtg, usg robione wiele razy ale zawsze te same wyniki (pogrubiała śluzówka żołądka i refluks) i leki przypisywane na tę chorobę nie dawały rezultatów a dla czego? bo nie wyeliminowano przyczyny jej powstawania jaką była nerwica.Pamiętaj nie musisz mieć zaraz w trakcie zdenerwowania objawów zgagi, bólu czy duszności ! nerwy mogą się zbierać i wybuchnąć za jakiś czas albo też od zaraz.Skoncentruj się nad sobą aby sprawdzić jak to jest z tymi nerwami u Ciebie (serio to bardzo ważne).A powiedz czy jak wypijesz te piwko ale w domu w spokoju to też masz takie objawy czy ich nie ma? a do czego dążę: możliwe że nie świadomie masz lęki czy depresje w towarzystwie i odbija się to na tobie tymi dolegliwościami??? Nie wykluczam tego że możesz nie tolerować jakiś pokarmów a dokładniej składników jakie zawierają(gluten,laktoza),alergia też wchodzi w grę!!! Proponuję zrobić pare badań aby eliminować przyczyny zawczasu aby nie dopuścić do przewlekłej choroby: testy alergiczne(pokarmowe), na tolerancję glutenu i laktozy, wymaz z gardła ale szczególnie aby wzięli pod uwagę czy nie ma grzybów bo jest taka możliwość że je posiadasz i może to być grzybica układu pokarmowego a nieraz nawet przerost na cały organizm i wtedy to nazywamy kandydozą o czym nawet lekarze nie są świadomi. Napisz jak długo już męczysz się z tym świństwem? i czy jeszcze chorujesz na coś innego i przyjmujesz na to leki czy nie! Po zrobieniu tych badań będziesz mógł wyeliminować z przypuszczeń od czego te objawy choroby i leczenie będzie łatwiejsze i bardziej skuteczne, jeżeli te badania wszystkie wyjdą na twoją korzyść tz.wszystko w porządku to daje głowę uciąć że nerwica!Jak na początek polecam picie wcześniej przygotowanego lnu (LEN kupisz w aptece bez recepty i gotowy do sporządzania) i popijasz łyczkami przez cały dzień i nawet w nocy jak to możliwe i do tego zakupić manti w zawiesinie lek zobojętniający kwasy żołądkowe.Przed zrobieniem jakichkolwiek badań leki odstaw na 7 dni gdyż mogą fałszować wyniki ale lnu nie przestawaj pić. Postaram się Ci pomóc jak tylko potrafię, sam do dzisiaj szukam porad od innych doświadczonych ale w innych schorzeniach gdyż podejrzewam u siebie właśnie wyżej wymienioną Kandydoze a to grzybica ogólnoustrojowa która mogła już kiedyś się rozwinąć i dawać te objawy z żołądkiem a teraz daje objawy takie jak suchość i kluchę w gardle. Ale się rozpisałem :-0 Pisz wszystko co może być pomocne w leczeniu Twojej choroby będzie zawsze łatwiej coś wywnioskować. Głowa do góry, i jak najmniej możliwe myśl o tej chorobie(to pomaga) wiem co czujesz i jakie masz myśli(złe) ale ja tak samo a jednak jakoś przyszła poprawa i tylko czasami są małe nawroty jak zaniedbam nerwy.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorry za błędy typu pytanie od jakiego czasu Masz tą chorobę. Niestety tak już jest że do pewnego dnia jesteśmy zdrowi jak ryba a następnego dnia już nie.Wiele osób i lekarzy twierdzi że to nie odpowiednia dieta prowadzi do zaburzeń związanych z układem pokarmowym i wieloma innymi chorobami i jest w tym niestety 99% prawdy.Wiadomo dzisiaj wszystko (prawie) jest nie zdrowe. Musisz zrobić te badania, sama gastroskopia tylko Ci powie czy jest coś nie tak czy nie ale przyczyny nie znajdzie.A lekarze bez dalszych badań zapisują leki zapobiegawcze typu np.lanzul (Inhibitory pompy protonowej) i do widzenia a nie są w 100% pewni czy na przykład objawy nie wywołuje alergia czy nietolerancja. Ale na szczęście jeszcze możemy tu na forum leczyć się przy pomocy ludzi którzy najlepiej wiedzą co dobre a co złe z praktyki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Będzie_OK
Hej Moje pytanie jest takie czy refluks zołądkowy można wyleczyć na stałe czy tylko się go podlecza ? :( i po jakim czasie działa controloc po 3 miesiącach po miesiącu brania ? proszę o odpowiedzi :) czyli mam rozumieć że Nerwica powoduje ten refluks jeśli człowiek się nie denerwuje to nie ma refluksu tak ? :) Boczniak mam pytanie ja też jestem po helicobacterze jeśli możesz napisz mi jakie miałeś leczenie i jaki okres czasu ? ja 10 dni 2 antybiotyki + Gasec oraz Linex Forte 2 razy dziennie ten zestaw brałem przez 10 dni .. po 3 dniach już czułem się ok słyszałem że helicobacter lubi powracać na jesień i wiosnę to prawda ? tobie też powraca czy już masz tylko wspomnienie o tym paskudztwie ? ... napisz mi proszę jakie było twoje leczenie chciałbym wiedzieć oczywiście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cukiereczka2
W jaki sposób można wykryc ze to własnie reflux? Czy tylko poprzez gastroskopie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opr
Ja miałem refluks i wrzody i zapalenie błony sluzowej żołądka i dwunastnicy poważne dolegliwosci myslałem że sie wykończe nic mi nie pomagało jak się okazało miałem też nieżyt żołądka i jelit poprostu katastrofa miałem wtedy 22 lata lekarz powiedział że cały czas bedzie mi to dokuczać ale trafiłem na lek polski ziołowy i tani SALOTANNAL jest on od nieżytu żołądka i jelit który własnie u mnie wywoływał refluks.Wylecz przewud pokarmowy a minie ci refluks pewnie masz jeszcze zgage i nieprzyjemny zapach z ust.Wczesniej brałem szwedzi cordinax nic nie pomagał możesz również mieć jakiegos pasożyta który powoduje refluks wszystko zależy od kiedy masz ten refluks i jakie są obiawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hena
Witam. Ja od kilku lat mam stwierdzony refluks żołądkowo przełykowy. Jestem przynajmniej po 3 gastroskopiach. Bakterii nie miałam, ale śluzówka podczas każdego badania jest w stanie zapalnym. W nocy musze koniecznie popijać bo mam tak sucho w gardle aż pali. Ponieważ dodatkowo choruję na nadczynność tarczycy pytałam kiedyś endokrynologa czy te objawy nie powoduje czasami chora tarczyca, ale stwierdził, że nie i jest to od refluksu a refluks jest od nerwic, stersu. Faktycznie ostatnimi czasy miałam dużo nerwów i stresu i któregos w końcu dnia (ponad miesiąc temu dokładnie)obudziłam się z silnym szumem w jednym uchu. Laryngolog powiedziała mi że mam nieżytowe gardło, wypaloną śluzówkę od refluksu i im bardziej się nakręcam to jest jeszcze gorzej. Myślę, że refluks jest jednak mocno powiązany z nerwami . Stale to pioruństwo wraca. Należałoby wszystko totalnie olewać, ale nie każdy charakter na to stać. Teraz walczę z tym szumem i dodatkowo to mnie nakręca, aż dostałam suchego kaszlu, który męczy mnie ostatnio nocami i dalej przez to wysusza i tak już chorą śluzówkę i błędne koło trwa .Opadają ręce. I to prawda że bardziej sami możemy dojść do jakichś wniosków, bo można chodzić od lekarza do lekarza i nic człowiek konkretnego się nie dowie, tak się przykładają. Do tego potrzebny jest też czas a jak się pracuje to wioadomo, że nie można przesiadywać całymi dniami w przychodniach i to najczęściej bez rezultatu. Nikt się tym nie martwi, że w końcu może nawet jakiś nowotwór z tego się zrodzić. Trzeba wziąć zdrowie we własne ręce, bo do specjalistów są długie kolejki a czas ucieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monar
Na refluks bardzo dobrze pomaga polprazol. Nie można zostawić tego samemu sobie, bo większe problemy mogą się zrobić. Koniecznie zacznij brać jakieś leki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×