Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

biedronkabronka7

co kupić chrześniakowi na komunię lub ile kasy mu dać?

Polecane posty

Gość joozio
kaske i wisiorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja dałam 400zł
1000zł w życiu bym nie dała :-o to na wesele nawet tyle nie dają :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moja siostra dostala namiot.
Fajna sprawa, latem spala w ogrodku :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz to takie czasy,że ludzie mają coraz większe wymagania.I na pewno nie sa to dzieci tylko ich rodzice. w tamtym roku mój chrześniak miała komunię i dostał od nas komputer (dość drogi) za dwa lata chrześnica ma komputer i już nie raz od niej słyszałam,że mama jej mówiła ,że dostanie ode mnie laptopa na komunię. już mnie to wkurwia jak ludzie mogą być tacy bezczelni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudynaa
Tez jakoby jestem zwiazana z tematem ... ahh duzo by gadac... test osobowosci wg dalay lamy - wyniki sa niezwykle (z trzech tylko pytan) tu ---> http://is.gd/Vin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panic
a może stół do piłkarzyków? nie tylko chrześniak będzie zadowolony, ale myślę, że ojciec dziecka też nie pogardzi takim prezentem ;) ze swojej strony mogę poradzić Ci firmę Proyasport, która zajmuje się tego typu sprzętem, mają stoły bardzo dobrej jakości, także dzieciak będziesz cieszył z tego prezentu przez długie lata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anusia0020
Ja bym dała chyba laptopa, palmtopa, mp4 lub coś w tym stylu. Ja od chrzestnej dostałam aparat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie dwa lata temu na tym forum poruszałam ten temat, tylko,że mój chrześniak szedł w wieku 15 lat do Konfirmacji (kościół ewangelicko-augsburdzki). Chłopak, który ma wszystko, więc miałam dylemat co???? Ja też biedna nie jestem, ale NIE zgadzam się na dawanie komputerów, laptopów, telewizorów , zagranicznych wojaży itd... Prezent musi mieć jakiś umiar. Jesli bym dała chrześniakowi drogiego laptopa na komunia to co miałabym mu dać na osiemnastkę?? Samochód, motocykl???? A na slub??? Mieszkanie, jacht czy coś w tym rodzaju?????? Nie wpadajmy w obłęd!!!! Ja wiem,że są rodziny, w których wyliczanka żądanych prezentów jest bardzo bogata ale jak ktoś słusznie zauważył, to jest prózność rodziców , i tej próżności uczą swoje dzieci!!!! Ja mam siedmioro chrześniaków, wyobrażacie sobie ile bym musiała kredytów zaciągnąć, żeby spełniać oczekiwania każdego z nich a zwłaszcza ich rodziców????? Przecież większość tych żądań jest nienormalna???? Co to znaczy "nie wiem czy tysiąc to nie za mało???. Dajesz tyle na ile Cię stać a nie na ile musisz!!!! Ja jednemu chrześniakowi na komunię dałam rower (a byliśmy chrzestnymi razem z mężem), kolejny na konfirmację dostał 500 zł, w ubiegłym roku chrześniaczka ładny dziewczęcy aparat fotograficzny. W tym roku, z okazji osiemnastki chrześniaka dołożyłam mu do wakacyjnego wyjazdu do tunezji o dałam sto $ w łapę. Tylko chorzy ludzie oczekują od chrzestnych swoich dzieci jakichś nienormalnych wydatków,Komunia przeradza się w kiczowaty Targ prózności a dziecko zamiast myśleć o swoim święcie mysli o prezentach. Namawiam do zachownia umiaru i mądrości w rozpieszczaniu młodych ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nikt nic nie doda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cube
no niestety taki wymóg czasów, teraz na komunię kupuję się prezenty jak na ślub..może kupisz mu Smartphona? tańsze to niż komputer, a funkcji ma prawie tyle samo, z tych lepszych to np. http://www.sklep-palmtopy.pl/Smartphony-BlackBerry-8520-Gemini-QWERTY-842.html oprócz oczywistych funkcji jak dzwonienie i wysyłanie smsów, dzieciak będzie mógł na nim słuchać muzyki, surfować po internecie, robić zdjęcia, nagrywać głos i jeszcze dużo innych rzeczy..dzieci w jego wieku znają się na tej technologii, także chrześniak na pewno doceni ten prezent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anmarie 23
Ehh rodzice naszych chrześniaków... Ja mam komunię chrześniaka i jego siostry bliźniaczki w tym roku. mogę wydać maksymalnie ok. 500zł. Mąż na zwolnieniu lekarskim, ja na stażu, także też nie stać mnie na więcej. Jak zaproponowałam, że kupię aparaty fotograficzne samsung-jakbym taki dostała to bym się cieszyła jak głupia. Rodzice mojego chrześniaka i jego siostry stwierdzili, że dzieci maja dostać takie same prezenty. Głupie to ale dogadałam się z chrzestnym malej, że kupimy to samo, po czym tatuś dzieci stwierdził, że jak kupie aparat za powiedzmy 500zł to bez sensu bo za kilka miesięcy on będzie musiał kupic taki za ponad 1000zł bo będą lepsze. No jak ja to usłyszałam to myślałam, że wujaszka zagryzę. Jak tak można to ja nie wiem. To, że ich stać na takie rzeczy ( bo mamusia ojca dzieci opłaca im kredyt za mieszkanie, codziennie jedzą u niej obiadki i kolacje, kupiła lodówkę, pralkę itd. dzięki czemu oni pieniądze wydaja tylko na opłaty mieszkania i śniadania oraz kina domowe za 3500) nie znaczy że ja mam działać na zasadzie postaw się a zastaw się. Mój mąż w tej sytuacji zaproponował żebym dała pieniądze, ale w tym czasie akurat ojciec dzieci planuje kupić lepsze auto i wiem doskonale że pieniądze dzieci z komunii ulokowane będą w ten właśnie zakup, a ja chcę żeby mój chrześniak miał coś tylko dla siebie. I jak myślicie- lepiej kupić te aparaty żeby dzieci coś miały czy dac pieniądze na nowe auto tatusiowi ? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może jakiś smartphone ? W Teletorium jest spory wybór, można kupić coś fajnego nie wydając majątku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chrześniakowi kupiłam na electro.pl fajną matę edukacyjną i kilka zabawek. Do tego dałam kasę bo wiem, że rodzice na nowy wózek zbierali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pożyczki na kumunie w 30 min na Twoje konto http://kredytyk.net.pl od 100zł do 200.000zł Odbierz pieniądze! - Chwilówki na Dowód bez zaświadczeń bik - kredyty przez internet, dla Firm - Kredyt na mieszkanie/hipotekę - Kredyt Samochodowy, pożyczka na dowód bez dochodów - kredyty pozabankowe, gotówkowe i konsolidacyjne Wypełnij krótki wniosek a my do Ciebie bezpłatnie oddzwonimy i przestawimy najlepszą ofertę dla Ciebie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zabawki i mata to na chrzest chyba, bo na komunię to raczej rower, hulajnoga, aparat albo laptop, do tego pamiątka komunijna z limiq.pl i prezent idealny. w sumie na chrzest też są ładne mini albumiki, więc kto co lubi i potrzebuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My kupiliśmy akcesoria do gier komputerowych, bo mały jest graczem i ma wypasiony komputer do gier, rodzice polecili nam sklep, w którym kupowali tego kompa - http://www.trysja.pl/, stamtąd zamówiłam kierownicę do gier i dżojstiki. Oczywiście nie gra non stop, jest to pod dużą kontrolą rodziców. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×