Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Jestem w 24 tygodniu ciąży,w 21 wykryto u mojego synka uogólniony obrzęk główki,brzuszka i nóżek,wysięk w osierdziu i opłucnej.W Centrum Matki Polki lekarze wykluczyli wadę serduszka,toksoplazmozę,parwowirozę,czekam na wynik amniopunkcji,w którym okaże się,czy malutki nie ma chorób genetycznych,bo wtedy,jak stwierdził lekarz nie będzie nawet sensu go leczyć.Jeśli będzie ok,czeka mnie,właściwie moje maleństwo podawanie albumin przez pępowinę a potem w 30 tygodniu cesarskie cięcie i leczenie już poza moim brzuchem.Kobietki,jestem przerażona tym wszystkim,wiadomość o tym wszystkim spadła na nas jak grom z jasnego nieba. Czy są tutaj mamy,które były w podobnej sytuacji? Jak to było u Was? Jak się skończyło?Jeśli któraś z was będzie tak dobra i podzieli się ze mną swoimi doświadczeniami,będę Wam bardzo wdzięczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda pe el
Ja też nie umiem udzielić konkretnych informacji, ale podnoszę temat, może się ktoś lepiej zorientowany znajdzie... Może ktoś też to przeszedł i jakos podniesie na duchu autorkę... Trzymam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Magda pe el🌼 Problem jak widać nie jest powszechny,szukałam w necie,ale jest stosunkowo mało informacji na ten temat,być może znajdzie się jakaś mama,która przeżyła coś podobnego i zechce się ze mną podzielić swoimi doświadczeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda pe el
poratujcie z tymi linkami :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piekna efektowna kobieta
straszne to :( trzymam kciuki 🌻 oby bylo dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SanSan
w tym linku z gazety po 72 trzeba wykasowac spacje i wtedy wcisnac enter i powinno dzialac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bejjjjjjjbe
Z tego co mi wiadomo obrzęk płodu jest najczęsciej w konflikcie serologicznym (mama Rh - a dziecko Rh + ) wiesz coś jak jest u was ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15.11.2007 dowiedziałam się że jestem w ciąży byłam bardzo szczęśliwa . Pod koniec grudnia dowiedziałam się że jest coś nie tak z moim dzidziusiem zostaliśmy pokierowani do łodzi Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Diagnostyka i Terapia DIASON s.c Radwańska 1. 90-452 Łódź.do Prof.dr.hab.n.med Krzysztofa Szaflika który po badaniu stwierdził UOGULNIONY OBRZĘK PŁODU.Świat mi się zawalił pod nogami. Wynik badania ultrasonograficznego; Trzon macicy równomiernie powiększony . W jamie macicy widoczny pęcherzyk ciążowy z żywym płodem z cechami uogólnionego obrzęku . Kosmówka na ścianie przedniej grubości 20mm - homogenna . CRL - 49 mm = 12 hbd BPD - 15 mm = 12 hbd bez obrzęku Obrzęk na główce płodu szer. 3,8 mm na brzuszku do 2.5 mm. Kości nosowe obustronne (+), dł. 2,6 mm Nieprawidłowe spektrum przepływu w ductus venosus z widoczną falą wsteczną . WNIOSKI; Grav. 12 hbd. Oedema generalisata foetus . NIHF susp. Dostałam kartke jakie badania ma zrobić a mianowicie ; toksoplazmoza , JgG JgM , różyczka , parwowiruz (WYNIKI BYŁY W PORZĄDKU) po otrzymaniu wyników miałam się zgłosić z nimi do dr.Szaflika gdzie w szpitalu w łodzi miałam mieć przeprowadzoną amniopunkcje genetyczną .Niestety tego się już nie doczekałam gdyż mój dzidziuś już nie żył. Wynik badania ultrasonograficznego z dnia 10.01.2008 Trzon macicy równomiernie powiększony . Kosmówka na ścianie przedniej. Płód z cechami uogólnionego obrzęku . NIE UWIDOCZNIONO CZYNNOŚCI SERCA PŁODU , potwierdzone badanie doplerowskim. CRL - 62 mm = 13 hbd BPD - 18 mm= 12,5 hbd Zostałam pokierowana do swojego szpitala gdzie miałam wywoływanie poronienia obumarłego płodu początkiem 2 go trymestru ciąży .To co mnie spotkało było straszne, ale wciąż wierzyłam że dzidziuś po prostu wyzdrowieje , że to tylko sen, ale niestety tak się nie stało.Nikomu tego nie życzę tych łez i bólu po stracie mojej małej istotki na którą się tak cieszyliśmy .Lora szkoda że wcześniej nie znalazłam tego forum mam nadzieje że masz śliczna dzidzie i że wszystko skończyło się pomyślnie. Ja niestety do tej pory nie dowiedziałam się co było przyczyną tego obrzęku. Niestety 8.12.2009 w 8/9 tygodniu miałam przeprowadzony zabieg usunięcia pustego pęcherzyka płodowego .Obecnie robimy z mężem badania genetyczne we Wrocławia które trwają już ponad 5 miesięcy.Jestem wykończona tym czekaniem ale mam nadzieje że w końcu się dowiem jaka jest przyczyna że tak się dzieje choć lekarze mówią iż to dwa odrębne przypadki.Tak bardzo się boje.Mam nadzieje że kiedyś w końcu zostanę mamusią , to moje i męża największe marzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pysiu niestety synek Lory
też nie żyje:( wejdź w jej profil...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gemini81
Witam jestem w 15 tygodniu ciąży od 3 tygodni wiem że moje maleństwo jest chore, ma uogólniony obrzęk od główki do samych plecków NT-10mm, za kilka dni mam wyznaczona amniopunkcję, dużo się naczytałam o takich przypadkach i jestem załamana również podejściem lekarzy którzy raczej nie daja żadnych szans na donoszenie tej ciąży i każa sie zastanowić nad terminacją, nie wiem co mam robic plamie od 3 tygodni i wiem że każdy dzień tej ciąży jest mi dniem darowanym, drże o serduszko mojego maleństwa boje sie że kolejny raz nie bedzie mi dane go usłyszeć , jestem załamana prosze o pomoc jeśli ktoś z was był w podobnej sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja byłam
wszyscy mówili mi, że "po co mi to"?:O że lepiej zakończyć ciążę wcześniej niż narażać mnie na kolejne cięcie cesarskie... "narażać"??? śmiech na sali:O dałabym się pokroić cała wzdłuż i wszerz żeby tylko moje dziecko było zdrowe... nie zrobiłam amniopunkcji, bo bałam się, że stracę tę ciążę i donosiłam pomimo sugestii lekarzy to Twoja decyzja i zrób wszystko w zgodzie ze swoim sumieniem, nie słuchaj nikogo choć wiem jakie to trudne i bolesne:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gemini81
Tak to bardzo trudna decyzja zgodziłam się na amniopunkcję tylko dlatego że żeby chociaż starać się pomóc mojemu maleństwu muszę wiedzieć o jego chorobie wszystko, jestem w stanie funkcjonować jak mam nadzieję że jestem w stanie mu pomóc chociażby dlatego że wiem wszystko o jego chorobie czytałam wszystkie możliwe opcje występujące przy takim obrzęku i daje mi to siłe do walki dlatego muszę wiedzieć co jest mojemu maluszkowi nie wyobrażam sobie sytuacji że poronię i nigdy nie dowiem się co było mojemu maleństwu, dziękuję za odpowiedź wiem że to tylko moja decyzja mam nadzieje że nie będę musiała jej podejmować trzymaj za mnie kciuki we wtorek rano abym nie znalazła się w tym jednym procencie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gemini81
mam tylko jedno pytanie napisz czy Twoje maleństwo żyje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja byłam
niestety nie:( ale jestem szczęśliwa, że urodziłam żywe dziecko, bo moja córeczka żyła po porodzie jeszcze kilka godzin dla mnie to znaczy bardzo wiele jak i fakt, że tak długo była ze mną niestety to była wada letalna, nie miała żadnych szans... ale to było zupełnie coś innego niż obrzęk uogólniony płodu więc nadzieję, że Twoje dzieciątko czeka inny los dopóki jest nadzieja - trzeba wierzyć nie poddawaj się, walcz i wierz ja będę trzymać kciuki:) pozdrawiam serdecznie i życzę dużo siły:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ty wiesz
jak wyglada aborcja? chcesz mi wmowic,ze rozrywanie cialka kawalek po kawalku nie jest bolesne?? sama jestes pomylona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezko cos doradzic
Kazda matka musi sama zdecydowac,czy chce urodzic takie dziecko,czy da sobie rade i finansowo i fizycznie i przedewszystkim psychicznie,mysle ze w takich przypadkach aborcja jest jak najbardziej uzasadniona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ty chyba nie wiesz
jak w tych czasach wyglada aborcja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gemini81
bardzo dziękuję za odpowiedz "ja byłam" powinnam napisać że bardzo mi przykro z powodu śmierci Twojego maleństwa ale wiem że ta chwila kiedy mogłaś przytulić swoje maleństwo była dla ciebie cudem . Dla mnie donoszenie tej ciąży byłoby takim samym cudem. Czeka mnie bardzo ciężki czas, mam dwójkę dzieci i żadnych problemów w poprzednich ciążach wiem co to radość gdy połozna podaje Ci Twoje maleństwo czytałam różne scenariusze i nadal mam nadzieję ze nie będę musiała wybierać boję o każdy dzień tej ciąży a po amnio będe się bała jeszcze bardziej wiem że u mnie z racji tego ze plamię już od 3 tygodni jest podwyższone ryzyko ale muszę wiedzieć na co choruje moje maleństwo trzymaj za mnie kciuki i za moje maleństwo Z całego serca pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gemini81
dziewczyny przestańcie pisać aborcja to nie aborcja tylko terminacja jak głebiej poznacie temat zrozumiecie różnicę , ja też nigdy nie przypuszczałam ze życie postawi mnie w takiej sytuacji dlatego nigdy sie nie zarzekam co bym zrobiła bo łatwo sie mówi jak nas nie dotyka dany problem wtedy jest milion doradców dla mnie ważne są odczucia osób które znalazły sie w podobnej sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do gemini
Jesli lekarze twierdza,ze dziecko ma urodzic sie chore to podejmij odpowiednia decyzje. Nie mecz dziecka,nie mecz siebie i rodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do gemini
pracuje z niepelnosprawnymi dziecmi.Duzo moglabym ci na ten temat napisac. One juz sam na tym swiecie i zyja,kocham je jak swoje wlasne ale...jest wiele ale. Zastanow sie dwa razy czy warto skazywac dziecko na takie cierpienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gemini81
jestem po amnio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gemini81
hej dziewczyny już po zabiegu dośc nieprzyjemnym zabiegu, lekarz powiedzial ze ten obrzęk nie wygląda dobrze ale nie chcial powiedziec dokładnie co miał na myśli, teraz 2 tygodnie czekania na ...wyrok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja byłam
i jak się czujesz? odpoczywaj dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×