Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość JaMajka w Krakowie

Krav maga - samoobrona dla kobiet. Czy ktoś z Was trenuje?

Polecane posty

Gość JaMajka w Krakowie

chciałabym się dowiedzieć po jakim czasie widaac efekty treningów. Ogólnie jeśli możecie wyraźcie swoją opinię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JaMajka w Krakowie
nikt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh..zależy od treningu i przyłożenia się do nich..:classic_cool: ja siedzę w tym już 11 lat.. :D fajny styl..w nim możesz walczyć wszystkim..torebką, kamieniami, butami..wszystkim co masz pod ręką.. :) szczerze? nie raz mnie ta technika uratowała, przed stratą zdrowia..lub życia.. z racji wykonywanego zawodu.. ale to mniejsza z tym.. ;) polecam.. :) po miesiącu nauczysz się podstaw chwytów..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JaMajka w Krakowie
Dziękuję Ci za odpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JaMajka w Krakowie
a jeszcze mam jedno pytanie jeśli można:) Czy dla kobiety Krav maga do samoobrony będzie odpowiednia? czy może raczej inna sztuka walki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
generalnie to maga jest takim jednym z najbardziej typowych stylem dla kobiet, dużo pań trenuje..bo nie musisz się za bardzo tarzać po ulicy w celach parterowych..a tak luta, luta i gościa masz wyłozonego..nastaw się na wysiłek fizyczny..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po miesiącu nauczysz się podstaw chwytów.. } Nie wiem bo nigdy tego nie trenowałem.. ale nie wierze w efekty po jednym miesiącu. Znać to jedno potrafić praktycznie zastosować to drugie. Znam za to gości co to trenują, sprawdza się na ulicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JaMajka w Krakowie
ok dzięki bardzo. jestem wysportowana i wysiłku fizycznego się nie boję, boję się jedynie że może mi się stać krzywda na takim treningu bbo wygląda to dosyc ostro.(no ale tak własnie będzie jak ktoś z nienacka zaatakuje).Przeglądam filmy na youtube, raczej zdecyduję się na Krav mage, widzę w necie że są organizowane specjalne kursy dla kobiet własnie z krav magi. ps. mam nadzieję że dam radę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szkoda_czasu heh..zależy od treningu i przyłożenia się do nich.. ja siedzę w tym już 11 lat.. fajny styl..w nim możesz walczyć wszystkim..torebką, kamieniami, butami..wszystkim co masz pod ręką.. szczerze? nie raz mnie ta technika uratowała, przed stratą zdrowia..lub życia.. z racji wykonywanego zawodu.. ale to mniejsza z tym.. polecam.. po miesiącu nauczysz się podstaw chwytów.. Widać ile wiesz o sztukach walki :O Trenuję od lat karate i Ju-Jitsu. Nikt jeszcze w miesiąc nie nauczył się podstaw chwytów. Aby wykonać odruchowo najprostrzy blok potrzeba okoł 3 lata treningow. Dopiero wtedy taki blok staje się odruchem. Aby zadać najprostrze uderzenie (prawidłowo) trzeba uderzyć z sużą siłą w worek (albo człowieka) co najmniej 10 000 razy - tak twierdzi mój trener, który trenuje karate od ponad 50 lat. Czy kobiety naprawdę sądzą, że niezahartowaną i nieumięśnioną rączką mogą zrobic mężczyźnie krzywdę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JaMajka w Krakowie
powiedz mi jakie inne wyjście ma kobieta z nieumięsnioną rączką niż nauka jakiejkolwiek sztuki walki.. 2 tygodnie temu zostałam napadnięta przy bankomacie .. jak myślisz obroniłam się w jakikolwiek sposób?? NIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lepiej trenuj Ju-Jitsu. Tylko u dobrego mistrza. A najlepiej zaopatrz się w gaz żelowy, paralizator i szybkie nogi. Wtedy bedziesz miała 20% szans wyjść cało i z kasą z napadu przy bankomacie. Jest jeszcze jedna bardzo skuteczna broń zwiekszająca wielokrotnie siłę kobiety, ale ponieważ jeszcze jej nie opatentowałem i nie nagrałem filmów instruktarzowych, ta broń odpada. Z resztą każdą broń trzeba mieć w reku, bo rzadko kiedy jest czas na jej wyjęcie. Mozesz ćwiczyć różne sztuki walki, ale po miesiącu się nie obronisz. Najwcześniej po 5 latach - w zależności o stylu, trenera i twoich predyspozycji do nauki i psychofizycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gurt
Przede wszystkim Krav maga nie jest zadna sztuka ani stylem walki. To system walki, wiec raczej nie mozna mowic o jakiejkolwiek kradziezy. System ten to połączenie najbardziej skutecznych technik z róznych sztuk walki oraz wykorzystanie typowych odruchów człowieka w momentach zagrożenia w sposób przemyślany. Osobiście myśle że krav maga jest idealna dla kobiet .Może przez miesiąc nie nauczysz sie podstawowych chwytów ale na pewno je poznasz i stopniowo zbiegiem czasu bedziesz je robiła odruchowo. Osobiście polecam grupy mieszane, a nie jedynie dla kobiet. Z doświadczenia wiem że zupełnie inaczej sie ćwiczy z kobieta niż z meżczyzną. Zresztą możliwość że na ulicy zaatakuje Cie kobieta jest o wiele mniejsza, niż ta że zaatakuje Cie meżczyzna. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak się nauczy obijać twarz mężczyźnie, to i kobiecie obije. Niech tylko uważa, żeby jej wkurzony dres nie sprzedał kosy pod bankomatem. Prawda jest taka, że jak juz stosować technikę do obrony, to taką, żeby napastnika całkowicie wyeliminować, albo: pozbawić przytomności, doprowadzić do niesamowitego bólu uniemożliwiającego dalszy atak, połamać lub nawet zabić. Zwykłe obicie mordy tylko rozwścieczy napastnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja trenujjeee
Trenuję kravkę 3 lata. Mam stopień P4. I jestem świadoma, że jeśli zaczepi mnie kawał chłopa to i tak nie mam szans :( Owszem, jestem zwinniejsza niż wcześniej ale techniki które się ćwiczy są dobre jesli partner na sali stoi i przyjmuje ciosy :) Traktuję to bardziej kondycyjnie. Jeśli myślisz, że coś Ci to da to zapomnij... Najśmieszniejsi są Ci, którzy poskaczą na sali miesiąc a myślą że są zajebiści :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ile kilo
ja trenowałam 4 lata kyokushin, a i tak paralizator mam;] na nic sztuki walki jak mi ktoś nóż wyciągnie :) a mój trener zawsze powtarzał.. najlepsza obrona? uciekaj jak najszybciej potrafisz ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JaMajka w Krakowie
oo widze że mój temat wrócił. dzięki Na razie nie zapisałam się na treningi, mam troche za mało czasu, ale chodze na siłownie i biegam:) żeby nabrać kondycji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łooo matkooo
bazienka co ty pierdolisz???? ćwiczysz coś czy tylko chipsy przed tv wpierdalasz???????? to ciebie powinni wpisać do kartoteki policyjnej za pisanie bzdur!! większych bredni nie słyszałem! zmień psychiatrę bo karmi cię jakimś świństwem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zozzzooollleee
dobrze prawisz :) czy ćwiczysz czy nie ćwiczysz to w Polsce mamy takie pojebane prawo, że jeśli napastnikowi stanie się krzywda to dostaniesz po dupie za przekroczenie granic obrony koniecznej :/ nawet jeśli zostaniesz zaatakowana w swoim własnym domu!! a z tymi kartotekami policyjnymi - fakt.... bzdura na maxa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawska111111111111111111111
jak wygląda rozgrzewka na treningu krav-magi? czy kobiety muszą robić pompki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wawcia powraca2
ja trenuje :D wysilek fizyczny jest boski na treningu :D nie ma zmiluj ciagle na wysokich obrotach duzo kobiet trenuje i nie lbuie byc z nimi w parze bo sa dzikie i kopia w krocze:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przelamujac fale
tez trenuje, swietny sport, ale nie dla kazdej kobiety, przez nasza sekcje przewinelo sie juz troche i nie wszystkim pasowalo, bo na treningach nie ma taryfy ulgowej, tak samo cwiczysz jak faceci i tak samo obrywasz. Ale lapiesz naprawde fajna kondycje, robisz sie duzo sprawniejsza i pewniejsza siebie. Z takich nieprzyjemnych wypadkow to kolega zlamal mi zeba, na szczescie z tylu wiec udalo sie jakos naprawic szkode. Siniakow nie licze, bo to chleb powszedni, szczegolnie na poczatku:) A skad jestes wogole>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawska111111111111111111111
a którą szkołę w Wawie polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie chłopak
też trenuję, co prawda dopiero rok, ale już zauważyłam pewne efekty. Jestem dużo sprawniejsza, na rozgrzewce nie ma zmiłuj, a po treningu stretching - na początku było ciężko. Parę razy spotkały mnie zabawne sytuację. Na kilka dni po treningu wybrałam się do sauny i ludzie zaczęli się strasznie na mnie gapić. Dopiero przy ubieraniu się zauważyłam, że dla mnie oczywiste siniaki po treningu innych mogą straszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HUNKI
HEY SZKODA CZASU ROZBAWIŁAŚ MNIE SWOJĄ WYPOWIEDZIĄ,WIESZ JA NIE TRENUJĘ ŻADNYCH SZTUK WALKI I MOGĘ IŚĆ O ZAKŁAD Z TOBĄ,ŻE TWOJE LUTY JAK TO NAZYWASZ NIE ZROBIŁY BY NA MNIE ŻADNEGO WRAŻENIA,NO CHYBA,ŻE MASZ W ZWYCZAJU WKŁADAĆ PALUCHY DO OCZU,ALE WTEDY TO BYM CI ŁEB UKRĘCIŁ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdsfdsfsd
ja na waszym miejscu bym cwiczył sile glosu a nie krav mage . Kobieta ktora rozbija szklanki swoim glosem obroni sie przed kazdym napastnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trenuj_KM :)
Proponuję zajecia w Warszawie, ul. Madalińskiego 22 (tel.507 983 072) i sekcję w Łodzi przy ul. Zelwerowicza 38/44 ( tel 505 103 123). We wrześniu rozpoczyna się nowy nabór do grup początkujących. więcej na stronie: www.kravmaga-system.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×