Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

greta78

----LISTOPAD 2009----

Polecane posty

dziewczyny a ile kosztuja te szczypionki//// i czy wszystkie sa w polsce platne/// wogole jakie sa ich typy , na co.wiem ze tu sie troche roznia no i sa darmowe. my w ponierdzialek mamy jakies ale nie wiem na co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulinka chyba przechodzisz kryzys laktacyjny. ja kilka dni temu tez tak mikalam. ssal i wyl i sie wyginal. czasem nakladki pomagaly. jesli to to to powinno przejsc za 2 dni. malec zmienia ilosc jedzenia a wydaje mu sie ze z piersi mu za malo leci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheKasia mam nadzieję ze to kryzys i przejdzie lada dzień a nie np małemu ssanie piersi przestało się podobać bo butla jest ok no i wkurza mnie ściąganie mleka laktatorem kiedy on to może zrobić a nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do szczepionek to w Polce wszystkie są płatne te na rota i pneumo a jeżeli chce się żeby dziecko było mniej razy kute to za skojarzoną też trzeba zapłacić. U nas w przychodni szczepią Infanrix -em - skojarzona Rotarix -em - na rotawirusy i na pneumo taką: http://www.roik.pl/synflorix%E2%84%A2-innowacyjna-szczepionka-przeciwko-pneumokokom-firmy-glaxosmithkline-zostala-zarejestrowana-w-europie/comment-page-1/ Wszystkie płatne zestaw wszystkich dawek to ok 2 tysięcy zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheKasia Ty kiedyś pisałaś o butelkach do karmienia z których byłaś zadowolona. Jakie to???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny martwia mnie kupki Martyny :( dziś zrobiła 4, żółte jak musztarda wyglądem przypominające twarożek :( nie wiem czy tak wygląda prawdiłowa kupka, bo do niedawna robiła 1 i to z wielkim trudem :( i była ona ewidentnie twarda, zbita :( Kuźwa mać! tak źle i tak niedobrze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulinka ale koszta ehhh. glupota troszke ze az tyle to kosztuje! nie dosc ze ludziom nie jest latwiej to jeszcze te ceny za leki. ja mam butelki tommee tippee i medela. tommee tippee jest dobry dlatego ze ma wyglad piersi najbardziej zblizony ze wszystkich ale jakos nie sa dla mnie za wygodne a dydek sie wygina i maly tak sie zasysa ze buzke ma cala w tym dydku wepchnieta jakby do butelki. wydaje mi sie ze wolniej mu idzie z niej picie. w dodatku ta cholerna miarka jest wyryta w butelce anie narysowana (choc sa i tekie rodzaje tommee z narysowana skala) ze nie widac ile sie nalewa wody i trzeba sie schylac i miec dobre okoo zeby zrobic butle! medeli butelki sa zgrabne , maja dobrze oznaczona skale na butelce i dydki latwiej sie ssie . ale chyba nie bardzo przypowminaja piers wiec jesli ktos karmi trez piersia to moze maluch stanie sie od nich leniwy bo dydki sa dosc twarde i latwiej idzie z nich picie. ja teraz tylko je uzywam jelsi juz daje mu butle mleka sciagnietego - a one wlasnie sa medeli- jak moj laktator wiec pasuja do lakatatora od razu. cenowo obie sa podobne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gawit ale to chyba dobrze ze robi wiecej i sie juz nie meczy z jedna sucha, a kupka powinna byc chyba jak musztarda, a ty zmienialas mleko czy cos??? to moze jest po zmianie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczynki Ja na chwilke, bo caly czas jestesmy w szczyrku,ale ze jestem od forum uzalezniona:) to musialam choc na moment do was wpasc:) Ja rozniez bardzo sie ciesze,ze was poznalam,cala ciaza milej mi zleciala, wiedzac ze mam takie fajne wirtualne:) kolezanki z takimi problemami jak ja, za co barzdo wam dziekuje. no a ja nie poznaje mojego dziecka odkad tu przyjechalismy., istny aniol- je poptem z pol godzinki popatrzy siue,posmieje, biore go na raczki do uspienia a on od razu odlot i spi mi nap po 2-3 h ciagiem co chwile w dzien, a wnocy uwaga w sylwetsra spal od 23 do 6.10 a wczaoraj od 22 do 6.30!!!!wiec pospalam wczoraj za wszystkie czasy. No i kolejny sukces ze od 2 dni karmimy sie bez nakladek, jakos tak w sylwestra postaniwilam ze musi sie moj synek nauczyc bez nich jesc no i po 4 karmieniach zaskoczyl i teraz bez problemu je bez nich i zaczel mi jesc po maks 20 minut po czym wypluwa cycka i jest najedzony, bo przerwy w karmieniu mam po 3-3,5 h/No mowie wam dziewczyny nie wiem co temu mojemu dziecku sie porobilo .Jak za dlugo sscie i zaczyna sie denerwowac to mu daje butle,ale w sumie to przez caly wyjazd z 5 razy mu dalam sztuczne. Jedyny problem ,ze tylko u mnie na rekacg zasypia a jak go odkladam to sie za chwile budzi, wiec ja sobie d\siedze a on spi,a le tu sobie na to molge pozwolic , bo podadza jedzonko, nie trzeba sprzatac,a w domu to wiadomoze czlowiek ma obowiazki. Chioc teraz wlasnie udalo mi sie go w wozeczku uspac i zasnal i na noc tez go w wozku usypiam i zasypia ladnie,w iec moze musze czesciej w dzien te ztak go odkladac o probowac ululac w wozeczku. Dobra dziewczynki spadam. poodpisuje jak wroce do domku,wpadlam tylko na chwilke pochwalic sie moim synkeim taka z niego dumna jestem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheKasia dzięki ja mam właśnie jedną Tomme Tippee i poza miarką która faktycznie jest do bani to mały ładnie z niej ssie. Musze dokupić tych większych i dlatego pytam. A chodziło mi właśnie o medele. Gawit kupka powinna przypominać musztardę i trzy dziennie to chyba dobrze wg mnie oczywiście. Biegunka by była jakby kupka była w każdej pieluszce czyli co jakieś 2-3 godziny tak ze spokojnie. Ja już uciekam. Miłej i spokojnej nocki laseczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! Ja tylko zaglądam na chwilę! Ale się uśmiałam z krytyki tommee Tippee! Znam ten ból. Sama swoją chyba będę musiała do oka przykładać żeby dopatrzyć się skali. No i dziecko też wygina ten smoczek jak może i zalewa się całe. No ale przynajmniej pije bo z innymi smoczkami były problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola no wlasnie z tej butelki sie ulewa strasznie -tzn za kazdym razem bez sliniaczka nie dawalam rady. teraz juz uzywam tylko medeli i na szczescie maly prawie nic nie ulewa z niej. a to wazne bo tak mi szkoda mojego mleka jak widze ze sie marnuje. teraz tommee odlozylam juz do szafki na dno-a mam ich niestety 10 sztuk (4 po 150 ml i 6 tych wiekszych-nie pamietam ile ml) kupilam je w zestawie ze sterylizatorem i podgrzewaczem stad tyle ich mam. niepotrzebnie jak sie okzauje., te duze na pewno jeszcze sie przydadza za jakis czas ale te 150 ml to juz raczej nie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mili nie zmieniałam mleka! zaczęłam dodawać tylko zagęszczacz-nutriton, żadnych innych zmian nie wprowadzałam do jej jedzonka! i wiem, że niby fajnie, że teraz się z tymi kupkami nie męczy, ale zastanawiam się czy nie robi za dużo tych kupek (dziś 4) i czy nie są za rzadkie :( Co do butelek to ja mam avent, lovi i canopol babies (czy jakoś tak - szklane). najfajniejsze są avent i mała z nich najchętniej je :) i najłatwiej jej to idzie :) najgorsze do mleka te szklane, ale w nich daje jej herbatkę bądź wodę :) Teraz z tych większych zakupię tylko avent. Uciekam, bo zaraz leci na national geografic leci mój ulubiony program ("koszmarna wyprawa") , a mała oczywiście jeszcze nie śpi ;) bo przecież ona chodzi spać około północy ;) dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czołem! U nas w normie. Marudzenia poszczepionkowego część dalsza... Mała spała rano do 9.30 i potem nic... koszmar.. drzemek po 10 minut przy cycu nie licze. W dodatku przy obiedzie dała taki koncert i jak nigdy nie dała się uspic w aucie.- bylismy na obiedzie u teściów. Ale najlepsze.. zasnęła wreszcie przed kapielą na 30min i jak się lekko przebudziła to szybko wykapalismy, by nie wybudziła się nadto hihi. i jak przystawiłam do piersi to strasznie się szarpała...i złosciła, a po 15 minutach strzeliła taka kupe,ze szok... (szkoda,ze po kapieli zaraz hihi) Przebrałam szybko,ale niestety następna kupa była szybsza niz załozenie pampka i na przewijaku popłynęło......tak nas to rozbawiło..nie wiem dlaczego.. Ale fakt, faktem, Mała się calutka umorusała i Mój chcac nie chcąc zrobił jej druga kapiel- ale była zadowolona, bo kocha kąpanie.. Teraz wreszcie śpi i się bardzo uspokoiła po tym porzadnym wypróznieniu. ;-) ktoś taki - nie musisz wydawać zaraz 200zł na chustę.. ja kupiłam tutaj http://www.allegro.pl/item867052324_pentelka_chusta_elastyczna_wisienka_tanio_50cm.html I nie rózni się materiałem od chusty kupionej za 169zł. (porównywałam z kumpela) Pomyślałam,ze to nie jest spora suma i warto zaryzykować. A co do wagi dziecka to nawet 3-letnie mozna w chuście nosic, bo ciezar się pieknie rozkłada... obejrzyjcie.. co mówią polscy specjalisci chustowi http://www.youtube.com/watch?v=904_UsmRcMo Thekasia - tak jak Aga opisała.. podstawowy zestaw mozesz mieć płatny lub darmowy - Twój wybór.. a szczepi się na błonicę, tęzec, krztusiec, polio, Hib i wzwB.Do tego zalecane, lecz nieobowiązkowe są na rotawirusy, pneumokoki i meningokoki. Alex - dam wiarę,ze 1,5 miesięczne dziecko nie spi w dzień - przerabiam to prawie codziennie. Ale nie ma opcji, bym zostawiła dzidziulka by się wypłakało i zasnęło... Deseo- obejrzalam film i się usmiałam,, Mój to wprowadził dawno temu..jak Mała szaleje to ją zawija w taki kokon i najpierw się złosci ,ale potem się uspokaja i zasypia.. Mnie wkurzało to na początku, bo Mała naprawde się wtedy złości..ale chwilke tylko... on to instynktownie zrobił i jak widać ma chyba racje.. bo pomysł sprawdzony. No i zdrówka dla Adaśka! Agulinka - my dokarmiamy Małą raz na jedną /dwie/ czasem cztery doby (120ml) w nocy. Ja mam wtedy wolne i jak w nocy Młoda się budzi to moj jej robi butle a ja sobie moge całą noc pospac. Albo jak np wyjde gdzieś jak ona spi i nie zdąże wrócic to też dostaje butle. Czasem w ciągu dnia też jej daje,gdy od rana wisi przy piersi i juz nie mam siły. Bardzo róznie to wypada.. Wiem,ze lepiej nie dawać z butelki tylko np strzykawka lub z kieliszka, by dziecko sie do butli nie przyzwyczaiło,alejakos nie chciało mi się nawet próbować hihi. Niestety swojego mleka w butli jej dac nie moge, bo ściągam z bólem 30 - 50ml.. z obu piersi,zatem nie zawracam sobie juz tym głowy. Moja pediatra tez doradzała przynajmniej raz dziennie dać butle, a maksymalnie 3 razy. Ale od trzech tyg Mała przybiera ok. 190- 200g na tydzień,a to jest bardzo dobry wynik (bo norma ok. 120 - 250),zatem pozwalam sobie nie dawać codziennie butli. Super, ze Szymus polubił łózeczko, my chyba tez musimy zacząć Małą zaprzyjaźniać z jej wyrkiem, bo czas wrócić z moim do wspólnego łózka.. hihi. Na razie spimy osobno.. :-( we trójkę się nie mieścimy. Co do butelek, to my najcześciej uzywamy Canpol Lovi - Młoda lubi z niej pic, bo ładnie leci.. Natomiast z Nuka leci tragicznie i uzywamy jej do herbatek koperkowych, Młoda się nie krztusi. mamak - no widzisz trochę to u Was trwało,ale się udało. hihi Madzia - Zuzalinek jest prześliczna! Czarnulka taka.. :-) no i duza z Niej panna juz 2- miesiące, nam jeszcze 10dni zostało do tego wyniku! Gawitku - jakże Tobie zazdroszczę cudnego zasypiania Martynki- oj, zebym ja tak mogła Młodą połozyc, zgasić światło i juz.. hihih A kupki moim zdanie są akuratne! Takie powinny byc. Natalie - ale macie cudnie z tym wyjazdem! I Patryczkowi ewidentnie też służa zatem trzeba to uwskuteczniać regularnie. :-) Mathea - ale Wy macie bosko z tymi temperaturami! I jak synek świetnie rosnie.. My nadal w 56 rozmiarze siedzimy, choc niektóre bodziaki i spiochy juz odstawiłam, bo za małe. Już kilka w rozmiarze 62 uzywam,ale niektóre są przeogromne,,, te ubranka to zalezne od firmy, rozmiar rozmiarowi nierówny. No, dziś się szybciej uporałam i lecę do kapieli i spanka! Szkoda,ze juz wolne dni się kończą, bo fajnie było we dwoje z moim Przemem porządzic całe dnie w domku.. Ale nic to juz niedługo znów weekend. hihi. Dobrej nocy życzę! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i zaraz Wam pośle fotki mojej 7-tyg Karolci! Mówię Wam - cudo! taka słodka z niej królewna! hihih Nawet usmiech udało nam się złapac, bo usmiecha się ostatnio coraz częściej.. i robi jak zawsze smieszne miny - jedną prześmieszną Wam też podrzuce. Jak jakaś postać z kreskówki. hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu! Ja też chcę do Szczyrku! Do Szczyrku na narty.... To by było coś. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thekasia ja tez mam butelki z tt i powiem ci ze w jednej smoczek sie zagina wkurzajace to jest a w drugiej nie zagina sie wiec przelozylam do tej buteleczki mniejszej ktora uzywamy ten smoczek ktory sie nie zagina i jest ok a podaj jakiegos linka jak wyglada ta buteleczka medela... a ja sie dzis kapalam z Nikolinkem:) Olagd kiedys wspomniala wiec i my sprobowalismy i powiem wam ze maly chyba mial frajde taka wielka wanna mogl sie pluskac kopac sobie nozkami, bo niestety my mamy wanienke razem z przewijakiem i jest strasznie mala Nikodem ma juz w niej podkurczone nozki i chyba kupimy zwykla ta duza wanienke dziecinna, no ale wracajac tyle mielismy frajdy i radochy, no i tatus robil fotki, swietnie bylo i nie moge sie doczekac kiedy znow bedziemy sie razem pluskac:):) natalie super ze Patryczek grzeczny, a spacerujecie z nim troche?? my tez myslimy jechac w lutym do szklarskiej chcialabym zeby nam ten wyjazd wypalil, ja juz sobie zaplanowalam ze maz bedzie siedzial z mlodym w pensjonacie a ja sie wyjezdze na nartach hehe podla jestem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulina ale Karolcia jest sliczna, czarnulka taka normalnie modeleczka, duzy buziak od cioci mili! Madzialinska Zuzia tez jest urocza i jak jezyczka wystawila do zdjecia:) minki robi super no i tez wloski czarniutkie a jakie dluugie:) sto lat dla wszystkich forumochych maluszkow ktore koncza 2miesiace, my lada chwila tez konczymy ale tez czas leci ja juz nie nadazam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ ale mamy biało na dworze! a ja tak nie cierpię jeździć autem w taką pogodę, a małą zawozimy do rodziców, a sami jedziemy do mojego brata do szpitala i musimy też skoczyć do manufaktury. na szczęście to od rodziców już blisko (na pieszo jakieś 5-10 minut) Miłej niedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! U nas też dzisiaj bielusieńko. Chyba znów nici ze spacerku bo tyle tego śniegu znowu nasypało że ciężko byłoby z wózkiem się gdzieś ruszyć. U nas noc całkiem fajna. Mały budził się co 3 godziny na karmienie. Jadł i sam zasypała w łóżeczku tak że z mężem troszkę pospaliśmy. Zastanawiam się tylko od kiedy można wprowadzać dziecku jakiś kleik ryżowy i czy inne pokarmu poza mlekiem. Ja mam ostatnio wrażenie ze mój głodomorek spałby dłużej ale budzi go głód. Bo budzi się płacze a oczka ma zamknięte, zje i zasypia. Może po jakimś wartościowszym pokarmie spał by dłużej. Natalia86 jak zaglądasz tu napisz proszę czy przed 4 miesiącem koleżanka wprowadzało coś innego niż mleko bo Ty kiedyś coś wspominałaś. Natalie82 super macie z tym Szczyrkiem i Patryczkowi ewidentnie służy górskie powietrze. Super ze udało się Wam nakładki odstawić. U nas to chyba niestety nie realne. A napisz proszę czy Patryś od początku ssał przez nakładki i jak reagował na pierś bez nich. Agulinia Karolcia jest cudna. Napisałam Ci maila. Miłej i spokojnej niedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki moj nowy gg 18876790. a mam do was pytanko odnosnie butelek ktore polecacie z tych antykolkowych??????????? bo ja mam takie zwykle z canpola i widze ze mi sie strasznie Misiu powietrza przez nie nalyka:( a potem razem z odbiciem idzie fontanna mleka a dzis mojego meza wysylam do reala bo moze znajdzie jakas inna butelke:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrze na to moje malenstwo i cos mnie zastanawia bo czasami mu drgaja nozki, no po prostu drgania raz jedna raz druga nozka, tak jakby jakies sprawy neurologiczne. i tak sie zastanawiam czy ta pepowina owinieta 3 razy nie miala na to wplywu:( idziemy w piatek do pediatry to ciekawe co ona na to ale deneruje sie tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do pampersow to kupilam na probe z biedronki za 28 zl paka, rozmair 3 i sa super, fajnie wchlaniaja i cena super. wiec polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Ja znów mam fatalną noc za sobą :( Już odchodzę od zmysłów co tej mojej córci jest :( W sumie to jak na razie wszystko schodzi na szczepionkę :/ Wydaje mi się, że to po niej mała jest niespokojna, mało śpi, jest płaczliwa. A czy Wasze dzieci miały jakieś skutki uboczne po tej 6w1 Infanrix Hexa ? ? ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ela a te z biedronki za 28 zl pampy to ile sztuk? po ile sa u was Pampers? Mili te butelki sa np tu http://www.medela.co.uk/UK/breastfeeding/products/bottles.php a tak wyglada z dydkiem http://www.amazon.co.uk/gp/product/B001M0X5IQ/ref=pd_lpo_k2_dp_sr_2?pf_rd_p=471057153&pf_rd_s=lpo-top-stripe&pf_rd_t=201&pf_rd_i=B000NC6HM0&pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_r=190TV4JAVAS97XTMQ58G one sluza tez specjalnie do przechowywania mleka czy zamrazania w sumie tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mój mały ma znów dzisiaj jakąś czerwoną buźkę szczególnie koło ust. Taką zaognioną. A wczoraj podczas kąpieli wyczułam mu suchą skórkę za uszkami. I teraz niewiem czy to od mleka które być może i za uszka i kolo buźki często się ulewa czy to może alergia na coś co ja zjadłam (a wprowadziłam ostatnio kilka nowych rzeczy bo nic się nie działo) czy może co gorsze pierwsze objawy skazy??? Echh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my używamy aventa i jest okej. kupiłam tomme tippe ale jeszcze nie używałam, lovi młoda nie chce pić nie pasuje jej smoczek czy co więc pewnie duże dokupimy avent. ja trochę przeziębiona jestem i boję się zarazić małą. ja używam tych z biedronki na zmianę z pampersami. chcę jeszcze wypróbować te z tesco i porównać z biedronkowymi. jednak cena robi swoje pampersy tak ok 45 a biedronka 28 zł. u nas noc jak zwykle czyli spanie od 23 do 10 z dwoma przerwami na jedzenie plus usypianie czyli mówienie głaskanie i przytulanie. ale nie narzekam po jakiś sen łapię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alex nie zazdroszczę może w najbliższym czasie się to unormuje. U nas taka męka była przez 6 tygodni. A teraz od kilku dni nawet śpimy, tak jak pisałam z przerwami na karmienie co jakieś 3 godziny. Jak małego brzuszek nie boli, jest najedzony to śpi. Pewne Marcelince cały czas ten brzuszek dokucza. A próbowałeś herbatki koperkowej??? Ja daje Szymusiowi teraz dwa razy dziennie i bączki lecą po tym co chwilę i mega śmierdziuszki do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny Wiecie co mój syn jest coraz bardziej absorbujący, w dzień śpi bardzo mało, a właściwie wcale, wszystko go interesuje, każdy dźwięk dociera...normalnie trzeba się nim mocno zajmować. Ja przez to wieczorami to padam, mimo tego że mąż teraz jest w domu i zajmujemy się nim na zmianę :O Jest mega marudny, często płacze bez powodu i widać że mu nic nie pasuje :O Masakra - jakie dzieci potrafią być absorbujące. Poza tym dużo zwolil z kupami, wczoraj nie zrobil wcale...a robil 3-4 kupy na dobę a teraz taka zmiana.Ale brzuszek go nie boli, puszcza bąki więc chyba po prostu przemiana materii się zmienila. Dziś zrobil kupkę i byla prawidlowa no tylko że sporo większa niż zwykle ;) Dziewczyny Wasze dzieci w nocy to śpią ciągiem po 5-6 godzin nawet nie budząc się na karmienie? Bo jeśli tak to zazdroszczę bardzo, bo u mojego to za chiny nie przejdzie. Je bardzo dużo i domaga się więcej, a w nocy 120 ml to absolutne minimum.....może nie powinnam narzekać bo lepszy żarłok niż niejadek ale boję się że on mi wpadnie w nadwagę jak tak dalej pójdzie :O Alex - nie wiem czy takie zachowanie możesz zwalić na szczepionkę, po szczepieniu to dobę dwie dziecko marudzi albo ma gorączkę, potem to już raczej wszystko powinno wrócić do normy. ja bym to jednak pod skok rozwojowy podciągnęła. Po prostu dziecko poznaje świat i to go też przeraża. Agulinia - nie zastanawiałaś się nad wizytą u innego pediatry? Bo mi się wydaje że Twoja Karolinka bardzo mało przybrała na wadzę. Ona urodziła się większa od Krzysia a teraz mój ją bardzo wyprzedził bo ma już 5200 a Twoja 3800 to jest 1.4 kg różnicy. Dzieci cycowe często mają tendencję do niedowagi i niestety trzeba więcej butli. Pomyśl nad tym. Gawit- przez te zaparcia Martynki nawet nie wiesz jak powinna wyglądać prawidlowa kupa? powinna być luźna - czyli konsystencja papki (musztardy czy nutelli) w kolorze żóltym. Tak więc Martynka jak najbardziej robi prawidłowe kupki :) Co do butelek tommee tippee to ja mam tylko takie i jestem bardzo zadowolona. Oczywiście mam te które maja skale narysowaną więc problemu nie mam, ale wiem że są takie z wyrytą i faktycznie to może wiele utrudniać zwłaszcza w nocy, kiedy zaspana mama robi butelkę. Ale poza tym uważam, że to są najlepsze butelki bo mają odpowietrzniki i to wiele ułatwia ssanie bo nie musi dzieciak popuszczać smoczka żeby odpowietrzyć butlę a poza tym mają atonomiczne smoczki. Raz wypróbowaliśmy avent i uważam że to lipa. Innych nawet nie próbowałam. Jeśli chodzi o chusty to uważam że to jest nie zdrowe dla kręgosłupa dziecka i nie stosujemy ani nie będziemy stosować. Dziś tak sobie pomyślałam, że jeszcze 2 miechy i będzie dobrze. Przede wszystkim WIOSNA i będzie można wyjść z domu a po drugie dziecko starsze i może mniej zmęczenia? A tak w ogóle to we wtorek ruszam na aerobik. Nie wiem, czy będę miała sile po całym dniu z synem...ale na pewno spróbuje. Musze się rozruszać, bardzo mi brakuje ruchu i kondycja zerowa. Poza tym do wiosny chcialabvym zrzucić z 5 kg- takie noworoczne postanowienie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od wczoraj na buźce mojej Myszki pojawiły się krostki aż tu dzisiaj bum - zesypało jej całą buźkę (oprócz czółka), koło cycuszków i pod pachami, na nóżkach i rączkach :( Fatalnie to wygląda i znalazłam w internecie, a nawet dzwoniłam do kuzynki co ma dziecko ze skazą i potwierdziła mi, że to skaza białkowa :( Wszystko się zgadza :( Dlatego mój bobas tak śpi niespokojnie, marudzi i jest rozdrażniona, bo te krostki podobno swędzą i szczypią :( A ja głupia ostatnio regularnie piłam wieczorem mleko i w ciągu dnia też nie szczędziłam sobie produktów z mlekiem :( Teraz jak na nią patrzę to płakać mi się chce i mam ochotę coś sobie zrobić za moja głupotę :( Odkąd się skapnęłam, że to skaza to zaraz podałam jej butelkę z Nutramigenem i dzisiaj i w nocy muszę jej dawać butelkę, bo muszę ściągnąć to moje mleko które może zawierać jeszcze mleko krowie :( Najgorsze jest to, że nie wiem dokładnie co mogę jeść :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×