Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Patafianka

Zęby niszczą mi życie!!!! ma ktos tak samo?

Polecane posty

Gość Patafianka

Mam ogromny problem z zębami. Mam bardzo krzywe zęby. Kiedyś miałam ruchomy aparat , ale byłam wtedy mała i nie nosiłam go. Teraz wiem, że moja miała racje namawiając mnie do noszenia aparatu. Teraz może mi pomóc tylko aparat stały, a nie stać mnie na niego. Mama mi z pewnością go nie zafunduje. Płakać mi sie chce... i przez moje krzywe zęby wyglądam jak wampir.... Ma ktoś podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patafianka
Tam miało by mama:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mawronka na odwyku
poproś o to, o pieniądze. tu nie chodzi tylko o wygląd ale i o to że możesz mieć większą pruchnicę , bo żęby będą ci się nierówno ścierać . aparaty są teraz tańsze , poproś dentystkę żeby znalazła jeśli już to najtańsze rozwiązanie. jak kasy nie ma to poszukaj, popytaj w rodzinie ,ciocię , wójka itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patafianka
Ja już może z pół roku o to żeby mi mama zafundowała, mówiłam że babcia mi dołoży, a ja na wizyty zarobię jakoś... A ona mówi, że sama tak wybrałam.... że to mój problem. Czasami mi się odechciewa żyć, ktoś może powiedzieć że niby żaden problem, ale ja mam przez to takie kompleksy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie orthosmile
idź do pracy i zarób na aprat, ja w wakacje zarobiłam na aparat i na cały rok wizyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patafianka
Życie jest niesprawiedliwe, inni z prostymi zebami śmieja się z tych z krzywymi. Ale czy to mój wybór? Jakbym mogła to przecież bym założyła aparat, ale ktos kto nie miał takiego problemu nie zrozumie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość widzisz to kara
za to ze bylas takim wstretnym bachorem i nie sluchalas mamusi:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie orthosmile
chciec to móc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patafianka
we wakacje mam praktyki (bezpłatne) więc raczej nawet nie będę miała kiedy zarobić, to jest dobijające

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patafianka
widzisz to kara- nie Tobie to osadzać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwionaaaaaa
ja tez mialam praktyki bezplatne,ale czasami oni daja kase,chociaz te 100 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na aparat predzej czy
póxniej zarobisz. Teraz aparaty stałe mozna nosić praktycznie w każdym wieku. Ty sie ciesz,ze nie masz zeza, albo 145 wzrostu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luzak gepard chester
Ja mialam tak samo jak ty... Też kiedyś miałam ruchomy i go nie nosiłam a rodzice mnie do tego nie przymuszali. A potem tak sama z siebie ocknęłam się że mam krzywe zębiska lecz wtedy na ruchomy było już za późno, niezbędny był stały. Z tym że moi rodzice bez problemu dali na to pieniądze i jeszcze się cieszyli że zmądrzałam i sama chcę zęby prostować :) Teraz mam równiutkie zęby i się szczerzę :D A twoja mama nie chce ci dać pieniędzy bo np. nie stać jej czy po prostu "nie bo nie"? Bo to róznica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patafianka
zmartwionaaaaaa- tam nie dają, ewentualnie czasami jak potrzebują po praktykach do pracy, ale tam jest tyle ludzi że wątpliwe że dla mnie się znajdzie praca i to wielokrotna aby zarobic na aparat. A Ty czym jesteś zmartwiona zmartwionaaaaa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patafianka
luzak gepard chester- może się nie przelewa, ale gdyby tak naprawde nie było ich stac to by na papierosy im tez nie wystarczało, jest mi przykro że dla nich ten problem, który niszczy mi zycie nie jest problemem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luzak gepard chester
A no to rzeczywiście... To trochę świństwo jest, że się tak brutalnie wyrażę. Bo skoro mogliby dać ci choć połowę kasy a tego nie zrobią tylko dlatego że kiedyś byłaś "młoda i głupia" i teraz masz za to cierpieć to jacyś dziwni są... To chyba nie pozostaje ci nic innego jak poczekać z prostowaniem zębów aż się zupełnie usamodzielnisz. Jak ktoś tu już napisał, aparat można założyć w każdym wieku, więc choć tyle dobrego. Ja wiem że to parę lat minie i rozumiem jak się czujesz, bo sama poznałam smak kompleksów na tle uzębienia, ale może za parę lat będziesz się cieszyć równymi ząbkami :) I dwa pytania z ciekawości: Jaką konkretnie masz wadę? Bo ja miałam wszystkie takie trochę lekko powykrzywiane i do tego okropnie wystające "kły" Ile teraz kosztuje aparat stały? (6 lat temu płaciłam 1500 za aparat i 60 za comiesięczną wizytę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patafianka
NAJGORSZA jest górna szczeka, zwłaszcza jedynki które się nie mieszczą i nachodzą na siebie ale tak mocno, że aż strach patrzec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patafianka
w granicach 1400-do ponad 2000, a wizyty około 70-100...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kingastawska
Miałam podobny problem ale na całe szczęście udało mi się jakimś cudem odłożyc pieniadzę na aparat!Założyła mi go dr Iwona Gnach-Olejniczak w Unident Union Dental Spa a efekt po jego zdjęciu był mega!!Jesli chodzi o koszt leczenia ortodontycznego to zapłaciłam mniej niż myslalam więc może u ciebie też nie byłoby tak źle;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×