Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość szypułkaa

usg 3d i inne w trakcie ciąży - moje refleksje, wątpliwości...etc

Polecane posty

Gość hjjhhjhjh
Niedługo kończysz 33 a zachowujesz się jak głupia nastolatka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szypułkaa
wiesz co magda, ta wypowiedź starczy za milion słów: "jakbym się dowiedział że moje dziecko jest chore to bym usunęła" w tym lezy pies pogrzebany, płaczesz po stracie dziecka, ale gdybyś dostała szanse na następne, ale nie idelane, to wyrzuciłabyś na smietnik, nie ma to jak postępowość:-o brak słów:-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi moje przewrażliwienie pomogło uratować kolejną ciążę, bo nie bagatelizuję złych objawów takich jak bóle brzucha i krwawienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość srututuru
a ja poszlam na takie usg i dzisiaj sie ciesze,dziecko mialo wade serca i gdyby nie to usg nie wykryto by jej a tak lekarze mogli zaplanowac cesarke w klinice i zaraz zajac sie odpowiednio dzieckiem... gdybym urodzila normalnie nie wiem jakby sie skonczylo wszystko mogloby sie dziecko urodzic z podduszeniem albo dostac zatoru plucnego i byloby nieszczescie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szypułkaa i to jest najważniejsze - że twoja lekarka wie, co robi, ma doświadczenie, a ty jej ufasz. Do uratowania zagrożonej ciąży nie jest potrzebne USG 3d. Także nie słuchaj koleżanek, a wierz swojej intuicji i instynktowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie dołuj się bo nie ma czym, każda kobieta podchodzi do ciązy indywidualne. Jednej wystarczą 3 USG w czasie całej ciazy a inna bedzie domagać się na każdej wiycie i chodzić prywatnie co 2-3 tyg. Rozmawiając z moimi koleżankami , które urodziły 3-4 mc temu okazało się że 2 nie miały robione przyzierności karkowej, nawet nie wiedziały co to i wcale im z tym źle nie bylo, obie mają zdrowe córki:).Lekarz , który prowadzi Ci ciąże wie najlepiej czego potrzebujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja robię co tylko mogę
srututuru zgadzam się, bo po to sa te badania, żeby w razie problemu otoczyć matkę i dziecko dodatkową opiekę i specjalistycznym leczeniem przy porodzie naturalnym dziecko z wadą serca nie ma szans :( a tak mogą je uratowac, dlatego warto zrobić co mozna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
USG genetyczne robi sie 2 razy w ciąży : w 12 tygodniu i w 22 tygodniu. Ja w 12 tygodniu NIE robiłam bo uznałam ze nei ma sensu. Wykrywa wady genetyczne typu zespół downa itp . Jakiakolwiek wada to by nie była wyleczyć sie dziecka nie da tylko ew. usunąć ciąże na co nigdy bym sie nei zdecydowała. Wiec nie zrobiłam tego USG (tylko zwykłe). Natomiast w 22 tyg jest dokłądnie badane serduszko dziecka i mozna wykryc wady które da się operowac jeszcze w ciąży albo tuż po narodzinach. Wtedy wiesz juz w jakiej klinice rodzic aby od razu pomóc maleństwu. To nieodpowiedzialność nie isc na takie USG moim zdaniem, to jak chowanie głowy w piasek. Patrzenie tylko na siebie a nie na dobro dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w szpitalu jak usuwali mi martwą ciążę były ze mną dziewczyny które miały urodzić 20-24 tygodniowe płody bo były "zepsute" genetycznie, straszne przeżycie ale też mówiły że dobrze się dzieje bo szkoda dziecka żeby sie męczyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szypułkaa
mysle, że to ty nie chciałabyś cierpieć, dziecko z zespołem downa jst czasem radośniejsze od tych zdrowych, cieszy się zyciem i wcale nie płacze z tego powodu, ze się narodziło, więc przestań chrzańi i przykro mi, ale wg mnie nie zaslugujesz na zadne dziecko, bo to dlaciebie jak zamówinie garsonki u krawca. jak dobra to bierzesz, chodzisz na miary, a jakby cś w trakcie poszło nie tak, to wywaliłabyś jak śmiecia. paskudna, ohydna kobieta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hjjhhjhjh
Zgadzam się z Szypułką. Czytam posty Magdy 32 i łapię się za głowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze szkoda magdalenoooo
ze ci nie powiedzieli, ze to dziecko, które umarlo miało jakąś chorbę, oszczedzili by ci tylko twych próżniaczych łez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh to znaczy ze przy badaniu genetycznym robi sie USG 3D? Pytam się bo miałam robione badania prenatalne i USG ale czy to było 3 D to ja nie wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
srututuru i J_A_N_A ale autorka miała robione USG połówkowe i zapewne jej lekarka sprawdziła serduszko. I właśnie głównie z powodu serduszka w Norwegii robią to USG ok. 20 tc. Nam tu bardziej chyba chodzi o oglądanie dziecka na każdej wizycie, słono za to płacąc, a tak naprawdę bez konkretnych wskazań medycznych. No bo to serduszko to widać najlepiej w 20 tc, a nie w 16 czy 25.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szypułkaa
dziewczyny znaczy zdrowy rozsądek przede wszystkim, pewnie, ze badania nie zaszodzą i czasem rzeczywiście moga coś wykryc dodatkowo, ale z drugiej strony słysząlam nie raz o sytuacjach gdy dziecku wykryto wadę genetyczną, po której po urodzeniu nie było sladu,a stres jakiego sie najadła matka mozecie sobie wyobrazić:-o a co jesli ktoś wczesniej usunie takie dziecko, które byloby zdrowe? ja będe swoje kochac i kocham jakiekolwiek by nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja robię co tylko mogę
Dla mnie to nieodpowiedzialne nie zrobić tych dwóch usg - w 11-13 tygodniu i 18-22 tygodniu. Reszta podobno już nie jest taka ważna. Usg 3d i 4d to raczej do celów wizualnych :) ale tamte to wazne badania. dziewczyny, przecież chodzi o zdrowie i dobro waszych dzieci, czy wasze nerwy są ważniejsze, czy one?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do magdaaa32
takie badanie nie wykryje wszystkich chorób genetycznych które mogą wyjść nawet po kilku latach, a dziecko można stracić np. w trakcie porodu mimo że będzie zdrowe...pleciesz niesamowite bzdury... a po drugie jesteś strasznie agresywna, może powinnaś pójśc do psychologa bo twoje dzieći będą miały przechlapane z taka matką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szypułkaa
tak serduszko mi badano i jest w jak najlepszym porządku:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda240777
gryzzelda- będzie super, zobaczysz. Moja mama - wieczna optymistka zawsze powtarza, ze pocieszali sie z tata, ze chwala bogu, ze nie trójeczka - bo i piersi dwie, ręce- tylko para :) A dowiedzieli sie, ze jest nas dwoje dopiero przy porodzie! Wyobrażasz sobie w jakim byli szoku :) Przestancie się ludzie obrażać! Fajny temat a tu zaraz wyzwiska się pojawiaja. A magdaaaa32 na pewno nie ma na imie Magda, bo wszystkie Magdy to fajne dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość srututuru
gryzeldo na połówkowym usg nie było tej wady widać.. zrobilam sobie to badanie dodatkowo kiedy się dowiedziałam o tej możliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szypułkaa, to powodzenia życzę i nie słuchaj przewrażliwionych koleżanek. Ufaj dalej swojej lekarce, wsłuchuj w organizm i na pewno wszystko będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda240777
a i jeszcze jedno- zadne USG nie wykluczy Ci w 100% zadnej choroby! W koncu to tylko USG a nie żywy organ! Tak więc nie przesadzajmy z tymi diagnozami!Ile ja sie naczytalam na sieci, ze kobieto wychodzila zla przeziernosc, robily testy potrojne, podwojne a dziecko rodzilo sie zdrowe!! A stres przezywaly niezly!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szypułkaa
dzieki dziewczyny:-D naprawdę mi sie humor poprawił:-) ja również życzę powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda240777 masz rację, bo nieinwazyjen badania prenatalne to tylko szacunkowo pokazują a nie ze tak lub nie. Moa znajoma tez przeżywala stres bo test wyszedł tak sobia a córka urodziła się zdrowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja straciłam ciąże
mimo że robiłam wszystkie badania...a powód mógło być wiele min.skręcenie pępowiny i dziecko mogło się udusić...mogła być to również jakaś wada genetyczna którą nie wykryje zadne badanie. Wcześnie donosiłam i urodziłam dwoje zdrowych dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja robię co tylko mogę
Ja akurat czytałam, że usg wychodziło dobrze a dopiero testy wykrywały wadę :( w każdym razie ja ufam swojemu lekarzowi i robię tylko to co mi zaleca :) już nie chodzę gdzieś dodatkowo, a wiem, że niektóre koleżanki tak robią. Nie usunęłabym ciąży, ale starałabym się zrobić co mogę żeby dziecku pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja miałam 3d
i szereg innych badań, a prostej wady nie wykryto i mam chore dziecko, a ile forsy władowałam, to już szkoda gadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×