Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nie mam pojęcia

Czyje jest AVE MARIA?

Polecane posty

Gość nie mam pojęcia

Shuberta czy Bacha? bo w necie raz jest tak a raz tak... nie wiem co powiedzieć organiście a nie chce sie zbłaźnic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po prostu powiedz ze ze chcecie by zagral Ave Maria ..na pewno bedzie wiedzial o co chodzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tymze ave maryja schuberta oryginalna spiewana powinna byc po niemiecku. ale to wykonanie tez piekne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ave Maria
czyli po prostu "Pozdrowienie anielskie" ("Zdrowaś Mario, łaskiś pełna, Pan z tobą....") było ubierane w dźwięki przez tylu kompozytorów, ze nie zliczyć... Rzeczywiście najpopularniejsze są wersje - Schuberta: w oryginale do tekstu niemieckiego z "Pani jeziora" W. Scotta, ale istnieje tez wersja do oryginalnego tekstu łacińskiego - Bacha-Gounoda - Donizettiego (duet) - Arcadelta - Luzziego - Brucknera - Saint-Saensa - "Cacciniego" - ale tak naprawde tę wersję napisał pewien radziecki lutnista w latach 70-tych XX wieku i podszył się tylko pod kompozytora doby włoskiego baroku ;) to "Ave" znane jest z przeckliwej wersji mademoiselle Lewandowskiej z "Mam talent" - panny, co ma w lazience baterię najdroższych perfum, w szafie 30 sukien koncertowych od sponsorów, i nadal udaje biedną sierotkę "bo ja taka niewidoma i tatusia nie mam" :-p - etc, etc... Jest w czym wybierać!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierwsze Ave
jest autorstwa Schuberta, drugie Bacha; jesli nie rozróżniasz tych dwóch melodii, po prostu powiedz organiście, by zagrał jedno z dwóch ww. "Ave" wedle własnego wyboru. Ciotki i kuzynki i tak uderzą wtedy w bek, obojętnie, które "Ave"usłyszą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mam pojęcia
Trochę sie boję że JA uderzę w bek :) Natrudniej wpaśc jednak na to co najprostsze - DZIĘKUJĘ :) Tak organiście powiem. P.S. Matko, ja naprawdę nie widze różnicy.... głupio mi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeśli nie masz słuchu
muzycznego (a masz do tego prawo - nie każdy go otrzymuje od Bozi, tak jak i nie każdy miewa niebieskie oczy; kwestia genów, niczego więcej ;) ) to masz prawo nie rozróżniać niektórych utworów. Obie te wersje sę jednak tak znane, ze NIKT z gości ślubnych nie będzie miał wątpliwości, że to właśnie TEN utwór = "Ave Maria" jest wykonywany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze jak mozna nie rozrozniac tych dwoch ave maryja. to ja niewiem poco chcesz aby to zagral jak Tobie wszystko jedno. tylko bo goscie sa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mam pojęcia
Princessa - ja nie prosiłam o złośliwość tylko o pomoc. Może i nie mam słuchu, ale na pewno nie dla gości chcę Ave Maria, tylko dla siebie i męża. Mój ślub to nie jest jakaś szopka. Dlaczego tak napisałaś? Wszystkim pozostałym dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A.D.I.D.A.S.
Nie rozróżniasz tych dwóch? Zupełnie inne utwory, inne słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mam pojęcia
Zaczęlismy słuchać z Mężem i On rozróżnia - wybrał Bacha. Słów nie rozróżniamy, bo ich nie rozumiemy :) Dziękuję Wam bardzo za pomoc i odpowiedzi. Bardzo mi miło, że poświęciliście czas dla mnie i mojego problemu. Wiem, że trudno Wam zrozumieć takich ludzi jak ja (bo ja chyba faktycznie nie mam słuchu), więc dziękuję tym bardziej! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przeciez ci odpowiedzialam. lepiej sie ne dalo. wiec dziekuje bardzo za to \" dziekuje wszytskim pozostalym \". :-/ masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zolwikk
bo autorka nie dosc ze tumanek bo nie potrafi nawet sama w internecie sprawdzic..... ( i mala wiedze jak widac ma ogolna) to jeszcze glucha i narzeka na kogos kto wytknal bo to dziwne ze sie chce cos na slubie a sie tego nawet nie zna nie zna kompozytorow , nie rozroznia.... mimo ze ten ktos jak widz ejednak pomogl. zenada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mam pojęcia
podałam dwa linki do jednego i drugiego AVE, więc raczej tumanem nie jestem i w necie jak widac sprawdziłam, ale ty wolisz to pominąć. A Princessa nie była miła sugerując, że ja chcę to AVE dla gosci, a jeśli dla gości to PO CO?Więc wyjaśniłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zolwikk
ale napierw pytalas tu zamiast sprawdzic. pozatym wiedza ogolna jak juz pisalam w twoim przypadku jest nikla jak widac. pozatym jak chcesz zeby wszyscy ci slodzili i nie wytkneli jak dla mnie rowniez tak oczywistej rzeczy to nie wchodz na forum. napisala i miala racje. mi sie to samo nasunelo na mysl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GŁUPIE BABY
co do wiedzy może i nie bardzo, ale się tego nie wypierała jakby. Ale co do kultury to na pewno zachowac się potrafiła zarozumiałe laski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, ale przecież autorka sprawdziła w internecie tylko NIE ROZRÓŻNIAŁA, dlatego zapytała. Skąd przypuszczenie, że nie sprawdziła, skoro dowód na to, że sprawdziła macie powyżej. Dlaczego Wy takie jesteście? Dlaczego dla części osób na Forum tak bardzo zalezy, żeby kogoś albo zgnoić, albo obrazić, albo wyzwać od głupich, czy mało inteligentnych (tu akurat między wierszami). Może dziewczyna i mniej inteligentna, ale to nie oznacza, że od razu \"do zabicia\". To chyba dobrze, że zapytała zamiast głupa z siebie robić? Przyznała się do niewiedzy, więc nie rozumiem waszych reakcji. Musicie być takie wredne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moge byc wredna i taka mialam ochotke bo mimo ze pomoglam wczesniej scisle sie odnoszac do pytania to potem to olala. wiec sory. ale jesli nawet juz o kims zdania niepochlebnego nie mozna wyrazic w sposob kulturalny (i nie pisalam tam o jej wiedzy ) to znaczy ze na tym forum mozna sobie tylko slodzic slodzic i jeszcze raz slodzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flooooooo
jest glupia i nie szukala. bo nawet niewie ze ave maryja ma dwoch kompozytorow. i pytanie czyje to jest bo neiwiem??... to mnie roz.jebalo strasznie.\ niech sie wezmie za ksiazki za zdybywanie jakiejs wiedzy a nie za chajtanie sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak flooooooo - te słowa cyt.:"Czyje jest AVE MARIA Shuberta czy Bacha? bo w necie raz jest tak a raz tak... nie wiem co powiedzieć organiście a nie chce sie zbłaźnic " świadczą o tym, że dziewczyna nie wiedziała że AVE MARIA jest dwóch kompozytorów... Gratuluję umiejętności czytania ze zrozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość floooo
no to ja tobie gratuluje. przeciez napisalam ze newiedziala laska ze ma dwoch kompozytorow. i wielce zdziwiona ze raz Bach a raz Schubert. wiedz ogolnie glupia baba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no chyba raczej nie zroumiałaś, jak można nie wiedzieć i jednocześnie wymienić ich z nazwiska? zastanów się.. Powiedziała, że dla niej to się nie różni - jak nie ma słuchu to może faktycznie sie pomieszało dziewczynie. Może Ona zdaniem niektórych jest głupia, a Ty jesteś po prostu wredna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flooooo
no wymienila z nazwiska bo tak wyczytala w necie i zdziwiona ze nie jest jedno nazwisko a wiecej. kumasz . sama sie przyznala ze neiwie czyje nazwiska to sie laska pusta pogubila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
floooo - nie wiedziała pisze się oddzielnie, może Ty się weź za książki zamiast brak wiedzy innym wytykać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość floooo
no jasne nie macie juz co napisac to o bledy ortografiuczne. jestem dyslektykiem a mimo to malo bledow robie. wiec sie odczep moze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaaaaa, oczywiście, tu każda która orty wali tłumaczy się dysleksją... Ale skoro tak zalecasz sprawdzanie w necie innym, może sama zacznij sprawdzać w słowniku zanim coś do ludzi napiszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widzisz floooo - Ty masz dysleksję, a autorka brak słuchu. I co? Przyjemnie Ci jak Polka Ci dowaliła tak jak Ty autorce? Brawo Polka - też nie lubie gnojenia na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×