Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość saraaaa W

wybór okapu kuchennego

Polecane posty

Gość gość
Kurcze świetnym okapem jest ten kominowy Amici IN900. Nie tylko ładny, ale i dobry z alluminiowymi filtrami tłuszczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Minion
Polecam okapy kuchenne Toflesz. Nie mają bardzo wygórowanych cen (może poza kilkoma wyjątkami), a zdecydowanie wyróżniają się od takich zwykłych w sieciówkach. Posiadam też jeden okap od nich i jeśli chodzi o poziom głośności to mogę powiedzieć, że mieści się w normie. Na ich stronie przy poszczególnych rodzajach masz też opisy głośności i materiałów, z których zostały wykonane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tereska78
Od dwóch lat w mojej kuchni wisi jeden z okapów ze sklepu internetowego https://nortberg.pl/ Okap nie był najtańszy, choć powiem Wam, że warto było do niego trochę dopłacić, bo działa rewelacyjnie. Jest w miarę cichy i bardzo dobrze wyciąga nieprzyjemne opary z jedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja sobie kupiłam troszkę droższy, ale znacznie bardziej wydajny okap kominowy Amici. Rewelacja nie tylko z wyglądu i wykonania, ale także i pod kątem wydajności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dosyć cichy, nowoczesny, a przede wszystkim mały będzie okap teleskopowy 50 cm. Taki wąski masz dostępny np tutaj https://www.kernau.com/produkt/kth-10-151-x.html Jest prawie niewidoczny i na pewno będzie pasował do każdej kuchni. Wykończenie Inox nadaje mu dodatkowo eleganckiego wyglądu. Może coś takiego Ci sie spodoba :) Do małych wąskich kuchni idealny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakbym miała polecić jakiś okap, to najlepiej stad: globalo.pl - naprawde fajna firma, solidne sprzety, uwazam, ze cena jesy adekwatna do jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Słuchajcie kochane ma któraś moze okap Amica OTC6224B?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość212345
Ja to bym najchętniej polecała okapy do zabudowy, bo są przede wszystkim praktyczne i niedrogie (wystarczy zobaczyć tu: globalo.pl/kategoria-produktu/okapy-kuchenne/okapy-kuchenne-do-zabudowy/). Ale zdaję sobie sprawę, że można mieć większe wymagania i chcieć zamontować sobie okap teleskopowy, wyspowy, blatowy... Tylko po co, jeśli na wszystkie potrzeby może odpowiedzieć taki, którego w ogóle nie widać???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kromalinka
Tylko teleskopowe i tylko globalo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę, że warto poszukać czegoś na stronie http://cichakuchnia.com. Kilka tygodni temu kupiliśmy od nich okap i nie tylko bardzo cicho działa, jest naprawdę bardzo skuteczny i dobrze się prezentuje. Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Często wybierając okap kierujemy się zasadą by się prezentował, ale nie tędy droga; chodzi o to by spełniał swoją rolę jako okap tzn. odprowadzał opary i zapachy z kuchni, wszystkie nasze eksperymenty kulinarne niwelował [spalenizna, kapusta, pieczenie], i wprowadzał dobry nastrójjeżeli nam coś nie wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak okap to tylko przyścienny skośny z białego hartowanego szkła w połączeniu ze stalą nierdzewną. Sam szyk i elegancja, no i oczywiście wydajność i funkcjonalność na poziomie, żeby nie było, że baskie myślenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja także polecam sklep internetowy Cicha Kuchnia. Znajdziecie ich pod adresem https://semifinland.pl - naprawdę warto!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dora1234
przymierzam się do zakupu okapu. myślałam nad takim do 1000zł, mam dość sporą kuchnie ok. 19m wysokość 2.6m wiec max wydajność okapu u mnie to ok.593 m/h. I tu był problem. większość okapów w sklepach typu euro, mediaexpert jest mniej wydajnych. ze względów technicznych najodpowiedniejszym bedzie teleskopowy/do zabudwy w szafce. I tu jak na razie wybrałam firme globalo LOTEO 60.2 PLUS GREY za 1699zł. Wydaje się dość sporo w stosunku do początkowej kwoty, ale opinie ma pozytywne. Max moc 640, czyli więcej niż potrzeba u nas, ale chociaż nie bede musiała załączać najwyższego biegu co się będzie równało z większym hałasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ten okap Amici generalnie ok, ale sprawdź sobie co innego. Jaką potrzebujesz wydajność okapu w swojej kuchni. w necie masz kalkulatory i sprawdź czy jest ok pod tym kątem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kupiłaś ten okap? jak sie sprawuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak powrównywałem te okapy i Amica ma ciekawy ich wygląd. Zwłaszcza te czarne kominowe są ekstra...aż mnie naszła chęć na zmianę okapu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie strasznie od okapów niezabudowanych odstrasza rura z nich wychodząca ale ostatnio natrafiłam na ten sklep https://centrumblacharskie.pl/ . Mają w ofercie maskownice okapu kuchennego, które się świetnie sprawdzą praktycznie w każdej kuchni. Już nie będę musiała kombinować jak zakryć tą szpecącą rurę 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a znacie jakies inne marki okapow niz amica? cos ciekawszego wizualnie, bardziej designerskiego? ta cala marketówka trąci trochę nudą i powtarzalnością. kazdy ma to samo 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zom
Dnia 4.11.2016 o 14:52, Gość gość napisał:

A ja sobie kupiłam troszkę droższy, ale znacznie bardziej wydajny okap kominowy Amici. Rewelacja nie tylko z wyglądu i wykonania, ale także i pod kątem wydajności.

a jaki to dokładnie model?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miggotka

U mnie sprawdził się electrolux. Okap ma technologię Hob2Hood i jest zintegrowany z płytą. Jak tylko zaczynam cos przygotowywać wyłapuje i automatycznie dostosowuje się do warunków. Lubie takie nowoczesne rozwiązania bo ułatwiaja życie, a i design ma świetny, więc wpasował się w moją nowoczesna kuchnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×