Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Rudetta

Jaka karma dla małego kotka?

Polecane posty

Gość Rudetta

Od kilku dni mam nowego lokatora w domu- rudego kociaka Patafiana. To mój pierwszy kot i rozeznanie w karmach mam raczej średnie, zastanawiam się , której firmy produkt wybrać, żeby mój mały rudzielec wyrósł na zdrowego kota...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Camiles
Moje koty (dwa) są głównie na suchej karmie i takiej jestem zwolennikiem, więc na pewno nie polecę Ci żadnych puszek ani saszetek. A z suchych to głównie jedzą Purinę One. Oprócz tego dostają jeszcze przemrożone wołowe mięsko i czasem kurze serca (rzadko). Jak chcesz poczytać o purinie to wejdź sobie na ich stronę (www.purina-one.pl), oprócz info na temat karmy znajdziesz tam też sporo wiadomości o zdrowiu kota, co może Ci się przydać jako początkującej kociej mamie. Purina ma też wiele fajnych programów i konkursów, teraz jest wielkie badanie stanu zdrowia kotów. Pozdrawiam i powodzenia z futrzakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rudetta
Hm, dzięki, wypróbuję, mam nadzieję,że w supermarketach też ja sprzedają, bo jutro wybieram się na zakupy. Co do konkursów, fajny jest ten na Kocią Gwiazdę, moje maleństwo bardzo dobrze wychodzi na zdjęciach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jawdwiggac
Ja karmiłam mojego kota, gdy był jeszcze mały Purina One Junior, bardzo ją lubił, teraz jest na wersji dla dorosłych. Z dostępnością nie powinno być problemu, ja kupuję w małym sklepie zoologicznym obok mojego domu, ale w hipermarketach tez widziałam, że jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość purina one jest calkiem niezla
szczegolnie w tej kategorii cenowej, ale jesli cie stac to polecalabym raczej royal canin, eukanuba, iams, hills-oczywiscie dla kociat najlepsza jest faktycznie sucha karma, ale dobrze dawac np raz dziennie gotowane mieso (u kociakow unika sie surowego, i nigdy sie nie karmi kotow wieprzowina), serduszka, watrobke (niezbyt czesto) itp i trzeba uwazac zeby nie podawac pokarmu prosto z lodowki jesli karmi sie glownie sucha karma nalezy pilnowac zeby kot mial ciagle dostep do swiezej wody, najlepiej ustawionej nieco dalej od jedzenia (koty tego nie lubia) bo jesli beda pily zbyt malo to moga miec pozniej problemy z nerkami w ogole to najlepiej wpadnij do weterynarza (wiadomo ze trzeba zaszczepic odpchlic itp) i przy okazji mozesz spytac o rady dot. zywienia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wystarczy pojsc do dobrego zoologicznego i popatrzec w dziale dla kociat. Moja dobre rada jesli chcesz znalezc dobra karme spojrz na jej sklad ile procentowo jest w niej miesa a ile roznego syfu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MEJSON
TO WSZYSTKO CO JEST W SKLEPIE JEST OHYDNE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! POMIELONE KURZE DZIOBY I PAZURY I DODATKI ZAPACHOWE JA ZAWSZE JAK ZOSTAWAŁY GOTOWANE WARZYWA TO KROIŁEM MIESZAŁEM Z UGOTOWANA WĄTRÓBKĄ LUB KAWAŁKI KURCZAKA ITP. OCZYWIŚCIE BEZ PRZYPRAW. WIĘCEJ KASY WYDASZ NA TE PUSZKI Z POMIELONYMI DZIOBAMI I PAZURAMI KURZYMI NIŻ NA WĄTRÓBKĘ A KOCIAK BĘDZIE SZCZĘŚLIWY. MÓJ UWIELBIAŁ JAJKO NA TWARDO. NAWET JAK SPAŁ I KTOŚ ROZBIJAŁ SKORUPKĘ TO ZA CHWILĘ JUŻ STAŁ PRZY TOBIE ŁASZĄC SIĘ ;D SUROWE TEZ LUBIAŁ I DZIĘKI TEMU MIAŁ PIEKNĄ LŚNIĄCĄ SIERŚĆ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Purina One jest najlepsza jesli chodzi o karmy z najniższej półki.Czyli ogólnie rzecz biorąc dla ludzi nieświadomych albo skner. Royal Canin jest dobry,ale trochę przereklamowany,w tej chwili jest dużo lepszych karm.Na pewno Hills i Eukanauba,Acana a dla mnie numer jeden to Orijen i całkiem tanio wychodzi - http://animalia.pl/sklep.php?firma=Orijen&przeznaczenie=&cena=&tylko=&sort=0&kat=38 A jesli chodzi o karmy puszkowane to Leonardo,100% mięsa i są tanie,ale niestety rzadko dostępne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Camiles
Mejson nikt nie mówi tutaj o puszkach, tylko o suchej karmie, a to spora różnica. Poza tym nie wiem czy wiesz, że kot musi mieć zbilansowane jedzenie, a jak to mówi nasz weterynarz ludzkie jedzenie jest dla ludzi, kocie dla kotów. Według niego purina jest ok i ja mu wierzę. A jak ze zdrowiem Twojego kota, bo zdaje się, że mówisz o nim w czasie przeszłym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przestańcie zachwalac tą Purine One.To że kot coś chętnie je nie znaczy,że jest dla niego dobre. Purina One jest najlepsza z karm z najniższej półki,ale to chyba słabo zachęca,co? :o Kot to mięsożerca,te marne 14% mięsa jest dobre dla wszystkożernego psa,dla kota- nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocyk- kot potrzebuje około 5 razy więcej mięsa w diecie niż pies, co nie oznacza jednak, że jego dieta powinna skupiać sie tylko na nim. Bo oprócz białka i tłuszczów do prawidłowego rozwoju potrzebne są też węglowodany, czyli warzywa, płatki zbożowe, ryż itp.. Taka karma jak Purina ma tak zbalansowane składniki by koty były zdrowe. I są, przynajmniej moje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość granti
Kocyk według naszego weta Purina jest ok, więc nie wiem o co się czepiasz. Może jesteś uprzedzony/uprzedzona? Ja tam bym chciał być w tej wybranej grupie osób, która dostanie karmę na miesiąc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lednicaforme
Tak dyskutujecie o tych karmach, a przecież prowadząc książeczkę zdrowia, biorąc udział w badaniu kotów, samemu mozna zaobserwowac czy zwierzak czuje się/wygląda lepiej po Purinie. Ja wypróbuje, sprawdze i dopiero sie tu wypowiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość purina one jest calkiem niezla
po prawdzie kocyk ma racje ale nie kazdego stac na lepsze karmy co do puszek leonardo zgadzam sie w 100%-najlepsze jakie widzialam pod wzgledem skladu polecam jeszcze karme sucha tej samej firmy-ma na prawde swietny sklad za niska cene (ok20zl za kg) ale podobnie jak puszki jest niestety trudna do dostania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masztal
lednicaforme, i to jest podejście do sprawy które ja sam reprezentuję. Zarejestruję kota i sam sprawdzę, nigdy przedtem Puriny nie kupowałem, ale teraz spróbuję. Jeżeli to ma mu na dobre wyjść to co mi szkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lednicaforme
No juz 3 tygodnie prowadze książeczkę i mówcie co chcecie, ale kociakowi Purina wyraźnie służy. Mój mały siostrzeniec stwierdził, że ,,kotek lśni". Obiektywnie przyznaje, że sierść faktycznie wyglada dużo lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masztal
U nas też Purina jest grana. I nawet szybko poszło z przestawieniem na suche żarełko. A książeczkę zdrowia też prowadzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fhaushaejd
Widzę, ze temat jest w monopolu, więc trochę to przerwę ;) tak, jak ktoś już tu napisał: warto się rozejrzeć, poczytać co jest w danym składzie i wybrać najlepszą opcję. Osbiście zawsze przed zakupem czytam opisy w necie lub na opakowaniach - bez względu czy kupuję makaron do obiadu czy karmę dla zwierzaka. Jeśli szukasz karmy dla kociaka, zajrzyj na stronę z karmami i smakołykami dla kotków http://www.okazje.info.pl/sport-i-hobby/karmy-i-smakolyki-dla-kotow/ i tam nie tylko wybierz odpowiadającego Ci producenta, ale zorientuj się od razu czy dostaniesz to w jakimś sklepie niedaleko. Zyczę powodzenia i wszystkiego najsmaczniejszego dla kotka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gracjannaa
Hm, a ja się zastanawiam czy wybrac karme ,,suchą" czy ,,mokrą". Jakie sa zalety jednych, a jakie tych drugich, powie mi ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rottax
Wiesz każda ma inne zalety. A to na co sie zdecydujesz powinno zalezeć od kota, jego stanu zdrowia itd. Są koty, które jedzą tylko mokrą karmę i są piekne i zdrowe, mój miał po nich proeblemy żołądkowe i teraz podaje tylko sucha karmę purina one steril cat (mój kot jest po sterylizacji) z kurczakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amerikanos
Podobno lepsza sucha niż mokra. Ja się też przerzuciłem na Purinę ze względu na ten konkurs (a co mi tam) i na razie jest jak najbardziej ok. Pytałem nawet weta i też powiedział, że lepsza sucha niż puszki, tylko trzeba pamiętać o stałym dostępie do świeżej wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beciit
Sucha, tak jak większość osób polecam Purinę, jak miałam kota, to tylko ją jadl i dożył szczęśliwie później starości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabalunia
a co myślicie o karmie dla kociąt -Profilum nutriton for line??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość royal canin mocno
polecam!! czasami są takie gdzie masz 2 za jeden :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tails
Hej ja też mam kotka i karmie go Purina go-cat kitten -1 year i mu smakuje a chyba najbardziej w niej że jest z dodatkiem mleka.. Vet zalecił żeby przez pierwsze kilka miesiecy zostawiać mu suche w misce i 1 szaszetke dawać mokrego ( pół rano i pół wieczorem ) A pozniej zwiekszyć do 2 dziennie no i tak mu daje i kotek jest zdrowy :) Hmm....... koty potrzebują i mokrego i suchego codziennie ... czemu wybieracie miedzy tym a tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raczej nie doradzę, gdyż ja mam tylko psiaka, ale mogę Ci polecić bardzo fajny sklep zoologiczny - delazoo.pl , regularnie u nich uzupełniam zaopatrzenie na suchą karmę i naprawdę dobrze na tym wychodzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabalunia
Narazie próbowałam jej dawać właśnie tom profilum i perfekt fita obydwie jej smakują chciałam jej kupić włąśnie purine dla kocciaków ale zabrakło mi 3 zł:( będe sprawdzać puki jest mała jakie karmy jej smakują na początku żadna jej nie smakowała a potem je polubiłą z suchym nie mamm takich problemów jak z mokrym- wogóle nie chce ich jeść:( dorcie mi jakieć mokre karmy jak możecie dla kociąt no i jeszcze jakieć suche dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arabica
Zajrzyj sobie na stronkę http://www.delazoo.pl/. To profesjonalny sklep dla zwierząt. Ma masę ciekawych i przydatnych sprzętów, akcesoriów, książek, a także właśnie pożywienie dla zwierząt. Zawsze możesz skontaktować sięz obsługą, aby ci doradzili, co wybrać najlepiej. Ich opinią można się spokojnie sugerować przy podejmowaniu decyzji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×