Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość KarolinaNN

jak zlikwidować zapach stęchlizny z lodówki?

Polecane posty

Gość KarolinaNN

mamy w mieszkaniu 2 lodówki, mieszkamy tutaj od roku i jednej z nich w ogóle nie używalismy. jest małą i uzywaliśmy tylko tej dużej. teraz tzn. za tydzień potrzebuję na kilka nid uzyć też tej małej. po otwarciu zaleciało z niej okropną stęchlizną, jak ze starej piwnicy :O :O i było torhę brudno, taki szary pył... dokładnie ją umyłam, wietrzyłam całą noc lodowkę i w zamkniętej kuchni miałam całą noc otwarte okno... rtano było ok, lodowke zamkęłam,ale jak ja otwieram, to znowu czuć stęchlizną. nie tak mocno jak na początku ,ale czuć :( czy mam wietrzyć co noc, czy jeszcze raz porządnie umyć (czym najlepiej??)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaNN
*dni *trochę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Umyj jeszcze raz jakimś Domestosem, a potem włóż miseczki z sodą oczyszczoną (pochłania zapachy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dcdscdcscd
lodówkę najlepiej umyc woda z octem, a potem wlozyc do niej kawe mielona, w jakiejs bawelnianej chusteczce albo po prostu mozna wsypac do skarpety i zostawic w lodowce, bedzie pochlaniac zapachy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja piore tak
ja myje wodą z octem a p[ożniej jeszcze wkladam przekrojoną na pol cytryne ktora pochłania zapachy. Moze umyj jeszcze raz np cifem cytrynowym a potem tym octem z wodą a na noc włóż ze dwie cytryny powinno pomoc:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dcdscdcscd
domestosem lepiej nie bo bedzie b. smierdziec chlorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaNN
dzięki, tylko że mam małe dziecko i chyba nie włoże tego, co ono je, do lodówki mytej domestosem :O a jak sądzisz, co to moze być - taki szarawo-zielony osad pod gumą przy drzwiach (wewnątrz, wokól drzwi jest takie gumowe obicie, chyba wiesz o co chodzi jak zajrzysz do swojej lodówki). czy to grzyb??? bo umy tego nijak się nie da :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dcdscdcscd
to grzyb niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Do pojemniczka niedużego (pudełko po kremie lub mała szklaneczka) wsyp ok. pół opakowania sody spożywczej. To cudowny sposób na pochłanianie \"zapachów lodówkowych\".Sodę wymienia się raz w tygodniu na świeżą. Może na ten stęchły zapach też pomoże. Aha, coś mi się jeszcze przypomniało. Ciuchy, gdy było się pod namiotem też miały taki zatęchły zapach. Pomagało płukanie w wodzie z dodatkiem octu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaNN
no to chyba nie użyję takiej lodówki nawet dla dorosłych... .:( uzyłybyscie takiej awaryjnie na tydzień/ czy bezpiecznie mogę w niej chłodzić zamknięte napoje (alkohole i kartoniki, robię spore przyjęcie w domu).?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaNN
chodzi mi o tego grzyba :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dcdscdcscd
swiezego jedzenia bym nie wlozyla ale napoje w kartonach czy butelkach, alkohol spokojnie mozesz wlozyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
A cifem nie złazi? (ten grzyb z gumy) Gumę się świetnie domywa szczoteczką do rąk lub zębów lekko namydloną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaNN
dzięki :) też tak myślałam, to tylko na 1 noc, w sumie doba, nie dłużej. a otwartej butelki z piwem czy otwartego kartoniku z sokiem już nie włożę tam z powrotem, bo zaraz zawartość zniknie ;) czyli polecacie mycie wodą z octem lub czyms silniejszym niz płyn do naczyń, ok. i jeszcze powietrzę jedną noc, i włoże tą cytrynę/kawę.... dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxx....
woda z octem, potem jakims plynem i wywietrz powinno podzialac a potem spokojnie wlozyc artykuly spozywcze. domestosa niepolecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaNN
jokata - ta guma bardzo mocno przylega, jest bezbarwna i dlatego ten grzyb zauważyłam. w drugiej, używanej lodówce guma jest grubsza, biała ale łatwo daje się "odchylić". w tej nieuzywanej lodówce niestety nie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja piore tak
na pleśnie robie tak ścieram szare mydło na grubych oczkawch w tarce rozpuszczam w cieplej wodzie ok 1 l i szczotką do zebow zmywam takie plamy. Potem wodą z octem przemywam jeszcze raz a potem by mi octem nie smierdzialo to albo dane miejsce pryskam sokiem z cytryny albo daje tam cytryne . Soda tez ok. ale moim zdaniem cytryna jest lepsza. Mozna tez do miseczki z sodą dac kilka kropel soku z cytryny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaNN
dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc. Do lodowki daj na tacke lub talerzyk wegiel drzewny i wymienaj co 2 lub 3 dni. Wegiel chlonie wszystko. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krófka
Wiem że są specjalne środki na grzyba, popsikasz i samo schodzi, ale nie wiem czy do gumy się nadają. Co do sody potwierdzam, stosuję tą metodę i się świetnie sprawdza. Trzeba jedynie pamiętać żeby co jakiś czas wymienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaNN
niestety, po 3 dniach sody i pokrojonej cytryny (naraz) nadal śmierdzi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam starą lodówkę i zastanawiam się co z nia zrobic? Jakieś rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja także miałam problem z brzydkim zapachem w lodówce. Niestety sprzęt miał już swoje lata w związku z tym stwierdziłam, ze najwyższa pora kupić coś nowego. Tylko powstało pytanie co ze starą lodówką? Całe szczęście znajoma poleciła mi http://elektrosmieci.warszawa.pl/. Firma ta przyjechała, zabrała lodówkę i zajęła się jej utylizacją. Wszystko odbyło się bardzo płynnie i szybko. A ja mogłam kupić sobie nowy sprzęt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa1978
Ja zamawiam specjalne pochłaniacze w żelu w kształcie jajka na ichemia.pl , uwielbiam go bo nie musze sie matwić ze moje serniki na zimno przesiakną innymi zapachami,super wynalazek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolin65
@Ewa1978 tez bralam z tej strony i podziałało, cena nie jest jakas duza a przynajmniej pozbylismy sie zapachu:) warto rzucic okiem tam jest znacznie wiecej produktow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa12w
@Ewka1978 mogłabym poprosić o jakiś link do tego pochłaniacza z ichemia? Szukam i szukam ale nie widzę czegoś takiego. Coś takiego by mi się bardzo przydało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×