Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wieczna odchudzaczka

dieta dr Pape

Polecane posty

Gość wieczna odchudzaczka

szukam kogos kto juz sie zetknal z ta dieta i ma w tym temacie doswiadczenie.Z tego co udalo mi sie przeczytac wyglada na to ze to dieta dla mnie bo wolno duzo jesc ale nie woem czy jesz rzeczywiscie tak skuteczna jak pisza.Jesli juz sprobowales (las) to sie odezwij.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkkkkkkkkkk
wcale sie duzo nie je.# posiłki dziennie.Pirwszy weglowodanowy,drugi białkowo-węglowodanowy,a trzeci tylko białkowy.To dużo???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wieczna odchudzaczka
Jesli nie probowaliscie tej diety to moze razem zaczniemy?Jest naprawde interesujaca dla wszystkozernych lakomczuchow do ktorych ja rowniez sie zaliczam.Polega ona na odpowiednim odzywianiu o odpowidnich porach.Na sniadanie tylko weglowodany ale za to w duzych ilosciach.Nie wolno jesc bialka .Wyklucza sie produkty mleczne mieso i jego przetwory oraz jajka.Wolno jesc wszelkie pieczywo , ryz , makaron , platki sniadaniowe, musli ale bez mleka czy jogurtu. Wolno z sokiem owocowym.Kawa , herbata , cola, wszystko jesli lubisz mozesz slodzic. Isnieje tylko jedna zasada masz dostarczyc odpowiednia ilosc weglowodanow.Np. dla kobiet o BMI 25-30 jest to 150 g weglowodanow na sniadanie .Pieczywo wolno smarowac dzemem , nutella , miodem do tego jakis owoc .Wazne by organizm dostal odpowidnia ilosc weglowodanow ktore uruchomia metabolizm i zacznie sie spalanie tluszczu.Potem 5 godzin przerwy (obowiazkowo) i obiad. Obiad sklada sie z mieszaniny weglowodanow i bialka .Z tym ze weglowodany sa znowu w duzej ilosci (BMI 25-30 znowu 150g)a bialko tzn. mieso ryba lub jajka sa tylko dodatkiem w nieduzej ilosci i bez ograniczen warzywa i salaty.Talerz weglowodanow ma byc tak pelny by mieso czy rybe miec na osobnym talerzu.I znowu 5 godzin przerwy a potem kolacja.Na kolacje jemy tylko bialko i to tez w odpowiedniej ilosci tzn. Twoje BMI mnozysz X 1,5 = ilosc gramow bialka jaka musisz zjesc na kolacje by w nocy organizm mogl efektywnie spalac tluszcz.NP jesli twoje BMI wynosi 28to teraz 28 X 1,5= 42 g bialka na kolacje .Np 100 g miesa zawiera 20 g bialka to mozesz zjesc 200 g miesa na kolacje .Do tego rozne warzywa i salaty ale z wylaczeniem marchwi , groszku zielonego , fasoli bialej i czerwone oraz kukurydzy .Naturalnie rowniez zadnych owocow . Jak najbardziej czyste bialko.W tej diecie bardzo wazne sa ilosci dostarczanych skladnikow .Jesli twoj BMI wskazuje ze masz zjesc te 150 g wegli na sniadanie to nie wolno zjesc ich mniej to samo z obiadem i bialkiem na kolacje.No i obowiazkowo 5 godzin przerw pomiedzy posilkami.Zasada powinno byc po godz 13 zadych weglowodanow , ostatni posilek najpozniej o 19 pic duzo plynow (mocz ma mic barwe jasnozolta , jesli jest ciemniejszy pic wiecej jesli za jasny pic mniej) i duzo spac minimum 7-8 godz by organizm mial czas spalic tluszcz..Autor podaje ze jesli wlasciwie dostarczysz weglowodany na sniadanie i odiad a bialko na kolacje to twoj organizm moze spalic nawet do 75 g tluszczu w czasie snu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wieczna odchudzaczka
do KKKKKKKKKK no nie wiem czy to nie jest duzo :Wprawdzie to sa tylko trzy posilki ale jak duze. 150 g wegli to 6 bulek po 50 g lub 6 kromek chleba.Dlatego ja mowie ze to dla obzartuchow takich jak ja bo ja nie umie jesc malo.Nawet dr Pape pisze ze na poczatku ludzie moga miec problemy ze zjedzeniem takich ilosci ale nalezy sie zmuszac.A czy Ty juz probowales(las) tej diety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmenita
ja stosowałam tę dietę przez miesiąc. Straciłam ponad 7 kg. polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajne wyliczenia-z nieba wziet
"150 g wegli to 6 bulek po 50 g lub 6 kromek chleba" piszesz głupoty :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmenita
można! Ja schudłam z 159 na 152.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wieczna odchudzaczka
Wyliczenia nie sa wziete z nieba tylko z tabel .100 g chleba zawiera okolo (to zalezy od rodzaju pieczywa) 50 g weglowodanow .To samo dotyczy bulek .Jesli noe wierzysz sprawdz tabele zawartosci skladnikow odzywczych.A z ta dieta to tez nie bzdury bo to nie wymyslil jakis szarlatan tylko lekarze i to potwierdzaja ludzie ktorzy stosuja ta diete.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wieczna odchudzaczka
Hej Karmenita ! rzeczywiscie schudlas cz robisz sobie zarty?mnie naprawde zainteresowala ta dieta.Wczoraj przeczyzalam o niej w gazecie i zaraz zaczelam szukac w internecie cos na ten temat ale na polskich stronach nic nie znalazlam tylko na niemieckich.Gazeta tez niemiecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zycze powodzenia
I co z tego ,że lekarz ? Gwarantuję,że stracicie czas i nerwy i nie schudniecie.Kazdy dietetyk na czas diety ogranicza węglowodany,a tu ,mozna sie nimi zapychać: "6 kromek" ::DUwazaj,zebyś nie przytyła :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wieczna odchudzaczka
Czy Ty myslisz ze ludzie by stosowali te diete gdyby nie byla skuteczna .Najpierw powinnas? poczytac cos na ten temat.Ja wiem ze dietetycy zalecaja na czas odchudzania ograniczac weglowodany. I co z Tego? jak wielu ludzi schudlo dzieki takim poradom i ilu wytrwalo bez efektu jojo? Tu nie ma efektu jojo .Nie wiem czy w ksiegarniach jest do kupienia ksiazka dr Pape o orginalnym tytule "Schlank im Schlaf"w dowolnym tlumaczeniu "szczuply we snie" lub "chudnac we snie "No i jeszcze jedno ja wiem ze" napalilam " sie na te diete choc wszyscy ktorzy ja stosuja nie mowia o diecie tylko o zmianie sposobu odzywiania na cale zycie .My sie spieramy ale jak narazie wynika ze Ty nie masz zadnego doswiadczenia z ta dieta a mnie interesuja wypowiedzi ludzi ktorzy ja stsuja.Tak wiele roznych "madrych" teorii upadlo w ostatnich latach ze teraz nalezy bardzo ostroznie podchodzic do nowych odkryc i nie potepiac wszystkiego w "czambul ".Dawne teorie w wielu wypadkach nie potwirdzily sie a wiele nowych jest tak szokujacych ze ludziom trudno sie pogodzic z tym ze przez cale zycie byli na niewlasciwej drodze.Glodzic sie mozna przez krozki czas (wiem cos o tym)2 puszcza tama" i nie jestes w stanie zapanowac nad wilczym apetytem i nadrabiasz to co stracilas z nawiazka.Dlatego teraz szukaja ludzie innych sposobow odzywiania zeby nie bylo efektu jojo a mimo to mozna bylo schudnac.W Niemczech wielu ludzi stosuje te diete i na forum internetu bardzo pozytywnie sie wypowiadaja .Chce podyskutowac na ten temat z Polakami jesli sa tacy co ja stosuja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trafiłaś na forum gdzie każdy zna się na odchudzaniu najlepiej i tylko jego wiedza jest jedyna i prawdziwa :P Jako osoba która jeśli chodzi o odchudzanie przerobiła już niemal wszystko mogę powiedzieć że ta dieta jest jedną z najciekawszych jakie stosowałam. Zresztą jako osoba mająca do czynienia z kulturystyką nieraz się przekonałam że zasada im później tym mniej węglowodanów jest bardzo skuteczna. Wbrew temu co niektórzy tu piszą można na tej diecie spokojnie stracić 0,5-1 kg tygodniowo. Jeśli ktoś do tej pory napychał się ww wieczorem to pewnie nawet więcej. Problemem jest przestawienie się, bo węglowodanowe śniadanie (przynajmniej dla mnie) jest najadliwe na bardzo krótko i dziwnie tak chlebek bez twarogu, płatki bez mleka itp. Na szczęście już jakiś czas temu nauczyłam się jeść owsiankę na wodzie :) Drugim problemem jest to że większość spotkań towarzyskich odbywa się wieczorem, a jak by nie patrzeć alkohol i większość przekąsek nie pasuje do białkowych kolacji. Po za tym przynajmniej na początku (jakiś tydzień) strasznie mi się chciało węglowodanów wieczorem. Potem mi przeszło. Kolejną uciążliwością są 5 godzinne przerwy między posiłkami. Ja jem późno śniadanie (późno wstaję) i czasem mi bardzo późno kolacja wychodzi. Ale fakt, po samym białku można od razu iść spać, w chudnięciu to nie przeszkadza :) Na diecie byłam 2 miesiące, schudłam jakieś 9 kilo i dieta poszła w las bo zaczęło się imprezowanie :P Teraz się znowu do niej przymierzam :) Wbrew temu co niektórzy piszą o ilości ww to jednak trzeba je liczyć i wcale w ciągu dnia nie wychodzi ich tak dużo. Jeśli się nieco obetnie ww w obiedzie chudnie się szybciej :) No i świetne efekty daje ta dieta w połączeniu z ćwiczeniami :) Szczerze polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wieczna odchudzaczka
Witam dzisiaj wszystkich !Pogoda piekna, pachnie wiosna ,znowu chce sie zyc.Zaczelam diete wczoraj.Ale dzisiaj chce przetestowac te ilosci weglowodanow.Juz zrobilam jeden blad.Na obiad zjadlam za duzo miesa i nie moga mi sie pomiescic wszystkie weglowodany.Kochana NEIT czy Ty tez zjadalas te zalecane ilosci wegli , czy tylko stosowalas zasade sniadanie -wegle , obiad- mieszanka , kolacja - bialko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Węgli pilnowałam w każdym posiłku, nie chciałam przekroczyć ich ilości. Zdarzało mi się że na obiad ww mi się nie zmieściły i jadłam np połowę zalecanej ilości., A jeśli chodzi o białko w obiedzie i kolacji to prawdę mówiąc jadłam jak mi wyszło, czasem więcej, bo ja jestem \"białkożerna\" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wieczna odchudzaczka
Hej! czy jest ktos jeszcze kto probowal tej diety? Ja , jak narazie jestem zachwycona, jem duzo a nawet b.duzo i chudne!!!! Nie moge uwierzyc ale waga idzie w dol!!!Zoladek pelny , nawet nie mieszcze tych ilosci , ktore zaleca Pape .A nie wmuszam w siebie , za to jem do syta.Moj przykladowy jadlospis z wczoraj.Sniadanie o godz 9 2dwie duze (po 80g kazda)bulki pelnoziarniste.Jedna z dzemem druga z Nutella po zjedzeniu kawa ze smietanka (nie mleko) tylko nie duzo .W miedzyczasie pilam wode i Cole leiht. 0 godz 14 obiad.Pelny talerz makaronu i ziemniakow do tego porcja kurczaka w sosie koperkowym i duuuuuzo salaty.Na deser lod smietankowy90g.Przerwa do godz 19.Na kolacje pol puszki tunczyka w sosie wlasnym jedno gotowane jajko,. serek z ziolami (duza lyzka) pomidor,rzodkiewki.Caly dzien bylam syta .a ze to byla niedziela to nie pracowalam i nigdzie nie wychdzilam.Typowy leniwiec.Dzisiaj rano staje na wadze i 100g mniej. Mimo takiego obrzarstwa.Czuje ze wreszcie znalazlam sposob na zycie i zracie dla siebie .A probowalam juz chyba wszystkich diet , tak ze wiem o czym mowie.TA dieta dziala.Hurrrrra!!!!pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wieczna odchudzaczka
Hura! Dzisiaj 200g mniej!!!!!!!To dziala!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wieczna odchudzaczka
Dzisiaj znowu 100 g mniej.Powoli ale skutecznie.Waga idzie w dol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez...
poczytalam o tej diecie i dzisiaj a raczej wczoraj mialam swoj 1. dzien...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przymierzam sie
no i jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez...
Po 2 dniach mam 1 kg mniej, co oczywiscie nic nie znaczy ale w internecie na niemieckich stronach mozna znalezc wiele informacji na ten temat i duzo osob schudlo na niej. I nie chodze glodna...to najwazniejsze. Jesli jest ktos zainteresowany, moge napisac wiecej na temat tej diety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1987456
JA JESTEM ZAINTERESOWANA :) jak mozesz napisz cos wiecej bo uwielbiam jesc i to wieczorami ,kiedyy cala rodzina w komplecie :) Dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ja też ...
opisz dietkę,podaj konkretnie co i jak mamy jesc.Nie zanm niemieckiego ,moge wiec liczyc tylko na twoje wyjasnienie i opis diety-szczegółowy dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez...
Dziewczyny, Wieczna odchudzaczka opisala juz podstawowe zasady. A reszte dopisze poznym wieczorem. Jesli macie juz w tej chwili jakies pytania to piszcie. Milego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiiosenna rosa
Dla mnie 5 godzin przerwy miedzy posiłkami to za dużo. Nie ytwrzymałabym bo lubie podjadać. Nie wierze tez że jedząc tak duzo węgli sie schudnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez...
Ogolnie: na sniadanie wegle, na obiad wegle + troche bialka, na kolacje bialko. Miedzy posilkami ma byc min. 5 godzin przerwy. Nalezy pic 1,4 - 2 l wody. Nie pic plynow z cukrem miedzy posilkami, czyli zadnych sokow, coli itp. Jesli juz to do sniadania lub do obiadu. Sniadanie, 6 - 8.30 weglowodany, czyli: musli ale bez mleka, mozna zamiast tego dodac sok owocowy albo wymieszac smietanke z woda chleb bulki ziemniaki (jesli ktos jada na sniadanie :-) ) kasza makaron nutella itp. dzem miod owoce (jesli ktos jada rano) mleko sojowe, np. do kawy warzywa, np do chleba jesli ktos nie lubi na slodko soki nie wolno: przetworow mlecznych czyli np.serow, twarogu, wedlin, jajek, czyli wszystkiego co zawiera duzo bialka zwierzecego Ilosc wegli, ktore nalezy zjesc na sniadanie: BMI miedzy 25 a 30 u kobiet 75 g wegli odpowiada np. (na oko) 150 g chleba lub bulek /3 kromki chleba / 3 bulki/ 6 kromek chleba tostowego 12 lyzek musli 100g ryzu 100 g makaronu 300g ziemniakow 4 srednie kartofle BMI >30 u kobiet lub BMI 25 - 30 u mezczyzn 100g wegli czyli: 200g chleba/bulek/4 kromki chleba/4 bulki/8 kromek chleba tostowego 16 musli 125 g ryzu 125 g makaronu 450 g ziemniakow 6 srednie kartofle BMI > 30 u mezczyzn 125 g wegli czyli 250 g chleba/bulek/5 kromek chleba/5 bulek/10 kromek chleba tostowego 20 lyzek musli 150 g ryzu 150 g makaronu 750 g ziemniakow 10 srednie ziemniaki BMI=waga/wzrost w metrach do kwadratu Obiad 11- 14.15 wszystko dozwolone ale trzeba uwazac na tluszcz po obiedzie mozna zjesc kawalek ciasta lub czekolady. Ilosc wegli taka jak przy sniadaniu, do tego troche bialka. Kolacja 17- 20.15 sery twarogi serek wiejski mozarella piers z kurczaka, indyka jajka tofu czyli wszystko co zawiera duzo bialka warzywa wszystkie oprocz: ziemniakow, marchwi, burakow, czerwonej fasoli nie wolno: chleba makaronu ziemniakow ryzu kasz Ilosc: bialko 1,5 x BMI (1,5 razy BMI) 40g bialka zawiera: 150-200g miesa (wolowina,wieprzowina,drob o. bez skory) 150-200 g przetworow miesnych (szynka itp..) tutaj uwaga na peseudowedliny, ktore czesto zawieraja wiecej wegli niz bialka 150-200g ryby (dorsz, losos itd.) 20 bis 30 g bialka zawiera: 200g sera (serki twarogowe, twarog chudy) 100 mozarella light/fety light 250 g tofu -ilosci u gory sa dla osob, ktore nie maja wagi kuchennej, oczywiscie bulka bulce nierowna dlatego najlepiej wazyc -trzeba zjadac tyle wegli i bialek ile podane, nie mniej ale tez ich za bardzo nie przekraczac -nie potrzeba wliczac salaty, ogorkow itp, czyli warzyw neutralnych (z mala iloscia wegli) do dozwolonej ilosci wegli, chociaz niektorzy wliczaja -jesli sie zgrzeszy np. weglowodanowa kolacja, wtedy mozna na nastepny dzien zjesc obiad bialkowy zamiast mieszanego -godziny tez sa tylko ogolnymi wytycznymi, wazne aby zachowywac przerwy -do kolacji mozna wypic kieliszek wina ale nie wiecej -nie powinno sie zjadac wiecej niz 60 g tluszczu na dzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez...
wiosenna roso: Ja tez lubie podjadac a i tak nie chodze glodna. Na sniadanie i obiad je sie takie ilosci, ze mozna z latwoscia wytrzymac 5 godzin. Ta dieta nadaje sie dla osob tylko z nadwaga, czyli jeski ktos 3 kg do zrzucenia a jego waga jest w normie bedzie byc moze chodzil glodny i prawdopodobnie nie schudnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tam po samych węglowodanach na śniadanie zawsze jestem głodna i to po jakichś 2 godzinach max. Aż mnie mdli z głodu czasem. Zawsze tak miałam, taka właściwość organizmu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez...
Neit, tez tak mialam kiedys ale w momencie gdy jesz bialko na kolacje, organizm sam sie domaga wegli rankiem..Potrzeba tez czasu aby organizm sie przestawil. Niektore osoby jedza bialko ranem i tez chudna, mozesz sprobowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zawsze jem kolację białkową (na poważnie trenuję siłowo więc tak mi pasuje) i owszem nie mam nic przeciwko węglowodanom, ale bez białka to zdycham po nich z głodu i to nie mija z czasem, bo jak pisałam 2 miesiące byłam na tej diecie i nic się nie zmieniło. Ilość i jakość tych węglowodanów też nie ma znaczenia. Dlatego mimo że uważam tą dietę za skuteczną i godną polecenia to nie mogę się za nią jakoś zdecydować :) Teraz jadam na śniadanie np owsiankę na wodzie+ białko (jajka, odżywka białkowa itp) i jest dobrze, zdecydowanie lepiej mnie trzyma :) Ale jak ktoś nie ma takich problemów to na prawdę dietę warto zastosować :) Tym bardziej że te mieszane obiady dają spore pole manewru i można sobie zjeść coś co nie koniecznie na innych dietach dozwolone. Dzięki temu dieta jest jedną z tych w których jedzenie jest smaczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×