Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agnesska

----- L U T Y 2010 -----

Polecane posty

ja zamowiłam sobie smsem prenumerate mamo to ja i dostaje poczta gratis dostałam bidon kubek nie kaptek talerzyk miseczke antyposlizgowa i maskaotka a po za tym wyszlo mnie to taniej niz bym w kisku kupowała wiec jestem zzadowolona ja juz posprzatałam zupke zjadłam zmywara chodzi pranie wyprane ale nie chce mi sie powiesic zrobie to jak bede miec ochote ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolciu dzięki :) Wcześniej miałam jakieś takie przelewanie, myślałam, że to może ruchy, ale teraz dostałam takie wyraźne 2 kopniaczki, aż patrzyłam na brzuch, czy mi się rusza ;) Niedługo Ty poczujesz, czekamy :) Jak masz np 15 tydz + 5 dni to jesteś w 16 tyg :) Santicia, a to pęcherz może stłumić faktycznie... Gabriella piękne imię miałam na studiach koleżankę właśnie przez 2 l, ale wiesz miała trochę problem, bo gdzie podawała imię, pisali jej przez jedno l i zawsze musiała dodawać,że dwa 'l' . Wkurzała się strasznie. Jeden prof myślał nawet, że ona jest Gabrielka nie Gabriella i ta się wiecznie musiała tłumaczyć, więc jeśli o mnie chodzi, to odradzam dodawania liter.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witania, moje gratulacje! niesamowite uczucie, co? mnie też smyra od czasu do czasu, czuję takie głaskanie, czasem taki miotanie skrzydełek, ale marzy mi się taki prawdziwy kopniak :) witania, a ty też będziesz miała synusia z tego co widzę, tak? u nas wszystko ok. Czuję się super. Mały rośnie i śliczne koziołki dla nas fika. Idę jeszcze na jedno usg prenatalne, te w 20-24 tygodniu i mam nadzieję, że też usłyszę pomyślne wieści :) a wy dziewczynki, też idziecie na to drugie badanie prenatalne (3D) czy sobie odpuszczacie? z tym tętnem, to przyłączam się do teorii majóweczki, u nas było 136/min. widzę, że tu już zakupowe klimaty panują :) kurcze, jakbym wparzyła do tych sklepów, to bym fortunę wydała :) trzymam się jakoś i planuję pierwsze zakupy po 25 tygodniu :) jak czytam jak się fajnie do naszego wspólnego :) lutego przygotowujecie, to aż się buźka śmieje :) będę zaglądać! jeszcze raz wszystkiego naj dla wszystkich lutowych mamuś!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smaka mi narobiłyście z tymi gołąbkami i dziś kupiłam :) Dorobiłam sosik pomidorowy i zasiadam do obiadu. :) A potem do pracy... Miłego popłudnia, będę wieczorkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajuśka u mnie na 80% chłopak, dopiero na 4d pod koniec września będę wiedzieć na 100%. Oj super uczucie z tymi ruchami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smacznego Witaniu:) Kajuśka w weż mi powiedz bo ja bylam na badaniu prenatalnym ale tylko na tym gdzie pobierają krew. Na 3d się wybieram tzn na 4, ale to raczej w celu zobaczenia malucha tzn wiem, że dowiem się też czy wszystko oki, ale tzn że ty bedziesz już drugi raz na 3 tak? a tak wogóle to zagladaj, zagladaj jak najczęściej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witania-- gratuluje ruchow Kochana :):) moncia-- dobrze ze z Dzidzia wszystko wporzatku ;) kajuska-- kolejny synek w lutowkach :) suuper :) santicia-- uwaga uwaga, PRZEPIS o ktory prosilas: *kibel obstruganych kartofli *4 duze cebule *1 jajko *sol do smaku wszystko razem zetrzec, np w sokowirowce i smażyć na patelni i oleju :) podawac lekko zarumienione. chyba ze masz stary piec tzw. kachlok albo żeleźniok to mozesz usmazyc na plycie z tego piecyka i podawac lekko czarne :) do tych plackow rewelacyjnie pasuje herbata z dziurawca albo zwykla herbatka z cytrynka :D mmmmm a tak przy okazji to sie teraz taaak napchalam tymi plackami ze normalnie szok.. to chyba juz jest grzech tak sie objadac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fasola, ja byłam na pierwszym usg genetycznym - tym badaniu przezierności karkowej, które się robi między 11 a 14 tygodniem. Wtedy na 60% Pani obstawiała dziewczynkę, wybrałam już imię i już miałam spineczki kupować :P gdy nagle 3 dni temu pokazał się bardzo wyraźnie siusiak mojej już nie Hani :) Drugie jest 3d (albo 4d) i ma na celu sprawdzenie przede wszystkim komór serca specjalistycznym sprzętem, innych organów również (takich jak żołądek itp.). Nie wiem dlaczego trzeba je wykonywać w takim przedziale czasowym, nie bardzo pasował mi termin i chciałam się zapisać w 25 tygodniu i mi w 3 placówkach powiedzieli, że to nie ma sensu i żebym sobie w takim razie odpuściła, bo szkoda 2 stów :( jest jeszcze trzecie, ale ono nie jest wskazane jeśli w 2 poprzednich wyjdzie, że wszystko jest ok. tak mnie poinformowano w placówkach, do których dzwoniłam. Mam nadzieję, że nie namieszałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z krwi nie robiłam, to są te testy PAPPA, tak? one określają chyba tylko ryzyko zespołu Downa, czy jeszcez coś? nie znam się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak to są te testy PAPPA, one określają pare chorób - przynajmniej tak przeczytałam, ale z moimi wynikami idę dopiero w poniedziałek więc będę mogła coś więcej powiedzieć. tam też jest wynik przezierności karkowej, ale szczerze mówiąc jak tak mówisz to wolałabym iść na usg a nie mieć pobieraną krew...musze pogadac z tym moim:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Odnośnie gazety "M jak mama" też ją mam, mężuś mi kupił mówiąc, że to czasopismo jak to określił w moim klimacie:) Nadal leżę w łóżeczku, praktycznie większość czasu. Mam lekkie plamienie od czasu do czasu. W poniedziałek wszystko się wyjaśni. Dziewczyny, czy Wy też rano macie zaczerwienione piersi i brzuch, tak jakby były bardziej ukrwione. I bardzo mnie swędzi, może to przez to,że się rozrasta skóra w tych miejscach, albo przez oliwkę, którą stosuję? Dziś na obiad będę mieć piersi z kurczaka z ryżem i brokuła "na szybko" A teraz trochę grzeszę, ponieważ zajadam się "jeżykami" z likierem o smaku wiśni mmmmm pychotka. Trzymajcie się:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. u mnie dziś już lepiej- i ze mną i z uchem. Antybiotyki biorę bo nie było innego wyjścia niestety :( ważne, że pomagają. Zaraz jadę do gin na USG i kontrole. Może dziś poznam pleć dziecka! Już się nie mogę doczekać :) mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku. Trzymajcie kciuki, pozdrawiam wszystkie mamusie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane! Dzieki za wszyskie mile slowa :-) 🌼 😘 Majoweczka, fasola28, to trzymam kciuki, zebscie tez mialy synkow!!! :-D Santicia, kochana, ja akurat jestem z tych co sie wola troche tajniaczyc i zadnych zdjec nie daje do internetu. Takze wybaczcie mi prosze, ale nie bede wklejac linkow do fotek moich i fosolinki. Nie mam tez konta na nk. Co do usg, to ja w sumie niewiele widzialam, a jak lekarka pokazala cale dziecko, to w zyciu bym nie odroznila sisiaka od peopwiny… Dopiero jak robila zblizenia na poszczegolne czesci ciala i wyszla pupcia i dwie nozki, to dopiero wtedy byl wyrazny fifolek miedzy nimi (chociaz tez potrzebowalam, zeby go pokazala kursorem, hehe). Jeszcze co do usg, to to bylo tzw USG genetyczne 3D/4D, ktore sie robie miedzy 18 a 22 tc. Babeczka zrobila tez zblizenie na serce i widac bylo 4 komory. Pokazywala tez cos tam w watrobie - dla mnie to byly plamki tylko, no ale ona twierdzila, ze wszystko widzi wyraznie, hehe. Maly jest bardzo rozbrykany, takze nie wiem dlaczego nie czuje jeszcze ruchow… Wczoraj poczulam cos jakby babelek przeplywajacy pod skora, ale nie wiem napewno, czy to bylo to… Czekam na wyrazniejszy znak. Oki, koncze narazie, bo u mnie w pracy wciaz grobowa atmosfera po burzy zwolnieniowej…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SanticiiaKondradek
Sabiness, dziekuje za ten przepisik moj misiek strasznie przepada za placuszkami a i za cebulka jak najbardziej wiec zrobie mu morze niespodzianke dzisisj na obiadek :P Wlasnie z ta przeziernoscia, jak ja mialam dobrze, 1,8 chyba jak dobrze pamietam to to ponoc moze sie jeszcze zmienic tak?? Bezsensu... Caly czas sie martwic ja normalnie nie wytrzymam :P Jejkuniu jutro mam ten egzamin, wiecie jak sie boje i stresuje? Min. mam do wykucia dwie ksiazki slowek, bo ten egzamin sklada sie z pieciu czesci kazda warta 20% calosci, w kazdym razie snilo mi sie ze mi czasu nie starczylo na niego bo dziwne pytania byly. W moim snie pojawilo sie min.pytanie,kto odpowie?? : " Z monety usunieto postac orla. Teraz wstawiono tam podobizne prezydenta.Pytanie brzmi: na ktorej stronie monety bedzie owa twarz: lewej, prawej czy moze pomiedzy?" Kurde co za sny,nie no takich pytan nie bedzie,ale sie juz martwie czy sobie jutro poradze... Mam nadzieje ze czesc tlumaczeniowa nie bedzie za ciezka...wrrr.... :) Prosze 3majcie kciukaski!!!! Pewnie jeszcze wieczorkiem was o to poprosze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola super że lepiej z tym uchem, to bardzo boli z tego co pamiętam. Sylwie swędzi bo się skóra naciąga, bo brzuszek i piersi się powiększają, smaruj oliwka i kremami by Ci rozstępy nie powychodziły. Co do testów PAPA,to wskazaaniem do nich sa złe wyniki usg genetycznego, moga wskazywac na ryzyko zespołu Dawna. Ryzyko -nie potwierdzaja, ani nie wykluczaja. tam wychodza 2 współczynniki we krwi które są inne u zdrowego dzidziusia niż u takiego z zespołem Downa. Natowiast NT, przeziernośc karkowa mierzy się podczes 1 usg genetycznego, lekarz wykonuje kilka pomiarów w ułożeniu dzidziusia boczkiem, robi sie to usg do 13 tyg, gdyż potem nie ma sensu, bo nie da się zmierzyc NT-po tym tyg zanika. Ja miałam złe wyniki usg, natomiast, PAPA wyszły super-ale tak jak pisze obydwa badania daja wynik-jakie jest ryzyko dla Ciebie że urodzisz dziecko chore,a nie potwierdzaja choroby . ja zdecydowałm się na padania prenatalne inwazyjne, troche o tym pisałam wcześniej naszcześci wyszły super. Lekarz pow że NT może wyjsc wysokie poprostu dlategoże taka uroda dzidziusia i ma krótka szyjke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwia mnie też brzuch swędzi, ale to jest chyba naturalne:) staram się za często nie drapać:) Ola to dobrze, że z uszkiem lepiej. Trzymamy kciuki i czekamy na dobre informacje:). Odezwij się jak tylko wrócisz. kama to ja chyba sobie zrobię te usg genetyczne, ale podpytam mojego gdzie warto jechać... satnicia będzie dobrze zobaczysz, ale mimo wszystko jutro trzymam kciuki oczywiście z fasolą;) dalej niech te moje już wyjda bo chcę gazetkę poczytać, a tak udaje i sciemniam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Santica będziemy czymac kciuki mocniutko:)). NT masz bardzo dobre 1,8 to super wynik, niepokojęcy jest powyżej 2,5. zmienie się w ten sposób że zanika i po 13 tyg i już nie można mierzyc bo nic nie znaczy. Więc już możesz by spokojna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja niedawno wrocilam ze spacerku z synkiem i znowu zmeczona jestem. Wogle sie dzis przestraszylam bo jak sie podcieralam to mialam troszke krwi w sluzie:O:O mam nadzieje ze nic zlego sie nie dzieje. Olu ciesze sie ze ucho juz mniej boli:) dawaj relacje po USG:):) Kajuska fajnie ze wpadlas, gratuluje synka:):) chyba wiekrzosc chlopcow sie urodzi w lutym:P:P hehe dziewczyny wlasnie polozylam malego spac i tez si eod niego poloze, ja chora jestem jak do was nie zajze:P:P:O buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ :) To zescie sie rozbrykaly :P Kajuska🌼 gratuluje i zazdroszcze ..u mnie synek niby ale nie wiem na 100 % :/ Laski odebralam wyniki krwi HGB ponizej normy pomimo ze jem zelazo :( wrrry wyniczki nie za ciekawe aaa weszlam w 20sty tydzien dzis czyli polmetek ...:)😘 pozdrawiamy ja i Jonek :) Ps.Jednak cos musi byc z tym biciem serduszka :) u dzidzi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejo babeczki. Agus_inv- wypoczywaj kochana! Majóweczka- gratki półmeteczku. To imprezka się szykuje...;)...Mnie wróżka przepowiedziała pierwszą dziewczynkę, a drugiego chłopaszka, a będzie na odwrót. Niby czepiam się, bo przecież pleć się zgadza.;) Fasola, Sylwia - smarujcie częściej brzusio oliwką albo czymś takim. SaniciaKondradek- będzie na 6! Kama - gratuluje zdrowego synusia. Ola - trzymamy kciuki! Dziewczyny kupiłam nową gazetę ciążową "dobra mama" i qrde szlag mnie lekki trafił. co tam za eksperci jak ciąża zaczyna się w 1 tygodniu od zapłodnienia i trwa 40 tyg. Przecież w takim układzie musiałaby trwać 42. Wydałam 6 zł i więcej nie kupię!!! A jeszcze piszą, że do szpitala po porodzie książkę masz sobie wsiąść - przepraszam, kto ma czas na czytanie jak dzidziuś jest przy tobie i nawet nie ma szans się wyspać? Witania- cos chłopaki obrodziły. :D Super, że już czujesz ruchy! Kajuska- pod koniec ciąży będziesz miała dość kopniaczków. :D Marwo, AniaForever, Sabiness, .Paulinka, Kasia W,-🖐️ Moncia- my mamy taki do ucha i stwierdzam, ze jak junior był maleńki to do dupy nawet się nie nadawał. Za każdym razem inna temperaturę pokazywał. Grysia, Ania25- mój chłop ma teściową straszną. Całe szczęście, że nas dzieli od niej kilka tys. kilometrów, bo nie wiem co by się tu działo. ;) Ja na szczęście mam znośną. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny:) Przepraszam,ale dzis nawet nie czytałam postów. Okropnie boli mnie głowa, już od 3 dni. A dziś jeszcze boli mnie brzuch. Jutro mam wizyte u lekarza, moze cos poradzi.. Z dobrych wiesci , chyba znowu czułam dzis kruszynke. Nawet podnioslam sobie koszulke i obserwowałam brzuch w tym czasie. I wiecie co, nie wiem czy to było złudzenie czy nie, ale wydaje mi sie , ze podczas jednego z kopniaczków podniosła mi sie skrora w tym miejscu .Czy to w ogole mozliwe, zobaczyc w 19 tygodniu ruchy dziecka > Jutro zaczynam 20 tydzien :) Pozdrawiam Was wszytskie serdecznie. Mam nadzieje, ze wszytsko u was OK. Postaram sie jutro nadrobic zaległosci ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwia-- brzuszek raczej nie swedzi od oliwki, ale od jej malej ilosci ;) Skora sie naciaga co powoduje ze czujemy swedzenie i jest to normalne. Mnie strasznie piersi swedza i pepek :P ja sie kremuje Johnsonem majoweczka-- a wybilo Ci juz pepek? wiekszosci kobiet po 20 tc pepek "wybija" czyli sie robi nie wklesly ale wypukly :) daga-- hehe racja ze to byl specjalista po podstawowce chyba :D ale na necie tez sie natknelam na mase stron o ciazy ktore podaja taaakie glupoty ze szok.. hehehe a co do tej ksiazki w szpitalu, to Ci powiem ze jak moja bratowa byla z dzieckiem w szpitalu to laptopa se wziela buhaha :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×