Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agnesska

----- L U T Y 2010 -----

Polecane posty

sabiness te z serii mammut z ikei sa swietne bo poniej jak dziecko juz jest wieksze tzn ma juz ponad 1,5 roku idzie ta jednia cala boczna czesc wyciagnac i ma takie łózko wiec jest to wydatek na jakies 3 lub nawet 4 lata wogole cała seria mamut jest swietna ale droga za kazdy element placi sie po prawie 500 zl ja kupiłam mojemu malemu stoliczek krzesełka i połeczki z tej seri

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łojej dziewczyny, ale żeście się rozpisały dziś :) a w niedziele cisza tu była, aż strach zaglądać było :) Mmnie od nowa zaczęło boleć ucho, chyba dlatego, że wczoraj się wykąpała. Starałam się uważać i pech, znów boli.Całą noc nie spałam. A dziś cały dzien przed kompem bo jutro mam testy na prawo jazdy i muszę nauczyć się tych wszytsich pytań żeby zdać. Ogólnie to planuje prawko skończyc przed porodem i szczerze licze na to, że mi się uda. Poza tym jutro wyniki czy na studia się dostałam. Co prawda miałam iść na dzienne, ale z wyniku sytuacji :) idę na zaoczne i myślę, że jakoś sobie poradzę:) Noo chyba, że się nie dostane to trudno. zuza-anna Monique10 mam do Was pytanko. Super, że wyszły na wierzch tematy kodeksowe :) Bo mam problem. Zaczęłam pracę 1 lipca, pracodawca wie, że jestem w ciązy, powiedzieli, że przedłużą mi umowę do dnia porodu. Obecnie jestem na L4. Moje pytanie będzie dotyczyło urlopu macierzyńskiego. Czy to prawda, że jeśli mam umowę tylko do dnia porodu nie nalezy mi się i po porodzie będe dostawała tylko i wyłącznie zasiłek macierzyński w wysokości 200 paru zł? Co mogę zrobić, (o ilę mogę) żeby mieć urlop macierzyński i dostawać na nim 100% wynagrodzenia? Z góry dzięki za odpowiedz :) daga.p. u mnie też wcale grzybków nie ma. Mój nazbierał wcześniej troche kurek to zrobiłam w occie. Ale takich do suszenia nie ma nic... Kiepsko w tym roku. Myślę, że się jeszcze coś pojawi. Marwo strasznie się zbulwersowałam jak przeczytałam, ze Cię bezprawnie zwolnili. Dobrze, że wszystko dobrze się skończyło. Teraz będziesz miała duzo czasu dla siebie i swojego maluszka. Wszystkiego dobrego :* Agus_inv teraz taka pogoda zdradliwa, lepiej uważać, kuruj się puki jeszcze nic poważnego się nie rozwinęło. Herbatka z malinkami i do łóżeczka domi- gratuluje podwójnego szcześcia :) feelfine2708 witaj Kochana! Zapraszamy i gratulujemy :) ciesz się swoim szczęściem i problemami razem z nami SanticiaKondradek czyli obie czekamy na jakies wyniki :) Oby było dobrze a majóweczka ma bal na całego teraz :) heh, oby wróciła do nas szczęśliwa:0 pozdrawiam Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laseczki, witam po weekendzie! Pochodziłam po górach, udało sie bo nie padało, dzidzusiowi chyba pasowało takie chodzenie i bujanie się w brzuszku, bo nic nie kopał dopiero jak wróciłam i się położyłam to poczułam:) tam gdzie byłam grzybów było sporo, ale teraz mam problem bo nie chce mi się z nimi robi, haha wczoraj miałam ambitne plany zrobic w słoiczku w occie, dziś jeszcze mam wolne i lenia:). Marwo bardzo Ci współczuje,ci pracodawcy są masakra, zupełnie bez serca, człowiek sie poświeca dla pracy, a jak coś to maja nas gdzieś. jAniu, tak to z lekarzami..widzisz ja przed ciążą długo szukałam, wybrałam poleconego, a jak się okazało-kompletna porażka. Zuza-Anna- ja też myśle że jak pierwsze badania robiłaś to teraz powtarzamy tylko mocz i morfologie, mój ginek z ośrodka mówił,że po 20 tyg trzeba też zrobi krzywą cukrowa. Monique jak będziesz miec chwilke to napisz prosze jak jest w firmie która zatrudnia więcej niż 20 osób, bo moja jest taka duża, a pomalutku już myśle o L4. Ja byłamm w pt w przychodni i było miło9,ale on nie ma usg więc posłuchaliśmy tentna, położna pomarudziła,że mało przytyłam, a ja i tak czuje isę yaka ciężka - mam olbrzymie piersi i brzuszek też już duży co przy mojej posturze jest widoczne. w pracy już niedługo się zorientuja i obszerne ciuchy nie pomogą:) Miłego dzionka:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Feelfine i domi witamy u nas:)). Domi napisz koniecznie jak to jest-dwa dzieciaczki w brzuszku. Olu strasznie długo Cię trzyma to ucho, współczuje bardzo:(. Trzymam kciuki za testy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola... współczuję... A skończyłaś już antybiotyk? Kurcze penicyliny nie są za dobre na stany zapalne ucha, ale nie powinno się brać innych w ciąży i koło się zamyka :/ Może przejdzie samo... Mamo jakubka, ty miałaś siłę chodzić po górach? Ja to bym tylko leżała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaminko - :) obecnie macierzyńskie dla nas wynosi 20 tygodni = 140 dni jednak od stycznia 2010 należeć będzie nam się dodatkowy jeden tydzień ( jakk poinformował mnie zus - ale nie jestem jeszcze tego pewna to o ten jeden tydzień trzeba się upomnieć u pracodawcy pisammnie tzn. prośba o przedłużenie o jeden tydzień) im będziemy bliżej tym wyjaśnię wam to bardziej. Dodatkowo tatusiowie dostaną też jeden tydzień płatny - tzw. tatusiowe. Na macierzyńskie możesz pójsć już 2 tygodnie przed przewidywaną datą porodu - ale osobiście nie polecam jeżeli masz możliwość l-4 - bo poco zabierać sobie te 2 tygodnie z macierzyńskiego jak l-4 jest płacone 100 % do dnia porodu. Jeżeli twoja firma zatrudnia do 20 pracowników to rzeczywiście ZUS będzie wypacał tobie macierzyńskie w wysokości takiej samej ile wynosił poprzedni zasiłek chorobowy z kodem B. (czyli takie jakie miałaś za l-4) Jeżeli chcesz by zus przesyłał pieniążki na konto to napisz pismo z taką prośbą i dostarcz pracodawcy by on z aktem urodzenia i kolejnym Zus Z-3 przesłał to do Zus-u. Zus wypłaca mierzyńskie zawsze po zakończeniu miesiąca - czyli na kontach waszych powinno być zawsze do 10 następnego miesiąca. Olu - po pierwsze dostarcz pracodawcy zaświadczenie że jesteś w ciązy. Obowiązkiem pracodawcy JEST PRZEDŁUŻYC UMOWĘ DO DNIA PORODU ( jeżeli umowa kończy się wcześniej ). Potem kochana pracodawca wysyła do ZUS ( akt urodzenia, z-3 , i świadectwo pracy ) i zus nalicza Tobie zasiłek w wysokości takiej samej jak poprzednie l-4 z kodem B. Piszesz że jakieś 200 zł - a na jakim jestes etacie ? Powinnaś dostać 100 % wynagrodzenia z ostatnich 12 m-cy. Takie jeste prawo - nic nie mówisz robić - tylko urodzić :) A po urodzeniu dostarczyć akt urodzenia do pracodawcy - i każda kadrowa powinna wiedzieć co ona musi zrobić ( tak jak pisałam wcześniej ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monique i inne kobietki znające się na przepisach:) dobrze że Was mamy:) Przepraszam ale nic wiecej nie mogę teraz napisać, tak Was podczytuje tylko i wracam szybko do pracy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monique a jak jest większa firm aniż 20 osób, to co??? i mam jeszce pytanko ile można miec tego l4? bo słyszałam ze jak za długo to trzeba przejsc na macierzynski pod koniec ciążyy? Witaniu:), ja mam tak różnie, czasem leże i nic mi się nie chce, a czasem mam takiego powera,że nie moge usiedziec:). A szliśmy sobie pomalutku i było super, ponoc spacerki polecane:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo Jakuba - jeżeli chodzi o firmy większe to różnica polega na tym że to oni wypłacają Tobie nie tylko pierwszae 33 dni tzn wynagrodzenie chorobowe ale i kolejne zasiłeki chorobowe i nawet świadczenie rehabilitacyjne ( jeżeli rzeczywiście byłabyś na l-4 od początku ciąży to pewnie byś miała i świadczenie rehabilitacyjne) w sumie samo chorobowe może trwac 270 dni + świadcznie rehabilitacyjne. Tak jak pisałam wyżej co dziewczyny muszą zrobić to ty też - tylko że pracodawca nie wysyła tego do zus a sam nalicza tobie zasiłek macierzyński ( na podstawie aktu urodzenia). Więc nie ma przymusu korzystania z macierzyńskiego wcześniej jak wasz lekarz wystawi wam l-4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monique bardzo serdecznie Ci dziękuję za poradę. Trzymam kciuki za badania. Koniecznie daj znać jak będziesz po, buziaki :***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monique10 dziękuje za odpowiedź, aczkolwiek źle mnie zrozumiałaś bo ja już zaświadczenie dałam i powiedzieli, że mi przedłużą umowę do dnia porodu, jak tylko skończy mi się obecna, za jakieś 2 tyg to będzie. I właśnie o to chodzi, czy jak już mi się skończy umowa- czyli defakto nie będzie nigdzie zatrudniona, to czy będzie mi się należał ten urlop macierzyński ze 100% wynagrodzeniem? Umowę mam na pełny etat. Trzymam kciuki za Twoje badania:) mama Jakubka też sie niepokoje. Już przestawało boleć i po tej wczorajszej kąpieli znów się zaczęło.. A Ty kochana widzę, że aktywnie spędzasz czas, na świeżym powietrzu- bardzo zdrowo, bo mi to się nie chce ruszyć na głupi spacer- taka leniwa się zrobiłam.. Witania jeszcze nie skończyłam, zostały mi 3 tabletki i te kropelki.. Ten antybiotyk niby wskazany jest na zapalenie ucha- tak pisze na ulotce. Dziewczyny, widziałyście tą wyprawkę dla chłopca? Super, nawet niedrogo, ciuszki wyglądają na wcale niezniszczone.. chętnie bym się skusiła, ale dalej pozostaje przy tym, że jeszcze za wcześnie i nie chcę zapeszać, a Wy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was moje drogie!!! Wróciłam od lekarza w dobrym humorze. Łożysko mi się podniosło, także jest ok. Na następnej wizycie czyli 05.10. będę mieć dokładniejsze badania z "płytką". Czekam na wiadomości od pozostałych dziewczyn. Mam nadzieję, że będą same dobre wieści. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam to samo, tak mnie kusi,żeby coś kupic, takie cudne te malutkie rzeczy, ale też się boje zapeszac. Chyba poczekam tak do grudnia, o ile wytrzymam:) Olu, może nie idziesz na ten antybiotyk i trzeba go zmienic? czasem tak jest, jak masz możliwośc to może podejdż do lekarza i zmieni Ci na jakis inny, bo jak się bedziesz tyle męczyc:(. choc może to faktycznie ta kąpiel, może Cię zawiało,po.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :D Bylam.. zanioslam "wspanialej" pani szefowej L4, zobaczyc jej mine - bezcenne :D Powiedziala, ze zaczynam juz kombinowac zeby tylko sciagnac z niej kase... Pf ! Jakos nie chcialo mi sie z nia konwersowac, wiec udalam ze nie slysze po czym wyszlam ;P Witania - znawca prawa to ja raczej nie jestem i nie bylam hehe ;) Ale dzieki Wam wszystkim i oczywiscie ze szczegolnym uwzglednieniem Naszych specjalistek udalo mi sie jakos sprawe wyjasnic, teraz juz tylko pozostalo mi odpoczywanie od pracy, chociaz i tak nie narzekalam ;] Feelfine witaj wsrod Nas ! :D Super ze nasze grono sie powieksza :)) Glowa do gory kochana ! Pamietaj ze teraz moze byc tylko lepiej :) i chetnie ja rowniez poczytam Twoje historyjki na temat tesciow hehe ;) Santicia dziekuje bardzo :) I oczywiscie kciuki za Ciebie bardzo mocno trzymam ! :) Na pewno super Ci poszlo :) Super ze sie wybawilas na weselu i na poprawinach tak trzymaj ! :) Moncia ciesze sie ze juz lepiej ze zdrowkiem :) Zuza-anna dziekuje za pomoc, ale mysle ze poki co zostawie ta sytuacje tak jak sie zakonczyla zobaczymy co bedzie jak z L4 wroce ;) Co do badan ja co miesiac tak jak dziewczyny - morfologia i mocz, ale ze wzgl ze u mnie w rodzinie bliskiej jest cukrzyk musze cukier rowniez co miesiac badac. Ola, kurcze nie fajnie ze masz takie problemy z tym uchem, ale mam nadzieje ze niebawem Ci przejdzie i wrocisz do zdrowka :) Mnie przez jeden dzien bolalo lewe ucho i lewa str gardla.. ale samo jakos przeszlo na drugi dzien.. Trzymam kciuki za prawko :) A z tym czasem dla mnie.. to powiem Ci szczerze ze to bedzie straszne, nie lubie zbytnio przesiadywac w domu, wiadomo zawsze cos do roboty tu jest, ale i tak za malo hehe ;] Majoweczka - tak, tak na pewno to super znak ze jej tu nie ma teraz :) Na pewno bardzo szczesliwa jest ;] I dobrze, zasluguje na to :) A jej misio pysio pewnie zachwycony jej osobka, w koncu na pewno bardzo tesknil :) Mama Jakubka - Ciesze sie ze wypad sie udal, nic chyba tak nie odpreza jak jakis wyjazd :) Droga moze troszeczke meczaca, ale pewnie same widoki dodaja energii :) A co do pracodawcow - to latwo sie na nich przejechac, bo tu niby znasz szefowa juz tyle czasu wszystko fajnie pieknie i z takim czyms wylatuje... trudno, na szczescie jakos to sie skonczylo poki co ;) A ja kurcze nie mam co teraz robic ;) moze poogladam sobie jakies bajerki dla dzidzi :) My z mezem tez chcemy tak zrobic zeby nie wszytsko na raz kupowac, tylko po kolei.. ale z drugiej strony nie mam pojecia kiedy zaczac... moze jak poznamy plec... nie wiem kiedy bedzie ten odpowiedni moment ;) Ale poogladac, chyba mozna co ? ;)) hehe Ciekawe jak tam dziewczyny po wizytach :) mam nadzieje ze u wszystkich wszytsko gra :)) Buziole ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dobrze Marwo,że zaniosłaś jej to L4 ,szkoda że nie mogłam zobaczyc jej miny, haha dobrze jej tak głupia krowa. Kombinowac- jaka bezczelna. U mnie w pracy też się wkurzą jak się dowiedzą co niektórzy:(, ale cóż należy nam się i tyle!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feelfine-- 🖐️ hehe widze jestes zaznajomiona z tematem tesciow :D moncia-- fakt roznica cenowa jest, no ale jak mozna dolozyc te 200 zl to warto sobie pasa przyciagnac a kupic porzadniejsze i tak jak wspomnialas, to jest zakup na dluzej. Gdybym juz znala plec na 100% to bysmy juz teraz powoli kupowali rozne rzeczy, zeby troszke podzielic koszty, no ale narazie musze czekac ;) ola-- powodzenia na testach, moze egzaminator bedzie delikatniejszy ze wzgledu na Twoj stan ;) wiesz wszystko sie da zrobic jesli mowa o studiach, ja wlasnie zrezygnowalam bo chodzilam na dzienne i od przyszlego zaczne zaoczne. a jaki kierunek chcesz zaczac? mama Jakubka-- zazdroszcze weekendu z gorach :) ja kocham gory Monique-- ja mam tez pytanko ale troszke innego pokroju. Powiedz mi jesli teraz przerwalam nauke, nie pracowalam na stale i nie jestem zarejestrowana nigdzie, to czy mam sie zarejestrowac jako bezrobotna zeby miec ubezpieczenie? Jedna pani mi mowila ze zasilek mi sie nie nalezy bo nie pracowalam wystarczajaco dlugo na umowe.. No i jak sie zarejestruje, to jakie dokumenty potrzebuje i gdzie mam je zlozyc? Czy wtedy jako bezrobotna bede dostawala jakis macierzynski albo cos? Czy moze moj maz bedzie mial jakies dodatki? Powodzenia na badaniach :) majoweczka-- to ze sie nie odzywasz to chyba dobry znak Kochana :D no sie nie dziwie, odwalilas sie na bostwo i szalejesz :D:D sylwia-- to wspaniale :) oby kazda z nas przynosila tylko takie dobre wiadomosci jak Ty ;) no faktycznie, ta wyprawka bardzo kuszaca.... te ciuszki taaakie slicze mmm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyprawka jest super. Niektóre rzeczy można kupic bez wzgl edu na płec, w neutralnych kolorach np białym, żółtym, zielonym. Tak samo ubranka z motywami ze zwierzątkami pasują zarówno dla dziewczynki jak i chłopczyka. Nie wiem jak z rozmiarem, koleżanka kupiła dużo ciuszków na 56, a córa urodziła się większ i nic sie nie nadaje, bo w śpioszkach nie moze swobodnie rozprostowac n óżek. A z koleji jak trafi się maluszek to utonie w rozmiarze 62;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia super, że wszystko w porządku mama Jakubka co do rozmiarów to problem jest, jesli będzie za małe, ale jak rozmiar za duży to nie ma problemu, bo maluch i tak urośnie szybko, więc ciuszki zostaną wykorzystane. U mnie sytuacja finansowa bardzo chwiejna jest. Co prawda mam wypłatę co miesiąc i to z niej odkładam pieniążki na wyprawkę dla maluszka. Mój facet pracuje w takiej firmie, że w zimę maja przestój (projektowanie i zagospodarowanie trenów zielonych). Rodzice powiedzieli, ze pomogą w razie czego, bo za studia też trzeba będzie płacić. Wózek kupią, z resztą dużo rzeczy dostanę od cioci, która niedawno urodziła i siostry mojego narzeczonego. Także nie będzie źle.. A co do antybiotyku to myślę, że nie ma sensu zmieniać, bo zostały mi tylko 3 tabletki, wezmę do końca i będę się oszczędzać na maxa, bo tylko to jest jedyną bezpieczną metodą. sabiness wybierał dziennikarstwo i komunikacja społeczna, nawet z myślą o tych studiach zdawałam maturę, ale i tak mogą mnie nie przyjąć bo to już V tura.. za późno się otrząsam z tego, że moje studia dzienne poszły w zapomnienie. Wcześniej o zaocznych nawet nie pomyślałam i nagle mnie oświeciło.. chyba troche zbyt późno.. okaże się jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olu, a może Ty masz wirusowe zapalenie? Tak czy siak musisz cały czas bardzo dbać o uszy, zasłaniać, grzać.... Mam nadzieję, że będzie coraz lepiej. Co do wyprawki nie chcę kupić gotowej, nie mogę się doczekać aż będę chodzić po sklepach i kompletować śliczne śpioszki :) Cena kusząca owszem, ale jak dla mnie to po pierwsze za wcześnie, po drugie chcę sama wybierać w sklepach ;) Sylwia :D :D :D Wspaniałe wieści :D Macica się podnosi i łożysko też :) Bardzo się cieszę, teraz to już będzie tylko lepiej :) Marwo :) gratuluję :) Twoja szefowa jeszcze śmie mówić, że ty kombinujesz? To ona coś wymyśla! Doszłoby do tego, ze zmyśliłaby coś i dyscyplinarnie cie zwolniła, a tak jesteś bezpieczna :) I super :) Mamo Jakubka, więc wychodzi na to, że chyba lepiej kupić większy rozmiar... Lepiej niech będzie za duże niż za małe, tak mi się wydaje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witania nie wiem, ja to już nie pierwszy raz mam problemy z uszami, lekarz stwierdził, że bardzo wrażliwe i tyle.. A co do wyprawki to u mnie chyba tak bajkowo się nie zapowiada z tym kupowaniem. Po pierwsze pewnie będe musiała sama robic zakupy typu ciuszki: bo mojego faceta do chodzenia po sklepach końmi się nawet nie zaciągnie.. Nawet fakt, że to nie dla mnie, nie dla niego tylko dla naszego maleństwa chyba go nie przekona. Poza tym to wciąż się obawiam, ze nie będę wiedziała ile czego, jaki rozmiar i w ogole.. pełna obaw jestem. Mam nadzieje, że mi przejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Jakubak1
napewno lepiej te większe, choc ja kolosa sie nie spodziewam:). Kubus wazył 3350 i miał 53cm i pewnie teraz tez tak bedzie:) A ile czego to też nie wiem;), nie ma sensu przesadzac bo dzidziok w oczach rośnie, ale mam nadzieje że ten temat jeszcze nie raz isię u nas pojawi i wspólnie wymySlimy:).Częśc rzeczy dostane napewno od koleżanek, bo juz mam obiecane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olusia u mnie też męża na zakupy nie biorę :) Ja muszę pomalutku, dokładnie obejrzeć, a on by wziął pierwsze lepsze. Nic się nie martw, ja też nie wiem ile czego i wogóle co mam kupić i jaki rozmiar, ale wierzę, że jak przyjdzie zima to zacznie się temat na poważnie i kilka doświadczonych już tu mamusiek podpowie nam co jest potrzebne :) Mąż do ciuchów się nie wtrąca, ale do wózka, łóżeczka, fotelika, owszem :) Każda z nas jest pełna obaw, ale u mnie radość coraz większa i chciałabym już żeby był luty :) A gdzie dziewczyny, które miały dziś wizytę? Odezwijcie się! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejo babeczki. Dziś wróciłam do pracy po L4 i na dzień dobry musiałam dzwonić do fachowca i go opie*** bo korzystajac z tego, że mnie nie ma zawyżył nam rachunek o 1100zł...:/... A póxniej cały dzień w biegu - do domciu wróciłam o 16.30 i godz później jechałam odwiedzic kuzynke w szpitalu. Własnie wróciłam...ale będzie masakryczny tydzień! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×