Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dgfufoddd

Kto miał robiony rezonans?

Polecane posty

Gość OlkaW
Raczej tak. Skierowanie jest konieczne na tomografię, i bez znaczenia jest wtedy czy idziesz prywatnie czy na NFZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiktoria_Wiki
dokłądnie tak, rezonans można wykonać bez skierowania prywatnie czytaj odpłatnie a tomografie to juz nawet jak chcesz za nia zaplacić musisz miec skierowanie plus dokumentacje medyczną ze takie coś CI jest potrzebne wiec tomografia to już grubsza sprawa a wydawałoby się ze badanie podobne. najlepiej jeszcze się wszystkiego upewnic w docelowej przychodni czy to tu opisywanej starmedice czy innym pryawtnym ogródku ze tak się wyraże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlkaW
Wiktoria_Wiki - zgadzam się z Tobą w 100%. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hulakrasula
na tomografie wszedzie trzeba miec skierowanie z tego co wiem, rezonans nie wymaga. Weszłam na stronkę tej starmedici co tu tak piszecie o niej i nawet oni pisza na swojej stronie by mieć całą dokumentacje wiec czytać dokładnie;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rezonans to ciężka sprawa, jeśli boisz się zamkniętych przestrzeni. Ja dowiedziałem się o własnej klaustrofobii, kiedy dostałem ataku paniki podczas wycieczki szkolnej w gimnazjum, zwiedzaliśmy jakąś twierdze i łaziliśmy kanałami zgięci w pół. Potem jakoś nauczyłem się unikać takich przestrzeni zamkniętych, ale kiedy się okazało, że muszę zrobić rezonans, to autentycznie się przestraszyłem. Uprzedziłem lekarza, jaki jest mój problem, więc wyjaśnił mi, jak wygląda badanie, dał kilka wskazówek – jak oddychać, żeby się uspokoić, o czym myśleć itp. Naprawde jestem mu wdzięczny, bo przezwyciężyłem strach i badanie w pracowni w Medyceuszu przebiegło bez większego problemu. Od tej pory uważam że trafiłem na najlepszego radiologa w Łodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lamo86
Ja dostałam skierowanie od ręki od mojego ortopedy. Poszłam z bólem karku, głowy i zawrotami głowy. Nawet nie prosiłam o skierowanie, sam wypisał, a rezonans załatwiłam sobie bezpłatnie w szpitalu na Prokocimiu w Krakowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nic strasznego, po prostu kładziesz się na stole, który później powoli przesuwa się jednocześnie skanując Twoje ciało. Ja robiłam w Medyceuszu przy Bazarowej tylko na dwa razy musieliśmy bo za pierwszym kichnęłam i wszystko się rozmazało na obrazie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba zależy co masz badane - jak przewód pokarmowy to może mieć znaczenie. Mogłoby mieć znaczenie jak byś miała coś podane, co zwiększałoby prawdopodobieństwo wymiotów. Ale nie masz mieć podanego kontrastu więc raczej nie ma to znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paluchh
Ja miałem robiony rezonans, normalnie badanie, nic nadzwyczajnego. Trochę się stresowałem wcześniej, dlatego dużo o tym czytałem. Fajnie jest to wytłumaczone na tej stronie https://cenomed.pl/strona/poradnik Wszystkie niezbędne informacje w jednym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grymałka
ja miałam robiony rezonans na w Lux Medzie na Niekłańskiej, w sumie jakoś szczególnie się nie denerwowałam, badanie jak badanie, lekrza odrazu powiedział mi czego mam sie spodziewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze, że lekarz przygotowuje do badania. Wiemy czego się spodziewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelika92
Ja mialam robiony w krakowie,. Rejestrowalam sie tutaj http://www.rehabilitacje.org na ten zabieg. Słyszałam ,że mają najtaniej w całej małopolsce i faktycznie - nie przepłaciłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na nfz terminy na rezonans za kilka miesięcy, ba w jednym szpitalu to mi powiedzieli, że już zapisów nie robią, bo nie ma miejsc - co za parodia. Skorzystałam z Luxmedu prywatnie, bo jednak zdrowie ważniejsze i nie ma co czekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam robione badanie. Nie ma co się bac, nic nie boli. Robiłam badanie u siebie w Bydgoszczy w http://bonus-diagnosta.pl/ bardzo dobrze trafiłam, placówka profesjonalna, opieka dobra, nei narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werka991
Ja miałam jakiś czas temu robiony rezonans, nic strasznego. Z tego co wiem bez problemu możesz się na niego umówic tutaj http://www.helimed.pl/ Terminy są krotkie, nie to co ma NFZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polippo
na NFZ nie ma co liczyć w tej kwestii ja dostałam termin za 4 miesiące, śmiech na sali a potrzebowałam an cito badania, na szczęście w Centrum Diagnostycznym Lux Medu udało się z dnia na dzień umówić na badanie więc prywatnie to jest zupełnie inne podejście do pacjenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fredzka
ja robiłam sobie rezonans w Lux Medzi i bardzo dobrze bo u nich można zrobić go od reki a nie to co w szpitalu publicznycm chyba bym czekała kilka lat zanim bym się dostała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deri

ja właśnie robiłam w G&R na Zachodniej i już mam opis badania. Mają natjaniej w mieście i szybko dają opis, więc warto fo nich się udać. 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×