Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mama za 3 tygodnie

lepsze mleczko nivea baby czy oliwka?

Polecane posty

Gość mama za 3 tygodnie

Witam Was drogie mamusie, jestem na etapie kompletowania wyprawki i stanęłam na kosmetykach, zdecydowaliśmy się,że pokupujemy firmy nivea, ale co lepsze dla niemowlaczka mleczko czy oliwka? Mleczko można stosować od pierwszych dni życia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wg mnie oliwka mniej uczula, więc ją bym wybrała. A wczoraj w szkole rodzenia rozmawialiśmy o wyprawce i położna stwierdziła że najbezpieczniejsza na te pierwsze dni jest oliwa z oliwek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koleżanka...k
oliwka bambibo,zwykła najzwyklejsza,najtańsza,najlepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama za 3 tygodnie
oliwa z oliwek, faktycznie bo ma same naturalne składniki, najwyżej na potem kupie oliwke jak maluch podrośnie troszke, dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezeli dziecko sie ie wysusza nie trzeba smarowac go niczym.tym bardziej jesli sie kapie w emolientach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koleżanka...k
ale emolienty to trzeba dodawać tylko jeśli jest wskazanie a nie rozleniwiać skórę każdego dziecka.Potem jest na wszystko wrażliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też mama
Nasza Pani Dermatolog stwierdziła,że odchodzi się już od natłuszczania skóry niemowląt,bo niepotrzebnie zapycha się ujścia gruczołów. Najlepiej wybrać coś natłuszczającego,delikatnego do kąpieli i na tym koniec. Np.Oillatum bądź tańszą wersję Oillan. I po tym już dziecka niczym nie smarować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a zamiast zasypki/pudru podobno najlepiej sprawdza się mąka :) Oczywiście mówimy tu o takim nowonarodzonym maluszku, którego wszystko może uczulić. Jestem zdania, że nie ma co wydawać kupy kasy na kosmetyki, bo często płacimy za firmę, a nie za jakość produktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama za 3 tygodnie
hmm... czyli jak nie trzeba nie smarować, a jak bedzie sucha to oliwa z oliwek, ewentualnie oliwka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez mama-wlasnie o tym mowie.ja synka nie smaruje,ma pol roku i piekna skore.kolezanki synek w tym samym wieku ciagle ma jakies wysypki.a co do pupy-to od kilku miesiecy tez niczego nie uzywam.dziecko ma ladna pupe.czasem jak cos sie zaczerwieni smaruje bepanthenem i jest ok.zreszta te pampersy bodajze od 3 to juz sa same w sobie czyms nawilzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko bedzie zależało od skóry noworoda czy bedzie tolerował dany kosmetyk.Mój synek od urodzenia a dziś ma 2,5 roczku używa emulsje Balneum ponieważ jego skóra nic innego nietolerowała.A przy kompletowaniu wyprawki wybrałam kosmetyki Nivea są swietnej jakości,no ale niestety synek nietolerował ich oliwki i zadnych innych firm przerabiałam wszystkie.Okaże sie jak sk óra będzie tolerować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama za 3 tygodnie
moja teściowa mądrze doradza, że lepiej poczekać aż się urodzi i wtedy ewentualnie położna coś doradzi w szpitalu a zawsze moża kupić po urodzeniu, natomiast moja mama jest za tymi wszystkimi kolorowymi kosmetykami dla dzieci, ale nie chce żeby dziecko dostało uczulenia przez taką głupotę, więc pójde za Waszymi opiniami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie jak najmniej chemii.Oilatum czy tez Balneum (mój po Oilatum tez miał wysypki i bardzo wysuszona skore)sa to drogie kosmetyki ale polecane przez pediatrów.Wszystko zalezy od skóry.Ale nie warto tez dzoieciątko przyzwyczajac do ekstra kosmetyków ja nie miałam wyboru a skóre ma teraz delikatna bez zadnych krostek itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też mama
Dermatolog odradziła nam również szampon Johnsons baby i ogólnie kosmetyki Johnsona dla dzieci,są bardzo naszpikowane chemią. A ten popularny szampon właśnie,zawiera sylikony które zaostrzają problemy z ciemieniuchą. Polecała zwykły szampon bambino.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj synek generalnie od niczego nie dostaje alergii.raz posmarowalam go balsamem johnsons i dostal wysypki.tez slyszalam ze to najbardziej uczulajace kosmetyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia23456
ja też kupiłam na wyprawke dla dziecka kosmetyki nivea(3 mies temu) w tym oliwke a ostatno kupiłam bambino i musze stwierdzić że nivea jest o wiele gorsza bambino lepiej natłuszcza skóre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja próbujac oliwke Bambino bardzo miałam ciuszki przebarwione na zółto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×