Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość poprawna polszczyzna

Czy was też to denerwuje, jak ktoś mowi...

Polecane posty

Gość burakcukrowyzielony
najgorsze jest to ze poprawna polszczyzna pojdzie w odstawke, a zostanie mlodziezowy slang, ktory teraz jest bardzo modny;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megiiiiiiiii
tak, jest to denerwujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wspolczuje Ci ze ktos do
Ciebie mowi ze cos włancza a nie wyłącza.. jak można tego nie rozróżniać buhahahahahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość albo flustracja
zamiast fRustracja!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i wkurza mnie jeszcze
pokemoniarskie pismo...TaKiE Sweetaśne, mniamniuśne...pozdróffki itp.:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie wkurza, jak ktoś mówi - tą książkę, tą dziewczynę, tą ulicę...... do cholery - TĘ książkę, TĘ dziewczynę, TĘ ulicę. No chyba, że \" idę z tą książką, z tą dziewczyną.....\" I jeszcze wkurza mnie \"nakładam swetr\" . Wrrrr......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój były kiedyś powiedział zamiast\"obgryzam \"paznokcie to \"obgryzuję\":o:o aą mi sie kichy przewróciły na druga stronę, rzuciłam go w cholerę:classic_cool:oczywiście nie był to jedyny powód, raczej gwóźdź do trumny:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja jeszcze dodam od siebie że strasznie drazni mnie mieszanie jezykow.Mieszkam zw Uk i czesto widze lub slysze takie zeczy ze wlos sie jezy na glowie.Ludzie mowia -"Jade na holidaya",wtracaja angielskie slowka w polskim zdaniu,masakra:(((.A kiedys widzialam w polskiej gazecie takie ogloszenie -"Zatrudnimy ludzi do cliningu i gardeningu"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mili Państwo! Z satysfakcją obserwuję rosnące zainteresowanie uczestników kafeterii problematyka poprawności językowej. Rozważam zalożenie topiku stanowiącego kafeteryjną poradnię językową ale na razie nadmiar obowiązków mi na to nie pozwala. Tymczasem polecam korzystanie ze slownikow internetowych PWN : języka polskiego - http://sjp.pwn.pl/ i ortograficznego - http://so.pwn.pl/ Nie trzeba wertować opasłych tomów. Wystarczy wpisać interesujące hasło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie dobija jak ktoś mówi wziąść zamiast wziąć !! bez przesady albo jak ktoś mówi o kilku osobach różnej płci w formie żeńskiej np. pojechałysmy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heheheyyyyyyyyy
nie wymawiam r- taki juz mam logopedyczny problem ;P i niestety musze sie posilkowac l zaraz mnie zjedza za to :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glupoty gadasz---
a mnie denerwuje jak ktoś mówi, że coś mu spaduje:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AAAAA28
Mój Mąż tez na początku mówił poszłem, czy wyszłem, ale jak go poprawiłam ze 2-3 razy to od tamtej pory juz nigdy tak nie powiedział :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość looooolooooooo
A ja nie rozumiem jak można mówić "na mieszkaniu" zamiast w "mieszkaniu". A... i jeszcze ostatnio słyszałam, jak pewna kobieta mówiła, że była gdzieś ze swoimi "dzieciami" :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O tak - \"wziąść\" - to po prostu króluje wszędzie, nawet w TV słychać, porażka. Albo \"weznę\" zamiast \"wezmę\". A najgorsze, jak się tak wyraża szef, którego nie za bardzo masz jak poprawić.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ynka
Uff, ale się cieszę, że jest tyle osób, których denerwuje paskudne wysławianie się. Myślałam, że to tylko moja fobia - takie poprawianie za każdym razem (z przyzwyczajenia tak robię). I muszę Wam powiedzieć, że moja dorosła córka studentka robi dokładnie tak samo. Zdarza się jej nawet mnie poprawiać:)) Ale na szczęście rzadko. A już do \"szewskiej pasji\" doprowadza mnie żargon młodych panienek. To zmiękczanie jest chyba modne. To \"cio\" zamiast \"co\" - brrrr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość albo NIOM lub KOFCIAM i PIFKO
no żesz kurwa jak można tak gadać i pisać😭To już jakaś plaga wśród polskich nastolatek:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mnie wkurza strasznie
jak ktos mowi : ZROBE, Zlame, zlaPE....zamiast zrobie , zlamie , zlapie ( nie mam polskich czcionek ale wiadomo o co chodzi? ) wkurza mnie tez TAKZE..zamiast wiec (.jest juz pozno Takze pojde juz spac..)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość albo też KOFFAM
:o Przerażające jest to,że nie tylko nastolatkitak się wyrażaja ale moja znajoma(prawie 30 letnia,dorosła baba po studiach) na naszej klasie,smsach,e-mailach w co drugim zdaniu tak się wyraża,takim pojebanym slangiem:oTotalny infantylizm:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taaa milsi sa panowie
mnie irytują wszelkie błędy językowe (ortograficzne, stylistyczne, nawet interpunkcyjne), choć nie jestem polonistką a finansistką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość albo też KOFFAM
też wkurwia mnie to "zjadanie" litery "i" czyli:zrobe,złape,cuker,wyjebe,wykąpe:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość albo też KOFFAM
też nie jestem polonistką ale wkurzają mnie błędy:o Coraz bardziej lubię,szanuję i rozumiem Miodka i innych polonistów,którzy walczą o poprawność naszego języka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Denerwuje mnie używanie biernika, zamiast dopełniacza, które wzięło się chyba z reklam, jak słyszę \"spróbuj nową jogobellę\" to mi kapcie spadają. Również jakże często używany na forach zwrot \"wytłumaczę tobie\" albo \"powiem tobie\": o matko i córko! \"Rozumię\" też mnie wkurza, pamiętam jak zaczepił mnie kiedyś jakiś ćwierćinteligent na tlenie i co drugie słowo wtrącał \"rozumię\". Kiedy w końcu powiedziłam mu, że to nie ma takiego słowa to najpierw wykłócał się przez kilka minut, a potem obraził się śmiertelnie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja kolezanka mowila
kiedys mogie zamiast moge, bulkie zamiast bulke. Tez mnie to wkurzalo ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiedy sie uzywa słowa
dzisiaj, a kiedy dzis? kto mi to wytłumaczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobry temat
ostatnio w tv, prezenterka pewnej stacji powiedziała ,,włanczam'' Chyba kazdy popelnia bledy jezykowe, niestety polski nie jest łatwym jezykiem do nauki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmhmhmh
Też mnie to drażni ;D a tak dokładniej to tworzymy grupę społeczną " puryści językowi "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oh te MOGIE to po warszawsku.
Wszedzie to slysze or dziecka; bulkie kartkie zarowkie....etc.. sama tak kiedys mowilam jako dziecko i myslalam ze to tak poprawnie :) w Ciechanowie za to MOWIO ,ROBIO, IDO ,Z NIO, Z TOBO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×