Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mały biały miś

Poród w CZęSTOCHOWIE

Polecane posty

Gość anias87
A chodzimy różnie na spacerki i worcella ogólnie wszytskie dróżki księżycowej gwiezdnej główną drogą przy torach tramwajowych. Niestety mały na spacerki nie jest zbyt chętny więc ostatnio nie trwają one zbyt długo:( A wózek mamy niebieski zazwyczaj zawsze jeszcze ktoś jest ze mną na spacerze. A wy jaki macie wózek może kiedyś uda się spotkać a myślę że napewno:) No nie okrywam że z tym spaniem synka to mam raj super że się tak przestawił bo pierwszy miesiąc nie był łatwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobra dziewczyny popróbuje a teraz powiedzcie mi bo jak uleje sie mojej malej po jedzeniu z powrotem zaczyna cyckac raczki i szukac cyca. co w takiej sytuacji czy ulanie to nadmiaru jedzenia czy nawet jak jest nie najedzona to moze ulac. czy po kazdym karmieniu sie powinno odbic nawet po takim niweielkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierworódka- powiedz o ulewaniu pediatrze. czasami ulewaja dzieci z refluksem. Pionujesz małą do odbicia? Czasami trzeba pokarm zagęścić przy ulewaniu albo podać inne mleko. Najlepiej jak lekarz Ci powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kanisa
Anias prawdopodobnie drepczemy sobie po piętach :) Ja występuję w konfiguracji: zielony wózek lub nosidełko często +pies, Pierworodka, odbijaj dziecko zawsze. Po posiłku nie kładź od razu do poziomu, potrzymaj z 10 min w pozycji bardziej pionowej Wczoraj padłam, nie miałam siły na nic, nawet zmywanie zostawiłam. Płakać mi się chciało ze zmęczenia. Poszłąm spać o 21, obudziłam małą raz o północy, bo nie wytrzymałam, potem budziła się sama. Dzisiaj już lepiej, wyspałąm się nawet :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megii_s
hej ktora teraz na wylocie jest?:) mi zostaly niecale 3 tyg do terminu,juz strasznie sie czuje,kuje boli mnie w pipie i brzuchu i coraz bardziej boje sie porodu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od wczoraj stosuje pionizacje po każdym karmieniu bylo ich juz kilka a mojej malej tylko raz sie odbiło wszpitalu jak bylysmy dosyc szybko przybierala na wadze i byla tylko na piersi nie wiem czy faktycznie z moim mlekiem jest cos nie tak czy nie moze nie za kazdym razem musi odbic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie od dzisiaj zostało równo dwa tygodnie do terminu. Sił mam coraz mniej, mam wrażenie, że teraz to już nie chodzę a toczę się z boku na bok;) Brzuch ciągle pobolewa, pęcherz kuje itd. Dłonie i stopy spuchnięte jak balony. Stres przedporodowy też mnie dopada po mału. Wczoraj mąż musiał mnie godzinę pocieszać, że wszystko będzie dobrze i damy razem radę. Jutro idę na kontrolę to okaże się co u mnie się dzieje. Megii a u ciebie jaka duża dzidzia już jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megii_s
evia24 ostatnio 3 tyg temu mała miała 2500,teraz wizyta w czwartek, ale ja sama sporo przytylam w przeciagu tych ostatnich tygodni 3 kg wiecej :-O puchniecie u mnie tez sie teraz zaczelo nogi i rece jak balony,a tu jeszcze upaly maja sie zaczasc od srody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do porodu zostały 3 tygodnie... Wczoraj troche spuchłam stopy i dłonie. ale poleżałam schowana w domu i mi przeszło... Obecnie cierpliwie czekam chociaż wczoraj sobie płakałam u mamy jak pogodze opieke na dwójką dzieci i jak ja wytrzymam bez Igiego. I co zrobić zeby czuł się kochany... Chyba każda kobieta pod koniec ciązy ma rozstrojenie nerwowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciejka19
hej Dziewczyny widzę, że nie jestem osamotniona w odczuciach i nastrojach. Mam dokładnie to samo. Sama mam już jedno dziecko. Leże od trzech tyg po pobycie na patologii, i już dostaje świra. Dodatkowo samopczucie w ostanich dniach drastycznie sie pogorszyło. Teramin na 07,07. Pierworódka tak jak dziewczyny piszą spróbuj inaczej (głębiej) przystawić małą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciejka19 mamy ten sam termin :). U mnie jest to pierwsze dziecko, ale humorki też mam podobne, a już teraz przy końcówce coraz częściej mi się nasuwa pytanie czy sobie poradze z takim maleństwem. Przy tych pogodach nogi mam popuchnięte i skora na brzuchu boli, ale to chyba normalne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatki
hej dziewczyny pytanie do mamusiek : moja mała dziś kończy miesiąc i jest na butli :( stąd pytanie czy podawalyście rumianek do picia ? bo wydaje mi się że ma problemy brzuszkowe , jeśli tak to czy parzyłyście normalnie jak na opakowaniu ? kupiłam normalny rumianek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatki
w piątek jestem umówiona na wizytę ale nie wiadomo jeszcze czy lekarka będzie przyjmować , herbatka koperkowa myślę że jeszcze pogarsza sprawę , myślę że jest gorzej po nie i chciałam spróbować z rumiankiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatki
paulina dasz radę z opieką nad dwójką dzieciaczków zobaczysz jak szybko wpadniesz w rytm tak jak u mnie :) kiedy mała śpi wtedy mam czas dla starszej :) w między czasie sprzątanie obiadek spoko dasz radę :) ja też strasznie tęskniłam za moją córcią jak leżałam w szpitalu , jak dzwoniła do mnie to po skończonej rozmowie wyć mi sie chciało :( choć odwiedzała mnie co dzień :) i wciąż się zamartwiałam jak sobie radzą beze mnie i okazało się że świetnie dają sobię radę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamanatki, u mnie pediatra odradziła herbatkę koperkową,podobno u niektórych dzieci tylko potęguje problemy z brzuszkiem. Ja daję rumianek z hippa, Natalia dobrze go tolerowała.(ostatnio ma znowu jakiegoś focha i nie chce nic pić) jakim mlekiem karmisz? U nas problemy z brzuszkiem skończyły się po odpowiednim dobraniu mleka. Nie pomogły esputikony, delicole i inne kropelki. Mała póki co ma skazę białkową , nietolerancję laktozy i skórę atopową. Na nutramigenie z zalecenia alergologa ma być do pierwszego roku. Mamusie co tam u Was? Gusia, Kanisa ? Moja Mała rośnie jak na drożdżach,jest kochana,tylko ostatnio znowu ma jakieś trudne dni i calutki czas chce żeby być przy niej i się bawić w związku z czym jestem wykończona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatki
kredkaa mi też mówiła lekarka żeby nie przesadzać z herbatką koperkowa dlatego chciałam spróbować z tym rumiankiem , dałam jej herbatki koperkowej wypiła 20 ml i właśne zasypia :) czy wasze maleństwa też uwielbiają spać na rączkach wtuleni w mamusię albo w tatusia? bo moją małą łóżeczko " parzy " chyba , bo tylko w nocy śpi w swoim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia1107
mój synek ma 5 tygodni i nocną alergie na swoje łóżeczko,więc śpi z nami w łóżku najchętniej na rękach,w dzień też nie jest lepiej,poza tym często wybudza się z płaczem albo czegoś się przelęknie przez sen i trzeba go przytulić to wtedy zasypia,dlatego często kładziemy go koło siebie na kanapie jak oglądamy tv i mamy go w razie czego pod ręką:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatki
noto wychodzi na to ze nie tylko moja mala tak ma :) mysle zez czasem sie to zmieni :) bo wazy coraz wiecej a moj kregoslup juz szwankuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatki
kerdkaa ja podaje malej enfamil premium ale zastanawiam sie nad zmiana na enfamil 0-lakto moze to cos da w piatek mam wizyte to zagadam z dr. Sojda , wczesniej powiedziala zeby nie zmieniac mleka , zobaczymy co powie . mysle tez zeby zagadac o debridat no ale musze sie wstrzymac do piatku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem po wizycie kontrolnej u gina. Zupełnie nic się nie dzieje, wszystko trzyma i nie puszcza;-) Prawdę mówiąc liczyłam na inna diagnozę, że może choć trochę drgnęło. Zaczęłam 39 tydzień i chciałabym już mieć mała po drugiej stronie:-..:-) poza tym mam już dość tych wizyt w przychodni, szczególnie pan położnych całych w pretensjach i z muchami w nosie, eh pozostały chyba z podejściem w PRL-u jak u Was oczekujace ciazowki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kanisa
Z tym usypianiem to chyba u każdej jest cyrk. Moja śpi w łóżeczku od początku, ale od tygodnia przy usypianiu tak się darła że nie mogłam jej uspokoić, a dzisiaj znalazłam na nią patent. Odsłoniłam bok łóżeczka i kładę się na łóżku obok, tak że mnie widzi. Śpi jak aniołek :) Kredkaa moja też ostatnio domaga sie uwagi non stop. W leżaczku jak ją kładę, to 5 min wytrzymuje. Najchętnie leżałaby na podłodze i waliła piętami w nią:) A jest taka śmieszna, że potrafię godzinami się w nią wgapiać. Myślę o dokarmianiu jej słoiczkami, bo przestała przybierać na wadze, za tydzień jesteśy na trzecim szczepieniu to się skonsultuję z pediatrą. Niektóre mamy dają słoiczki wcześniej nawet tym karmionym piersią i podobno dobrze na tym wychodzą, zobaczymy. Karmię ją cały czas tak samo, mam pokarm, często ją przystawiam, widocznie wszystko spala, bo widzę że się mega r***liwa zrobiła. Wczoraj sama odwróciła się z brzuszka na plecki, potem chciała to powtórzyć hihi smiesznie to wyglądało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nataliaa87
Kanisa Ja daję słoiczki już od miesiąca zaczynałam od jabuszka z hippa (gastrolog mówił że są najbardziej delikatne) A najgorszy jest GERBER potem marchewka a teraz zupki i inne owoce banany gruszki itd. Wiktor waży już 5950 a był wcześniakiem 1750. Więc rośnie w oczach. Spróbuj też kaszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megii-s
evia24 akcja zacznie sie dziac nawet nie bedziesz wiedziec kiedy:) ja to mam przeczucie ze przenosze bo brzuch jeszcze mam wysoko,nieraz tylko pobolewa jak na okres i kosci lonowe bardzo bola przy chodzeniu,jutro wizyta u gina to zobaczymy co i jak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
megii mam takie dolegliwości jak Ty;), najbardziej nasilaja sie wieczorem. W zasadzie to teraz najbardziej wkurza mnie ograniczenie sprawności- nie mogę przejść się chociażby tak daleko jak jeszcze z miesiąc temu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatki
kanisa ja od początku tak zrobiłam z tym bokiem odsłoniętym żeby nawet trochę tam do niej powietrza wpadło i słoneczka też :) a ja już wyczaiłam co z moją małą jest : jak pisałam jest na butli , wcześniej wypijała mi ok 70 w porywach do 90 i za półtorej godzinki płacz, jęczenie , stękanie no i pierwsze co pomyślałam o brzuszku a to jednak nie to :) od 2 dni w trakcie karmienia robię przynajmniej 3 przerwy na odbicie ( dodam że zawsze ją pionizowałam do odbicia) i jak już się poodbija to potrafi wypić nawet 120 i zaraz zasypia i wytrzymuje 3 godz. pamiętam że jak karmiłam piersią starszą coórkę to też tak robiłam , bo potem kombinowała z piersią chciała ciągnąć , szarpała złościła się okropnie. także u mnie tak to wygląda i rzeczywiście małej to pomaga ( jak narazie i żeby nie zapeszyć ) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciejka19
hej ja też dziś po wizycie. Lekarz mi powiedział, ze mam być gotowa na juz, bo jest rozwarcie i nie ma szyjki. Załamałam się a tu dopiero 36. 4 dc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciejka19
hej ja też dziś po wizycie. Lekarz mi powiedział, ze mam być gotowa na juz, bo jest rozwarcie i nie ma szyjki. Załamałam się a tu dopiero 36. 4 dc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamusie pytanie do was jak nauczyc dziecko zeby dobrze chwytalo brodawke razem z otoczka. Jak mojej wsadzam cala do dziubka ona sie krzywi i jezykiem wypycha zeby sobie zlapac tylko sutek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatki
maciejka nie zalamuj sie ja bylam w podobnej sytuacji z tym ze od chyba 34 tc wtedy lekarz powiedzial mi zebym dotrwala do 36 tc i wytrwalam do 39 :) mialam rozwarcie na 1 palec nie wiemjak u ciebie ale 36 tc juz bezpieczny dla dzidziusia teraz musisz sie naprawde oszczedzac wiecej lezec i nie dzwigac !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kanisa
maciejka leż i się ruszaj jak najmniej, walcz o każdy dzień!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×