Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość czarna-inez

Odkuracz piorący

Polecane posty

Gość czarna-inez

Może ktoś z Was wie gdzie można wypożyczyć niedrogo odkurzacz piorący dywany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wypożyczam tak ze dwa razy do roku w Komforcie i dywany mam jak nowe :) Super sprawa polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna-inez
A ile ta przyjemność kosztuje? I czy się w ogóle opłaca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja złotówkę zapłaciłam, ale musiałam kupić płyn do mycia dywanów tam u nich, co sie i tak opłaca, bo płyn jest świetny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antois
1zł + płyn do prania ok. 20zł - taniej nie udało mi sie znaleźc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zamawiałam pełną usługę, to znaczy miły pan przyjeżdżał z odkurzaczem i prał wszystkie dywany... nie kosztowało to dużo, także polecam. choć może fajną opcją by było zainwestować w odkurzacz z funkcją prania..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz...jak dwa razy do roku wydasz po 1 zł to czy się opłaca kupować? A potem gdzie go przechowywać jak małe mieszkanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak dobrze rozumiesz
To tanio w tym komforcie za 21 zl wyprac dywan. Chyba sie skusze ,bo vinish proszek tragedia ,nic nie spral a kosztuje ok 30 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ostatnio umowilam sie z takicm facetem ktory robi prezentacje odkurzaczy piorących, jonizujących powietrze, wyłapujących kurz, trzepiących dywany (SZOK co ten odkurzacz wyciągnął z dywanu, ktory odkurzalam zwyklym odkurzaczem tego samego dnia) i nie wiem sama co jeszcze ta maszyna robi;) Nie pamietam nazwy firmy, ale nie chodzi o Rainbow. Jak dla mnie taki odkurzacz to rewelacja, do tej woday dolewa sie rozne olejki, odkurzacz pracuje a jednoczesnie oczyszcza powietrze, robie sie tak rzesko i milo w calym domu, mozna nim tez prac materace itd. Bylam zachwycona, chociaz cena - jak dla mnie - troche wysoka - 6 tys. zl. ale mysle ze w niego zainwestuje, bo sprzatanie nim to sama przyjemnosc a w domu az inaczej sie oddycha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a kiedy sie na to szczepi
u mnie tez byl facet na pokazie ,to maly robot a nie odkurzacz :) Tak cena wysoka ,ale ja bym go nie kupila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odkurzacz piorący
Ale kosmiczna cena, ja tam wolę wydać złotówkę w Komforcie i też mieć dywany prawie jak nowe, a jak w domu świeżo to i powietrze czyste :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mówicie ze cena wysoka
a na allegro taki odkurzacz można już kupić za 400zł wiec chyba nie tak drogo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłam taki odkurzacz piorący ZELMER 01Z013 za niecałe 400 zł. I teraz sąsiadki pożyczając ciasta, konfitury itp przynoszą. Także chyba jednak inwestycja może się zwrócić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak ktoś potrzebuje wyprać tylko dwa razy do roku to może nie potrzebuje odkurzacza piorącego, ale jak ma się taki odkurzacz to po prostu można częściej prać dywany. Ja jestem do tego zmuszona bo mam w domu alergików. Mamy MPM Products Apollo 2000. Doskonały sprzęt, radzi sobie z plamami, sierścią itp. No i polski. Ponad rok temu kupowałam za około 600 zł a widzę teraz, że w Internecie można kupić dużo taniej, około 500. Na electro.pl jest za 479 zł. Więc taki sprzęt to nie są wcale koszta rzędu 1000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak częściej się pierze to też niedobrze, kolory wyblakną i dywan już nie będzie miał takiego wyglądu, Wystarczy dwa, trzy razy do roku, no i trzeba jeszcze mieć miejsce w domu na trzymanie takiego kolosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogusia.
Bardziej niż o kolory należy się zastanowić czy warto, jak ma się 1-2 niezbyt duże dywany to nie widzę sensu inwestowania w odkurzacz piorący... Tak mam u siebie i od czasu do czasu po prostu pożyczam od mamy odkurzacz (swoją drogą trochę na wyrost kupiła bo sama ma mało dywanów). Także przekalkulować ile to będzie warte. kokokoszanel: mama płaciła jakoś 550zł bodajże w MM, ale głowy nie dam, przez internet niby taniej, ale doliczyć trzeba koszty przesyłki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lantek
Jeżeli można w Komforcie za złotówkę kupić odkurzacz piorący, to nie ma najmniejszego sensu porywać się na kupno takiego odkurzacza. Zwyczajna ekonomia to podpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogusia.
Trochę źle to napisałeś chodziło Ci chyba o wypożyczenie takie odkurzacza, fakt niezły wybór jeśli ktoś ma blisko, ale reszta? Jak mi raz pan zaczął czyścić dywany i liczył z metra, to jeszcze jedna jego wizyta i miałabym swój odkurzacz piorący. Także wolę pożyczyć raz na parę miesięcy od mamy i zrobić sama porządek z dywanami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekonomistka
Jak wypożyczysz w Komforcie to sama pierzesz, a nie jakiś pan, cały koszt wynosi okło 21 zł bo środek piorący musisz kupić, bez którego i tak nic nie wypierzesz. A poza tym to ten odkurzacz jest z filterm antyalergicznym, więc popieram Lanteka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jak duży
jest taki odkurzacz z Komfortu? Da się go przewieźć autobusem bez problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odradzam zakup odkurzacza piorącego. Kolos, któremu trzeba znależć miejsce, posiadając w domu taki odkurzacz wcale częściej nie pierzmy dywanów. A dodatkowo jest to zbędny wydatek, te odkurzacze z ok.500-1000 zł. nie są wcale takie dobre. Ja kupiłam Elektrolux-Praxio, nikomu go nie polecam, ani dobrze nie wypierze, ani dobrze nie odkurzy. Zdecydowanie popieram wypożyczanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogusia.
malignum problem w tym, że nie każdy musi mieć Komfort w graniach 20-30km a przecież nie będę jechała przez pół Polski, żeby uprać dywany. Także chyba jednak jest rozbieżność poglądów, mamy odkurzacz kosztował do 600zł, nie jest idealny, ale spełnia swoją funkcje i to jest najważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sosenka34
Prawda jest taka, ze teraz w każdym mieście Komfort jest, nawet po kilak salonów w jednym mieście mają, no ale jak ktoś bardzo chce sobie kupić, ma gdzie trzymać no i ma dużo kasy to czemu nie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zazwyczaj jak mam kupić jakiś sprzęt, to najpierw zaglądam do sklepów internetowych, bo tam mają zazwyczaj bardziej atrakcyjne ceny, a na takim sprzęcie AGD można już naprawdę sporo zaoszczędzić. Ostatnio fajne odkurzacze widziałam na magicznej planecie. Podoba mi się to, ze maja mnóstwo rzeczy i jest w czym wybierać, a poza tym oferują bardzo przystępne ceny. Jak komuś zależy na oszczędnościach, to na pewno mu się ten sklep spodoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość posiadaczka takiego odkurzacza
A ja mam Zelmera Aquawelta piorącego 919.0 ST i jestem hiperzadowolona. Nie jest tak duży jak to cudo , o którym pisał ktoś wyżej, moja szwagierka ma to i rzeczywiście, fajnie odświeża, jonizuje, no ale cena i gabaryty urządzenia spore. Ona sama klnie wielkość tego nawet nie odkurzacza. Ma ze wszystkimi dostawkami. Ja napaliłam się po tym, jak nam pożyczyła kilkakrotnie i wyczyściłam se chatę na błysk (szok, co się kryło w tych kącikach pozornie czystych , codziennie odkurzanych). Poszukałam jednak wśrod polskich producentów i po analizie padło na zelmera. Zapłaciłam za niego jakieś 720 zł z przesyłką (kupowany poprzez allegro w sklepie mającym siedzibę w Krakowie, więc pewniak). I nie żałuję. Mam go już 4 miesiące. NIe jest mały, ale nie taki wielgachny, mam mieszkanie 40 m. i w szafie przedpokojowej (meble pod wymiar robione) swobodnie na podłogę wstawiam, tak więc nie ma problemu. Oprócz filtra wodnego ma też pojemnik z workiem, na zapas był drugi przy zakupie. Ale nie używam worka, bo wolę wodę, wylewam i tyle. Korzystam tez z funkcji mycia podłóg (jest ssawka, z gumą taką, wlewa się do pojemnika od prania płyn do mycia i tak jak przy praniu działa, tyle , ze na podłogi, super dpczyściłam terakotę w kuchni (mam prążkowaną nie gładką, więc było co doczyszczać). U nas nie ma w pobliżu wypożyczalni, nawet jakby byłą to i tak kupiłabym w końcu , bo chciałam mieć swój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No odkurzacze piorące to genialna sprawa, nie wiem ile kosztuje dokładnie wypożyczenie takiego odkurzacza, ale wg mnie chyba bardziej opłacalne jest kupienie (?) Kilka razy się wypożyczy i pewnie pokryje to koszt posiadania wlasnego. To koszt około 500 zł i wzwyż. (ok 900 zł można kupić już bardzo dobre).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, ja wypożyczyłem odkurzacz z KOMFORTU za symboliczną 1 zł. no nie taką symboliczną bo aby dostać go za 1 zł. należy zakupić u nich płyn do prania wykładzin cena około 51 zł. + wpłacić 300 zł. kaucji zwrotnej podczas oddawania sprzętu. Dla mnie było to idealne rozwiązanie bo płyn i tak musiałem zakupić a wypożyczenie za 1 zł. naprawdę się opłaca. Teraz trochę faktów i moja opinia sam odkurzacz nie jest odkurzaczem typowo piorącym na mokro z ruchomymi szczotkami lub jakimś wirem wodnym piorącym, to poprostu dysza którą najpierw spryskujemy powierzchnię płynem (psiak jak psikacz ręczny do kwiatów z tym że tu mamy ciśnienie i spryskiwanie idzie łatwo) po czym po chwili po wyłączeniu spryskiwania tą samą dyszą wciągamy mokrą wodę tak jak byśmy odkurzali dywan. Ja zamówiłem go do prania kanapy można w tym celu poprosić o dodatkową mniejszą ręczną dyszę. Same odkurzacze przynajmiej w Poznaniu z racji na dużą wypożyczalność mocno przechodzone ale sprawne, mi przypadł z uszkodzoną dyszą końcówka metalowa była oderwana i szorowanie taką dyszą groziło uszkodzeniu dywanu lub tapczanu, na szczęście zauważyłem problem i obsługa szybko wymieniła mi na inną (warto sprawdzić wizualnie sprzęt podczas wypożyczenia). Sprawa prania i efektów powiem tam ja chciałem zawalczyć z kanapą dosyć brudna 750 ml płynu (bo w takich białych butelkach był sprzedawany) miał wystarczyć na wypranie 14 kanap, jednak jak się okazało musiałem pranie kanapy ponawiać 4 razy mocno skondensowanym płynem efekt mizerny, następnie poszła w ruch szczotka szorowanie płynem ręcznie + 5 raz zastosowanie odkurzacza i efekt był ale nadal tyłka nie urywało (szczególnie po wyschnięciu mebla widać było efekt) o wyschnięciu za chwilę... Pranie tapicerki, mebli, kanap, sof itd to raczej odświeżenie mebla usuniecie brudu graniczy z cudem, i niestety jest efekt minusowy przez to pryskanie tą dyszą już po pierwszym razie tam kanapa nasiąkła wodą z płynem że suszenie to 3-4 dni w tym czasie mebla nie można używać, o dziwo nie powstały zacieki ale mebel prałem 5 razy i był naprawdę na całości mocno nasiąknięty równo wodą (aha dysza mocna chlapie radze zaopatrzyć się we worki malarskie aby zabezpieczyć podłogę, ściany, meble itd.). Opinia druga jako że zostało mi trochę płynu dosłownie 1 miarka z butelki podszedłem do tematu prania dywanika z przedpokoju i tutaj muszę przyznać odkurzacz spisał się na medal ! efekt bardzo dobry (prany 2 razy) po wypraniu leciutko wilgotny następnego dnia był suchy, rewelacja. Więc do prania kanap, sof, krzeseł itd odradzam. Do prania wykładzin, dywanów zdecydowanie polecam z zastrzeżeniem bardziej brać to pod względem odświeżenia wykładzin, i jeżeli są bardzo brudne butelka 750 ml raczej nie wystarczy na całe mieszkanie, przy odświeżeniu OK. Tak czy tak cena nie jest duża warto wypożyczyć odkurzacz piorący z komfortu i samemu się przekonać niż wydawać pieniądze na zakup własnego sprzętu, ale jeszcze raz pisze do mebli odradzam, wykładziny, dywany jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od momentu założenia wątku wiele się zmieniło. Teraz jest coraz szersza oferta odkurzaczy piorących i są coraz tańsze. Dlatego warto się zastanowić, czy nie kupić odkurzacza i mieć go pod ręką, zamiast szukać możliwości wypożyczania. http://www.morele.net/wiadomosc/odkurzacz-pioracy-i-wodny-jak-wybrac/1043/ na tej stronie można poczytać o zaletach i wadach odkurzaczy, są też linki do przykładowych modeli - warto zaznajomic się z tematem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×