Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość drożdżówka_09

Napój z DROŻDŻY - na wlosy, paznokcie i cere

Polecane posty

Gość drożdżówka_09

Słyszałam o piciu drożdży co ma pomagać na włosy, skórę i paznokcie. Czy któraś z was to stosowała? Jakie były efekty i jak taki napój przygotowac? Wiele jest wersji i mam pytania: * zalewać drożdże mlekiem, woda? * zalewać wrzątkiem czy gorącym a może letnim? * ile drożdży? * dodawać miód czy cukier? * po jakim czasie efekty? Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drożdżówka_09
czekam na jakiś odzew... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Geno Pikfa
mozna tez kupowac drozdze w aptece w postaci tabletek, gotowe do zazycia. To jest zrodlo dobrze przyswajalnego bialka oraz witamin i mikroelementow, nie dziwne wiec ze dziala na wlosy. W ogole wlosy i paznokcie sa zdrowe i mocne kiedy organizm jest dobrze odzywiony,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OUPiS
Piłam napój drożdżowy przez ok 2 tygodni i niesamowicie pomógł mi na wypadające włosy. Kostkę dzieliłam na 6 cześci, jedną porcje zalewałam filiżanką wrzącego mleka, do tego łyżeczka miodu (bez miodu nie potrafię przełknąć ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onderka
Podnosze bo chciałam wypadanie włosów tak wyleczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalać wrzątkiem
też zaczęłąm pić drożdże - tylko pamiętaj - koniecznie zalej wrzącą, gotująca się wodą - żeby zabic te drożdze, to nieprawda że witaminy się ulotnią, witaminy mogą się ulotnić, jak by się strasznie długo gotowało na gazie te drożdże, przynjamniej tak słyszałam. To jest ważne, bo jeśli ich nie zalejesz gorącą wodą, to będą aktywne - tak jak w chlebie, piwie,różnych wypiekach itp a na pewno słyszałaś że ciasto drożdżowe jest ogólnie niezdrowe, jeśli ktoś ma skłonności, to się przyczynia do różnego rodzaju grzybic. Dlatego ważne jest, aby zalać wrzątkiem. Mleka nie polecam, bo jest ogólnie niezdrowe, a z samą wodą są niedobre, ja dlatego dolewam mleka sojowego - fakt że troche drogie, ale przynajmniej mam pewność że zdrowe, a ja na dodatek nie jem mięsa, to na pewno potzrebne. Na włosy podobno też dobre jest siemie lniane - mi nawet w smaku bardziej odpowiada niż drożdże;')

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalać wrzątkiem
aa co do doatków - nie weim na ile to prawda, ale słysząłam że dodając cukier ulatnia się selen z drożdży. ja na początku zaczełam oddawać miodu do smaku, a później już bez niczego. Z samą wodą bym nie przełknęłą, ale z mlekiem sojowym jest całkiem ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja słyszałem o tym i skorupki od jajej Mało kto zdaje sobie sprawę, że najtańszy i najlepszy salon piękności znajduje się w... naszym układzie pokarmowym. To tutaj bakterie wytwarzają potrzebna biotynę, ale pod warunkiem, że dostarczymy wraz z pożywieniem odpowiednią ilość takich produktów, jak wątróbka, żółtka jaj, drożdże, pomidory ziarna soi i otręby. Biotyna jest odpowiedzialna za piękne włosy i zdrową, gładką skórę. W naszej wątrobie musi pozostawać stała rezerwa tej witaminy – tysięczna część grama – i to wystarcza, aby zapewnić włosom piękny blask, a skórze promienny wygląd. Jeżeli ktoś chciałby to przeliczyć na pieniądze, wyszłoby, że za ten zabieg płacimy jedynie tysięczną część grosza. Musimy jedynie zadbać o to, aby dieta była bogata w odpowiednie produkty i żeby nic nie zakłócało pracy mikrobom. Flora bakteryjna układu pokarmowego jest bardzo wrażliwa; jeżeli ktoś lubi odżywiać się frytkami, hamburgerami, jada konserwy, tłuste mięsa, chrupkie pieczywo, a do tego popija to wszystko coca colą – może w ciągu 6 tygodni zniszczyć florę bakteryjną. Reszty zniszczeń dopełnią: słodycze, alkohol i mocne leki. Jeżeli zniszczymy mikroby zajmujące się wytwarzaniem biotyny, na efekty nie będzie trzeba długo czekać – problemy z trawieniem, biegunki, wypadanie włosów i problemy z przetłuszczającą się skórą. Zaburzenia procesów trawiennych i wynikające z tego powodu braki biotyny prowadzą także do otyłości, a wprowadzane diety odchudzające często są pozbawione produktów bogatych w biotynę. Gdy zabraknie biotyny – pierwsze sygnały: * Problemy skórne * Wypadanie włosów i łupież * Łuszczenie się naskórka * Szare błony śluzowe ust i gardła * Zmęczenie * Nadpobudliwość * Stany depresji * Bóle mięśni Dzienne zapotrzebowanie na biotynę: Na każde 1000 zużytych kalorii potrzebujemy ok. 100 mikrogramów biotyny * Kobiety ok. 250 mikrogramów * Mężczyźni ok. 300 mikrogramów Szczególnie bogate w biotynę ( mikrogramy w 100 g produktu): * Wątróbka - 102 * Mąka sojowa - 63 * Żółtko jaja - 54 * Orzechy włoskie - 37 * Orzechy ziemne – 31 * Sardynki – 21 * Migdały – 17 * Grzyby – 15 * Ryż naturalny – 9 To, co ważne : Najważniejsze jest utrzymywanie prawidłowej flory bakteryjnej przewodu pokarmowego, wtedy mikroby same zadbają o wytwarzanie biotyny. Jeżeli stosujemy diety, warto wiedzieć, że np. dieta owocowa jest prawie pozbawiona biotyny, to samo w przypadku diety ziemniaczanej, czy mięsnej. Nie powinno się jadać białek jaj kurzych w surowej postaci – zawarta w białku awidyna (substancja ochronna składająca się z białka i węglowodanów), niszczy natychmiast biotynę. Alkohol, nikotyna i leki zwiększają zapotrzebowanie organizmu na ta witaminę, trzeba więc pamiętać o dostarczaniu organizmowi większych dawek tej witaminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drożdżówka_09
Dziś sobie wypiłam. Zalałam wodą bardzo gorąca ale nie gotującą sie. Dolałam mleka i było ok. Jak często to pic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszszka
A nie lepiej tabletki drozdzowe tylko pic jakies swinstwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam trądzik
No tabletki można ale to nie jest wcale takie niesmaczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalać wrzątkiem
drożdżówka_09 - pytałaś o porady, napisałam że trzeba zalać wrzątkiem, a co najważniejsze napisałam dlaczego trzeba tak zrobić.....a Ty i tak to olałaś po prostu:P wiec nie wiem po co w takim razie pytasz o opinie i porady, skoro robisz inaczej, jeśli woda nie będzie gotująca się to mozesz sobie tylko zaszkodzić, ale ok twoje zdrowie....tylko w takim wypadku nie wiem po co pytasz.....te drożdże powinny jeszcze troche poleżeć po zalaniu, a nie wypić je od razu.....fakt że drożdże giną w mniejszej temp. niż gotującej się wodzie, ale jednak tak jest bezpieczniej....no ale twój wybór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elfffi
zdecydowanie polecam drożdże piwne - są szlachetniejsze od spożywczych no i kupuje się je w tabletkach. Stosowanie drożdży ma też inną zaletę, o której niewiele osób wie - wspomagają trochę odchudzanie, hamują apetyt i w ogóle doskonale wpływają na cały organizm, nie tylko na włosy, cerę i paznokcie. _______________________________________ http://kuracjeodchudzajace.com.pl/2010/09/12/drozdze-piwne-na-odchudzanie/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szkrabku
zgadzam się całkowicie, że drożdże mają zbawienny wpływ na cerę, włosy i paznokcie. dla tych którzy nie lubią smaku drożdży lub nie mają czasu ich przygotowywać polecam tabletki drożdżowe Dromin. są tam dodatkowe składniki które wspomagają skórę, włosy i paznokcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bamboszka
opakowania drożdży piekarniczych rozpuszczamy w pół szklanki ciepłej wody lub ciepłego mleka. Pijemy raz dziennie. Ja słyszałam o czymś takim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trądzikowa panna
Witam wszystkich.. mam pytanie, szukam wszędzie odpowiedzi na moje pytanie i nie mogę znaleźć.. a mianowicie chcę się dowiedzieć czy częste picie takiego napoju z drożdży nie jest szkodliwe? jak często go pić? można codziennie czy rzadziej? Dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fantastyczna sprawa. Tylko faktycznie, zeby zabic drozdze trezba zalac wrzatkiem bo inaczej "umrzecie" z bolu brzucha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wyzej bylo wspomiane siemie lniane na wlosy,ponoc tez skuteczne w diecie.Tylko,czy wiecie jak naprawde je spozywac...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krystiano
Czesc dziewczyny! Jestem ciekawy czemu nie mogę znaleźć opinii mężczyzn na temat picia grozdzy? Czy na mężczyzn również wypicie drozdzy działa? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam serdecznie,a ja od 10 lat zalewam drozdze normalna kranowa i dodaje cukru do smaku,po 2 godzinach jest mocno gazowane i takie wlasnie pije,smakuje przepysznie , zyje,zadnych dolegliwosci nie mam i nie mialem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja czytałam opinie na wielu stronach i nie mogę się jednak zdecydować na tę "kurację" Czy picie drożdży zależy od wieku, czy można w każdym wieku to pić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja babcia zalewała drozdze letnia woda dodawała cukru i odstawiała na 2 godz po czym zamieszała ,one gazowały i wypijała żyła 90 lat i nie miała grzybicy nie mierzyła cisnienia i była sprawna do koca umysłowo i fizycznie umarla przez przypadek a nie ze starosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×