Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Co to jest wiskoza

Co to jest wiskoza?

Polecane posty

Gość Co to jest wiskoza

Co to jest wiskoza? jaki to materiał, takie coś sztuczne? Chciałam kupić bluzeczkę na lato, nie chcę takiej ze sztucznego, nie znam się, proszę o radę. Skład materiału to: 95% wiskoza 5% elastan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krasna Manala26
Jest to sztuczny material.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Co to jest wiskoza
a takie chyba może być: Skład materiału to: 65% BAWEŁNA 30% AKRYL 5% ELASTYN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znam sie wieeee
a najwieksze gowno, ja jak w tym jestem to zaraz cala spocona jestem na zime to to dobre bo ci przynajmniej zimno nie jest ale na lato nigdy w zyciu!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chce kupic sukienke z golfem, nie wiem co jest lepsze: 85% wiskoza + 15% elastan czy akryl 95% + 5% elastan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiskoza nie jest materialem syntetycznym czy jak to mowia wloknem sztucznym,Jest produkowana z celulozy.Celuloza powstaje z drewna.A drewno jest naturane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiskoza, roztwór przędzalniczy zawierający celulozoksantogenian sodu rozpuszczony w ługu sodowym. Wiskozę otrzymuje się z drzewnych mas celulozowych, które poddawane są działaniu ługu sodowego, a następnie siarczku węgla(IV). Wiskozę przetłacza się przez małe otworki dysz przędzalniczych i poddaje kąpieli chemicznej. Otrzymane włókna zazwyczaj posiadają właściwości bawełny i są stosowane m.in. do wytwarzania sztucznego jedwabiu (jedwab wiskozowy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje za odpowiedzi, co w takim razie jest lepsze gatunkowo? Wnioskuje iz wiskoza, jednak moze akryl jest trwalszy i nie ulega rozciagnieciu, mechaceniu itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akrylowe włókna, włókna syntetyczne utworzone ze związków wielkocząsteczkowych o własnościach włóknotwórczych. Otrzymuje się je gł. z kopolimerów zawierających akrylonitryl (co najmniej 85% akrylonitrylu mają włókna poliakrylonitrowe, poniżej 85% - włókna kopoliakrylonitrowe). Włókna akrylowe barwią się łatwo, słabo chłoną wilgoć i są niepodatne na działanie wielu rozpuszczalników. Używa się ich do produkcji tkanin odzieżowych i technicznych. Mają różne nazwy handlowe, m.in.: anilana, orlon, dralon, acrilan, courtelle (włókna poliakrylonitrowe), dynel, verel, teklan, sawin (kopoliakrylonitrowe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
WISKOZA TO WŁÓKNO BAMBUSOWE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
akryl się rozciąga. Im większy % tym bardziej się rozlezie. Z ciucha zrobi się szeroka albo długachna szmata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość markowaplus
Nie jest to sztuczny materiał. Powstaje w całości z drewna zwłaszcza z drzew liściastych, po obróbce chemicznej powstaje wiskoza. Z wiskozy produkuje się również sztuczny jedwab i materiały bawełnopodobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiskoza to w skrócie materiał powstający w procesie obróbki chemicznej celulozy. Jest to bardzo lekki, trwały, przewiewny i komfortowy w noszeniu materiał z którego można uszyć praktycznie wszystko. Przykład tutaj: http://www.martinsparrow.pl/sklep/kobieta?cc_s_3=1152

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiskoza to nie sztuczny materiał lecz sztucznie wytwarzany:) a jeśli chodzi o ubrania z niej na lato to spisuje sie świetnie, wiskoza w dotyku nawet w gorące dni jest lekko chłodna wiec super sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość2
gościu dobrze mówisz wiskoza to włókno sztucznie wytwarzane a np. akryl czy elastan to włókna syntetyczne (synteza polimerów) - sztuczne i syntetyczne to są dwie różne rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też średnio lubię te ubrania z sieciowek. Te materiały są bardzo przeciętnej jakości i dlatego coraz częściej krawcowa mi szyje ubrania na zamówienie. Poza tym mam pewność ze tkaniny sa naprawdę wytrzymałe i tez mają dobre wzory. Ona zawsze zamawia w tej hurtowni http://migro-tex.pl/ tkaniny na żakiety i koszule.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja sobie bardzo chwałę bieliznę z wiskozy, figi i koszulki nocne to moje ulubione. Trudno nieraz kupić w sklepie w małym miasteczku ale znalazłam na necie sklepu www.mewa24.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×