Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Młoda przyszła mama

Ubranka dla niemowlaka.

Polecane posty

Gość Młoda przyszła mama

W październiku zostne mama i nie wiem jake ubranka mam kupic dla swojego maleństwa, ile sztuk, jaki rozmiar i co powinnam kupić. Muszę już zacząc kupować bo później nie wyrobie z zakupami. Możecie mi pomóc???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliczek policzek
ja we wrześniu zostane mamą i mam tez problem a jestem starą przyszłą mama:) pokupowałam śpioszek z kaftanikiem i bluzeczką i body- po 8 sztuk każdego w rozmiarze uniwersalnym 62. Może jak na noworodka byc nieco przydługie, ale szybko urośnie. Na wszelki wypadek 4 sztuki body kupiłam w rozmiarze 56, ale śpioszków juz tylko jeden na rozmiar 56. Powinno starczyć. Mam czapeczki - z 4 pary, ale jedna jest niby większa, druga mniejsza, trzecia tez jakas inna.Mam skarpeteczek 8-10 cm na stópkę wszystkiego razem z 10 sztuk.One się rozciagają więc starczy na potem. mam tez 3 sztuki takich maleńkich skarpeteczek z 4 czy 5 cm długości chyba. Do tego mam w rozmiarze 62 3 pary rajstopek, 3 pary dresów malutkich na 62 w razie wyjścia na spacer, do lekarza, jeden kombinezonik. mam tez welurkowe 4 pajacyki do spania bądz do wyjścia na dwór, oczywiście dwa koce, cienki i gruby, mam jeden rożek który potem moze zamienic się w kołderkę, mam tez rozek ładny biały w koronki do chrztu który tez potem bedzie kołderką do wózka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 56890983467898
Nie kupuj 52 - u mnie okazały sie za małe Najmniejsze kup 56 (były u mnie ciut za duże, ale tydzień, dwa i będą ok) na początek 5-8 bodziaków na dł rękaw i chyba tylko na dł, bo to już chłodno będzie, no i z 5-8 półśpioszków albo śpioszków Chyba, że zamiast body wolisz kaftaniki, ja używalam tylko body, nigdy mały nie miał gołych plecków bo to zapniesz w kroku i ok :) To najważniejsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 56890983467898
No i właśnie 56, 62 na początek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja87ja
Hej, ja zostanę mamusia już lada dzień, wyprawkę dla synka kompletowałam na podstawie listy jaką znalazłam na kafe, dla autorki tej listy WIELKIE PODZIĘKOWANIA!!!! Oto link do tej strony: http://www.e-kubraczek.pl/all/pliki/wyprawka_dla_dziecka-www.e-kubraczek.pl.pdf Na prawdę polecam-oczywiście nie wszystko w 100% kupiłam, ale na tej liście głównie się opierałam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 56890983467898
te 56 i 62 wystarczy Ci na około 3m-ce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda przyszła mama
Ja mam zamiar kupić 5 bawełnianych koszulek zapinanych na zatrzaski z przodu 5 par śpiochów 5 par kaftaników 3 pary rękawiczek niedrapek 6 par sarpetek 2-3 sweterki 3 czapeczki ciepłe 3 czapeczki normalne 2 kombinezony na zime 3-4 pary spodenek bezuciskowych 4 body i dresiki nie wiem czy na początek to nie za mało:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliczek policzek
ja dodam ze kupiłam spioszki na 62 i potem na 56 i okazały sie w sumie identyczne. Dokupiłam body na 56 i juz było widac róznice między body w rozmiarze 62. zalezy jaka firma taki rozmiar. Ja kaftaniki i body bede uzywała. One wcale nie sa złe, zakładasz szybko bez przeciskania przez główke dziecka tych body , czy bluzek. Kaftaniki maja to do siebie ze sa to jakby podkoszullki bez majtek, a body z majtkami. w dodatku zakładane przez główkę. Mozesz miec tak jak ja i to i to i probowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama doświadczona
Witam ,ja mama już doświadczona więc coś nieco doradzę :niewarto kupować ciuszków w rozmiarze56 bo dzieciątko zaraz z tego wyrasta ,u mnie nie sprawdziły się śpioszki i kaftaniki najlepiej kupić kilka par bodów i pajacyków,jak będziesz miała dziewczynkę nie kupuj rzadnych sukieneczek bo to się podciąga i dla dziecka nie wygodnie ,czapeczki tylko wiązane!!jak będziesz miała jakieś pytania to z chęcią odpowiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda przyszła mama
i rozmiary właśnie 56 - 62

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliczek policzek
wcale nie jest za mało. ja tez w sumie mam 3 dresiki i jakies spodenki ogrodniczki na wyjścia- 3 sztuki. Mam tez 2 sweterki, więc mamy podobnie tych ubranek. Zawsze mozna dokupic, aleja mając ich nieco więcej nie zakładam ze bede musiała dokupowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda przyszła mama
bede miala chlopczyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama doświadczona
a i koniecznie rękawiczki niedrapki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliczek policzek
z tymi czapeczkami wiązanymi to raczej spotkałam się na NIE. Ponoć mogą w szyjkę się wpinac, albo udusic podczas przekręcania główka. Preferowane sa bez sznurka. ja takie mam , ale mam tez kilka tych pilotek niestety wiązanych bo takie juz są. No ale chyba nie bede ich zawiązywała. Podwine pod spód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliczek policzek
Niedrapki satak małe ze nawet w ręku przepierzesz i załozysz za godzinę. Poco ich tyle? ja mam 1 pare i własnie wyprałam je bo nowe sa, chwila moment i sa suche. To takie maleństwa. Aha i mam jedne kaftanik z takimi jakby mankiecikami odsuwanymi i jako niedrapki słuzy to. Dwa w jednym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda przyszła mama
a rozmiar dokładnie jaki kupować??? lepiej już 62 czy 56???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama doświadczona12
:):):):) 7 body krutki rękaw 7 pajacyków 3 body długi rękaw 3 spioszki 3 kaftaniki 3 czapeczki wiązane pod szyjką(u mnie nie sprawdziły się te nie wiązane) 1 dresik 2 sweterki cieplejsze bo to już zimno będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliczek policzek
a ja mam jeszcze jak juz pisałam 3 x rajstopki i 3 x ogrodniczki, 3 x dresiki na wyjścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama doświadczona12
oliczek policzek;)to po co sie wypowiadasz jak pisałas że masz z tym problem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliczek policzek
kupuj na 62 wszystko, ale dokup jeszcze tak jakja na wszelki wypadek kilka na 56, np 2 kompleciki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie ubranka na 56 cm sprawdzily sie przez ok.1.5-2 miesiace a maly mial 52 cm kiedy sie urodzil. Warto kupic kilka sztuk. Aha-absolutnie odradzam wszelkiego rodzaju bluzy z kapturem albo spodnie dzinsowe-dostalam tego troche i dosyc drogich firm , ale zupelnie nie do uzytku, to chyba fantazja projektantow zeby w takie ciuszki wciskac maluszka. Body, spiochy na poczatek-wazne zeby spiochy byly rozpinane na calej dlugosci z przodu-zadnych zapiec na plecach. Trudno mi mowic o ilosci bo ja sie zaopatrzylam w 20 body z kazdego rozmiaru i tyle samo spiochow :D Ale przynajmniej nie musialam prac i prasowac zbyt czesto ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliczek policzek
ja mam z tym problem ale w druga stronę. Załozyłamtemat ze nie wiem czy nie przesadziłam bo zakupiłam chyba za dużo, a tu autorka ma problem bo nie wie ile kupić, ale widze ze idzie w dobra strona. ja mam w sumie więcej tych ubranek , ale chyba powinno starczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliczek policzek
ojej 20 sztuk to dopiero wyprawda a ja sie zamartwiałam czy nie mam za duzo.No ale w sumie faktycznie prac nie ma sensu często. Ja mam dzinsowe ogrodniczki, sztruksowe, niby nie wygodne jak ktos pisał, ale moje sa na rozmiar 62-68 i tylko na wyjścia. nie chciałabym na jesień np na dwór, czy do lekarza, czy w odwiedziny iśc z dzieckiem ubranym w spioszek(czy my tez wpizamach idziemy na dwór?), tez chcemy miec dres, spodnie, sweterek ubrany, kurteczkę(u dziecka to jest kombinezon). Ubierac trzeba dziecko tak jak my sami. Spioszki do spania a na wyjście ubranko i kombinezon.Oczywiście noworodek do 3 miesięcy chyba raczej na wyjścia to tez idzie w spioszkach opatulony w rozek, czy welurowy pajacyk ciepły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda przyszła mama
Właśnie chce kupić tego troszke zeby na poczatek nie mezyc sie z prasowaniem i praniem tego wszystkiego. jeszcze kilka ubranek dopisze do listy i można robić zakupy, tylko gorzej z tymi rozmiarami, zeby nie było ani za duze ani za małe na dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda przyszła mama
i jeszcze jedno pytanko. Jakie pieluszki najlepiej kupić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszelakie koszulki, bluzeczki raczej sie nie sprawdzily-raczej body z krotkim lub dlugim rekawem bo mam pewnosc, ze dziecku sie plecki nie odslonia. Jak pisalam dzinsy odpadaja, ale fajne sa ogrodniczki z miekkich materialow a pod to body z krotkim lub dlugim rekawem w zaleznosci od temperatury albo romper i wtedy jak jest w ciagu dnia goraco to zdejmuje spodnie i zostaje w samym romperze. Sprawdzil sie tez, szczegolnie na poczatku zestaw spiochy plus takie kubraczki grubsze welurowe na zatrzaski(byl w komplecie ze spioszkami)-to zakladalam na spiochy jak bralam go na spacer. Spiworki do spania mam, ale uzywalam przede wszystkim na spacery jak byl mniejszy i przez jakis czas do lozeczka tez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliczek policzek
no i o pieluszkach tez duzo czytałam, patrzyłam, ale chyba te z nr 1 czyli do 5 kg Huggies, pampers i Happy. ja bynajmniej te 3 rodzaje kupiłam(nr 1,2 ).1 jest do 5kg a 2 chyba do 6 kg więc w sumie pasuje. No ale duzo pisało o Huggies więc te wezmę na porodówkę a pampers i happy do wykorzystania i wypróbowania w domu i zobaczymy przy których zostanę.moze na zmiane będę kupowac..kto wie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda przyszła mama
tetrowe też kupujecie??? bo mam zamiar kupowac tylko pampersyno i tetrowe ale ile sztuk to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliczek policzek
Aga UK- ale my rodzimy na jesień więc odpadaja body z krótkimi rekawkami.raczej w wiekszej ilości to z dł rękawem trzeba miec i pajacyki welurowe. Sa fajne tez mozna na noc je uzywac bąc w ciagu dnia, a pod nimi same body. W zimie będzie w mieszkaniach grzało więc bedzie ciepło. te wierzchnie ogrodniczki, dresiki, sweterki + kombinezony to na wyjscia do lekarza, spacerki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przede wszystkim wygoda
Kupujcie ubranka, których używanie nie stanie się koszmarem!!! Ucząc się na własnych błędach kupiłabym bardziej funkcjonalne ubranka i mniej, bo niektórych nie zdążył synek założyć. Weźcie pod uwagę, że dostanie parę rzeczy od gości. Ja na późną jesień polecam: 2x pajacyki rozm.56 rozpinane w kroku (żadne na bok - niewygodne) 3x pajacyki rozm.62 1x body krótki rękaw 52 (np. pod pajacyka można założyć jak chłodno) 2x body krótki rękaw 62 5x body długi rękaw rozm. 62 (56 się nie opłaca, są zapinane w kroku, więc dziecko z nich nie wypadnie. Jeśli jest dobrze ogrzane mieszkanie dziecko może spokojnie w nich spać + ewentualnie skarpetki bezuciskowe na stopy) 4x skarpetki bezuciskowe 1x czapeczka cienka 2x czapeczka grubsza 2x kaftanik + śpiochy rozpinane w kroku!!! rozm. 62 (Najlepiej kupić komplet. Idealne na wyjścia do rodziny - dziecko ładnie wygląda, nic mu się nie zwija i łatwo mu zmienić pieluchę) No i oczywiście jakaś kurteczka albo polar rozm. 62 + rożek do wózka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×