Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość beLgiJka

Polacy w Belgii to porazka

Polecane posty

Gość beLgiJka

Nie wiem czy gdzies w innym kraju jest tak jak w Belgii, Polak Polakowi nigdy nie pomoze, a jak juz pomieszka w Belgii kilka lat to zachowuje sie jak by byl conajmniej krolem tego kraju. Nawet jezeli byscie chcieli zasiegnac jakiejs informacji na forum przeznaczonym dla Polakow np; BELGIA.net, to jestes potraktowany przez moderatora z awatarem jakiejs panny za intruza, facet jest gejem i daje porady jak wychowywac dziecko!!! Tyle ze on ze swoim wychowaniem ma ogromne klopoty!! Porazka nie czlowiek!! A spowodowane jest to tym ze zycie poza forum w dupe mu daje ( brak mu "drugiego" polowki wiec wyzywa sie w internecie na ludziach, ze swoimi starczymi zgryzliwosciami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Informers_NL
Wszystko pieknie, ale zobacz jak Ty sie teraz zachowujesz :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o co biega
Informiers ona dobrze pisze, a co ty mozesz wiedziec o polakach w Belgii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaahgdt
A ty piszesz z NL? tam dopiero jest pieklo! A moze jeszcze jestes Slazakiem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAriusz BHP
no o ślązakach w Niemczech i Holandii to słyszałem od szwagierki że co jeden/jedna to gorsza kutwa, zawisne to to i podłe, że w łyżce wody utopi abyś nie miał lepiej od niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a to pisze jedna i ta sama oso
a to pisze jedna i ta sama osoba ..zal.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belgijka.Zgadzam sie.Ja tez ostatnio zostalam potraktowana na belgia net.doslownie jak idiotka.Ludzie tam sie szarpia,wychwalaja.Moderatorzy za niewiadomo kogo sie uwazaja. Na ulicy nie trudno Polaka poznac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belgijka, niestety, w kazdym kraju jest tak samo jesli chodzi o naszych rodakow. Mieszkam w UK od trzech lat, poza granicami Polski jestem od siedmiu lat i zauwazylam jedna prawidlowosc. Polacy Polakom wilkiem. Uwazaja sie za lepszych jesli sa w danym kraju dluzej od nas, sa aroganccy, zacofani, zadufani w sobie i lubia rzucac innym klody pod nogi. Moglabym tak duzo wypisywac. Polaka na ulicy od razu poznac. Troszke generalizuje. Sa tez Ci dobrze wychowani Polacy, ale ich w tlumie nawet nie zauwazysz, bo zachowuja sie/wygladaja normalnie. Za granica o przyjazn trudno z naszym rodakiem, niestety. Emanuje zawisc i zazdrosc, czego juz wielokrotnie doswiadczylam na wlasnej skorze. Generalnie Polacy Cie lubia jesli powodzi Ci sie zle, gorzej od nich i jesli stale narzekasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fddsds
a ty kuźwa co masz do ślązaków? jestem slązaczką,mieszkam w niemczech i nie uwazam sie za lepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niestety tez mam
zle doswiadczenia ze Slazakami.... nie wiem z czego to wynika... ale wiekoszsc holoty w NL to jest wlasnie Slask zwlaszcza ten Opolski.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to ja nie wspomne o Polakach w Niemczech, bo az wstyd. Najgorsze, ze wlasnie taka mamy opinie w Europie:/ Zreszta, w moim regionie malo jest Polakow (dziekuje Ci Boziu), ale jak juz jakiegos spotkam, np. na zakupach, i slysze te komentarze(bo idiotki mysla, ze nikt ich nie rozumie...) to az mi sie niedobrze robi:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mayor of London ty to jestes
zal.co.uk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uk tax return
eeee, wszedzie jest tak samo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wtfchildrennn
SIOSTRA MOJEGO KOLEGI PRACUJE W BELGII-ZROBILA TAM STUDIA A TERAZ PRACUJE W EUROPARLAMENCIE AKO JEDNA Z 3TLUMACZEK ZNAJACYCH POLSKI PLUS ZNA 4JEZYKI,JEJ MĄZ PRACUJE W BRANZY BUDOWLANEJ I TEZ DOBRZE SOBIE RADZI. IM W BELGII JEST DOBRZE BO ANI MYSLA WRACAC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość śmiechulinka4
Polacy to naród materialistów i niepomocnych trzodziarzy! Każdy sobie hapie i dlatego nie ma nic w tym kraju!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margot45
Szkoda ze polacy za granica sie zachowuja sie tak a nie inaczej.Ja pracuje w niemczech i zauwazylam ze inne narodowosci np turcy trzymaja sie razem.A Polak Polaka by w lyzce wody utopil.Dlaczego tak sie dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabawne. Wszyscy Polacy, jakich spotykam za granica twierdza to samo: ze maja problemy z powodu innych Polakow. Ale tu nasuwa sie kolejne pytanie: kim sa ci "inni Polacy"? No bo jezeli kazdy twierdzi, ze on jest taki dobry a inni zli, to cos tu nie gra, nie prawdaz...? Apeluje do was: zacznijcie ludzie od siebie i wlasnej postawy! Nie patrzcie na innych, tylko sprobujcie podac sami komus pomocna dlon i otaczac sie zyczliwimy ludzmi...Tak to sie zaczyna: nie probuj zmieniac innych, zmien siebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -Chmurka-
Niestety, tez w mojej czesci UK Polacy to tragedia. Bardzo wielu poznalam i zawiodlam sie na wiekszosci. A przez dwie toksyczne osoby mialam zalamanie nerwowe. Tego sie nie da opisac jak podli potrafia byc ludzie, dla wlasnej zabawy i korzysci. Mam wrazenie, ze niektorzy Polacy sa zupelnie inni w Polsce, a jak sa daleko od rodziny to zupelnie im sie wylacza wszelka moralnosc i przyzwoitosc. Mialam tez sytuacje, gdzie zostalam sama w domu w Wigilie i jedni znajomi (wydawalo mi sie ze to wrecz nowi przyjaciele) mnie zaprosili... tylko tuz przed Wigilia im sie jakos odwidzialo tak ot, bez zadnego powodu. W tej chwili bardzo mi brakuje choc jednej kolezanki, ale naprawde nie moge sie przemoc po tym jak dostalam popalic od osob wobec ktorych bylam albo neutralna albo uczynna. Zastanawiam sie, teraz po latach, czy ktorakolwiek z tych osob choc przez chwile zalowala swinstw ktore mi narobila...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiok
Lilly Sophie, ja ci powiem dlaczego tak jest. W Polsce ludzie obracaja sie w towarzystwie ludzie podobnych do nich, o zblizonym statusie spolecznym, poziomie, wyksztalceniu. Za granica poznajesz rodakow reprezentujacych wszystkie warstwy spoleczne, a szczegolnie ta najnizsza, gdzie rzadzi cwaniactwo, nastawienie na wykorzystanie innych jak sie da. Sa oczywiscie i porzadni ludzie, ale oni wtapiaja sie w tlum i wcale nie tak latwo ich poznac. Znam wiele osob, ktore pomogly rodakom w potrzebie i dostaly za wielkiego kopa w dupe. Niestety, ale za granica najlepiej trzymac sie od Polakow z daleka i nie otwierac sie przed kims tylko dlatego, ze pochodzi z tego samego kraju co my.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marc****
kiok, zgadzam sie z Toba w zupelnosci. Jestem w Niemczech juz bardzo dlugo ale po paru przykrych, dla mnie, wypadkach z Polakami znalazlem doskonala metode unikniecia takowych. Po prostu od ponad 20 lat nie mam najmniejszych kontaktow z Polakami ! A poniewaz nikt nie bierze mnie za Polaka (z powodu akcentu) mam po prostu spokoj. Jednakze nie ma wyjatkow: obojetnie czy tzw. inteligent czy tez nie - Polacy zachowuja sie okropnie no i ten "jezyk" - po prostu wstyd.Dobrze, ze inni nie rozumieja tzw. "polskiego jezyka" !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marc ty wogole nie powinienes sie wypowiadac no forum polskim tylko niemieckim bo przesiakłes rasa niemiecka ktora zamyka sie w swoich zagrodach i nie lubi jak im ktos narusza ich spokoj Wiem cos o niemcach bo pracowalem tam troche. Przebywam za granica od kilku lat i bylem w roznych krajach i poznalem roznych ludzi . Kiedys polski ksiadz powiedzial "jezeli polak za granica ci nie zaszkodził to juz ci pomógł" Zgadzam sie ze najpierw zacznijmy od siebie i wyciagnimy pomocna dlon do drugiego polaka jezeli powodzi nam sie lepiej.Ja szczyce sie tym ze jestem polakiem i nie wstydze sie tego .Zadna nacja nie bedzie nas tolerowac w swoim kraju i zawsze dam to odczuc ,moze poza amyrakanami ktorzy maja przodkow z calego swiata.Poniewaz przewyzszamy ich pracowitoscia i wielokrotnie inteligencja.A to ze zachowujemy sie tak a nie inaczej to wina miedzy innymi 40 lat komunizmu ktory nas nauczyl ze nic nie ma i o wszystko trzeba walczyc .Zapomnieliscie ze pomarancze byly tylko raz w roku .I teraz ludzie z nizych swer z ktorej sam pochodze staraja sie zawszelka cenne zapewnic swoim dzieciom lepszy byt nie patrzac czy przy okazji kogos po drodze nie zadepcza. Minna jeszcze lata i dopiero jak umrze moje pokolenie pamietajace czasy komunizmu i dorosnie pokolenie dzieci europolakow napewno cos sie zmieni . Ja tez wielokrotnie zostalem potraktowny podle ale to mnie tylko wzmacnia ,jestem tylko bardziej nieufny ,ale jezeli zwaraca sie ktos do mnie i jestem wstanie pomoc to napewno to zrobie.Pozdrawiam wszystkich rodakow za granica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polak [pseldo ]
cos wam powiem za polakami w zagranice kraiu [wyiezdza bardzo duzo policj i jnnyh wywiadowcuw poljcyinyh sledzonc i obserewujac duzei wienkszosci polakuw i oni poprostu sklucajom polakuw zesobom i puzmiej wracajom do polski to dzialamia sluzb specialnyh podszywajom sie pod bezdomnyh itp ; itd ; ja bylem w szkocj w niemczeh w angli i duzo zobaczylem niewszyscy poiehali za pracom i lepszym zyciem [ amen ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość satezfajnipolacy
Najlepszy sposob, to miec oczy i uszy .Unikanie kontaktow z polakami , to nie jest zaden sposob.Ja tez mialam przygody o ktorych tu piszecie.mialam do czynienia z ludzmi z najnizesj wartwy..(w tym moja najblizsza rodzina , ktos mnie oszukal , ja pomoglam , dalam kase i jeszcze kopa w dupe dostalam i mnie obgadano.Szczegolnie ludzie , ktorzy tu nic nie maja i probuja sciemniac, wykorzystac , skopac.tego sie nie uniknie. tak sie stalo ze weszlam tu w srodowisko akademickie i wam powiem , ze polacy ktorych tu poznalam , sa zupelnym przeciwienstwem otego , o czym wczesniej piszecie.sa fajni , normalni polacy w uk , tylko bardzo ciezko do niech dotrzec , bo sa bardzo zajeci i nie zajmuja sie glupotami.I dopiero po 5 latachbycia tutaj , mam normalnych polskich fajnych kolegow i kolezanki.. Spotkalam dziewczyne ostatnio , a ona mi sie zali na temat pracy tutaj i zycia. a ja do niej ile tu jestes , czy znasz angielski?ona 4 lata , nie nie znam , bo mam polska telewizje , polski sklep , pracuje z polakami....madry wie o co chodzi.ona jak masz na imie , a ja spoko musze uciekac , odwracajac sie na piecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peekkkkiin
hahaha niezla ta teoria spiskowa ze sluzbami specjalnymi hahaha usmialam sie...szkoda jednak, ze to do konca nie jest prawda, ja akurat zostalam niezle oszukana przez najlepsza przyjaciolke (tak wtedy myslalam) oraz jedna z dobrych znajomych z polski, znalysmy sie cale zycie, dorastalysmy razem a potem wywinela mi taki numer ze szkoda slow....przykre to ale takie wyjazdy potrafia niezle zweryfikowac znajomosci i to komu mozna ufac, mimo, ze zrazilam sie do polakow to nadal staram sie pomagac bo tak na prawde nie wiemy czy dana osoba ma szczere intencje czy nie, jestem jednak bardziej uwazna teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjilklkolm
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja od 10 lat zyje w belgii i nie mam przykrych doswiadczen z polakami. ale mam na to swoj sposob :) nie szukam na sile kontaktu z polonia, wiekszosc moich znajomych to inni imigranci. towarzystwo trzeba sobie dobierac pod gust a nie korzenie - od tego mamy juz rodzine. pozatym do autorki watka - jesli chodzi o wartosciowych polskich mezczyzn to naprawde sa w belgii normalni, tylko nie szukaj ich w sobote w amnezji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiem co mowie wiem wiem
w niemczech nawet jak się nie zna języka to lepiej kaleczonym niemieckim niemca o drogę zapytac niz polaka po polsku. zwlaszcza tych starszych ktorzy siedzą tam po 15 lat i lepiej. Tacy ruscy nowobogaccy tylko że polscy. mlodsi zupelnie inaczej się zachowują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziwny jest ten
Polak Polaka ostrzega przed Polakiem :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfgsdfgsdfgsgsdgsgfg
bo jak sie mieszka w Belgii to trzeba zadawac sie z Belgami, ja tutaj mieszkam 18 lat i zadnych Polakow nie znam,znam za to samych Belgow, tak ze nie rozumiem po co ci jakies kontakty z Polakami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×