Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość remiza czy rezstauracja

remiza czy restauracja?

Polecane posty

Gość remiza czy rezstauracja

Mamy problem, bo nie możemy się zdecydować na miejsce wesela. Mamy odłożoną kasę, ale jednak jak to policzyliśmy wszystko to wesele w remizie wyjdzie ze 3 razy taniej niż w knajpie. Tą różnicę, która nam zostanie moglibyśmy na remont przeznaczyć. Nie mam nic do wesel w remizach, zawsze jak byłam to było super, ale jednak gdzieś w środku marzyłam o swoim weselu na eleganckiej sali. Narzeczony skłania się ku remizie, bo on na względy estetyczne średnio zwraca uwagę. Co robic???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milkakilka
ja bym wybrała restauracje - mimo ceny - remizy sa wiesniackie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milkakilka
wiesz mi ze pozniej bedziesz załowac ze oszczesdzalas w tym wyjatkowym dniu ; zrob co ci serce podpowiada ; warto zeby wszystko bylo na 100 % tak jak chcesz ; jesli ci szkoda kasy to nie rob wesela ; zrob male przyjecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marlenka453
za 2tyg wychodze za mąż,wesele mamy w restauracji:)niczym nie musimy się przejmować,wszystko będzie gotowe,potem posprzątają..a co do wesel w remizach czy namiotach to fakt jest fajnie,ale tylko dla gości,bo najbliższa rodzina ma w chu...pracy tyg przed i tyg po weselu,kupe pracy,i w ogóle..i z tego co słyszałam wcale tak taniej nie wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość remiza czy rezstauracja
No my na pewno wiemy, ze koszt nam wyjdzie 3x mniejszy. Remiza jest odnowiona, ocieplona z zewnątrz, nowe okna, nowy drewniany parkiet, nowe piękne żyrandole, nowe krzesła, obrusy zastawa.... W sumie na sali ładniej niż w niejednej restauracji, ale zawsze pozostaje świadomość, że to jednak remiza i że na pewno ktoś to skomentuje tak jak wy. Poza tym, roboty nie ma tak dużo, bo przed weselem 3 dni i po weselu ze 2 sprzątania. Tyle, że trzeba kupić produkty spożywcze i zawieźć kucharce, ale to nie problem, bo u nas jest tak, że dajemy listę do sklepu i na określony dzień nam wszystko wyliczone przygotowują. Poza tym, plus remizy jest taki, że na pewno będzie więcej jedzenia niż w knajpie i dużo lepsze. W knajpie za 150 zł dają 3 ciepłe posiłki, my mielibyśmy 6 + obiad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobietka w miekkich butach
autorko my tez mielismy taki dylemat :) wybralismy jednak restauracje, przepiekna, nowa - dlatego ceny sa tam konkurencyjne tzn. 110 zl od osoby :) to nie prawda, ze jest mniej jedzenia w restauracji :) my bedziemy miec z obiadem 6 goracych posilkow, oczywiscie zimna plyte, w tym napoje, owoce, lody, ciasta, tort itp. nie bedzie tylko ciast na prezent dla gosci :) nie interesuuje nas nic, menu jedziemy ustalac w srode przed slubem :) :) duzo znajomych bylo juz tam na weselu i mowili, ze niczego nie braklo, jedzenia bardzo duzo, a to co zostaje jest dla nas :) Nie bedzie nas interesowalo, nic...ani dekoracje, ani sprzatanie, pucowanie itd. i to samo po weselu :) skad jestes tak w ogole???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość remiza czy rezstauracja
Mieszkam w okolicach Krakowa. Z tego co się orientowałam, to u nas są takie ceny 130-150 zł/os w tym 3 posiłki ciepłe i obiad, bez owoców, ciast, czasem napojów. Sama nie wiem. Byłam ostatnio na weselach i w remizach i w restauracjach i jedyna zaleta restauracji, to ładne wszystko. Poza tym, w restauracjach zwykle są kafelki na parkiecie, a na nich się gorzej tańczy niż na deskach. No i z tym jedzeniem...na jednym weselu gotowała nasza potencjalna kucharka i niestety restauracja nie może się z tym równać. Byłam w szoku, że na wiejskim weselu w remizie można takie żarcie podać. A pracy się tak nie obawiam, bo czasu mam sporo, rodzice i teściowe na emeryturze wiec to dla nich w sumie rozrywka będzie, że mogą pomóc coś pozałatwiać, przywieźć itp. Sama teraz nie wiem przez to wszystko. Ważniejsza wypasiona sala czy lepsze jedzenie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobietka w miekkich butach
ale tu nie ma problemu dobre jedzenie czy ladna sala :) ja akurat spotkalam sie zwykle z lepszym jedzeniem w restauracjach :) wiadomo, tam gotuja zawodowi kucharze. Jedzenie bylo tez ladniej podane, byly tez posilki powymyslane :) po drugie remiza nie jest tak ladna jak restauracja ale zawsze mozna ja fajnie udekorowac :) no i jesli rzeczywiscie kosztowaloby Was to 3 razy mniej to wybierz moze remize :) :) u nas cena calkiem przekonala nas do robienia wesela w restauracji, wydamy nie wiele wiecej niz w remizie, a bedziemy mieli swiety spokoj :) a co do rodzicow to fakt, sprawia im to duzo radosci :) :) Hmmm okolice Krakowa mowisz a dokladniej cos??? ja studiuje w Krk i mieszkam prawie 60 km od krakowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milkakilka
nie rozumiem cie ; sama próbujesz siebie i wszystkich w około przekonać do tej remizy ; to wybierz ta remizę skoro ci to bardziej pod wieloma wzgl.odpowiada ; jeśli jest dla ciebie korzystniejsze to spoko ja i tak jestem za restauracjami ostatnia rzeczą jaka mi sie chciałam robić po weselu było sprzątanie miałam inne przyjemniejsze rzeczy do robienia ....:)) ale to już twoje wesele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość remiza czy rezstauracja
kobietka, ja mieszkam w okolicach Wadowic. Waham się tak bardzo dlatego, że naprawdę jestem w głębokim szoku, że w remizie było takie super jedzonko. I nie chodzi tylko o smak oklepanego rosołu, ale o całą resztę - zarówno smak, udekorowanie dań i ilość potraw i jakość też (na 6 podanych znałam wcześniej 3, a i tak w domu gotuje się je od święta). Pierwszy raz widziałam potrawy przybrane tak profesjonalnie, jak w programach kulinarnych przybierają. Normalnie szczena mi opadła. W tych restauracjach, w których byłam było dość standardowo, owszem, wszystko ładnie, ale takie normalne. Jak idziesz do restauracji na obiad, to dostajesz podobnie podane, nic rewelacyjnego. No i chyba sama siebie próbuję przekonać, bo wizja zaoszczędzenia 10-15 tyś jest dość kusząca. Zwłaszcza, że za tą kasę spełnię inne marzenia, takie które bardziej w życiu codziennym odczuję, a nie tylko w jedną noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobietka w miekkich butach
No nie wiem, wybor nalezy do Ciebie, ale jesli tyle kasy az zaoszczedzicie to chyba lepsza remiza :) Ja tak naprawde nigdy nie spotkalam sie z tym, zeby w remizie bylo ladniej udekorowane jedzenie. W restauracjach owszem :) mowie Ci to z reka na sercu a bylam w swoim zyciu na ok 12 weselach :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość remiza czy rezstauracja
No ja się spotkałam tylko raz i dlatego piszę, że szczena mi opadła. Zwykle w restauracjach, to jest jakaś sałata, jakieś fajnie wycięte warzywo i tyle. A tam dekoracje nie tylko z dekoracyjnych sałat, pietruszek(i innych zieleńców), dekoracyjnie wyciętych warzyw, ale jeszcze oprócz tego jakieś kwiatki z mrożonego masła z 'płatkami' oprószonymi w kolorowych przyprawach, jakieś fantazyjne wzory z sosów na talerzach. Tyle pamiętam. I pamiętam że byłam pod ogromnym wrażeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gulllkkkaaa
eee to byla jakas wyjatkowa kucharka w tej remizie :P wiadomo, ze w restauracji jest lepsze jedzenie, ladniej podane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość remiza na 100
zróbcie wesele w remizie, w restauracji jest sztywno a takie swojskie klimaty zapamiętuje się na dłgo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale wy sie nakrecacie
Co z tego że w remizie dwa razy wiece jedzenia? i tak goscie tego nie przejedzą a Wy to wyrzucicie :o Ja wybrałabym restauracje ale to Twoje wesele :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rumhfelka.
ale będzie wybór i nikt nie powie, że wyszedł głodny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez stawiam na remize
akurat w mojej okolicy restauracje sie nie sparwdzaja- za malo, i niedobre jedzenie, niemilaobsluga... a wlasnie w remizach zawsze jest fajnie!!! a do gotowania wybiera sie juz sparwdzone ucharki isamemu dba o to by jedzenie bylo dobre i przede wszystkim swieże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja bym wybrała remize na twoim miejscu, jezeli jest tak jak piszesz ze odnowiona i ogólnie ładna, do tego sprawdzona kucharka - to wesele będzie ful wypas :) mnie akurat przerazało by jedynie latanie i kupowanie wszystkiego (produkty na ciasta, napoje, owoce, i wszystko do zrobienia dań) ale skoro macie pomoc rodziców to tylko sie cieszyc:P no i po zatym skoro mowisz ze zostanie ci 10-15tys dzieki ktorym zrobisz remont mieszkania to to jest chyba najsilniejszy argument bo w ślicznym mieszkaniu bedziesz mieszkac i mieszkac a wesele to tylko 1-2 dni i koniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do jakich Ty restauracji chodzisz jesli jest tam wszytsko dekorowane sałatą i zieleiną? Takie rzeczy to w podrzędnych lokalach i własnie na weselach już tylko. Osobiscie nie rozumiem takiego gadania, że restauracja duzo lepsza. Ja często wole jakieś sale, remizy, bo jest tam ogromny parkiet, a i przy stołach jest miejsce dla gości. Skoro masz fajną kucharkę, ładną salę i chcesz się bawic w organizację ( mnie to by zniechęciło) to co sie tu zastanawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lina_ja
decyzja należy do Ciebie, ale ja bym była jadnak za ta remizą. W Twojej sytuacji tym bardziej. Kiedyś, jak chodziłam na wesela na sale i remizy, to zawsze marzyłam o tym, by moje się odbyło w restauracji. Kiedy wreszcie z narzeczonym zdecydowaliśmy się na ślub, zdanie szybko zmieniłam. W jedynej w okolicy ladnej i solidnej restauracji terminy pozajmowane do trzech lat do przodu, a poza tym każdy z kim rozmawiałam mówił co innego - raz, że napoje są w cenie, inni, że nie; raz, że dekoracja w cenie, innym razem, że trzeba dopłacic, więc stwierdziłam 1 - że czekac nie będę kilku lat, 2 - że coś kręcą. No i cena powalająca, bo konkurencji brak w takim standardzie. Objeżdziłam i obdzwoniłam wszystkie pozostałe okoliczne restauracje - a to dekoracje typowo na dyskotekę (dziwnee), a to dwie male sale podzielone, a to za mała na 100 osób itp. Wkońcu, przypadkiem zamawiając kamerzystę podjechałam w drodze powrotnej na wiejską salę. Z zewnątrz ładna, zadbana, parking. Ale jak tylko weszliśmy do środka, nie miałam wątpliwości - wszystko nowe, ładnie udekorowane, klimatyzacja, łazienki przystosowane nawet dla osób niepełnosprawnych, chłodnia, kuchnia rewelacja. Byłam jeszcze w wielu różnych salach, a do tej powróciłam. Jedyny minus - mała scena. A jueśli chodzi o jedzenie, to osobiscie spotkałam się z czymś takim, że jedzenie było lepsze niż w niejednej restauracji. Aż trudno było uwierzyc, że to nie dekoracje, tylko podawane posiłki. Kształty, dekoracje, smak.....Mało w życiu widziałam, ale skoro po weselu nikt nie mówił o niczym innym, tylko o jedzenoiu, to jakaś prawda w tym jest. No i oczywiście na swoje wesele też ściągnęłam tego kucharza, chociaż za paliwo będę musiała zwrocic, bo kilkadziesiąt kilometrów dalej mieszka. Ale warto. I teraz wiem, że nie zamieniłabym tych wszystkich przygotowań i tego całego zamieszania na wesele w restauracji... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokolinkaa_mia
i co w koncu wybralas???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammamaam
ja bym wybrała remizę szczególnie jak jest odnowiona i kucharka zna się na rzeczy. my mieliśmy przyjęcie dla 30 osób w restauracji jednej z lepszych w mieście. nie zgadzam się że w restauracji będzie lepiej. jedliśmy tam przed ślubem żeby sprawdzić jakie jest jedzenie i powiem jedno to jak podają w restauracji obiad dla 2 osób a jak dla 30 to różnica. na gorsze dla większej liczby gości. wybierz remizę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro remiza jest ladna, jedzenie jest dobre i masz czas na organizowanie tego to wez remize. Nie ma sensu brac restauracji tylko dlatego zeby cie kuzynki dupy nie obrobily, i tak zawsze znajdzie sie ktos kto powie ze 'remizy sa wiesniackie' albo ze w restauracji bylo za malo jedzenia, wszystkim nie dogodzisz. W nawet wielogwiazdkowej restauracji wesele moze byc kiepskie a zarcie niesmaczne: najgorszego burgera w moim zyciu jadlam w restauracji pieciogwiazdkowego hotelu, slowo daje ze ten z dworcowej budki jest smaczniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość remiza czy rezstauracja
W zasadzie to już wybraliśmy tą remizę. W sumie argument też jest taki, ze ja mam malutko gości więc mnie by to tam po kieszeni tak bardzo nie uderzyło nawet jakbym płaciła 200 zł/os. Natomiast jakieś 80% ludzi, to goście narzeczonego, bo on ma ogromna rodzinę. I jak widzę, jak on ciężko pracuje, to szkoda mi go zmuszać, to tego, żeby wydał 3x więcej tylko dla mojego widzimisię. Na pewno goście się nastawią na wiejskie wesele, ale myślę, że będą zaskoczeni salą, dekoracjami i jedzeniem. Mamy do zrobienia tylko zakupy spożywcze. Mięso mamy po znajomości, bo kuzyn w masarni pracuje więc będzie taniej i naprawdę dobre. Sporo jedzenia, warzyw dają teściowie, bo mają gospodarstwo. Owoce po znajomości od kolegi - hurtownika. W zasadzie zakupić trzeba produkty typu napoje, cukier, makaron, herbaty kawy itp. Ciast nie pieczemy tylko w cukierni zamawiamy, bo podobno w dzisiejszych czasach się pieczenie nie opłaci. Poza tym w opcji remizowej nie musimy płacić za salę, bo rodzina narzeczonego ma jakieś tam zasługi w straży pożarnej. Na razie największy problem, to znalezienie osoby to utrzymania czystości w toaletach, bo jak tu komus powiedzieć, że szukasz babci klozetowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podobny dylemat
na kiedy planujesz to wesele?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość remiza czy rezstauracja
Zależy jak nam się uda wszystko zgrać. Gdyby sie udało jeszcze na październik tego roku, to byłoby git. A jak nie to w przyszłym. A co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolka ta od bolka
wiesz ja na Twoim miejscu zatrudniłabym z dwie dodatkowe osoby ktore po weselu posprzataja, tak samo jak i przed weselem. Szkoda zebys ciagle biegała z mopem po weselu. U mojego narzeczonego dwoch braci jak wczesniej sie zenili tez brali dodatkowe osoby do sprzatania i nikt z rodziny po weselu nie zasuwał z miotła. Tesciowie, rodzice beda zmeczeni to jednak starsi ludzie, a Ty powinnas sie udac z mezem na noc poslubna a nie sprzatac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata d
Zdecydowanie restauracja. W remizach jest brzydko, na wsiach często śmierdzi obornikiem i szambem, często tak bylo podczas wesel. Po za tym to wstyd i mnóstwo pracy i sprzątania, w dodatku samej. W restauracji jest wygodniej, idziesz na gotowe i wcale nie jest drożej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tez mi sie wydaj,że restauracja, bo w tedy mamy większe możliwości, może jest i drożej, ale chyba warto. Ja to wolałabym restaurację z kilku względów, jest bardziej elegancko i mogę sobie ostroić ją tak jak zawsze marzyłam jak u księżniczki - balony,serpentyny, girlandy na stół https://godanparty.pl/ przepiękne sa takie detale :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też miałam taki wybór, jednak wolalam eleganckie wesele i zorganizowalismy je w hotelu best western efekt express w krakowie. To piekne i wyjątkowie miejsce, idealne na wesela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×