Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Julia without Romeo

czy można ugotować rosół bez mięsa ? Z samych kostek rosołowych i dodatków? jak?

Polecane posty

Gość mozna ale
nie bedzie tlusty wiec nie bedzie tez tak smaczny wiadomo....ale ugotowac ugotujesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gtrwgwwbhgtrwhrw
kostkę zalej wrzątkiem i masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no w koncu kostka
rosolowa zastepuje naturalny rosól na bazie miesa wiec jak najbardzsiej mozna.:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wegeta i
maga do smaku plus pieprz i gotowe...hehe jak juz ugotujesz makaron to podziel sie z nimi porcja rosolku;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rgegergwtrgtw
dodaj trochę kurzu,dodaje taki oryginalny,niezapomniany smak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eksperymentując - odkrywasz
Jasne, że można. Nie będzie naj...ale może być całkiem nie zły. A już napewno lepszy i przede wszystkim zdrowszy, niż z tej kostki rosołowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fvvvvavavfa
lool to równie dobrze mogłabys tez kupic mięso hahahaha,mogłas od razu napisac,ze nie masz kasy na cwiartki kurczaka xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ugotować możnba owszem ale to nie będzie taki sam jak na mięsie i jarzynach. Kostki rosołowe to sama chemia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdfg
ja kiedyś robiłam tylko bezmięsny rosół :P Robiłam najpierw wywar z warzyw (gotowałam pietruchę, seler, por, marchewki itd) później wyciągałam, doprawiałam, dodawałam makaron. Podsmażałam marchewkę z cebulą i dodawałam do rosołu (wtedy był trochę tłusty)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie przyszło ci do głowy ze moze pobiegła do ogródka? Albo do sąsiadów po warzywa? Troche wyobraźni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rosól bez miesa? to nie rosół tylko wywar warzywny na wodzie. Musi być mieso, a z kostek rosołowych bym zrezygnowała bo to sama szkodliwa chemia. Ugotowanie rosołu to żadna filozofia. Ja jak chce zrobić jakas potrawe z rosołu a nie mam akurat to kupuje krakusa bulion w butelce. Bardzo smaczny no i z naturalnych składników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mozna. Moja mama potrafi ugotowac dobry rosol bez mięsa (czy bulion czy wywar warzywny, co kogo kreci) i bez kostek, mi jeszcze nie wyszedl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
" to nie rosół tylko wywar warzywny na wodzie" tak jakbys do rosolu na miesie nie dodawala wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z samych kostek rosołowych nie polecam, bo mają dużo chemii nie wspominając o konserwantach....Ja jeśli chcę na szybko zrobić wywar na zupę używam bulionu Krakus. Zupa z nim jest smaczna i zdrowsza niż z kostkami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rosołu nie ugotujesz ale erzac. Rosół to bulion mięsny najlepiej wołowy lub z wybieganego drobiu może być dzikie, z gotowanymi warzywami i przyprawiony ziołowo. Wywar z mięsa, w tańszej wersji mogą być kości ze szpikiem i resztkami na kościach plus warzywa i makaron jajeczny. Z obecnych kostek to tylko erzac. Mięso jest wymagane. To zupa myśliwych stepowych lub marynarzy. Wywar mięsny, warzywa i makaron. Koncentraty szybkie i łatwe do stosowania i użycia jak się jest się gotowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baryłeczka39
No własnie w swoim supermarkecie kupiłam na spróbowanie ten bulion krakusa. Jestem zabiegana kobieta i korzystam ze wszystkich dostępnych zdobyczy, oczywiscie jesli spełniaja moje oczekiwania co do jakosci. Także krakusa wypróbowałam i pyszny sosik do kopytek ugotowałam na obiadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paul

Gdzieś w komentarzach wyczytałem, że kostki rosolowe, to CAŁA CHEMIA. Jakim trzeba być ...em, żeby nie rozumieć, że WSZYSTKO JEST CHEMIĄ? Czy te osoby ukończyły chociaż szkołę podstawową? Człowiek, to chemia, jajka, ziemniaki, woda! Myślcie! Jezu, czy to aż tak trudne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×