Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kawka po poludniu

Praca na wychowawczym u innego pracodawcy

Polecane posty

Gość kawka po poludniu

Jestem obecnie za wychowawczym (pobieram dodatek 400 zl) chce isc do pracy na pol etatu na urlopie wychowawczym ale u innego pracodawcy. Musze sie zwolnic z obecnej pracy? Kiedy zgloscic do opieki,ze rezygnuje z zasilku .Nie wiem jak to zalatwic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawka po poludniu
Dowiedzialam sie tez ,ze mozna dorobic i nie stracic zasiku. Jak to jest|?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czemu np
nie pojdziesz na pol etatu do obecnego pracodawcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozesz
o ile to nie przeszkadza w sprawowaniu osobistej opieki nad dzieckiem i o ile obecny pracodawca cie nie wezwie do powrotu z wychowawczego skoro podejmie wiedzę o twojej pracy. Oczywiście podejmując prace tracisz zasiłek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawka po poludniu
kolezanka z zuzu powiedziala mi ,ze mozna dorobic na pol etatu u siebie w pracy lub innej i nie stracic przy tym zasilku. Tylko nie moga dochody moje i meza przekraczac. Do siebie nie wroce na pol etatu ,bo tylko w weekendy moge dorobic jak maz z dzieckiem jest w domu. W mojej pracy sie pracuje od poniedz do piatku.Jak to jest,zna sie ktos na tym,!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megus
Praca na urlopie Urlop wychowawczy nie musi być okresem, w którym wypadasz z zawodowego kursu. Choć często na długie miesiące, a może i lata, tracisz kontakt z zakładem pracy, to w czasie urlopu możesz pracować u swojego lub innego pracodawcy (umowa o pracę, o dzieło, umowa zlecenie itp.). Możesz podjąć działalność gospodarczą, uczyć się lub szkolić. Twój szef nie ma prawa Ci tego zakazać. Nie musisz też występować o zgodę na którąkolwiek z wyżej wskazanych form aktywności. Zgodnie z przepisami, praca na urlopie wychowawczym jest możliwa, pod warunkiem, że nie wyłącza sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem. Nie wolno Ci, na przykład, wyjechać do pracy za granicą i zostawić dziecko pod opieką dziadków. Jeśli nie korzystasz z urlopu wychowawczego, a masz do niego prawo, możesz wystąpić do pracodawcy z wnioskiem o obniżenie wymiaru czasu pracy. Pracodawca ma obowiązek uwzględnić Twój wniosek i zgodzić się na pracę na część etatu. Pamiętaj, że to Ty decydujesz, o ile mniej będziesz pracować. Nie możesz jednak domagać się pracy w wymiarze krótszym niż połowa pełnego wymiaru czasu pracy w okresie, w którym mogłabyś korzystać z urlopu wychowawczego. Pracodawca może zejść poniżej tego pułapu, ale jest to wyłącznie jego dobra wola i nie przysługuje Ci z tego tytułu żadne roszczenie. Kiedy pracodawca może przerwać Twój urlop Pracodawca może przerwać Twój urlop i wezwać Cię do stawienia się w pracy tylko w dwóch przypadkach: * gdy ustali, że trwale zaprzestałaś sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem, Zastrzeżenie: Czasowe zaprzestanie opieki nad dzieckiem nie daje pracodawcy podstaw, aby odwołał pracownika z urlopu wychowawczego. * gdy dowie się, że w tym samym czasie z urlopu wychowawczego korzysta także drugi rodzic (a trwa to dłużej niż 3 miesiące). Jak wygląda procedura? Pracodawca wzywa Cię do stawienia się w firmie w wyznaczonym przez siebie terminie w ciągu 30 dni od dnia, w którym dowiedział się o zaistniałej sytuacji, i nie wcześniej niż po 3 dniach od dnia wezwania. Ważne: Niestawienie się do pracy w tych okolicznościach może być potraktowane przez pracodawcę jako ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych i spowodować rozwiązanie umowy o pracę . http://www.gazetapodatnika.pl/artykuly/urlop_wychowawczy-a_7119.htm Ja też planuję podjąć inną pracę, którą nie muszę wykonywać os pon do pt i od 8-16 :-) A do mojej wrócę później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×