Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość ahahahah

jakie firanki?

Polecane posty

Gość ahahahah

Ostatnio modne są takie cieniutkie firanki.. podajże z organzy, tiulu, woalu... czym różnią się te materiały? Czy wszystkie po wypraniu trzeba prasować? A jeśli tak, to czy nie niszczą się wzorki na takich firankach (mają zazwyczaj błyszczącą nitke)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ahahahah
i jeszcze żakardowe są i kreszowane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość remontująca
Organza jest w dwóch rodzajach: gładka (trzeba prasować po każdym praniu) i kreszowana (wieszasz bez prasowania). Organzę najlepiej obszywać ze wszystkich stron satynową lamówką, bo lubi sie sztrzępić. Oba materiały są moim numerem jeden, najlepiej gładkie-białe lub kolorowe, wyglądają slicznie. Materiał jest cienki i przepuszcza dużo światła w przeciwienstwie do woalu, który jest troche grubszy, taki jakby bardziej mleczny. Woal trzeba prasować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość remontująca
Żakard ma grubsze oczka, często jest bogato zdobiony haftami lub gipiurą, łatwy w utrzymaniu, nie trzeba prasować i najtanszy z tych trzech materiałów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie jestem w fazie firankowo-zasłonowej, szukam do siebie, do salonu i do kuchni do siebie będę miała białe makarony - może koty ich nie podrą, bo nie ma jak(chyba, że będą się po nich wspinać...) teraz mam z tiulu - całe w małych dziurkach od kocich pazurów do salonu dałabym tiul jednak, bo bardzo mi sie podoba, a tam juz tak koty nie szaleją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość remontująca
Te makarony ponoć ładne tylko do pierwszego prania....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to powiszą pół roku i zobaczymy... tanie są, 40 zł za całość, to mogę wypróbować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość remontująca
No wlasnie patrze na allegro:). Chyba też sie skuszę niedługo. Podobno koniecznie trzeba w woreczku jakimś je prać, wtedy sie mniej zniszczą i łatwiej sie je rozplącze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak te makarony lubią po praniu się skręcać ,ale są takie z dodatkiem jakieś przędzy chyba nabłyszczającej czy jakoś tak(nie pamiętam)i one podobno zawsze równo się układają :) nieraz może na końcówkach sie podwijać ,ale jakby je żelazkiem przejechał to pewnie będą proste albo krochmalem :D Mi się też podobają makarony a szczególnie te co mają na górze wzór :) Coś podobnego http://wisan.pl/sklep/opis.php?id_of=1735

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trzeba je prać w woreczku z siatki, dołączają go zwykle do tych firan w komplecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gitarra
Ewa, koty na widok makaronów oszaleją ze szczęscia! , sprawisz im prawdziwy koci raj! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zobaczymy, co te koty na to.... dzisiaj może zamówię z domu, jak będę miala chwilkę czasu dłuższą patrzyłam wczoraj w BRW - taniej na allegro wychodzi, chociaż towar ten sam (nawet + koszty przesyłki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szukam opinii na temat www.tendina.pl. Czy ktoś coś tam już kupował albo też wie, gdzie można by znaleźć informację na ich temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mysle ze firana przede wszystkim powinna pasowac do cale wystroju wnetrza. Ja aktualnie mam u siebie tzw makarony www.tajemniczewnetrze.pl/5-firany-sznurkowe i musze przyznac, ze wygladaja bardzo fajnie i nowoczesnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem najładniej wyglądają proste wzory. Nie lubię wymyślnych firan a tu http://sklep.alpa.pl/ zawsze znajduję coś dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli firanki mają być zwiewne i delikatne to najlepiej wybrać siatkę markizetę, która jest lekko nabłyszczana i nie wymaga tak dużo prasowania jak organtyna czy woal. Najlepiej prezentuje się gdy jest obszyta koronką gipiurową. Jeśli chodzi o firanki makarony to najlepiej prać je w rękach i w delikatnych środkach piorących to wtedy będą nam służyć bardzo długo. Te i inne propozycje znajdziecie http://tendina.pl/firanki. Zachęcam do zapoznania się z asortymentem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość westera33
Makaronów zupełnie nie trzeba prasować.Sama jestem totalnym leniuchem tak więc przyznam sie że właśńie specjalnie sobie takie sprawiłam,żeby nie męczyć się z prasowaniem. Poprzednie firany musiałam prać, potem stałam przy żelazku z pół godziny zanim udało mi sie je doprowadzic do porządku.... Obecnie mokre jeszcze firany wieszam na karniszu i one same się prostują.Niektórzy mówią,że jest problem z plątaniem ale moim zdaniem jest to przesadzone. Można odplątać dosłownie w kilka minut. Zamawiałam tutaj: http://firanex.net/firany_makarony - w sieci mają chyba najlepsze ceny na makarony no i można tam w niskiej cenie uszyć na wymiar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zajrzyj sobie na http://domfiran.com/. Oni tam maja szeroki wybor dobrych gatunkowo tkanin i firan, znajdziesz coś dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jowita Batruch
Dla mnie, zestawienie internetowych sklepów gdzie mogę kupić firanki, wygrywa zdecydowanie Centrum Firan. Zamawiałam u nich już nie jedną rzecz i jak dotąd wszystkie sprawdzają się super. Co do tego jakie firanki warto wybrać, to chyba też trochę kwestia wnętrza. Dobrze, żeby materiał do czegoś pasował. Przejrzyj stron sklepu: https://centrumfiran.pl i zamów to co Ci się spodoba. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie zawsze to co jest akurat modne będzie dobrze pasowało do Twojego wnętrza. Moim zdaniem lepiej zaufać swojej intuicji. Niedawno znalazłam bardzo bogaty w ofertę sklep internetowy z zasłonami i firanami, w którym samodzielnie możesz konfigurować parametry wybranego produktu! Dla mnie bomba - sprawdźcie tutaj https://magiafiran.pl - polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam w domu lekkie firanki z wolu i rolety. Jak chcę, żeby było ciemniej lub nie chcę być widoczna z bloku to zaciągam rolety. Rolety zamówiłam ze sklepu www.janar-rolety.pl w dobrej cenie a firaneczki i z woalu z Allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z perspektywy czasu mogę polecić plisy okienne Nafi zamiast firan. U nich na stronie sobie je skonfigurujesz pod swoje okna. Masz tam rozmiary, materiały, kolory - do wyboru do koloru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×