Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Luizzaa.

Domek czy mieszkanie?????? WYBOR

Polecane posty

Gość Luizzaa.

co bardziej się opłaca kupić małe mieszkanko w bloku w mieście, niecałe 40m. czy wybudować drewniany ale ładny nowoczesny domek ok 100m na wsi. koszty będą mniej więcej te same, tylko pytanie czego bardziej chcemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elllllllllllllaaa
ja mam własnie domek na wsi i powiem ci, że nie żałuję decyzji. a każdy kto do mnie przyjedzie z miasta z bloku chętnie by się zamienił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja wybralam juz
mieszkanie w miescie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no sama nie wiem
domek niby wiecej przestrzeni ale i wymaga wiecej pracy w nim i wokol niego poza tym jesli ta wies jest daleko od wiekszego miasta to chyba wybralabym mieszkanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domek fajniejszy ale mnie ciągnie do miasta więc wybrałabym mieskzanie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luizza.
no własnie sama nie moge się sdecydowac.domek stałby bliziutko miasta bo jakies 5 km i byłby ponad 2 razy większy niż mieszkanie, byłoby własne podwórko tarasik itp. ale własnie on z wierzchu byłby z drewna. bo w środku jednak chcielibyśmy połozyc jakies regipsy i normalnie pomalowac sciany. a mieszkanie? no jak mieszkanie za tą cene co drewnianny domek to ok 37-40m, w bloku, bez podwórka ale jakos sama nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luizzaa
oczywiscie ze planujemy. własnie 40 m to w sumie 2 małe pokoiki. ale powiedzcie mi czy taki drewniany domek to nie strata pieniedzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie zastanawiaj sie. 5 km to ZADNA odlagłosc. kiedys miasto sie rozrosnie a Ty zostaniesz w domku w dzielnicy miasta. bedziesz miała SWÓJ kawałek podłogi, bez sasiadów za sciana, z własnym ogródkiem, kotem/psem cisza. jezeli masz samochód to naprawde nie ma sie nad czym zastanawiac. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luizzaa.
ale z 2 str wiecie jak to jest w domek trzeba włozyc wiecej pracy. musimy sie zdecydowac bo do kwietnia nastepnego roku chcemy juz byc na swoim i nie wiemy czy zaczynac budowe, czy rozglądac sie za meiszkaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luizza.
absolutnie nie przeszkadza mi odległosc bo działka jest bardzo blisko miasta. kurcze tylko to drewno, ja nie iwem czy te domki są tak dobre jak murowane domy, czy to dobra inwestycja http://images01.olx.pl/ui/1/48/94/6794494_1.jpg http://odleglosci.nazwa.pl/galeria/zdjecie_005865_galeria.jpg http://www.budujemydom.pl/images/stories/domy_gotowe/tech_dom_got2_400.jpg http://foto.ojej.pl/ojej/5/9/3/5/82_NOWE_DOMY_DREWNIANE+1.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nawet 5 minut bym się nie zastanawiała tylko wybrała domek :D zresztą 2 lata temu miałam ten sam dylemat,a już od roku mieszkam też 5 km pod miastem w małym troszkę ponad stu metrowym domku,z ogrodem ( jeszcze nie zrobionym ale ziemia jest) i dużym tarasem. i trzy znajome mi małżeństwa oraz moja siostra która twardo stała za kupnem duzego,nowego mieszkania już zmieniła decyzję i wszyscy mają w planach się budować a te swoje nowe mieszkania posprzedawać.Nie ma jak picie kawki z rana na tarasie a w zimie picie winka przy kominku w swoim domu.A koleżanki praktycznie dzień w dzień do mnie przyjeżdzają posiedzieć i odpocząc na wsi, w ciszy i spokoju.Także nie zastanawiaj się bo dzieciom i tobie będzie o wiele łatwiej i przyjemniej żyć w swoim domu blisko miasta niż w małym i ciasnym mieszkaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drewno jest najzdrowszym dla człowieka materiałem do mieszkania. Jest wprawdzie mniej trwałe. No i koszty utrzymania takiego domku mogą byc nawet mniejsze niż głupiego mieszkanka - bo tam trzeba płacic czynsze... Chyba że macie dwie lewe, i nie umiecie nawet pomalowac, i ogólnie nie znosicie pracy - to może w takim wypadku w mieszkanku byłoby lepiej? Ja w ogóle nie rozumiem, kto jeszcze i na co mieszka w blokach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damaha
oczywiscie ze powinniscie wybrac domek zadni sasiedzi wam nie bede narzekac na zaglosna muzyke i macie pewnosc ze sasiad z gory nie zaleje was. ja osobiscie wybieram domek na wsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luizza..
dzieki, ja chyba tez bardziej skłaniam sie ku domkowi, bo jakby nie patrzec ma wiecej zalet. przede wszystkich wiecej miejsca, swoje podwórko, ogródek, zadnych sąsiadów nad głowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jezeli do miasta macie
5 km to bliziutko. Ja bym wybrala ten domek - calkiem niezly :-) Daleko od miasta, na tzw: wsi zabitej dechami i na 1000 m bym sie nie decydowala ale tu to zupelnie cos innego. Bierz domek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie że domek :) teraz te domki z drewna buduje się tak, ze są wytrzymałe na równi z murowanymi (plus dreno zatrzymuje ciepło czy coś tak, przydatne zimą :) ). impregnuje się drewno jak już wyschnie i jest ok. moi znajmoi parę lat w takim mieszkają, w mojej okolicy też coraz wiecej takich - więc chyba są w porządku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli tylko macie taką możliwość żeby postawić ten drewniany domek to sie nie zastanawiajcie ani chwili.dom to dom i nawet nie można go porównać z małym mieszkankiem w bloku bo to jak maluch i mercedes :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość all by myself
no dobra a czy ktoś może wypowiedzieć się o kosztach utrzymania takiego domku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domek domek domek domek domek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koszty utrzymania są podobno całkiem zbliżone do kosztów utrzymania murowanego dmku (przecież to wszystko zależy od rodzaju instalacji jaką wybierzesz, ogrzewania itd) - jeśli nie będzie zbyt duzy, to i koszty będą znośne.. często ludzie z małych klitek w mieście przenoszą się do domów 200-300metrów, bo chcą mieć "przestrzeń" jakiej nie mieli w mieście.. wtedy to fakt, zestawienie kosztów utrzymania z kosztami mieszkania jest szokujące..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaskadka
zdecydowanie domek. Zadnych sasiadow za sciana, nad, pod glowa. Zadnych halasow na klatce schodowej itp. Wlasna przestrzen, ogrodek i co z tego ze wiecej pracy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luizzaa.
no dobrze tylko teraz czy 100 metrów na domek to nie za malo. nie chce jakiegos wielkiego domu, bo mi taki nie potrzebny. moim marzeniem jest salonik połączony z kuchnią, 2 pokoje sredniej wielkosci, sredniej wielkosci kuchnia i łazienka. wiem ze tą "srednią wielkosc" ciezko sobie wyobrazic, ale czy mniej wiecej wyrobiłabym sie z moimi planami w 100metrach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas dom około 120 m wychodzi nam naprawdę niedrogo.w zimie ogrzewamy kominkiem z turbiną więc gaz do ogrzania wody i czasami kaloryferów w zimie to koszt 250zł misiecznie a w lecie góra 150zł na miesiąc plus prąd 200-230 zł co dwa miesiące, do tego płacimy za wywóz smieci 56 zł za opróznianie kosza dwa razy na miesiąc.to tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luizaa..
chodziło mi oczywiscie o jedna kuchnie, tak dziwnie napisałam:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luiza u nas jest właśnie tak jak mowisz salon z kuchnią (otwarty) na dole łazienka (toaleta i umywalka,prysznic przeniosłam do łązienki na górę,dlatego ta na dole jest całkiem spora) do tego garaż i kotłownia a na górze 3 pokoje plus łazienka z wanną i kabiną prysznicową.No i oczywiscie mamy duży taras.to nam w zupełności wystraczy i wychodzi jakies 110metrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luizzaaa
avero to za ok 500zł macie zrobione wszystkie opłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w zimie moze to być max.600zł a w lecie to nawet mniej niż 500zł.poszłam wziąc rachunki zeby zobaczyć dokłądnie jak to wygląda tak więc za gaz mamy teraz prognozowy rachunek 272 za dwa miesiące a za prąd 280 za 2 miesiące plus te śmiecie 56zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×