Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lollibelly

-----Mamy w Anglii-pogaduchy o tym i owym D

Polecane posty

buty takie :) http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=150411419766&ssPageName=STRK:MEBIDX:IT masz racje, moglam w ostatniej chwili powiedziec :O :O :O jeszcze 4 dni.na szczescie mialam na tyle rozumu w glowie zeby zaznaczyc ze nie ma szans w porach spania (najczesciej mnie dreczy o 5 rano 😡 i ze czasem moge tylko swiadczyc usluge (no, wiesz kochanie, jak jestes u fryzjera to on tez nie udaje ze jest taki zachwycony tym co robi ;) ), czyli bez sztucznego entuzjazmu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewuszki, czy u Was tez pada snieg? u nas pada, ale nie lezy bo za cieplo i za mokro. troche Was poczytalam i popisze z tego co pamietam. Arvena, slonce to ze urodzis naturalnie to nie znaczy ze bedziesz smigac jak gazela zaraz po porodzie ;). ja po Eli dochodzilam do siebie przez ponad miesiac, bo mimo iz nie mialam cesarki to i tak bylam pocieta. nigdy nie wiesz jak zakonczy sie porod. moj zakonczyl sie proznociagiem i epiduralem. poza tym druga cesarke mialabys planowana, wiec nie meczylabys sie a przyjechala do szpitala na ustalony dzien a co za tym idzie uniknela przenoszenia i niepotrzebnego wysilku. dziewczyny szukam rady na zatoki. najchetniej babcinych sposobow. od tygodnia jestem na zwolnieniu, malo nie przekrecilam sie po pierwszym antybiotyku, dostalam nastepny a dalej czuje sie paskudnie. glowa mi peka :O probowalam juz inhalacji, amolu, jade na srodkach przeciwbolowych i nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a w ogole, to sni mi sie ostatnio dosc czesto, ze... jestem w ciazy. no comments :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, Nie wiem ktora mnie podziwiala ostatnio, ale musze powiedziec ze mam troche dosc i stresuje sie :o Rzecz jasna nie dalabym rady pracowac na pelny etat, chodzic do szkoly tez wlasciwie w pelnym wymiarze godzin i zajmowac sie malym - tutaj m wrocil i przejal obowiazki domowe :) Natomiast teraz znow wymiana - ja na urlopie wiec targam Franka do przedszkola (trudno mu sie zaaklimatyzowac po prawie 2-miesiecznej przerwie :( .... i ide do szkoly. Lolli - doskonale rozumiem Twojego posta o dogodnosci posiadania wlasnego transportu - sama mialam okazje stac jednego dnia godzine na przystanku i kolejne 3 autobusy mialy po 2 wozki - dodam ze lalo jak z cebra, ja ociekalam woda, nie mowiac juz o wozku. W efekcie wrocilismy do domu :o Musialam sie wyzalic! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzecz jasna Lolli ten Twoj post byl jakis czas temu :D mamoEli - mnie to sie nie snilo, w zeszlym tygodniu to mi sie nawet wydawalo ze jestem w ciazy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Mamo Eli mi tez sie snilo ze jestem w ciazy.... jak sie obudzilam to sie okazalo ze nadal w niej jestem:D:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe lomea :D przenosilam ciaze dwa razy (10 i 12 dni), wiem co czujesz slonce. cierpliwosci, jeszcze zatesknisz za tym stanem ;) musze przyznac ze sen byl baaaardzo realny. snilo mi sie, ze nie mialam brzuszka, ale czulam ruchy dziecka. poniewaz jestem na antybiotyku i nurofenie od tygodnia (w realu), wpadlam w panike ze to zaszkodzilo dziecku... (i jeszcze RTG 2 tyg temu). troche zrylo mi to berecik, obudzilam sie spocona :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesć dziewczyny strasznie zabiegany dzień dzis miałam :O a na dodatek znowu szwankuje mi internet dzięki za porady w sprawie breadmakera :) Mamo Eli a Ty jak pieczesz chlebek?? w piekarniku czy masz maszynę ?? ja się własnie czaję na kolejna na ebayu,ten chleb z asdy nam juz tak obrzydł,że muszę koniewcznie cos kupić.W sobotę upiekłam chleb ze słonecznikiem w piekarniku, w niedzielę po południu nie było już kromki,a ten z asdy lerzy od piątku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frugo, pieke w piekarniku. moja sasiadka robi w maszynie i musze przyznac, ze tez calkiem dobry jej wychodzi. poza tym ma ksiazke z przepisami na rozne chleby.ostatnio uraczyla mnie chlebkiem z rodzynkami na slodko. nie powiem zebym narzekala :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hi dziewczyny! Onyx ładnie Maks pomaga w sprzątaniu :) Jak trochę podrośnie to może będzie tak "pomocny" jak ta dziewczynka: http://www.youtube.com/watch?v=Ryy__YWZCy0 Dziewczyny jakie macie albo polecacie wózki powyżej 6 miechów? (pushchair) Ja tak przeglądam ebaya, argosy i inne takie ale sama nie wiem który... :( Nie chcę jakiegoś drogiego a te tańsze to na takie tandety wyglądają. Jakie macie, które Wam się sprawdziły? A może jakiś szczególnie nie polecacie? Anecia gdzieś pytałaś o market Sainsbery's który będą u Ciebie otwierać. Do najtańszych on nie należy a produkty jak wszędzie. Plusem jest, że można tam ładować punkty na tzw nectar card. Kiedyś mieszkałam blisko takiego marketu i tam kupowałam. Ładowałam za każdym razem kartę i raz w roku sobie z tych punktów zakupy robiłam (tak jakby za free). Tu masz linka: http://www.sainsburys.co.uk/sol/index.jsp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...dybry... Jedziemy dzis po odbior paszportu dla Maksia. Strasznie sie wczoraj zdenerwowalam, dzwonie i pytam czy paszport juz jest. Okazalo sie ze tak, wiec pytam, co mam wziac ze soba zeby go odebrac, a pani na to, ze NIC. Odruchowo zapytalam: a paszport? Na co uslyszalam: Nooo, paszport to chyba pani wezmie ze soba, to oczywiste... :( Hm... Ciekawe co oczywistego jeszcze przegapilam :( Lolli, butki suuuuuuuuuuuuuuuuper! Daj ci popodbijamy cene, zeby cie maz bardziej cenil :P To co, ze 300 funtow ci ustawic...? :P Czekam na wasze opinie co do wozkow, musimy kupic taka "parasolke", bo nasz kolosik zajmuje caly bagaznik w VW kombi :( No i ja go ledwo podnosze. Zaczyna sie tez robic za maly dla Maksia. A ostatnio na spacerze widzialam fajny podwojny wozek - babka mowila ze bardzo wygodny: na trojkatnaj bazie (3 kolka) byly 2 siedzonka jedno obok drugiego: przodem siedziala 2-latka, a obok wpiety byl car seat dla noworodka, buzka do mamy oczywiscie. Babka mowila, ze mozna wszystkie kombinacje stosowac. To ja zmykam... :D Milego dnia! A... Aga UK, ja cie tez podziwiam, niewazne czy marudzisz czy nie :P I zazdroszcze, wyrwalabym sie z chalupy... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :@ dzis dzien szczepionek na DTaP/IPV/Hib - pneumococcal ,Conjugate vaccine (PCV)- co to kurna jest? i jakich zachowan sie spodziewac po tym malym terroryscie- i jak zareagowac na nie? a za mna kolejna noc z serii: pobudka o 4 i niech mama biega ze smoczkiem .... :/ moze mi ktos powiedziec po co ktos wymyslil dzieci? mlody mial farta ze okno w sypialni sie za szeroko nie otwiera bo juz mialam pewien plan.... a skonczylo sie tak z sie po prostu poryczalam - a maz dostal "milego" sms

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie! lolli,twoj maz ma takie pomysly jak moj...tez poprosze pawulon;) trampki superowskie! filippa dzieki za tego Sainbury!Mowisz,ze drogo:(maz mowil,ze dobre bulki tam sa,ale jakie to nie wiem! ja tez chce maszyne do pieczenia chleba!narazie pieke tylko bulki kajzerki,a jutro paczki na tlusty czwartek:) ewag co ten twoj Bryan wyprawial?maz sie nie obrazil za esa,juz sobie wyobrazam co mu tam napisalas:o a u nas tez caly dzien wczoraj snieg padal,maz pleja3 uparl sie kupic i jechalismy do corby do takiego argosa clerance,ale tam nie bylo:D i wogole nigdzie hehe! kupilam na ebay ksiazki w srode i do dzisiaj nie ma,a tam mail przepraszam za opoznienie,ksiazki wysle w srode rano to powinny w czwartek byc...a ja tu listonosza wypatruje jak jakis czubek!pomysli ze jakas wielbicielka heh co idzie to ja przy oknie:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onyx i anecia, jak bede zamawiac pavulon to wezme wiecej i sie podziele ;) anecia te bulki to pewnie chodzi o takie zapiekane z serkiem zoltym, pakowane po 6 chyva w folii.bardzo sa dobre. a sainsbury's nie jest taki wcale drogi dziewczyny!i tez maja czesto promocje na artykuly dzieciece.Anecia, jak buduja duzy to powinni tez sprzedawac ciuszki TU, fajne sa i niedrogie :) onyx, tak sie wlasne obawialam ze ktos dowcipny bedzie mi chcial zrobic kawal, moze jednak kupie buy now.sprzedawca napisal ze mi je sprzeda za £40, jeszcze sie wacham.mysle ze w aukcji dojdzie do 30.yyyyyy nie wiem co robic, ale skoro cena nie gra roli a ja tak ciezko pracuje... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale z drugiej strony jak teraz kupie to m bedzie mnie jeszcze bardziej eksploatowal.a ja juz ledwo zipie...., nie ma ze glowa boli... ciezka decyzja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolli pewnie kupuj za 40 maz nastepnym razem bedzie ostrozniejszy heh zanim powie,ze cena nie gra roli korzystaj!!! oby byl duzy ten sainsbury,bo tu ani tesco z ciuszkami,a asdy to wogole nie ma!bida z nedza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa tym razem Nadia ma liszajca.ostatnio jak Lesiu mial to jej nie poslalam do szkoly na wszelki wypadek.teraz tez zadzwonilam i powiedzialam ocb.pomysla ze jakies brudasy jestesmy :O nie wie ktos od czego to sie robi?wiem ze to infekcja bakteryjna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anecia ale to dopiero przyszly weekend :O ale przekonalas mnie.kupuje za 40 :D tylko sie jeszcze skonsultuje jak wroci ze sklepu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uwazaj bo pozaluje decyzjii ten twoj jurny malz,albo COS za zgode od razu bedzie chcal :) a czego masz konsultowac jak cena nie gra roli;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolli jestes pewna,ze to sie zwie liszaj??? Przyczyny nie są znane, ale często choroba występuje wraz ze schorzeniami o podłożu autoimmunologicznym, takimi jak GVHD, przewlekłe aktywne zapalenie wątroby i cukrzyca. Bardzo prawdopodobne jest także, że silnym czynnikiem wywołującym liszaj może być wstrząs psychiczny. Chorobę może wywołać zażycie niektórych leków, zwłaszcza penicylaminy, jednak w przypadku zmian skórnych towarzyszących zażywaniu leków zawsze należy je różnicować z osutką liszajowatą (lichenoid eruption). Objawy Wykwity są charakterystyczne. Kolor grudek jest mieszaniną niebieskiego i purpurowego. Wykwity mają 1-3 mm średnicy, są wielokształtne o płaskiej błyszczącej powierzchni. Na powierzchni grudek można zaobserwować białawą, delikatną siateczkę (tzw. siateczka Wickhama). Występuje objaw Koebnera. Zmiany mogą występować na całej skórze, jednakże podatne miejsca to nadgarstki, dłonie, przedramiona, pępek, okolica krzyżowo-lędźwiowa i okolice narządów płciowych. U połowy chorych zmiany pojawiają się także w obrębie jamy ustnej. Zmiany na skórze pojawiają się nagle, na ogół są silnie swędzące, co jest najczęstszą przyczyną zgłoszenia się chorego do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolli masz wode utleniona? Leczenie miejscowe Zewnętrznie stosuje się aerozole, emulsje, kremy i maści antybiotykowe oraz środki odkażające (woda utleniona, barwniki). Obecnie istnieje dość duży wybór antybiotyków do stosowania miejscowego (mupirocyna, bacytracyna, erytromycyna, klindamycyna, neomycyna), które są skuteczne w leczeniu liszajca zakaźnego (tab.II).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak to co napisalam- dobre slowo na niedziele :D szczegolnie ze to on chcial dziecka i mnie namowil ale cos mi sie slubny do domu spoznia- hmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie poradzicie w sprawie wózka? buu... :( A Sainsbury's to nie jest jakimś ekskluzywnym sklepem, nie to miałam na myśli. Po prostu ma droższe rzeczy (w sensie jedzenie i takie tam) niż w Asdzie, Tesco, Lidlu itp. I są tam też różne promocje a ciuchy marki TU są fajne, dobrej jakości, polecam. Z resztą można sprawdzić na stronie do której linka podałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filippa - w sprawie wozka...hmmm...my jestesmy wierni Bugaboo od urodzenia :) Kilka razy mialam juz zamiar kupic cos na ebay, ale sie rozmyslilam bo lubie ten wozek :) Niezly i lekki wydawal mi sie Micralite (chyba tak sie nazywa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×