Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość stiiiink

studia

Polecane posty

Gość stiiiink

Powiedzcie mi jak to jest. Czy żeby dostac się np. na turystykę na studia dzienne musże zdawac conajmniej rozszerzoną biologie i geografię a na podstawowej nie mam szans się dostac? Bo ja np. idę na profil mat- inf. Wybrałam go bo żaden inny mi nie pasował. i za te 3 lata na przykład gdybym zmienila swoje zainteresowania i chcialabym studiowac cos nie związanego z matematyką, na przykład dietetykę To co mam wtedy zrobic? Przeciez nie zdam rozszerzonej chemi i biologi :):) Podstawową tez będzie trudno bo w 3 klasie odpadają mi te przedmioty. Na maturze będe zdawac tylko rozszerzoną matematykę i jak dobrze pójdzie to angielski . I co ja mogę studiowac ? Prosze bez głupich komentarzy tylko o pomocne rady :) Jak to jest z tymi studiami? Bo jestem kompletnie znielona w tym temacie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żeby wiedzieć czy masz szanse się dostać to po prostu musisz sprawdzić na stronie uczelni jakie przedmioty i na jakim poziomie wymaga przy rekrutacji. A co do tych przedmiotów, które odpadają w trzeciej klasie to w każdym liceum są fakultety. Ja będę pisac maturę z chemii i biologii mimo, że nie jestem na biol-chemie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stiiiink
dziękio za odpowiedz :) A o co chodzi z tymi fakultetami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No w szkole są dodatkowe godziny z danych przedmiotów i możesz na nie chodzić i tak się robi powtórki, rozwiązuje różne zadania i przerabia materiał do końca. To jest dobre dla tych, którym np. dany przedmiot wypada z planu, a ktoś chce pisać z niego maturę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stiiiink
oo no to to mi pasuje :) tylko żee i tak wtedy tylko na podstawową mam szanse zdawac.. ;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"tylko żee i tak wtedy tylko na podstawową mam szanse zdawac.." Wiesz, to zależy tylko od Ciebie, ja przynajmniej tak sądzę. Ja próbuję z rozszerzonymi, a jak mi nie pójdzie to po prostu poprawię te przedmioty za rok. A skoro myślisz o pójściu na kierunek gdzie wymagają chemię i ibologię to dlaczego nie pójdziesz na biol-chem tylko mat-fiz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stiiiink
jak juz pisalam w temacie. wybralam mat-inf bo zaden inny mi nie pasowal. A teraz to wlasnie sama juz nie wiem x) Nie chce wiązac przyszłosci z bycia hmm księgową na przykład xD. Po biol chemie mialabym więcej kierunków studiów do wyboru ale tez nie jestem do konca przekonana do tego profilu. Chcialabym miec rozszerzona biologię ale co do chemi nie jestem przekonana . Tak samo jest z mat inf. Matematyka okey ale informatyka to mi nie potrzebna x) Ja naprawdę w wieku 15 lat nie potrafię zdecydowac co będę chciala robic w przyszłosci. x)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stiiiink
A Ty na jakim profilu jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stiiiink
i nie pomyslalas o zmianie na bio chem?:) i o jakim kierunku studiów myslisz? nie mogę się połapac z tymi stronami uczelni. Tam nie idzie sprawdzic tych wymagan przy rekrutacji. :P uhh jeszcze się trochę pomęczę. Teraz mi przyszło na mysl Marketing w turystyce :) Matematyka i angielski pewnie będzie brany pod uwagę ;P tylko ze do tego geografia by się sprzydala :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myślałam o przepisaniu się, ale po pirwszej klasie skumałam się z ludźmi no i to przeważyło, że zostałam. Ja myślę o medycynie, pewnie dopiero po poprawieniu matury, ale co tam, uparcei będe próbować. :P a gdzie chciałabyś stduiować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stiiiink
ja się niby mogę teraz juz przepisac na bio chem. Ale znowu sama nie wiem ;x . Teraz jeszcze matma obiowązkowa na maturze, no i mi niby całkiem niezle szło na matmie w gimnazjum. to przewazylo o wyborze profilu. No i to ze w gimie prawie wcale sie jej nie uczylam. Wystarczalo mi z lekcjii. no wlasnie nie wiem x) jesli chodzi o miasto to Kraków na pewno ale tyle jest uczelni ze jeszcze o tym nie myslałam. na UJ byloby najlepiej xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko leży w Twojej własnej sugestii, profil mało zmienia, i tak to jest bardziej praca samemu. Owszem jest cieżej na złym profilu, ale da sie . Ale skoro dopiero teraz idziesz do liceum... to czemu nie zmienisz profilu jeszcze Dlaczego nie pasuje Ci tak strasznie ten biol-chem? Chodzi o proporcje damsko-meskie czy jak:P ps . ja byłam w klasie multijezykowej a zdawalam matme i historie sztuki rozszerzoną, natomiast moja kolezanka z lawki rozszerzone: chemie i biologie:P Do tego do kujonów nam daleko było całe liceum , oj bardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stiiiink
madchen - bo chcialabym miec jeszcze tą matme rozszerzoną. Wybralam ją bo calkiem niezle mi szla. Biologie tez lubię ale podobno strasznie duzo do nauki jest. I do chemi nie jestem jakos przekonana ;> Chociaz sama nie wiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stiiiink
za tydzien juz szkola. czesc ksiązek juz załatwiona, spotkanie klasowe bylo hehe i teraz juz nie chce mi się załatwiac jeszcze zmiany profilu... zobaczy się w trakcie... hmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×